Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Grupa B - opisy


BMF

Kto awansuje?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje?

    • Sylvinho i Mac
    • Sylvinho i Ronnie
    • Sylvinho i Julek
      0
    • Mac i Ronnie
    • Maci i Julek
    • Ronnie i Julek

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 24.05.2020 o 20:00

Rekomendowane odpowiedzi

@Sylvinho.

@mac

@RonnieArtestics

@julekstep

Runda 1:

Sylvinho - Mac

RonnieArtestics - julekstep

 

Runda 2:

Sylvinho - RonnieArtestics

Mac - julekstep

 

Runda 3:

Sylvinho - julekstep

RonnieArtestics - Mac

 

[wrzucajcie tu tylko opisy, jeśli je napiszecie, tak chyba będzie czytelniej, ale w sumie jak chcecie]

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przypiął/eła ten temat
  • Eld odpiął/ęła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Opis drużyny Sombor Shuffle!

<mentalność beGM on - czyli opis swoich wyborów -> nie wiem po co, ale inni dają to ja też lol>

#15 Nikola Jokic

Nie wiem jakim cudem bezapelacyjnie najlepszy gracz w zabawie ostał się do mojego pierwszego wyboru. Średni TS% w PO (z całej kariery) = 60%. To więcej niż Jordan, LBJ czy jakikolwiek inny pseudo-GOAT jakiego sobie wymyślicie (statystyki nie kłamią). Dodatkowo tylko jedna przegrana seria PO w karierze (to tyle co Wasze 'jedynki' przegrywały co rok-dwa, heloł). Ofensywnie nie trzeba komentować - kto się zna na koszykówce ten wie, że to już nr 1 all-time. W obronie w ramach tej dwulatki jest również doskonały - ustoi Shaqa bo będzie w wersji early-season i będzie gruby a przeciw small-ballom wyjdzie w wersji late-season i będzie chudy i będzie mógł biegać przez 60+ minut/mecz luźniutko.

#18 Draymon Green

Nie wiem jakim cudem bezapelacyjnie najlepszy obrońca w zabawie ostał się do mojego drugiego wyboru. Większy i silniejszy Pippen, który dodatkowo umie w Rim Protection jak Hakeem co najmniej. W ataku również świetny. To głównie dzięki niemu Curry mógł tak szaleć w RS 15/16 - jak chciał z własnej woli udowodnić, że machina GSW bez niego się zatnie - to udowodnił. Wielki charakter. Teamplayer (dzięki tej pokazówie GSW mogli wygrać b2b w kolejnych latach).

#34 Gary Payton

Nie wiem jakim cudem bezapelacyjnie najlepszy PG w zabawie ostał się do mojego trzeciego wyboru. Często jest w programach o NBA gdzie byli gracze (między innymi ci których pickowaliście) mówią że był super. Oni się znają. Wy nie.

#50 Eddie Jones

Nie wiem jakim cudem bezapelacyjnie najlepszy i PROTOTYPOWY 3&D w historii NBA ostał się do mojego czwartego wyboru. Umie w atak, umie w obronę. Nie potrzebuje piłki by być skutecznym. Bajka. Dodatkowo wartość edukacyjna bo kilku gimbów dzięki mnie pozna tego wspaniałego gracza.

#79 Luol Deng

Nie wiem jakim cudem najlepszy afrykański koszykarz w zabawie ostał się do mojego piątego wyboru. Kolejny świetny 3&D zapewniający, który dopełnia najlepsze trio obrońców obwodowych w zabawie. Podobno ma też siusiaka większego niż Ibaka, więc jak na mnie nie zagłosujecie tzn że zazdrościcie bo macie małe siusiaki.

#82 Allen Iverson

Nie wiem jakim cudem najbardziej zasłużony MVP w nowożytnej historii koszykówki ostał się do mojego szóstego wyboru. Jedyny superstar z jakim mogliście się identyfikować za dzieciaka. Wygrałby z Lakers gdyby nie sędziowie #wiadomka #nbaisrigged

#111 Joakim Noah

Nie wiem jakim cudem najbardziej zaslużony DPOTY (do czasu Draya) ostał się do mojego siódmego wyboru. Oszukał Knicks na kasę -> za to dodatkowe punkty.

#114 Anthony Mason

Nie wiem jakim cudem najsilniejszy zawdonik w zabawie ostał się do mojego ósmego wyboru. Wasi gracze się go boją. Wy też. Aha - umie bronić każdą pozycję, rozgrywać i ma fajną fryzurę.

#143 Thabo Sefolosha

Nie wiem jakim cudem najlepszy obrońca obwodowy swojej ery ostał się do mojego ostatniego wyboru. W swoich latach był najlepszym - obok Tony'ego Allena - obrońcą obwodowym, ale on przynajmniej nie był kasztanem w ataku i umiał za 3. Bardzo dobrze.

<mentalność beGM off>

Depth Chart (z - bardzo orientacyjnymi - minutami)

PG - Payton 28, Iverson 20

SG - Jones 30, Iverson 10, Sefolosha 8

SF - Deng 30, Sefolosha 8, Jones 5, Mason 5

PF - Dray 35, Mason 10, Deng 3 (jakaś tam furtka do smallballu)

C - Jok 30, Noah 15, Dray 2, Mason 1 (jak trzeba będzie łapać faule to mam sporo opcji + opcja full smallballu z Drayem na 5)

przykładowe line-upy:

s5 (raczej w każdym meczu) - Payton/Jones/Deng/Dray/Jok

gonimy wynik / crunch - Iverson/Jones/Deng/Dray/Jok

bronimy wyniku / crunch - Payton/Jones/Deng/Dray/Noah

chamski small-ball - Iverson/Sefolosha/Jones/Deng/Dray

generalnie poza Paytonem/Jokiem/Noah to reszta grajków może z powodzeniem grać na dwóch (Sefo, Jones, Deng) albo i więcej (Mason!) pozycjach!

mocne strony:

- przejebany playmaking / passing z różnych stref boiska (strzelam, że luźno najlepszy w zabawie)

- każdy (poza Noah) umie w rzucanie

- poza Iverkiem i Jokiem (który w tej dwulatce jest już w sumie dość przyzwoity w D) praktycznie każdy świetnie broni

- dobra zbiórka na większości pozycji

- mocno uniwersalny skład (mogę pójść w big ball, w small ball, we wszystko praktycznie)

- outlet pass Joka (i w trochę mniejszym stopniu KAŻDEGO mojego big mana) + zapierdalacze typu Iverson i Jones = WNM

słabe strony:

- brak jakiegoś turbo nazwiska

- brak jakiegoś epickiego shootera

- więcej nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję

 

Dłuższy opis obrony i ataku sobie odpuszczę (patrząc po innych to tam w większości jest to traktowane po prostu jako kolejny baner reklamowy) ale wiadomo jaka jest podstawa:

Konie pociągowe w O to Jok -> Iverek (w dalszej kolejności Payton -> Dray -> Mason, pozostała 4ka raczej unika grania z piłką) a w D generalnie jak jest Iverek na boisku to zawsze kryje najsłabszego obwodowego a Jones/Sefo/Payton przejmują wtedy tego drugiego. Draymond z kolei łata dziury po Joku (czyli kryje tych mobilniejszych wysokich, bawi się Rim Protection, Jokowi zostawia tylko masowanie się w post z większymi kasztanami, bo w tym ten jest spoko)

 

 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przypiął/eła ten temat

Wrzucam składy wszystkich drużyn z grupy, żeby było łatwiej głosować:
 

3. @RonnieArtestics 

#3 - LeBron James 14/15 - 15/16, #30 - Klay Thompson 14/15 - 15/16, #46 - Pau Gasol 08/09 - 09/10

#62 - Baron Davis 06/07 - 07/08, #67 - Paul Millsap 14/15 - 15/16, #94 - Trevor Ariza 13/14 - 14/15

#99 - Kevin Love 15/16 - 16/17, #126 - Roy Hibbert 11/12 - 12/13, #131 - George Hill 12/13 - 13/14

 

4. @mac

#4 - Stephen Curry 14/15 - 15/16, #29 - Vince Carter 99/00 - 00/01, #45 - Andriej Kirilenko 04/05 - 05/06

#61 - Jermaine O'Neal 03/04 - 04/05, #68 - Khris Middleton 18/19 - 19/20, #93 - Derrick Rose 10/11 - 11/12

#100 - Victor Oladipo 17/18 - 18/19, #125 - Tyson Chandler 10/11 - 11/12, #132 - Otto Porter 16/17 - 17/18

 

10.@Sylvinho.

#10 - Dirk Nowitzki 09/10 - 10/11, #23 - Jason Kidd 01/02 - 02/03, #39 - Shawn Marion 04/05 - 05/06

#55 - Ben Wallace 03/04 - 04/05, #74 - Danny Green 12/13 - 13/14, #87 - Carmelo Anthony 08/09 - 09/10

#106 - David West 12/13 - 13/14, #119 - Jason Terry 09/10 - 10/11, #138 - Yao Ming 07/08 - 08/09

 

15. @julekstep 

#15 - Nikola Jokic 18/19 - 19/20, #18 - Draymond Green 15/16 - 16/17, #34 - Gary Payton 99/00 - 00/01,

#50 - Eddie Jones 98/99 - 99/00, #79 - Luol Deng 10/11 - 11/12, #82 - Allen Iverson 99/00 - 00/01

#111 - Joakim Noah 12/13 - 13/14, #114 - Anthony Mason 99/00 - 00/01, #143 - Thabo Sefolosha 11/12 - 12/13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blackmagic napisał:

iverson - imho lepsza wersja z nuggets

bullshit -> przeciez to byl ten sam (albo w sumie i gorszy) gracz -> po prostu tam gral kolo innych dobrych ofensywnie grajkow, wiec naturalnie poszla mu do gory efektywnosc

44 minuty temu, blackmagic napisał:

thabo to non factor na tym poziomie, obwód słabo rzucający za 3

Thabo w tych latach byl to byl jeden chyba z dwoch najlepiej broniacych SGkow (obok Allena, ktory byl jednak dziurawy w ataku). Nie mam Curry'ego ani Klaya, ale generalnie kazdy moj grajek obwodowy (poza moze Iverkiem) umie w rzuty za 3.

zresztą cyferki (w nawiasie PO):

Payton 1: 34% 6,3 3PA (39% 4,6 3PA) 

Payton 2: 37,5% p3,4 3PA (nie grał :) )

Jones 1: 34% 2,8 3PA (34,5% 6,5 3PA)

Jones 2: 37,5%  4,7 3PA  (44% 5,3 3PA)

Deng 1: 34,5% 4,1 3PA (32,5% 4,3 3PA)

Deng 2: 36,5 % 4 3PA (36,5% 3,7 3PA)

Iverek 1: 34% 3,7 3PA (31% 3,9 3PA)

Iverek 2: 32% 4,3 3PA (34%, 6,5 3PA)

Thabo 1: 43,5% 1,7 3PA (32,5% 2,5 3PA)

Thabo 2: 42% 3,2 3PA (31,5% 3,5 3PA)

 

więc nawet u tego nieszczęsnego Iverka nie ma dramatu -> a dodaj do tego, że Joker i Green też potrafią coś za 3 rzucić (Mason ma spoko mid-range) i generalnie to nie powinno być większym problem

ale czaję -> magia pojedynczych nazwisk (Curry, Klay) robi robotę - jak to w atf

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RonnieArtestics

lubię ten skład Lebrona, pisałem już, a więcej na pewno w kolejnych rundach.

@julekstep

jedyna osoba, która robi tu robotę off the dribble to Allen Iverson, a żeby grać nim długie minuty musisz zabrać przy okazji piłkę Jokicowi i Paytonowi, który nie będzie zadowolony w roli Erica Snowa. 

@Sylvinho.

po dłuższym namyśle uważam, że nie jest to lekko ulepszona wersja Mavs, tylko bardzo ulepszona wersja Mavs. Lubię duet Dirk+Yao i Dirk+Ben, może trochę mniej Kidda 03, ale za to w defensywie Kidd-Green-Marion-Dirk-Ben to chyba top3 zabawy w obronie.

Przegrywasz tylko o kreatora na koźle, którego nie masz, Jason Terry to jedyny gość, który przełamuje atak, a na pokonanie dobrze obudowanego Curry'ego i Lebrona to trochę za mało.

 

@mac

 

Jednak bardzo lubię ten skład. Wyobrażam sobie AK47 w roli Draymonda i uważam, że to chyba najbardziej podobny do niego zawodnik w ostatnich 30 latach. Naturalny playmaking, eliteD, jakiś-tam-rzut-za-3. Twój problem na wygranie to fakt, że masz nieco gorszy skład niż Warriors 2017-18, co dobitnie pokazuje z jaką niesprawiedliwością mieliśmy do czynienia, skoro oni grali w normalnej lidze...

 

awans: @mac @RonnieArtestics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

bullshit -> przeciez to byl ten sam (albo w sumie i gorszy) gracz -> po prostu tam gral kolo innych dobrych ofensywnie grajkow, wiec naturalnie poszla mu do gory efektywnosc

Thabo w tych latach byl to byl jeden chyba z dwoch najlepiej broniacych SGkow (obok Allena, ktory byl jednak dziurawy w ataku). Nie mam Curry'ego ani Klaya, ale generalnie kazdy moj grajek obwodowy (poza moze Iverkiem) umie w rzuty za 3.

zresztą cyferki (w nawiasie PO):

Payton 1: 34% 6,3 3PA (39% 4,6 3PA) 

Payton 2: 37,5% p3,4 3PA (nie grał :) )

Jones 1: 34% 2,8 3PA (34,5% 6,5 3PA)

Jones 2: 37,5%  4,7 3PA  (44% 5,3 3PA)

Deng 1: 34,5% 4,1 3PA (32,5% 4,3 3PA)

Deng 2: 36,5 % 4 3PA (36,5% 3,7 3PA)

Iverek 1: 34% 3,7 3PA (31% 3,9 3PA)

Iverek 2: 32% 4,3 3PA (34%, 6,5 3PA)

Thabo 1: 43,5% 1,7 3PA (32,5% 2,5 3PA)

Thabo 2: 42% 3,2 3PA (31,5% 3,5 3PA)

 

więc nawet u tego nieszczęsnego Iverka nie ma dramatu -> a dodaj do tego, że Joker i Green też potrafią coś za 3 rzucić (Mason ma spoko mid-range) i generalnie to nie powinno być większym problem

ale czaję -> magia pojedynczych nazwisk (Curry, Klay) robi robotę - jak to w atf

 

Ja inaczej ocenian iversona - w sezonach w kitrych go wybrales byl statystycznie lepszym zawodnikiem ale byl tez mlody i moim zdaniem bardziej dojrzaly byl denver i mial tez troche lepszy decision making (nie wiem jaki jest polski odpowiednik tego). Imho nie mozna powiedziec ze mentalnie maja 25 lat byl taki sam jak 31 i nie jestem pewien czy ten przeniesiony z 2000 dobrze odnalazlby sie w roli 3-4 opcji.

 

Thabo trafiajacy 1 trojke nie jest zagrozeniem w ataku a iverson nie poraza skutecznosci

Tak naprawde niezli sa deng jones i payton a chyba zaden z nich nie kojarzy sie z legitna 3 - brakuje choc jednego lepszego strzelca. 

Poza tym pisalem ze bylo blisko awansu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie ma najlepszy team, nie ma sensu tutaj pisać zbyt wiele: trochę się czepiałem paru wyborów, ale nigdy nie kwestionowałem całokształtu, który jest po prostu bardzo mocny. LeBron z #3 to los na loterii.

Kompletnie nie widzę w ataku teamu Sylvinho. 

- kiepski spacing

- żadnego gościa mogącego przełamywać linię obrony

- ani Wallace, ani Yao nie są dobrymi fitami dla Dirka - Ben w takim formacie traci, bo ciężko schować w ataku słabego grajka (zwłaszcza mając bieda spacing), a Yao ani nie jest odpowiednio mobilny w obronie, ani nie jest wszechstronny w ataku (przeciętny passing, przeciętny range)

Fajnie, że jest Dirk, ale to nie jest połączenie Jordana i LeBrona - jego też trzeba dobrze obudować w ataku, a tutaj wyszło to so-so.

Julekstep nie ma słabości, dobry draft, trochę pech, że wybierał z tak późnym numerkiem, optymalnie obudowany Jokić i nawet ten cały Iverson nie razi w oczy.

Mac ma nawet solidny team, ale ciężko mi tutaj wskazać, co ta drużyna miałaby grać w ataku, a niestety sobie nie pomógł opisem, zwłaszcza, że z ławki wchodzi dwóch dynamicznych combo-guardów. Z grupy C by wyszedł, jakby wyjaśnił takie zbudowanie zespołu - być może też, tutaj - minimalnie przegrywa.

Awans: julekstep i Ronnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubiłem składu @Sylvinho. od początku to pisałem więc sorry kolego

skład @julekstep też do mnie nie przemawia, choć szacun za to, że jako jedyny z grupy coś naskrobał

@mac ma swoje problemy i (vs. Julek) Paytona na Currym, ale przechodzi dalej

@RonnieArtestics z pierwszego miejsca

 

nie chcę się przypierda-lać, ale ciekaw jestem jak  komuś  wyszło że  Mac & Julek albo Sylvinho & Mac przechodzo Ronniego, chętnie bym poczytał uzasadnienie

p.s. aha, 3 z 4 głosów to inni uczestnicy zabawy liczący na to, że stanie się cud i @RonnieArtestics ugrzęźnie w grupie. Nice try.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężka grupa do wyłonienia awansujących - w zasadzie wszystkie cztery składy bardzo mi się podobają. O ile w C (i tak nie głosuję, więc tylko analiza dla siebie) i w A (też nie był to łatwy wybór ale ostatecznie po analizie matchupu, który walczył u mnie o drugie miejsce, udało się chyba podjąć decyzję) się udało, o tyle tu nawet nie wiem od czego zacząć. A jeszcze przede mną grupa D, w której będę miał pewnie podobny problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RonnieArtestics na luzie wygrywa ta grupe, jeden problem jaki mam to ze nie wzial Arizy z 09 z championship run Lakers, elitarna obrona w PO pozamykanie samych kozakow na zachodzie, plus clutch playe w obronie w seriach i w ataku, zajebista skutecznosc za 3, wprost przezajebista

ale Ariza z tego sezonu ktory wybral tez jest zajebisty

jedyny ktory moglby z nim pograc to @Sylvinho. ale koniec koncow tez ma za malo w obronie argumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kubbas napisał:

Brak spacingu skresla cie w kazdym aspekcie

przegralbys nawet z Nuggets 09 a przypominam ze to jest all time fantasy

@julekstep

xD

ja max w Lakers 16 celuję! xDD

nie wiem jak wymyśliłeś, że u mnie brak spacingu skreśla mnie całkiem a Sylvinho jako jedyny może powalczyć - ale chyba nie chcę w to wnikać xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubbas napisał:

bron boze nie odbieraj tego ofensywnie

mowie jak jest mariusz max kolonko, nowy jork

troche slabo powybierales po prostu 

no spoko -> ale mam lepszy spacing od drużyny Sylvinho np

więc w sumie z tym Maxem Kolonko to racja :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.