Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - grupa F (opisy i głosowanie)


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

I do gabloty, niech przegra najgorszy.

1. @The Game 85

Canizares 99-01 - Angloma 99-01, Bonucci 15-17, Godin 12-14, van Bronckhorst  04-06 - Henderson 18-20, Sneijder 09-11, Iniesta 09-11, Luis Enrique 97-99, Del Piero 01-03 - Dzeko 16-18

 

Wybierając liderów drużyny kierowałem się bardziej sukcesami niż statystykami indywidualnym. Dlatego wziąłem kluczowych graczy ze zdobywców LM jak Sneijder czy Iniesta( który odegrał także kluczową rolę w mistrzostwach świata) i wielu graczy,którzy zdobywali po 2 mistrzostwa Del Piero, Enrique, Bonucci, czy Van Bronckhorst. Także Henderson wygrał LM i prawie wygrał w tym sezonie ligę z ogromną przewagą.


Nie chciałem w drużynie zawodników co nie osiągali wielkich sukcesów . W zasadzie to tylko Dzeko drużynowo nic nie wygrał, bo jednak dla Valencii Canizaresa i Anglomy awans 2 razy do finału LM był sporym sukcesem.


Gram w ustawieniu wyjściowym 1-4-1-2-1-2 z Hendersonem jako defensywnym Iniestą i Enrique w środku a Sneijder jako ofensywny, ale dzięki swoim zdolnościom
jest duża wymienność pozycji i Iniesta lub Sneijder będą czasami schodzić na lewo czasami zamieniać się miejscami a Enrique będzie schodzić na prawo.
Moja ekipa powinna dużo utrzymywać się  przy piłce i wymieniać dużo podań w środku pola. Boczni obrońcy powinni mieć sporo miejsca, ale gram systemem gdzie
Angloma zabezpiecza tyły, a Van Bronckhorst dużo częściej idzie do przodu. Za wykończenie odpowiadają głównie Dzeko i Del Piero, gdzie Włoch operuje częściej poza polem karnym
schodzi na skrzydła drybluje natomiast Edin czeka w polu karnym na dośrodkowani na jakąś odbitą piłkę czy rykoszet. Bardzo dużą role w ataku ma również Luis Enrique, który potrafi się podłączyć do akcji i wejść w pole karne.
Iniesta i Sneijder odpowiadają za tempo gry razem z Hendersonem, który jedna ma bardziej zadania defensywne, przeszkadzanie próby przechwytów i zaraz oddaje piłkę do przodu.
Za stałe fragmenty oczywiście odpowiada Del Piero, zarówno za rzuty rożne jak i wolne, (gdzie jest jednym z najlepszych specjalistów na świecie)jednak czasami oddaje Sneijderowi.
Oczywiście na stałe fragmenty w pole karne wchodzą Bonucci i Godin, którzy potrafią strzelić z główki a są wtedy asekurowani przez Hendersona i bocznych obrońców.  W najważniejszym momencie gola może strzelić Iniesta, który strzelił jednego z najważniejszych goli w całym okresie naszej gry😍 Ogólnie środek pola uważam za swój największy atut, gdyż Iniesta i Sneijder w najwyższej formie to gracze, którzy byli blisko wygrania Złotej Piłki i brak jej dla któregoś z nich w 2010 był niemiłą niespodzianką.W ustawieniu ofensywnym przesuwam Van Bronckhorsta nieco do przodu, a Luis Enrique przechodzi na prawą stronę i gram 3-5-2, natomiast jeśli chodzi o defensywną taktykę to niewiele odstaje od wyjściowej tylko po prostu Iniesta czy Enrique grają nieco niżej.
Co do defensywy to uważam, że mam bardzo dobrą bo zarówno Godin jak i Bonucci są profesorami w tej dziedzinie pokazywali, że potrafią stworzyć naprawdę mocną obronę, która jest cofnięta i nie grożą mi zagrania za plecy. Za wyprowadzanie piłki bardziej odpowiada Bonucci, który albo podaje na boki albo zagrywa do któregoś pomocnika. Długimi podaniami raczej staram się nie grać, choć czasami są kierowane w kierunku Dzeko, który oczywiście potrafiłby o nią powalczyć w powietrzu. Defensywne stałe fragmenty te z uważam za mocną stronę, ponieważ Godin i Bonucci są w grze w powietrzu świetni. Oczywiście  Dzeko się wtedy cofa żeby wspomóc obronę.
Absolutnie nie uważam, żebym miał jakieś szczególnie słabe strony, bo nawet teoretycznie najsłabsi boczni obrońcy byli ważnymi elementami w świetnych ekipach i pomagali osiągać duże sukcesy, co pokazuje że na bokach obrony wcale nie muszą być gracze wybitni.

 

2. @kucio

Howard 06-08 - Lahm 12-14, Sule 17-19, Samuel 08-10, Woodgate 02-04, Alaba 12-14 - Pjanić 14-16, Stanković 05-07, Aimar 02-04 - C. Ronaldo 15-17, Vieri 01-03

 

No dzień dobry!

 

 

Jak chyba każdy w tej zabawie tak i ja jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnąłem, a Ci zawodnicy najbardziej kontrowersyjni w waszym odczuciu… cóż zaraz zobaczycie co mną kierowało przy ich wyborze.

 

No to jedziemy:

 

Skład:

 

Tim Howard 06-08

 

Oj to jak amerykanin jest niedoceniany przez swój okres pod okiem Sir Alexa Fergusonem. Wszystko w wielkiej piłkarskiej karierze Tima Howarda przeszkodził ten kiks:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUUiGlTEwns

 

To był moment dwóch przełomowych wydarzeń. Załamania Howarda i narodzin Jose Mourinho. Jak to w przyrodzie- jedno musi umrzeć, aby drugie się narodziło. Cykl życia. Jednak…

 

Nie przeszkodziło to jednak, ale dobrych parę lat później Tim Howard został rekordzistą w obronionych strzałach na MŚ (17 w meczu z Belgią), czy stać się żyjącą legendą Evertonu.

 

To właśnie jego 3 pierwsze sezony w tym angielskim klubie pokazały jak świetny mógł być Tim Howard.

 

Oto lista wybranych bramkarzy - suma strzałów na bramkę z okresu w jakim ich wybieraliście i % obronionych tychże strzałów. No to jedziemy:

 

Handanovic 12-14 310 Shoot on Target - 72,58% saves

Petr Cech 04-06 241 SoT 86,30% saves

Santiago Canizares 99-01 287 SoT 79,09% saves

Allison 17-19 231 SoT 78,35% saves

Lehmann 05-07 340 SoT 80,58% saves

Ederson 17-19 155 SoT 71,61% saves

Manuel Neuer 12-14 188 SoT 80,85% saves

David De Gea 16-18 243 SoT 77,77% saves

Thibault Courtois 13-15 199 SoT 72,86% saves

Jan Oblak 15-17 189 SoT 79,36%

Fabien Barthez 98-00 - tutaj niestety tylko staty z Monaco 106 SoT 74,50% saves

Oliver Kahn 00-02 240 SoT 76,66% saves

Peter Schmeichel 97-99 243 SoT 77,77% saves

Iker Casilas 08-10 315 SoT 72,38% saves

Francesco Toldo 98-00 274 SoT 72,26% saves

Hugo Lloris 17-19 242 SoT 74,38% saves

Gianluigi Buffon 04-06 155 SoT 76,12% - tutaj kontuzja w 2 sezonie Buffona, ale 18 spotkań daje tutaj pace na podobny wynik jak w 04-05

José Luis Chilavert 97-99 - brak statystyk :(

Julio Cesar 08-10 302 SoT 79,47% saves

Dida 03-05 259 SoT 82,62%

Marc Andre Ter Stegen 18-20 195 SoT 71,28%

Artur Boruc 06-08 260 SoT 80,76%

Edwin Van Der Saar - LBS olał daty

 

No i teraz Tim Howard 373 SoT 84,18% saves

 

Nie dość, że Amerykanin w naszej grze ma 2 najlepszy save% to jeszcze od Petra Cech’a wybronił w dwóch sezonach więcej piłek niż Cech przez 3 sezony. Nie wiem co więcej mogę dodać.

 

Najlepszych bramkarzy poznajesz jak gra ze słabą obroną. Jeśli GK gra z dobrymi defensorami to nie ma nic do roboty i jego statystyka jest sztucznie windowania. 

 

Cech w swoim legendarnym sezonie interweniował 89 razy, dla porównania sezon, gdzie Tim Howard miał 85% saves, musiał interweniować 175 razy. Dwa razy więcej niż Cech! Tylko legendarne dwa sezony Lehmanna mogą w jakimś stopniu nawiązać do walkę z TH z sezonów 06-08, a też przypominam, że to była gra w Premier League, a nie w biedackiej Francji.

 

Philip Lahm 12-14 David Alaba 12-14

 

Tutaj nie ma co się nawet rozpisywać. Najlepszy duet bocznych obrońców jakich można było wybrać. Piekielnie wszechstronni, atletyczni i czujący piłkę w sposób jakiego nie jesteś w stanie znaleźć u bocznych obrońców. Potrafią grać absolutnie w każdym rejonie boiska. NIe wierzysz?

 

Lahm:

mTwnDmMy2Eg10s21hhHzNiiwkjEVTiHAz4tjOFvrnscAFkDwSowxqpxa-eVtU26gW7YoPvE79peE77t1BFCYd1Jo5P5nuYo6JeMKK4DMWe7oF9-ntTHHete-FB_L3gnSJ4-LfFu-

Alaba:

BqGHAspXf5g-lNZ-mCzXxuEly8TDFX_P8REaVPH9ly5P7h6HFv5UTBLyt_IFm0xvnRpB0HRW4k22bYKy49ICa4jlGABdBrj2tOKsAr4OmeccM4uIPh3J9m5aRnos1oTDzSCgVSCf

 

No i oczywiście duet chłopaków z Monachium w wybranych przeze mnie sezonach triumf w LM. 

 

Niklas Sule 17-19

 

Shieeeeet, jak mi go pojechaliście, więc oto takie krótkie porównanie w kumulacji dwóch sezonów:

 

5322 podań - 90,54% celnych, 2033 long pass 86,03% celnych, 44 zwycięskie odbiory, pressure 273 próby z których skutecznych było 34%

4144 podań - 92% celnych, 1508 long pass 89,25% celnych, 44 zwycięskie odbiory (sezon wcześniej 47), pressure 380 próby z których skutecznych było 36%

 

No całkiem nieźle wypada w porównaniu do Virgila Van Dijka (górna linijka) jak na pick tak daleko :). Jeden z najszybszych zawodników Bundesligii, dodatkowo w pressingu wygląda niesamowicie. Wielki chłop, który może zrobić wszystko z piłką. Nie lekceważcie Niemca, tak jak lekceważyliście kiedyś Holendra.

 

Walter Samuel 08-10

 

Absolutna ściana prosto z Argentny. Człowiek, który tworzył obronę Interu Mediolan, który wygrał wszystko, co było do wygrania, gdzie w trakcie dwóch sezonów stracili tylko 66 bramek.

 

Jonathan Woodgate 02-04

 

Możecie mówić co chcecie, ale Woodgate w Newcastle trzymał za mordę całą defensywę w tak młodym wieku. Zobaczcie jak wyglądała obrona Srok w europejskich pucharach z nim i bez niego:

Newcastle 02/03 w LM bez JW: stracone 8 goli w 6 meczach (1,33 gola na mecz);
z JW: 1 gol w 4 meczach (0,25 gola na mecz).

W sezonie 03/04 w pucharach: bez JW: 6 gole straconych w 6 meczach (1 gol na mecz);
z JW: 3 gole w 8 meczach (0,37 gola na mecz).
I to on grał w fazie pucharowej z normalnymi przeciwnikami, a bez niego grali w grupie z leszczami. Bez niego ten zespół nie miał szans na półfinał Pucharu UEFA.

Nawet w trakcie jego niesławnej przygody z Realem Madryt Marca pisała o nim:

“He is fantastic, a centre-back with something of Hierro about him. Strong in the challenge, elegant with the ball at his feet, powerful in the air.”
 

Woodgate to był zawodnik, którego nie dość, że cechowało dobre czytanie gry, ale również atletyzm i gra z piłką. Nie był w niczym absolutnie wybitny, ale we wszystkim na tyle dobry, aby trzymać defensywy w ryzach. Kontuzje zniszczyły mu karierę, a 

 

Miralem Pjanic 14-16

 

Szukasz człowieka od wszystkiego? Człowieka, który potajemnie gra w obronie, robi pressing na wysokim poziomie, a do tego dokłada bramki i asysty na poziomie światowym? Proszę bardzo Bośniak właśnie od tego jest. 15 bramek 22 asysty i to w Romie, a nie w napakowanym w ataku City. Ponad 90% celnych podań na średniej odległości. W Juve potrafił w trakcie jednego sezonu odebrać 36 piłek. Człowiek scyzoryk, który swoim usposobieniem w ataku przykrywa to jak znakomity jest w obronie. 

 

Dejan Stankovic 05-07

 

Boski Serb, który zrywał siatki. Wielki chłop, który nie dość, że w wybranym okresie rozdał 14 asyst, to dokładał 8 bramek. Dwukrotny mistrz włoch back to back w okresie w którym go wybrałem. Dyrygent całej linii pomocy. Człowiek, który ciężko pracował na sukces zespołu.

 

Pablo Aimar 02-04

 

Argentyńczyk był zawsze w cieniu Riquelme, to było jego przekleństwo, ale to ten uroczy 170 cm rozgrywający swoją magią gry wyciągnął w wieku 21 lat Valencie do zwycięstwa pucharu UEFA i zaorania ligi hiszpańskiej, zostawiając takie ekipy jak "galaktyczny" Real, będąc ojcem sukcesu. 12 bramek 11 asyst, drybling, szybkość, wszystko to czego szukasz u offensywnego pomocnika. Wiecie, że to był role model Messiego?

 

“Pablo Aimar will always be my idol. I enjoyed his game, and I’ve followed his journey since he was at the River, ”

“He is the best player in the world. I am very grateful to him.” Said Lionel Messi (quoted from soccer training).

Największą zaletą Aimara jednak jest ambicja, którą mógłby obdarzyć 5 innych zawodników. Nigdy nie przestawał grać. Gryzł murawę niczym Gennaro Gattuso- jego brak po drugiej części boiska. 

 

Cristiano Ronaldo 15-17

 

Nie wiem co ja mam tutaj napisać. Ultratalent. W sezonach kiedy grał już nawet we własnym polu karnym przy stałych fragmentach gry. 50 bramek, 17 asyst, mistrzostwo hiszpanii i back to back Liga Mistrzów, gdzie ośmieszał swoich przeciwników. W samej lidze mistrzów 16 goli w LM 2016 i 12 w 2017. 

 

Christian Vieri 01-03

 

Ekhm, wiecie, że Ronaldo gra świetnie z główki i jest niesamowicie szybki, a ja mam dwóch niesamowitych skrzydłowych (Lahm 11 asyst), a do tego CR7 jest jednym z najszybszych zawodników na planecie, a ja mam tam takich, co lubią podać celną długą piłkę. Więc jak zobaczyłem, że Christian Vieri, włoski Bóg nie jest wybrany, to nie zostało mi nic innego, niż do Ronaldo dostawić równie skocznego zawodnika. CV nadal posiada rekord strzelonych bramek głowa. 46 bramek w Serie A, gdzie panowało ostre catanacio- damn. Do tego 7 asyst (to tyle ile Benzema w 15/16), zestawiony włoch z portugalczykiem, to postrach każdej obrony. Jak nie na dobieg to górą, jak nie zadziała, to drybling, albo wjeżdza Vieri ze swoją masą i wzrostem i przestawia, tak, aby było miejsce. Full package napadzior.

 

Taktyka:

 

qIB-mNA6r2fBkyquUj66RbcOiC-Z8fzeveYhtaunRPmg_2pQr9JCZsiQSgmZ9qTtk06nrR0kgcRx7F4pf1c7xB246Y-qbw1P0KZhE4zQq9SFW_G_DPjigiG1kqEBQgBEuU2eLJlD

 

Jak gram?

 

Za skrzydła robią moi wahadłowi obrońcy, którzy znakomicie odnajdują się w roli atakujących. To oni są odpowiedzialni za dośrodkowania na CR7 oraz Vieriego.

 

Sule pełni u mnie rolę łączącą zarówno atak i defensywę. Jego zadaniem jest rozegranie piłki, czy to krótkim lub długim podaniem, szczególnie tym drugim, bo zarówno Aimar na dobieg jak i CR7 są nieprześcignieni. Co ciekawe szybkość Sule i znakomite odnajdowanie się w pressingu może prowadzić do tego, że w razie braku powrotu jednego z bocznych obrońców może walczyć na boku w kryciu 1:1 i ustać na nogach.

 

Pjanic jest bardziej usposobiony ofensywie, ale potrafi zejść niżej. To kompletny pomocnik w środku który jest w stanie zejść niżej i zwiększyć ilość obrońców w strefie środkowej. Wówczas z 2 OŚ robi mi się wraz z Sule 4, a jeszcze czeka Stankovic do pomocy. Dzięki temu, że znakomicie wyprowadza na średnie odległości może dogrywać naprawdę piękne prostopadłe podania do Aimara/Ronaldo/Vieriego. 

 

Dejan jest człowiekiem od brudnej roboty. On odpowiada za dyrygenturę środkową linią, Nie jest w stanie dyktować tempa, bo to nie jego rola, ale odpowiada za ustawienie i przesuwanie się razem z zespołem, aby zagrozić strzałem z dystansu lub rozegrać.

 

Aimar to wolny elektor, potrafi sam kreować sobie akcje, potrafi szybko przemieszczać się po boisku, razem z Ronaldo są stworzeni do gry z kontry przy dalekiej piłce na dobieg od Sule, czy Pjanicia, może też stworzyć zagrożenie dając przewagę w grze kombinacyjnej ze skrzydałami.

 

Vieri to target man, który ma za zadanie oddać piłkę Ronaldo, czy to będąc ustawionym tyłem, do bramki, czy z główki. Całe szczęście nie jest to Benzema więc może samemu wykorzystać swoją siłę i grę głową do strzelenia. Dodatkowo jego umiejętności są na tyle uniwersalne, że może zagrać ciekawe piłki do Aimara, czy Stankovica, którzy mogą zagrozić strzałem z dystansu. Jeden technicznym, drugi siłowym.

 

C.Ronaldo jest trochę cofniętym napastnikiem mocno powiązanym z lewą stroną boiska. W trudniejszych matchupach Alaba musi zostawać częściej z tyłu, bo potrafi grać jako OŚ, zatem rolę schodzącego napastnika/skrzydłowego przejmuje CR7, który- no błagam ma wszystko. Może sam wejść w pole karne, może dośrodkować na głowę Vieriego, albo uderzyć w każdym możliwym stylu za pola karnego.

 

To są główne założenia. Małe poprawki będą jak poznam grupy : )


3. @ignazz

Ter Stegen 18-20 - A. Valencia 08-10, Stam 98-00, F. de Boer 98-00, Riise 04-06 - Rodri 18-20, Scholes 02-04, Giggs 07-09, Deco 03-05 - Edu Vargas 14-16, Ibrahimović 13-15

 

Akuku - nie ma opisu!

 

4. @Regis

Kahn 00-02 - Sagnol 05-07, T. Silva 12-14, Adams 97-99, Grosso 05-07 - Gattuso 05-07, Davids 01-03, Ballack 01-03 - Overmars 97-99, Tevez 09-11, Ronaldo 97-99

 

https://www.buildlineup.com/shared/5ec59e1e4e5ac404cc467bd0 - te strzałki to mocno umowne, bo nie wiem czemu można dać tylko jedną:)

Oliver Kahn – 2000 – 2002 : w wymienionym okresie zasłynął przede wszystkim błędem w finale MŚ 2002, po którym gola strzelił Ronaldo. Na szczęcie Ronaldo jest u mnie, więc nawet jeśli przydarzy mu się jakaś wpadka, to nie będzie miał jej kto wykorzystać : ) Jeden z niewielu przypadków, gdzie to bramkarz był głównym architektem awansu do finału MŚ (gdyby ktoś się z tym nie zgadzał, to drugi najlepszy też jest u mnie: ). Był brzydki, miał obsesję na punkcie wygrywania. Można go było lubić lub nie, ale wielkiej klasie nie sposób zaprzeczyć. Dziadek Kahna w czasie II Wojny Światowej służąc w marynarce został wysłany na Łotwę, gdzie poślubił Łotyszkę i gdzie w 1943 urodził się ojciec Oliego. Gdyby go wysłali do Polski, to żadna by Niemca nie chciała ……

Z Bayernem Liga Mistrzów 2001, Mistrz Niemiec 2011, Klubowy Puchar Świata 2001.

 Z reprezentacją: v-ce Mistrz Świata 2002.

Indywidualnie: Złota Piłka dla Najlepszego Piłkarza MŚ 2002, najlepszy bramkarz świata IFFHS 2001,2002, Człowiek Roku w niemieckiej piłce 2001, 3.  Miejsce w rankingu Złotej Piłki 2001 i 2002 roku (chyba jedyny taki bramkarz w historii z b2b na podium ).

Willy Sagnol 2005 – 2007 – pewny punkt Bayernu Monachium i reprezentacji Francji, w okresie kiedy go wybrałem b2b Mistrz Niemiec plus v-ce Mistrz Świata 2006. Rasista, którego pierwszą czynnością po każdym meczu było zapalenie papierosa.

Grał bez fajerwerków, ale nie sposób odmówić mu solidności. U mnie ma za zadanie zabezpieczać prawą stronę i czasem zrobić trochę zamieszania z przodu.

Tony Adams 1997 – 1999 – Mr. Arsenal. Skoro mam już nałogowego palacza i postrach niemieckich (i nie tylko) dzieci, to pora na alkoholika. Mój Tony jest już trzeźwy i zabiera się za otwieranie kliniki dla innych uzależnionych (nawet Gazza u niego był, jak widać nie pomogło). Świetnie grający w powietrzu, twardy jak skała. Mistrz Anglii 1998.

Thiago Silva 2012 - 2014 – szybszy, bardziej mobilny i lepszy technicznie z moich ŚO. Zadania głównie defensywne, ale dzięki swoim umiejętnościom w grze do przodku będzie wykorzystywany do rozpoczęcia ataku, czy to długim podaniem czy wyprowadzenia ataku pozycyjnego.

Drużynowo z PSG Mistrz Francji 2013, 2014, z reprezentacją:  Puchar Konfederacji 2013 i półfinał MŚ 2014.

Indywidualnie : Drużyna Roku UEFA 2012,2013 i Drużyna FIFPro 2013,2014, Najlepsza ,,11’’ MŚ 2014.

Fabio Grosso 2005 – 2007   Mistrz Świata 2006 i Mistrz Włoch 2007 z Interem.

Cichy bohater Mistrzostw Świata 2006 roku. Decydujący o awansie gol w 119 minucie meczu półfinałowego i decydujący o tytule karny w finale -  kiedy trzeba było cojones mu nie zabrakło. Zaczynał jako LP i, oprócz jak na Włocha przystało z solidnej obrony, słynął z bardzo dobrej gry w ofensywie. Ja mu jej bronić nie będę. Przykład zawodnika, który pokazuje że na wielką karierę nigdy nie jest za późno. On w roku 2001, mając już 24, grał jeszcze w Serie C i nie pewnie nie marzył o tym, że za 5 lat zostanie Mistrzem Świata, a za lat 19 niejaki Regis uczyni go członkiem swojej ,,11’’ w E-NBA All Time Soccer Fantasy.  

Gennaro Gattuso 2005 – 2007 – ,,Najbardziej zacięty pies Italii’’, a przy okazji i mojej drużyny. Mistrz Świata 2006 i zwycięzca Ligi Mistrzów 2007. Mój człowiek od czarnej roboty, nieustępliwy, agresywny o żelaznych płucach.  Najbardziej defensywnie usposobiony z trójki pomocników, ma dawać serce i łatać co jest do załatania. Głównie ma asekurować ofensywne wjazdy bocznych obrońców i łatać dziury po Tevezie.

Edgar Davids – 2001 – 2003 – Kolejny z moich defensywnych pitbulli (i to przez duże P, bo taką nosił ksywkę:), tym razem ten obdarzony talentem ofensywnym. Mały wojownik ze świetnym dryblingiem. Klasyczna, acz nietuzinkowa ,,6’’.  U mnie ma za zadanie wspomagać w opisanych wyżej zadaniach Gattuso, a jednocześnie wspomagać Ballacka w prowadzeniu gry. Głównie on będzie odpowiedzialny za rozpoczynanie ataku pozycyjnego. W 2002 roku został oskarżony przez swoją dziewczynę o pobicie, ale sprawa została umorzona z braku dowodów. Nie mam tego za złe - miał problemy ze wzrokiem, mógł ją z kimś pomylić: ) Jeden z moich idoli z lat młodości – miał w sobie coś wyjątkowego z tymi okularami, dredami, walecznością i świetną techniką.

Mistrz Włoch 2002 i 2003, finalista LM 2003.

Michael Ballack 2001 – 2003 – Prawie, że nasz bo urodzony po drugiej stronie Nysy Łużyckiej. Ze względu na końcówkę jego kariery dziś może jego odbiór jest nieco inny, ale w prime to był wyjątkowy gracz. Wziąłem go z lat 2001-2003, gdzie z jednej strony przegrał prawie wszystko co było do przegrania, więc finał LM’02 i finał MŚ’02 ( nie grał w finale z powodu kartek), ale z drugiej sam fakt że doprowadził przeciętne przecież Leverkusen i wraz z Kahnem reprezentację Niemiec do finałów jest godzien podziwu. U mnie z jednej strony będzie głównym kreatorem, ma kontrolować tempo gry, rozrzucać do boków i wypuszczać Ronaldo. A z drugiej liczę na jego niesłychaną skuteczność, uderzenia z dystansu i głową. Oprócz finałów LM i MŚ w 2003r. zdobył jeszcze v-ce Mistrzostwo Niemiec ’02 w Leverkusen i Mistrzostwo Niemiec’03 z Bayernem. Człowiek Roku w niemieckiej piłce 2002.

Marc Overmars 1997 – 1999 – Nienaganna technika, szybkość, drybling i żelazne płuca. Pseudonim ,,meep-meep’’, który przylgnął do niego, to charakterystyczny  dźwięk wydawany przez Strusia Pędziwiatra – no jakby nie patrzeć, co mają coś wspólnego.  Ja mam go z dwóch pierwszych sezonów w Arsenalu, gdzie był do tego bardzo skuteczny – 97/98 12 goli i 5 asyst, a w 98/99 6 goli i 13 asyst w Premier League. Do tego Mistrzostwo i Puchar Anglii’98.  U mnie nominalnie jest oczywiście lewoskrzydłowym, ale nie jest do niej przywiązany. Tak jak Ronaldo i Tevez ma dużo swobody w ataku. Nie pozbawiony zadań defensywnych. Jako prawonożny lewoskrzydłowy często atakował ze skrzydła do środka, kończąc akcje strzałem – proszę bardzo. Wrzutka na nabiegających Ballacka czy Teveza – proszę bardzo. Kolejny z graczy, których świetnie się oglądało – niby każdy wiedział jak grał, niby miał w swoim repertuarze kilka zwodów, niby zawsze schodził z tego lewego skrzydła do środka, ale zwykle robił to skutecznie.  

Carlos Tevez 2009 – 2011 – znany ze swojej boiskowej i pozaboiskowej inteligencji Argentyńczyk. U mnie nominalnie na prawym skrzydle, ale z dużą swobodą w ataku. Pojawiły się głosy, że Tevez na skrzydle może być problemem w grze obronnej – otóż Panowie, po to ma się w składzie jako ŚP Gattuso i Davidsa, żeby się o takie rzeczy nie martwić. Gattuso jest właśnie od tego, aby te wszystkie dziury łatać i, dalibóg, wierzcie mi da sobie radę. Teveza wziąłem sobie z czasów City, kiedy moim zdaniem był najlepszy (choć zdaje się że w Juve był skuteczniejszy, a na pewno odnosił większe sukcesy zespołowe), a przede wszystkim bardziej styl jego gry odpowiadał wtedy moim potrzebom. Ja już rolę Teveza kilka razy u mnie opisywałem, jeśli trzeba coś uściślić to chętnie odpowiem.

Ronaldo 1997 – 1999 -  El Fenomeno. Tego, jak dobry był Ronaldo do czasu kontuzji ciężko opisać, to trzeba było zobaczyć. Bawił się grą, miał niezwykłą lekkość i swobodę w tym co robił. Ja nie mam zamiaru go w niczym ograniczać. Niech się bawi.  Ronaldo z tamtych lat nie był klasycznym ŚN. Często atakował ze skrzydła lub z głębi boiska. Dzięki technice, szybkości, dryblingowi potrafił skupić na sobie uwagę kilku obrońców. Otwierało to wolną przestrzeń dla pozostałych zawodników. TO dla tego zdecydowałem się na wybór Teveza – chciałem kogoś kto wejdzie w buty ŚN, kiedy Ronaldo zaczyna swój taniec z dala od bramki rywala. Kogoś kto jeżeli zajdzie taka potrzeba wykończy akcję Brazylijczyka. Tego jak grał Ronaldo nie da sprowadzić się do statystyk, ale gwoli ścisłości:

1997/98 – v-ce Mistrz Włoch, Puchar UEFA, Copa America, Złota Piłka’97, v-ce Mistrz Świata + Najlepszy Piłkarz Mundialu.  

98/99 – Copa America’99 + tytuł króla strzelców turnieju.

Oczywiście,  sezon 98/99 częściowo zmarnowany przez problemy ze zdrowiem. Kiedy Ronaldo był w zdrowy to grał znakomicie, ale faktem jest że zaczął już sporo opuszczać. Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że Ronaldo 97-99 to to samo co Ronaldo 96-98 (wtedy to byłby najbardziej dominujący peak ever). Niemniej to był ciągle najlepszy zawodnik na świecie.

Co jeszcze : oprócz fenomenalnej gry, Ronaldo znany był z zamiłowania go imprez i luźnego podejścia do treningów. Bardziej dotyczyło to już ,,starszego’’ Ronaldo, ale ten młody też lubił się już zabawić. Dobrze, że Tony już nie pije…. Dość, o Ronaldo mógłbym jeszcze długo pisać, jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę bardzo. Na wszystkie znajdę odpowiedź :)

 

Tytułem podsumowania, bo chyba z grubsza styl i sposób gry zamieściłem przy opisie graczy : fajny ten mój skład. Wiem, że pewnie każdy tak myśli, ale ja jestem zadowolony że z jednej strony mam w większości zawodników których bardzo lubiłem (dwóch nie lubiłem, ale nie powiem kogo:) a z drugiej wyszedł z tego bardzo fajny zespół. Mam zawodników charakternych, co do których mam pewność, że w najważniejszych momentach się nie o…. . Mam dobry balans między obroną a atakiem. Topowego GK, fajny i dobrze uzupełniający się środek obrony i solidnych bocznych obrońców. Trzech wyjątkowych pomocników, mocne skrzydła i El Fenomeno w ataku.

Tak się zacząłem zastanawiać, kto u mnie mógłby być kapitanem i wykonywać stałe fragmenty gry i wyszło mi, że kandydatów, szczególnie do opaski, mam sporo. Kahn, Adams, Silva, Ballack to wielcy , długoletni kapitanowie swoich drużyn, a przecież i Gattuso czy Ronaldo też opaski zakładali. Ostatecznie zapewne zdecydowałbym się na Kahna z opaską.

 

Można głosować :)

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucio ale poszedłeś hipstersko. Jakby jednak nie patrzeć masz bardzo fajny skład wokół Cristiano, ale ta niedoświadczona defensywna para Sule-Woodgate może mieć kłopoty z kozakami jak Ronaldo, Messi czy Ronaldinho

 

1. Regis

ale masz skład rzeźników. Wygrać piłkę w środku pola to będzie koszt utraty zęba, a do defensywy wraca też Carlos Tevez (chociaż nie wiem czy nie wolałbym go z późniejszych lat). Pewny awans

 

2. kucio

przekonałeś mnie tymi skrzydłami i duetem Ronaldo-Vieri.

3. TheGame

Mocno techniczny zespół, przegrałeś o włos z kuciem, bo akurat Edin Dzeko nie jest dla mnie tym, kto obnaży jego defensywę.

4. ignazz

fajny skład, ale ten wybór Vargasa przejdzie już do historii :) 

 

mocna grupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonal mnie tercet w środku pola regisa poparty Silvą, ktory elegancko wyprowadza piłkę

kucio hipsteryzm znowu i tego AImara jakoś nie kupuję

the game85 spoko, ale ten henderson tutaj tak razi w  oko, on najlepiej wyglada obok prawdziwego defmida

iggy spoko skład, ale chyba bez określonych preferencji, bo ani to do kontry się nie nadaje, ani do ataku pozycyjnego

awans regis i kucio

the game85 trzeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @Regis - obrona mi się średnio podoba, ale pomoc, atak i bramka to jest moc.

2. @kucio - tu widać jaką przewagę dawały pierwsze picki (CR7)

3. @The Game 85 - brakuje mi trochę siły w ataku (Dzeko) plus van bronhorst to dziad (pisałem już w czasie draftu). Plus za Bonucciego,  del piero których lubię. Miałeś pecha, że kucio jednym zawodnikiem nadrabia tak wiele

4. @ignazz nie moja bajka ani atak ani pomoc a ten vargas to juz w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w innych grupach muszę się jeszcze zastanowić na uszeregowaniem miejsc, tak w tej jest to dla mnie dosyć łatwy wybór, także jazda... :)

1 miejsce - Regis

Podoba mi się, że nie chcesz na siłę robić reklamy swoim graczom i np. piszesz, że Sagnol to solidniak. Silva i Adams bardzo mądrzy zawodnicy, którzy nawet jak dostaną bardzo szybkiego napadziora to mogą sporo nadrobić czytaniem gry, ustawieniem, no i obaj to liderzy. Dwóch DM'ów wzór + mocny fizycznie Ballack. Jak już pisałem wcześniej, ten Tevez to może nie jest wymarzona opcja na skrzydło, ale przy tej swobodzie, którą dajesz graczom w ataku to da się to zaakceptować. Na szpicy "El Fenomeno" bomba, mój ulubiony grajek ever. Odnośnie Twojego opisu - gdyby można było wziąć Ronaldo 96-98 to nie dotrwałby do Twojego picku ;)

Aa, nie jestem zwolennikiem dawania opaski bramkarzowi, tymbardziej że masz w składzie prawdziwych kapitanów typu Adams chociażby. Kończąc, pewne pierwsze miejsce. 

2 miejsce - kucio

Trochę przekombinowałeś. Czy ja dobrze widzę, że Sule jest DM? Przecież to idealny chłop, żeby grać PŚO w trójce, a samuel jest bdb libero. Tyko wtedy na LŚO szukałbym kogoś innego, niż Woodgate bo nie lubię jak w systemie trójki stoperów na pół-lewym gra prawonożny gracz. Brawo za Dejana, ja go kupuję. Do tego regulujący tempo Pjanić, po bokach świetny zestaw, no i jednak mający swobodę CR7 robi robotę. Jak dla mnie wychodzisz z tej grupy. 

3 miejsce - The Game 85

Świetny środek obrony + zdyscyplinowany Angloma po prawej, ale potem za bardzo ofensywne zestawienie. W ataku to może ładnie hulać, ta gra kombinacyjna w środku będzie mocna. Ale Hendo jako samotny DM w takim towarzystwie? Szkoda, że zamiast kogoś z dwójki Del Piero/Sneijder nie wleciał jakiś kocur na DM/CM, bo wtedy byłbyś mega mocnym graczem, a tak jesteś 3 minimalne za kuciem. 

4 miejsce - ignazz

Jedyny team w tej grupie, który w ogóle mi się nie podoba. Valencia z lat 08-10 jako PO, kiedy z niego obrońcę to dopiero parę lat później zrobili. Z drugiej strony Riise. Lubię go, ale nieprzypadkowo, kiedy Liverpool wygrywał w Europie to rudy ze swoją szybkością i torpedo lewą nogą grał na skrzydle, a zanim sobie czekał Djimi Traore, a no właśnie dlatego, że Norweg sobie lubił o obronie zapomnieć. Dalej, Rodri sympatyczny, ale były lepsze opcje na DM. Zły system taktyczny pod Giggsa. Jest ten Ibra z przodu, ale to za mało. O Vargasie już nie chcę mówić, ale po prostu przykro mi jest jak taki gość jest w atf, a np. Bobby Firmino jest out :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 @ignazz za poczucie humoru, za Vargasa, za drużynę! 

 

 

żartuję... przykro mi, ale tym Vargasem sam sobie wykopałeś grób (4 miejsce)

@Regis jedyny faworyt w tej grupie, nie ma chyba żadnych wątpliwości

2. @kucio obrona jest bardzo średnia (Sule+Woodgate? nie widzę tego), ale CR7 ratuje Ci dupę, a więc przechodzisz dalej

3 @The Game 85 bardzo mocny środek obrony, średnie boki, dobra pomoc i taki sobie atak (Del Piero jest świetny, ale Dżeko mnie nie przekonuje)

miejsca 2 i 3 to równe sobie teamy, więc tutaj nie ma wielkiej różnicy (równie dobrze @The Game 85 mógłby wygrać po rzutach karnych)

a tak ogólnie to średnia grupa, jeśli chodzi o 'walkę', bo @Regis tutaj nie ma konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Regis

2. TheGame85

3. kucio

4. ignazz

Większość już została opisana, więc dodam tylko, że zamieniłem miejscami kucio i thegame85 z racji, że team kucia wydaje się być strasznie podatny na kontry, w momencie, kiedy Alaba i Lahm włączą się w atak z racji braku nominalnych skrzydłowych, zostaną tam wówczas tylko Sule, Samuel (który w jednym z sezonów zagrał jedyne 20 spotkań, z czego 17 w lidze) i Woodgate + a Howard, jako ten, który ma powstrzymać ATF'owe ataki mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce #1 - Regis - mocny skład i jedyne do czego mam wątpliwości to ten Tevez ustawiony na prawym skrzydle, trochę słabo mi się to widzi bo w mojej opinii jest to trochę marnowanie potencjału Carlosa. Też średnio mi podchodzi Gatuso w takiej kombinacji pomocy, bo wolałbym kogoś ciut bardziej lepszego z piłką przy nodze, chociaż z drugiej strony ktoś taki będzie złotem przy asekuracji skrzydeł. 

Miejsce #2 - TheGame - z tym składem personalnym grałbym chyba Iniestą większość czasu jako lewo skrzydłowym

Miejsce #3 - Kucio - było blisko #2, jednak nie kupuje Sule jako DM i ten wybór Woodgate'a średnio mi się podoba (niestety opinii o jakimś piłkarzu żadne statsy nie zmienią a na jakiejś podstawie trzeba wybrać) 

Miejsce #4 Ignazz - gdyby wymienić parodyste Rodriego na kogoś innego w miarę ogarniętego to pomoc xxx-Scholes-Deco to byłaby chyba najlepsza pomoc w całej zabawie, a tak to Rodri psuje swoją statycznością cały obraz tej pomocy. No i ten nieszczęsny Vargas IKS DE, jak można wybrać kogoś takiego na poziomie ATF to nie wiem, i skąd on został wymyślony, nie rozumiem. Wymienić tą dwójkę, dać opis i dla mnie to byłby wówczas skład na #1/#2 w tej grupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za nieliczne głosy wyżej niż 4#. Rzeczywiście z tym Vargasem trochę przeszarżowałem zbędnie chcąc ożywić nudna do niedawna grę. Miał być powiew swiezosci a wyszły bataty ze śmietnika.
 

nie pozostaje mi nic innego jak zmienić Nick.

@Borys zmień mi na „DeMar deVargas Gay” w skrócie Bryn ;) 

trzeba było brać Owena plus Milito i brać grupę broniąc Zlatana przed @january który nie docenia graczy dopóty nie wybierze do swojej ekipy. Wtedy Olynik  czy Huerter zamieniają się w Duncana czy Allena. 

Mój głos 

Regis

Qcio

Game

Vargas Team 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyłamię :D

1. Kucio - możliwe, że najlepszy (a na pewno w ścisłej czołówce) w grze duet napastników oraz bocznych obrońców. Do tego dużo kreatywności i też całkiem sporo wszechstronności od pomocników. Duet Samuel-Woodgate mnie osobiście nie razi. Howard w swojej dwulatce tym bardziej. Najwięcej wątpliwości budzi enigmatyczny Sule, którego słabo znam z racji słabnącego zainteresowania piłką, w tym w szczególności niemiecką, a w wybranym okresie był głównie rezerwowym w reprezentacji. Do tego dostał tu dość tajemniczą rolę pomiędzy stoperem na DP. W każdym razie przynajmniej ma dobre statystyki pod względem podań i jest atletyczny, więc ma to przynajmniej teoretycznie sens, chociaż też preferuję grę zawodników na swoich pozycjach z rzeczywistości.

2. Regis - tutaj grzech zmiany pozycji zawodnika jest bardziej rażący z Tevezem na skrzydle. Linia obrony poza Silvą nie urywa niczego. Ballack na OP jest ok, ale w skali ATF nic więcej. Wyraźne plusy to bardzo fajny duet DP i przyjemny Overmars na lewej. No i mam problem z Ronaldo, bo on w jednym z wybranych sezonów był najlepszym piłkarzem świata, a w kolejnym nieco więcej już było nazwiska niż wcześniejszej magii - ostatecznie to sobie uśredniłem i dlatego nie mógł to być boost porównywalny z CR7 u Kucia.

3. The Game 85 - bardzo fajny duet kandydatów do Złotej Piłki z 2010, niezły środek obrony to wyraźne atuty, ale poza tym bez szału w tej ekipie.

4. Ignazz - mówią, że nie należy kopać leżącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz- to nie jest zły zespół, ale na takim poziomie nie można sobie pozwolić na takie wpadki jak z Vargasem. Zwłaszcza, że Ibra, pomimo ogromnego talentu, ma baaaardzo kiepskie statystyki w meczach fazy pucharowej LM i na pewnym poziomie sam z siebie nie stworzy elite ofensywy. 

@kucio- zabawny team, bo albo coś mi się bardzo podoba, albo bardzo mi się nie podoba - plus za wybór Sule i Howarda (tak powinno być - oceniamy skilla, a nie resume), minus za niepotrzebne ustawienie z trójką w środku obrony (Alaba i Lahm luźno mogą grać w ustawieniu z dwójką), dla mnie fit Ronaldo i Vieriego jest zwyczajnie przeciętny, aczkolwiek wiadomo, że broni się talentem. Stankovic w tym ustawieniu mi nie pasuje, on w prime grał wyżej, a w Interze wcale nie był stałym punktem wyjściowego składu właśnie dlatego, że na jego pozycji grał Sneijder, a niżej mogli grać Motta, Cambiasso i Zanetti.

@Regis - takie zostały przyjęte kryteria, że należy uznać Ronaldo za najlepszego napastnika w grze, więc to się broni - Tevez na skrzydle, to jak Griezmann na skrzydle - niby można, ale jednak zaznaczyłbym, że gra jako fałszywy skrzydłowy, na co w swoim ustawieniu Regis mógłby sobie pozwolić. Solidny team, ten sam tier z kuciem, bez rażących błędów.

@The Game 85 - Plus za Anglomę i duet Sneijder-Iniesta, minus za Enrique i Dżeko - ciężko mi to jednoznacznie ocenić, brakuje mi balansu w drugiej linii (raczej nie przekonuje mnie Henderson), a niewybrani zostali raczej trochę lepsi zawodnicy niż Enrique i Dżeko. Mam nadzieję, że awansuje z trzeciego miejsca, bo to nie jest zły team, steal (relacja impakt-pick) ze Sneijderem.

1. Regis

2. Kucio

3. The Game 85

4. Ignazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.