Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - grupa E (opisy i głosowanie)


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

1. @polishllama69

Barthez 98-00 - Alves 09-11, Azpilicueta 16-18, King 03-05, A. Cole 03-05 - Javi Martinez 12-14, Wijnaldum 17-19, Veron 98-00, Ronaldinho 05-07 - A. Sanchez 15-17, Falcao 11-13

 

wariant uśredniony

98028350_1577750289047692_6518787820113362944_n.png?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=8Uudd16h6oYAX_luSvu&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6976dcad41f8929efaeee39bbd97b80b&oe=5EE8D145

wariant ofensywny

98272838_252842312463312_937049370203783168_n.png?_nc_cat=105&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=1f3t17L8xCoAX9H24Ug&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=429c56897c1689d06a008f4635907e5d&oe=5EEA89A5

wariant defensywny

98075545_1507313702783664_6356120692601126912_n.png?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=kMt3js7qEVgAX_fw4Li&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b1c5cc5a6ef2ee828c01b6ec248e6fb7&oe=5EE881EF

Ledley King – szef obrony i lider zespołu. Oczekuję od niego zarzadzania zespołem oraz wyłączania najgroźniejszych napastników rywali. Jego gra na wyprzedzenie, wślizg oraz ogólne czucie gry robiły z niego gościa, który zdrowy byłby legendą United albo Realu, ale tego zabrakło. Tutaj zdrowy jest i tak powinien być traktowany.

Javier Martinez – mój łącznik między obroną a linią pomocy. Ponieważ on świetnie czuje grę i więc, kiedy należy grać delikatnie, a kiedy należy ja podostrzyć to jego wyczuciu to bym pozostawiał. Dodatkowo chciałbym, aby pełnił rolę gracza wyprowadzającego piłkę w ataku pozycyjnym. Chciałbym też, aby trzymał się strefy środkowej boiska.

Cesar Azpilicueta – on będzie graczem, którego rola na przestrzeni spotkania będzie się zmieniać, ale docelowo chcę, aby pełnił rolę prawego stopera odpowiedzialnego za ubezpieczenie Daniego Alvesa. Nie wykluczam też ustawień, gdzie i on i Alves będą grali po jednej stronie w ataku, gdzie jego bardzo dobre dośrodkowanie z głębi pola powinno zyskać na wartości. Jeżeli ktoś się martwi o jego wzrost to gość ma prawdopodobnie 2 najwyższe IQ boiskowe w lidze angielskiej i umie tak się ustawić, żeby zareagować w sposób odpowiedni. Ponadto jest wyższy od tak cenionych Puyola oraz Cannavaro.

Daniel Alves – tutaj chciałbym przede wszystkim, żeby biegał jak Forest Gump, ciągle do przodu po skrzydle, w zasadzie każdy jego ruch będzie tworzył miejsce dla ofensywnych pomocników, a jak otrzyma piłkę to ufam jego dośrodkowaniom, ale jego 3 główne opcje to wrzutka w środek, płaskie dośrodkowanie na 5m oraz wycofanie piłki do wbiegającego pomocnika, wszystkie opanowane do perfekcji. W obronie nie jest też taką dziurą jak się sugeruje, 1v1 jest naprawdę dobry, ale musiał dostać dobre otoczenie, bo czasem nie żdąża powrócić.

Ashley Cole – w sumie jego rola to ma być kopia tego co robił w Arsenalu/Chelsea. Umiejętnie podłączać się do gry, czasem dorzucać piłkę i wyłączać skrzydłowego rywali.

Juan Veron – mózg tego zespołu, jego rolę można opisać w sformułowaniu deep laying playmaker. Dodatkowo jego wzrost pozwala czasami przejść na ustawienie 3-4-2-1 z nim i Wijnaldumem w środku pola bez strat jakości.

Georginio Wijnaldum – jego chciałbym wykorzystywać jako box-to-box oraz jako gościa od wyprowadzania kontrataków. Dodatkowo chciałbym, aby czasem podłączał się w 2gim tempie celem wykończenia dośrodkowania po ziemi lub celowego wycofania piłki. W defensywie jego rola powinna być bardzo podobna do tej, którą pełni w Liverpoolu, czyli organizator pressingu lub ubezpieczanie pozstałych stref boiska.

Ronaldinho oraz Alexis Sanchez – obu chcę widzieć w podobnej roli advanced playmakerów. Zdaje się na ich zmysł do poruszania się. Obaj potrafią stworzyć przewagi na skrzydłach, wejść z piłką w pole karne lub uderzyć z dystansu. Ronaldinho musi pracować w pressingu, w ataku pozycyjnym może się czasem schować. Alexis i tak zawsze pracuje, więc wytyczne będą tylko dotyczyć kogo ma pressować.

Radamel Falcao – ma przede wszystkim atakować krótki słupek po wszelakich dośrodkowaniach. W ataku pozycyjnym jego zadania będą podzielone zależnie od potrzeb, ale są dwie grupy – bieganie po linii spalonego i próby urwania się oraz wycofanie się do rozegrania piłki, żeby mógł tam sobie wbiec Alexis. Dodatkowo czasem przy prowadzeniu będzie wykorzystany do zgarniania długich piłek. Przede wszystkim gra ma się opierać na atakowaniu agresywnym dośrodkowań oraz świetnej grze głową oraz zastawianiu piłki. W obronie zdecydowanie zobligowany do agresywnego atakowania obrońców rywali.

Rzuty karne - Ronaldinho

Rzuty wolne bliżej pola karnego - Ronaldinho, Falcao

Rzuty wolne z dalszej odległości - Veron/Ronaldinho/ gracz chetny

Rzuty rożne - Ronaldinho

Kapitan – Ledley King

 

2. @blackmagic

Lloris 17-19 - Carvajal 98-00, Costacurta 98-00, Vertonghen 16-18, Alba 17-19 - Fabinho 17-19, Pogba 17-19, Gerrard 07-09, Totti 05-07 - Robben 09-11, Aubameyang 17-19

 

Taktyka:

Kapitanem i wybranym w 1 rundzie, a więc najważniejszym zawodnikiem jest Totti. Z myślą o nim budowany był cały skład i ustawiona została taktyka zespołu. Gram w ustawieniu 4-3-3, takim jak grała ROMA (Totti jest trochę cofnięty więc to takie 4-3-3 / 4-3-1-2). PEA będzie też schodzić do środka gdy Alba ruszy w rajd skrzydłem.

Zaletą tego systemu jest łatwość jego modyfikowania w trakcie gry, harmonijne rozłożenie akcentów w atakowaniu i bronieniu oraz klarowne określenie zadań dla poszczególnych pozycji. Kluczowymi zawodnikami tego systemu wydają się być zawodnicy skrzydłowi, którzy bazują na wysokim poziomie szybkości biegowej i świetnym dryblingu (Robben!).

System 4-3-3 jest systemem ofensywnym. Mamy w nim czterech obrońców ustawionych w linii, trzech pomocników, operujących przede wszystkim w środku boiska, w strefie pomiędzy własnym polem karnym a polem karnym przeciwnika, oraz trzech napastników. Środkowi obrońcy (Costacurta, Vertonghen) skupiają swoją uwagę przede wszystkim na organizacji gry obronnej, odznaczają się dobrym odbiorem piłki, antycypacją, walecznością, nieustępliwością, dobrą grą w powietrzu, skutecznością w grze jeden na jeden.

Boczni obrońcy ukierunkowani są ofensywnie (Alba, Carvajal), ich zadaniem jest wspieranie skrajnych napastników w bocznych sektorach boiska. Charakteryzuje ich skuteczność w grze jeden na jeden, zarówno w defensywnych jak i ofensywnych. Operują oni na dużych przestrzeniach boiska co wiąże się z wysokimi wymaganiami kondycyjnymi dla zawodników grających na tych pozycjach. Wspierają oni linię ataku w akcjach oskrzydlających, jednak w momencie straty piłki ich zadaniem jest możliwie najszybszy powrót do własnej strefy gry.

Środkowi pomocnicy skupiają swoją uwagę głównie na walce w środku boiska, ich zadaniem jest zdominowanie tej strefy zarówno w ofensywie jak i defensywie. Stanowią niejako „jądro” systemu, są to zawodnicy wszechstronni, skuteczni zarówno w ataku jak i grze obronnej.

W celu wmocnienia defensywy pomocnicy są ustawieni po trójkącie (2 bardziej defensywnych – Pogba i Fabinho i bardziej ofensywny Gerrard)

Trojka zawodników w środkowej strefie daje przewagę np. w stosunku do systemu 4-4-2. Zawodnicy których mam w  strefie środkowej odznaczają się dobrym wyszkoleniem technicznym, walecznością oraz dobrym zrozumieniem i „czytaniem gry” (Pogba, Gerrard!)

W fazie ataku następuje płynne przejście na 3-4-3 – boczni obrońcy (jeden lub obaj – wtedy fabinho/ew pogba asekurują środkowych obrońców) włączają się do ofensywy

W fazie obrony:

-  przejście na 4-5-1 (z Robbenem najmniej cofniętym bo i tak niewiele wnosi do obrony😊 )

W momencie straty piłki PEA i Totti starają się jak najszybciej ustawić w bocznych sektorach linii pomocy, w celu uniemożliwienia przeciwnikowi rozegrania akcji bocznymi pasami boiska. Strefa środkowa jest również dobrze zabezpieczona z uwagi na trzech zawodników linii pomocy. Zaletą takiego ustawienia, z dwoma defensywnymi pomocnikami jest dobre zabezpieczenie przedpola własnej bramki, co ogranicza przeciwnikowi możliwość manewrów (uniemożliwianie rozegrania akcji środkiem boiska).

- bądź 4-3-2-1

W ustawieniu tym zawodnicy starają się zepchnąć grę przeciwnika do boku, by tam przy linii bocznej zawęzić pole gry i podwojonym atakiem pomocników i obrońców odebrać piłkę.

Ustawienie 4-3-3 zapewnia łatwość wyprowadzania kontrataku. Posiadając w składzie zespołu zawodników, którzy potrafią zagrać dokładne kilkudziesięciometrowe podanie do partnerów, kontratak może okazać się bardzo skuteczną forma ataku w tym ofensywnym ustawieniu.

 

Do najważniejszych zalet tego systemu zaliczamy:

- wymienność pozycji zawodników;

- trójka zawodników w linii ataku dająca możliwość szerokiego wachlarza kombinacyjnej gry;

- obecność aż trzech zawodników w środku pola;

- dogodne ustawienie do gry wysokim pressingiem;

- wykorzystanie całej przestrzeni boiska;

 

Poniżej przykładowe schematy w formie graficznej – ściągnięte z netu więc trochę odbiegają od opisu, ale mniej więcej widać o co chodzi.

 schemat obrony:

https://youtu.be/rk9Hg0v4Q4A

https://youtu.be/pX2GXajHVJ0

 

Przykładowy schemat ataku:

https://youtu.be/lEQgNipmRd8

 

Stałe fragmenty gry: Totti, Gerrard ew. Pogba

Karne: Totti

Przy stałych fragmentach Pogba, Gerrard, Fabinho czy Vertonghen w polu karnym

 

Dodane 21.05:

 

Dla ułatwienia 

Lloris 17-19

 

Carvajal 16-18

Vertonghen 16-18

Costacurta 98-00

Alba 17-19

 

Pogba 17-19

Fabinho 17-19

Gerrard 07-09

 

Totti 05-07

Robben 9-11

Aubameyang 17-19

 

 

atf.jpg.5bb9cd1a3167cb7e1fe8657d82876229.jpg

 

3. @BiałaCzekolada2.0

Schmeichel 97-99 - Wan-Bissaka 18-20, Vidić 07-09, Maldini 01-03, D. Rose 15-17 - Mascherano 13-15, Maniche 02-04, B. Silva 18-20, James Rodriguez 13-15 - Bergkamp 97-99, Forlan 08-10

 

https://i.ibb.co/zf3YLq8/Bia-a-Czekolada-2020.png

 

skład i taktyka jest, każdy widzi co i jak, ale żeby uzupełnić:

Schmeichel nie ma porażającego peaku, ale trzyma stały poziom i przede wszystkim trzyma za gębę cały zespół zarówno na boisku jak i w szatni. True lider.

Vidic zabiezpiecza tyły, dochodzi do niego Mascherano (grywał przeważnie jako ŚO w Barcelonie, jako DPŚ w kadrze), co pozwala mi mieć lineup z 3 środkowych obrońców
Maldini-Vidic-Mascherano, z czego dwóch potrafi spokojnie wyprowadzić piłkę z linii obrony. 

Danny Rose był 2x z rzędu w Team of the Year Premiership i hula sobie po lewej stronie, którą obstawia mu Maldini, który już jako full back nie grał od dawna, ale w Milanie i w kadrze najlepiej czuł się jako lewy środkowy obrońca.

Wan-Bissaka do zadań głównie defensywnych (najwięcej tackles i najlepszy % odbioru piłki w Premiership) i potrzebuję go, żeby fizycznie wytrzymać z natarciem ofensywnych lewoskrzydłowych rywala. 

 

Maniche jako łącznik między wyprowadzaniem piłki z obrony, a głębokim rozegraniem. Serce zespołu jak w Porto za Mourinho.

 

Bernardo Silva dochodzący do prawego skrzydła, z którego nominalnie najbardziej lubi atakować

 

James Rodriguez analogicznie atakuje z lewego i schodzi do środka na "10".

 

Dennis Bergkamp najlepiej wyszkolony technicznie second striker ever? Co tu dużo mówić liczę na jego two-man game z Forlanem, który jest co prawda najwyżej wysunięty, ale wychodzi poza 16-kę i szuka też strzałów z dystansu.

 

mam kilku specjalistów od strzałów z dystansu (Maniche, James, Forlan), pcham piłkę głównie przez środek, ale dwóch ofensywnych pomocników (Bernardo i James) zaczyna atak bliżej swoich nominalnych stron.

 

Technicznie poza Vidicem do każdego można podac piłkę i uważam, że mam top3 defensywę z całej zabawie.

 

4. @fluber

Handanović 12-14 - Carragher 04-06, Matthaus 97-99, Boateng 12-14 - Marcelo 16-18, Cocu 98-00, Essien 06-08, Maicon 08-10, Rui Costa 01-03 - Mbappe 18-20, Suarez 14-16

 

Jestem z tego draftu bardzo zadowolony, biorąc pod uwagę, jak późno miałem szansę wybrać pierwszego zawodnika do składu. Bardzo solidnie przygotowałem się do tego draftu i ostatecznie, myślę, udało mi się powstrzymać swoje sympatie do konkretnych klubów, lig oraz sezonów. Wybierając 11 graczy do swojego składu, jedynie jeden rok ( 2011) nie jest reprezentowany w moich wyborach. Żaden sezon nie powtarza się też więcej niż 2 razy. Różnica między najstarszym, a najmłodszym wybranym graczem wynosi aż 37 lat, a wybrani gracze reprezentują wszystkie 5 najmocniejszych lig świata, przy czym żadna z tych lig nie posiada więcej niż 3 reprezentantów. Żadna drużyna nie posiada więcej niż 2 reprezentantów. Żadna reprezentacja nie posiada więcej niż 2 reprezentantów. Patrząc na inne składy wydaje mi się, że pod względem dywersyfikacji i obiektywnego, chłodnego podejścia do wyborów, żaden team nie wygląda lepiej.

Jestem również zadowolony z taktyki, jaką obrałem na draft. W moim składzie nie widać dziur, nie widać słabych nazwisk, gdyż pozycje najmniej obfitujące w talent ( boczni obrońcy) oraz te, które robią największa różnicę ( napastnicy) udało mi się zabezpieczyć w pierwszej kolejności, dzięki czemu pozycje, na których nie było aż takich różnic w talencie ( środek obrony i pomocy) nie odstają aż tak bardzo od zestawień innych zespołów.

Zadowolony jestem również z taktyki. Ze względu na numer w drafcie nie miałem szansy na wybór absolutnie topowych wymiataczy tamtego okresu, więc musiałem zbudować zespół o nieco bardziej defensywnym profilu, który raczej nie będzie dominował posiadania piłki, ale nie powinien też tracić zbyt wielu bramek. Bardzo ofensywnie ustawieni wahadłowi, dobrze kreujący napastnicy, niezwykle szybki Mbappe i generujący topowe podania prostopadłe Rui Costa pozwalają dawać mi nadzieję na zdobywanie bramek z kontry, a bramkarz powinien robić różnicę w ewentualnych seriach rzutów karnych. Generalnie nie zamierzam Was zanudzać, tylko na dole pokażę moje podstawowe ustawienie, które jednak może w trakcie meczów i w zależności od rywala, trochę się zmieniać ( głównie ze względu na elastyczność Cocu, możliwość przesunięcia wyżej Matthausa, czy umiejętności gry Mbappe także na skrzydle)

Najbardziej zadowolony jestem jednak z tego, że udało mi się wybrać graczy, którzy robili różnicę na tym najwyższym poziomie i kiedy innych trochę zjadał stres, oni nie zawodzili. Daje mi to nadzieję, że w samym turnieju nie będę chłopcem do bicia, a być może uda się osiągnąć całkiem zadowalający rezultat.

Samir Handanović sezony 2012/2013 i 2013/2014

Handanović nie jest bramkarzem, którego można nazwać gwiazdą. To raczej goalkeeper w typie Jana Oblaka. Nie jest to nowoczesny bramkarz, który potrafi bardzo dobrze grać nogami, natomiast dysponuje topowym refleksem, jest chyba najlepiej broniącym karne bramkarzem na świecie ( w prime, teraz trochę tego refleksu już stracił), mając w karierze 36% obronionych strzałów z rzutów karnych. Jest świetny na linii, potrafi wybiegać do prostopadłych podań ( i wypierdzielać piłkę w aut, nie liczcie tu na jakieś sensowne podanie w takiej sytuacji) oraz bardzo dobrze potrafi wprowadzać piłkę do gry dalekimi wyrzutami. Wybieram okres, w którym był w prime i został wybrany najlepszym bramkarzem Serie A. Liczę, że w turnieju jego umiejętności bronienia rzutów karnych mogą się okazać decydujące w którejś z serii.

Maicon sezony 2008/2009 i 2009/2010

Nominalnie zawsze prawy obrońca, ale o niezwykle ofensywnym usposobieniu. Jego krótki prime obfitował w liczne sukcesy. W omawianym okresie rozegrał 93 spotkania, w których zanotował 12 bramek i 19 asyst, co oznacza gol lub asystę w co trzecim spotkaniu. W moim ustawieniu nie ma skrzydłowych ( podobnie jak w Milanie w jego złotych czasach), aby umożliwić częste i liczne rajdy właśnie moim bocznym obrońcom, w tym Maiconowi. Drużynowo Maicon zdobył w omawianym okresie dwa mistrzostwa Włoch, Puchar Włoch, Ligę Mistrzów, a także wygrał Puchar Konfederacji, gdzie został najlepszym asystentem turnieju. Indywidualnie został wybrany najlepszym obrońcą świata za sezon 09/10, dwukrotnie trafił też do drużyny roku będąc najlepszym bocznym obrońcą świata w obu wybranych przeze mnie sezonach.

Jerome Boateng sezony 2012/2013 i 2013/2014

Osobiście za nim nie przepadam, bo ciągle mam w głowie półfinał LM 2013 oraz finał MŚ 2014, gdzie Messi i jego koledzy nie mogli zrobić absolutnie nic ( nawiasem mówiąc, dla mnie to właśnie Boateng był najlepszym piłkarzem finału MŚ 2014). Miałem pewien problem z wybraniem sezonów dla niego, bo dwa kolejne lata miał również świetne ( zdobył między innymi nagrodę dla piłkarza roku w Niemczech i ogólnie w różnych rankingach plasował się nieco wyżej niż w latach 13-14), natomiast zdecydowała postawa w meczach o najwyższą stawkę, gdzie świetnie poradził sobie pod presją ( Niemcy stracili 1 gola w fazie pucharowej MŚ – gol Oscara na 1-7 w półfinale). A zatem wybieram Boatenga wygrywającego Ligę Mistrzów oraz Mistrzostwo Świata.

Boateng jako środkowy obrońca ma wszystkie najważniejsze cechy na bardzo dobrym poziomie: jest szybki, wysoki, bardzo silny, ma dobry przegląd pola i potrafi wprowadzić piłkę do gry. Ponadto bardzo dobrze fituje do mojego zespołu, gdyż jeszcze na Euro 2012 grał w kadrze jako prawy obrońca i świetnie się nada do asekurowania w razie potrzeby pozycji prawego obrońcy.

Lothar Matthaus sezony 1997/1998 i 1998/1999

Kapitan drużyny, człowiek, który odpowiada za ustawienie całego bloku defensywnego i który co do zasady jest środkowym obrońcą, który w momencie przejścia do ataku gra jako łącznik pomiędzy Cocu i Essienem, a Boatengiem i Carragherem. Moim zdaniem w każdym mistrzowskim teamie potrzebny jest weteran z mocnym charakterem, który ustawi kolegów, pomoże w trudnym momencie, pociągnie do ataku. Mimo 36-38 lat w analizowanych sezonach Matthaus wciż grał na najwyższym poziomie, w plebiscycie Złotej Piłki został sklasyfikowany na 10 miejscu, poprowadził swój zespół do finału Ligi Mistrzów i został wybrany piłkarzem roku w Niemczech. Jest to pick, nad którym najdłużej się zastanawiałem, bo zdaję sobie sprawę, że sporo wybierających nie kojarzy gry Matthausa z jego złotych czasów i nie zdaje sobie sprawy, jak dobry był w wieku, w którym większość graczy od dawna jest na emeryturze, ale Matthaus to najlepszy defensywny pomocnik w historii piłki nożnej, a 36-letniemu Maldiniemu nikt nie pozwoliłby spaść do ostatniej rundy.

Jamie Carragher sezony 2004/2005 i 2005/2006

Symbol Liverpoolu, którego nigdy nie opuścił i dla którego rozegrał ponad 700 spotkań w całej karierze. Piłkarz, którego stawiam w jednym rzędzie z Tottim i DeRossim jeśli chodzi o przywiązanie do barw klubowych. Wybieram dwa najlepsze sezony Carraghera, czyli ten, w którym zdobył Ligę Mistrzów w sezonie 04/05, zostając jednocześnie uznanym za najlepszego piłkarza Liverpoolu tamtego sezonu oraz sezon 05/06, gdy został wybrany do drużyny sezonu Premier League, a Liverpool przy jego ogromnym udziale nie stracił gola w lidze w aż 20 spotkaniach. Jamie ma niezłe warunki fizyczne ( 185 centymetrów wzrostu) i w karierze grywał również na bokach obrony ( oraz w pomocy), co chętnie wykorzystam, gdyż będzie bardzo przydatny w asekurowaniu lewej strony obrony w przypadku zostawania dziur po Marcelo.

Marcelo sezony 2016/2017 i 2017/2018

Nominalnie zawsze lewy obrońca, ale o niezwykle ofensywnym usposobieniu. W omawianym okresie rozegrał 91 spotkań, w których zanotował 8 goli i 24 asysty ( w tym 3 gole i 5 asyst w fazie pucharowej ligi Mistrzów w omawianym okresie), co oznacza gol lub asystę w co trzecim spotkaniu. W moim ustawieniu nie ma skrzydłowych ( podobnie jak w Milanie w jego złotych czasach), aby umożliwić częste i liczne rajdy właśnie moim bocznym obrońcom, w tym Marcelo. Drużynowo Marcelo zdobył w omawianym okresie dwie Ligi Mistrzów, dwa Klubowe Mistrzostwa świata, Mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Europy, Superpuchar Hiszpanii. Indywidualnie w obu tych sezonach został wybrany najlepszym lewym obrońca świata.

Michael Essien sezony 2006/2007 i 2007/2008

Typowy box to box środkowy pomocnik, dysponujący dużą siłą fizyczną oraz wytrzymałością, który w karierze czasami grał również na pozycji prawego obrońcy. W mojej drużynie w związku z powyższym będzie zawodnikiem grającym nominalnie po prawej stronie w ustawieniu z trzema środkowymi pomocnikami „ w linii”, aby w razie potrzeby móc skutecznie asekurować pozycję prawego obrońcy, jednocześnie liczę na jego podłączanie się do akcji ofensywnych i strzelanie ładnych i ważnych bramek, co zdarzało mu się kilkukrotnie w karierze. W omawianym okresie zagrał w aż 101 meczach, w których zdobył 12 goli i zanotował 8 asyst. Wygrał Puchar Anglii oraz Puchar Ligi. Indywidualnie był nominowany do Złotej Piłki ( do 30-stki) i otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza Chelsea Londyn w sezonie 06/07

Phillip Cocu sezony 1998/1999 i 1999/2000

Bardzo niedoceniany zawodnik, bo w kategoriach NBA traktowany by był jak elitarny roles. W PSV był megagwiazdą, ale grał też dużo bardziej ofensywnie. Cocu z Barcelony pokazał ogromny potencjał jako box to box pomocnik, z przewagą zadań defensywnych i w takiej roli biorę go do mojego składu. Facet był przez prawie dekadę pewniakiem do gry w kadrze drużyny, która regularnie robiła strefę medalową na najważniejszych turniejach i niezależnie od pozycji, na której był wystawiany, nigdy nie spadł poniżej pewnego poziomu. W mistrzowskim sezonie Barcelony, gdzie z uwagi na brak Guardioli i De Boera przez pół sezonu był wystawiany na ŚPD/ŚO strzelił 12 goli i rozdał 8 asyst, we wspaniałym Euro 2000 był jednym z najważniejszych graczy Holandii. W moim teamie pasuje szczególnie ze względu na możliwości asekurowania zarówno Marcelo, jak i ewentualnych dziur na środku obrony.

Rui Costa sezony sezony 2001/2002 i 2002/2003

Ofensywny pomocnik, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. W omawianym okresie 81 meczów, a których zdobył 4 gole i zanotował 28 asyst. Gracz o bardzo dobrej technice i przeglądzie pola, choć mało uniwersalny ( ze względu na braki w grze defensywnej w nowoczesnym futbolu raczej nie powinien grać jako środkowy pomocnik w linii). Zdając sobie sprawę z tego, w jakim ustawieniu czuje się najlepiej, w moim zespole pełni tę samą rolę, co w Milanie, czyli gra jako wysunięty pomocnik za dwójką napastników ( u mnie Suarez i Mbappe, w Milanie byli to Szewczenko i Inzaghi).

W omawianym okresie przede wszystkim wygrał Ligę Mistrzów 2003, będąc najlepszym asystentem całej tamtej edycji.

Kylian Mbappe sezony 2018/2019 i 2019/2020

Być może więcej bym zyskał wybierając sezon, w którym został Mistrzem Świata i błyszczał w fazie pucharowej Mundialu, ale w tamtym sezonie nie był aż tak dobry, jak w sezonach kolejnych.

W omawianym okresie 76 meczów. 69 goli. 34 asysty. Wiem, że większość z nich w lidze francuskiej, natomiast w Lidze Mistrzów również wypada znakomicie w tym czasie: 15 meczów, 9 goli i 10 asyst.

W moim zespole jest drugim napastnikiem, który w miarę chęci i możliwości może również schodzić zarówno na prawe, jak i lewe skrzydło. Liczę też na jego fantastyczną szybkość przy startowaniu do prostopadłych podań Rui Costy.

Drużynowo w tym okresie oczywiście mistrzostwo Francji oraz Puchar Ligi. Indywidualnie król strzelców ligi w sezonie 18/19 ( i lider strzelców w sezonie 19/20 oraz zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej 18/19 i lider klasyfikacji kanadyjskiej w sezonie 19/20), najlepszy piłkarz Francji za 2018 oraz 2019 rok.

Luis Suarez sezony 2014-2015 oraz 2015-2016

W omawianym okresie zagrał 96 spotkań, w których zanotował 84 bramki i 47 asyst. Bardzo skuteczny w meczach o stawkę. Przeciwko Ateltico i Realowi Madryt w 9 meczach zanotował 7 bramek i 5 asyst. W Lidze Mistrzów w fazie pucharowej w omawianym okresie zdobył 8 bramek i zanotował 3 asysty. U mnie gra na szpicy w parze z Mbappe, co daje mu całkiem fajne możliwości kreowanie partnerów, choć jest zdecydowanie tym pierwszym napastnikiem, którego głównym zadaniem jest kończenie akcji.

Drużynowo wygrał w analizowanym okresie 2 mistrzostwa Hiszpanii, 2 Puchary Króla, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Indywidualne wyróżnienia za te 2 sezony: Król strzelców ligi hiszpańskiej, król strzelców Pucharu Króla, król strzelców Klubowych Mistrzostw Świata, najlepszy strzelec rozgrywek ligowych wg IFFHS, najlepszy piłkarz KMŚ, najlepszy asystent ligi hiszpańskiej, Złoty But, zdobywca nagrody dla najlepszego napastnika świata za sezon 15/16

Podstawowy lineup:

1444454346_lineup(2).png.368d4d285e358509394f4b43cbd01fbb.png

Gram raczej defensywnie, uważam, żeby nie stracić zbyt dużo goli, a atakować staram się raczej z kontry. Wykorzystuję wahadłowych do granic możliwości, ale pamiętam o asekuracji obu boków. Essien i Cocu grają box to box pomocników, ale z nastawieniem bardziej na obronę. W razie potrzeby większej ofensywy, Cocu z Mbappe mogą grać na bokach pomocy, ale bez specjalnej potrzeby nie zamierzam ruszać podstawowego ustawienia. Myślę, że tyle wystarczy, nie ma sensu się za bardzo rozpisywać, zwłaszcza że powiedziałem parę słów na ten temat przy każdym z zawodników.


Można głosować :)

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, bez zbędnego pieprzenia

1 @blackmagic podoba mi się ta drużyna, a tercet Pogba/Gerrard/Fabinho powinien pięknie się uzupełniać (+Totti i Robben w ataku, jedynie Auba mnie nie przekonuje)

2 @polishllama69 fajnie zbilansowany skład,  ale King jako kapitan to nieporozumienie (jest moc w ataku + świetne boki obrony), nie wiem co sądzić o Martinezie i Wijnaldumie (jeden nigdy nie osiągnął za wiele w kadrze, a drugi ma o tyle wartość, że gra w systemie Kloppa i na tym korzysta, ale nie powiedziałbym, że to TOP)

3  @fluber 3-5-2, które jest mocne, każdy zawodnik jest na swojej pozycji (pozdro Ze Roberto), ale widzę tu dwa słabsze punkty - Carragher i Cocu 

...co nie zmienia faktu, że masz na tyle ciekawą drużynę, że powalczysz tutaj z każdym, bo to wyrównana grupa...

4 @BiałaCzekolada2.0 przykro mi, ale z takimi bokami obrony to do Newcastle, a nie do ATF... szkoda Maldiniego i Bergkampa :( 

 

@blackmagic ma najmocniejszą pomoc (kreatywna i świetna w defensywie), @fluber najlepszy atak (Suarez+Mbappe to rzeźnia), a @polishllama69 najlepiej ułożony team... jedynie @BiałaCzekolada2.0 nieco odstaje w tej grupie przez naprawdę średnie (może nawet i słabe) jak na standardy ATF boki obrony, kiedy rywale mają bardzo mocno obsadzone te pozycje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce #1 - polishllama - mimo, że Azpi ze wzrostem poniżej 180 jako ŚO to marnawy pomysł na poziomie ATF to jednak ilość talentu i dopasowanie składu robią swoje, aż trochę szkoda że jest tu Alexis bo kusi oddać całe prawe skrzydło Alvesowi który w podanych latach grał w ofensywie jako skrzydłowy/dodatkowy rozgrywający. A lewa strona Dinho/Cole to chyba najmocniejsza lewa strona w całej grze. Javi Martinez to w Bayernie już jako ŚO grał (ale mogę się mylić i trochę później go tam przesunęli)

Miejsce #2 - blackmagic - fajny skład, w ataku powinno to ładnie wyglądać dzięki uniwersalności Auby i Tottiego, mocna pomoc chociaż nie dam się przekonać że Pogba cokolwiek zaasekuruje w defensywie 😛 jak pokryje odpowiednio swoją strefę to już będzie sukces, ja bym tutaj grał Pogbą jako tym najbardziej wysuniętym do przodu pomocnikiem bo taki Pogba blisko pola karnego jest najlepszy i można wykorzystać jego zalety - dobre podanie, mocne uderzenie z dystansu, a tak jako asekuracja to jest trochę marnowanie jego potencjału. 

Miejsce #3 - Bialaczekolada

Miejsce #4 - fluber

Głównie z tego powodu, że granie na 3 obrońców to taki se pomysł (przynajmniej w mojej opinii) a czekolada ma przemocną obronę na którą sam Suarez nie wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się wahałem komu z dwóch zespołów przyznać 1 miejsce a komu z dwóch kolejnych 3. Nie chcę się szeroko rozwodzić, bo już dosyć późno i jakoś zmęczony jestem xD

Dlatego powiem krótko. 

1. blackmagic

2. polishllama

Oba zespoły bardzo fajne. Lama ma Ronaldinho, który robi różnicę, ale przód blackmagica też jest dobry. Poza tym wolę Francuza w bramce z zespołu blackmagica i nie widzę w środku pola Lamy takiego gracza jak Gerrard, dlatego blackmagic minimalnie z przodu. 

3. BiałaCzekolada

Piękny środek obrony. Duży plus za Maniche (imho real mvp Portugalii na Euro 2004). Z przodu Bergkamp i Forlan - gracze, których bardzo lubię, ale nie jestem przekonany czy takie połączenie to idealny fit. No i po co ten Rose. Kilka osób nie było przekonanych, co do Koreańczyka w moim teamie, a tak serio to taki Rose naprawdę blado przy skośnookim wygląda. 

4. fluber

Coś tu nie wypaliło w tej drużynie. Nie będę się teraz rozpisywał (jak już mówiłem, jestem trochę zmęczony :)), ale może jeszcze się odezwę w sprawie Twojego teamu to sobie na spokojnie pogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.       BLACKMAGIC – Obrona jest słaba. Costacurta był już mocno post prime, Verthogen też słabo.  Aubemeyang du… nie urywa.  Jeszcze nie podoba to ten Robben w połączeniu z Tottim – mogą sobie z czasem wchodzić w drogę. Reszta jest super – dlatego jesteś pierwszy: )

2.       BIAŁA CZEKOLADA 2.0 – nikt mnie tak nie wkurw…. jak Ty zabierając prawie sprzed nosa Berkampa. Nie podoba mi się past prime Schmeichel, słabe boki obrony, przehajpowany James i ten Silva, ale mimo wszystko w tej skądinąd kolejnej wyrównanej grupie wyszło mi, że jesteś na drugim miejscu.  

3.       FLUBER – atak na plus. Fajny duet Suarez + Mbappe ze wsparciem od Rui Costy i bardzo dobrych (w ofensywie) bocznych obrońców – podoba mi się. Z tyłu wygląda to jednak fatalnie. Masz przeciętnego bramkarza, słabych ŚO i tylko jednego dobrego DP (Essien), który musi to wszystko ogarnąć.

4.       POLISHLAMA – Żeby wybrać na środek obrony Kinga i Azpilicuetę i postawić za nimi Bartheza to trzeba nie mieć serca dla małego Francuza :) Ronaldinho był rewelacyjny i w swoim peaku na pewno na poziomie największych w historii futbolu, ale tutaj o ile ofensywnie jakoś to powinno hulać (dobrzy boczni obrońcy + dobry atak) to defensywnie jest tragicznie.

 

Grupa bardzo wyrównana, może Blackmagic minimalnie przed resztą (mimo słabej obrony), ale już poz. 2-4 bardzo równe i możliwe że coś tu jeszcze bym zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo wyrównana grupa- Ile razy analizuje te składu to za każdym razem mam inna kolejność końcowa. 
Na początek kilka uwag:

 @fluber nie podzielamTwojej egzaltacji co do efektu końcowego.

Co mi się podoba:

-Mbappe na środku ataku z Suarezem obok 

-Maicon,Boateng i Handanović to bardzo mocny core defensywny 

-świetny boxtobox Essien + solidny Cocu obok niego 

Co mi nie podoba;

„Gram raczej defensywnie” i wybierasz Ruiego Coste? Tu aż się prosiło o jakiegoś rzeźnika do środka pola- czemu Rui Costa a nie Daniele De Rossi? Rui Costa na boisku w 3-5-2 wyglądałby jak Mercedes w Bytomiu. Pojawił się na nim, a po 10 minutach kazda jego cześć byłaby w innym punkcie miasta. 
 

Jamie Carragher i porównanie jego lojalności do Tottiego- cóż, Totti miał propozycje z Realu ale nie chciał odchodzić z Rzymu- skąd propozycje w swoim prime mógł dostać Carragher? Maks to byłby pewnie Tottenham, ale tam już mieliśmy Michaela Dawsona wiec drugie wolne drewno do środka nie było wskazane. 
 

Lotthar Matthaus wybrany mocno post prime- wiem ze wybrałeś go świadomy jaki będzie odbior tego picku, ale tak jak wtedy tak i teraz napisze- mino całej sympatii do Niemca, to był kiepski pick- wprawdzie nawet tak stary daje super passing i rozegranie z tylu, ale motorycznie on na poziomie ATFu się nie obroni- a tu, grając na środku obrony będzie musiał się ścigać z Aubameyangiem czy tym trio ofensywnym Lamy- gdyby obok miał 2 zajebiscie szybkich obrońców a w środku ekipę rzeźników to pewnie ten wybór się obronił ale tak, to Lothar mnie nie kupuje w tym formacie i tym składzie.

Reszta pickow spoko, ale ta trójka Carragher,Costa i Matthaus popsuła calosciowy obraz zespołu w moich oczach. 

@BiałaCzekolada2.0

Czekolada wybrał chyba najłatwiejszy do pokochania zespół w całej grze- Maldini,Bergkamp, Forlan i Schmeichel to jest kwartet przy którym za napisanie ze się którego z nich nie lubiło powinno się wyłapywać dożywotniego bana na forum. No i gdybyśmy grali draft po 90’ to Czekoladowy rozniosły te grupę bez oglądania się na zwłoki za sobą- ale gramy od 98’ a tu cała trójka (bez Forlana ofk) była już albo u schyłku prime (Bergkamp), albo przeżywała 3 prime (Maldini) albo była już bliżej Lizbony niż dużej piłki (Peter). 
Co lubię w tym zespole: 

Połączenie Bergkamp i Forlan, to jest chyba najpiękniejszy duet napastników jaki można było wybrać w tej grze. 

Srodek obrony + pomysł z cofającym się Mascherano do asekuracji - aby sobie Rose mógł pohasać do przodu.

Jak widzę piłkę na 30 metrze i biegnącego w jej stronę Maniche to boje się czy siatka to wytrzyma. 
 

Pomysl z Jamesem schodzącym do środka gdy w ten korytarz wbiega Danny Rose 

Co mi się nie podoba w tym zespole:

Zabrakło prawego obrońcy z ofensywnym usposobieniem - Zyskaliby na tym i prawy obrońca (którego byś wybrał) i Bernardo Silva- zwłaszcza ze miałeś tego Mascherano- tutaj spokojnie w trakcie meczu można było przechodzić na taktykę Sheffield i grać Rosem i np. Cancelo? Czy nawet Cuadrado? Na prawym wahadle- Wan Bissaka bardzo spoko ziomeczek, ale mając trio Maldini Vidic i Mascherano można było ryzykować i brać kogoś lepszego w ataku by wykorzystywać te korytarze tworzone przez skrzydłowych.

Czemu Danny Rose a nie choćby Sorin?:( Danny Rose jest szybki i umie się podłączyć do ofensywy, ale to taki Jordan Clarkson wśród obrońców- biegnie w jedna stronę i wrzuca w jedno miejsce- to fajny gracz do zespołu w Premiership, ale na poziomie ATF imo jest jeszcze kilku niewybranych LO którzy lepiej by tu pasowali 

Peter Schmeichel- nic nie napisze żeby nie dostać bana :D 

Podoba mi się ten zespół, choć tbh pamietam ze za każdym razem jak wrzucałem Twoje picki to myślałem ze k****, można było wybrać lepiej- ale całościowo to jest bardzo solidna 11stka, która nawet taktycznie wyglada bdb- poza brakiem optymalnego wykorzystania prawej strony i Jordanem Clarksonem na lewej obronie 

@blackmagic

Co mi się podoba:

Totti na środku ataku- bałem się ze ten który wybierze Francesco będzie starał się nim grać jak pomocnikiem, tutaj duży plus za zoptymalizowanie Tottiego i graniem nim na pozycji na której był najlepszy. 
 

Bardzo mocne trio w ataku- choć odnoszę wrazenie ze zamiast Aubameyanga można było wybrać lepiej do tej taktyki. 
Mocna, fizyczna linia pomocy Pogba, Fabinho i Gerrard to dobra kombinacja- choć Pogba imo użyteczniejszy bliżej napastników bo do najpracowitszych pomocników on nigdy nie należał- tbh ciężko jest mi sobie wyobrazic Pogbe pełniącego role defensywnego pomocnika asekurującego Albę - przemysl to jeszcze na następna rundę, bo może warto będzie to jakoś zmodyfikować 
 

No ogólnie, bardzo mocny zespół, choć Aube bym zastapił choćby Reusem i ten atak miałby szanse na bycie najlepszym trio ofensywnym w grze- a tak jest po prostu bardzo silny.
 

Co mi się nie podoba:

Obrona. Cała :( 

Lloris fajny, solidny bramkarz ale :1)bez peaku, on zawsze jest po prostu dobry, rzadko popełnia duże błędy, ale tez rzadko kiedy ratuje zespół z opresji- jeden z tych bramkarzy którzy nigdy nie mieli efektu wow. 
Costacurta- post prime, niby spoko jako uzupełnienie lidera obrony, on zawsze grał jako ten drugi, tyle ze zwykle miał obok alltimersow a nie Vertonghena.

Ogólnie bardzo dobra konstrukcja zespołu, gracze odpowiednio dobrani do formacji, silny środek pola i atak- ale obrona przeciętna jak na możliwości ATF.

@polishllama69

No Lama jak to Lama xd adv stats i Golimy  fryzjerów :D 

Co mi się podoba:

Ronaldinho i Cole na lewej stronie- nie wiem czy poza Zabaleta ktokolwiek w tym ATFie będzie w stanie ustać ataki lewa flanka Lamy, a jak już się uda wybronić te lewa stronę to z prawej będą zapieprzac Dani Alves i Alexis Sanchez- i tutaj również, czy poza Ze Roberto ktoś będzie w stanie to bronić bez ofiar w bramkach? 
 

Na szpicy Falcao- i tutaj chociaz nie jestem fanem i wolałbym choćby Forlana- to jednak prime Falcao to dobry dzik do takiej formacji i takiego intensywnego stylu ataku. 

Nie analizowałem jeszcze dokładnie reszty grup, ale Lama ma chyba najsilniejsze skrzydła (napastnicy + boczni obrońcy) w grze jeśli chodzi o atak nie tracąc przy tym na obronie. 
 

Na obronie skrzydeł, ofk, bo jednak czymś było trzeba przypłacić tak mocne boki boiska, i tu dochodzimy do całościowo najsłabszej części zespołu- środek obrony + bramkarz

King- kibice Spurs zawsze go kochali i był uważany za lepszego od Campbella- choć, tbh, nie wiem czy to nie przez urażona dumę spowodowana ucieczka Sola do Arsenalu- coś na zasadzie Figo i Rivaldo w Barcelonie :) 

Cesar- fajny pick pod ATF bo daje mega swobodę w konstruowaniu obrony- można grać 4 z tylu, można grać 3, można grać 5- Cesar wszedzie jest spoko, w każdym z tych ustawień - jak tak patrzę na skład @fluber to tam aż się prosiło o Cesara zamist Carraghera. 
 

Nie no w sumie, nie ma za bardzo do czego się przyczepić poza tym trio Barthez-Cesar-King które może trochę ssać jak trafi na zespoły z silnymi, wysokimi napastnikami i mocnym środkiem pola. 
 

Ostateczna tabele dam trochę później bo już mam zimna wodę w wannie i nie chce decydować pod wpływem chwili, choć obawiam się ze ostatecznie i tak zadecyduje pod wpływem chwili. 
1. Lama 

ale miejsca 2-4 dopisze później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Fluber - podoba mi się pick Mbpape, który ma potencjał na GOATa. Dodatkowo ładnie podczas draftu wkręcił ludzi z tymi obrońcami (przez co sam wziałem Montero za szybko)
2.BiałaCzekolada
3.Polishlama - wygrywa z Blackmagiciem posiadaniem Ronaldinho.
4.Blackmagic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.