Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Losowanie grup


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna moja grupa. Bratobójczy pojedynek z @tangiers sporo go krytykowałem za dublowanie graczy o podobnej charakterystyce. Jest dwóch z daleka widocznych fatalnych obrońców i brak pod koszem obrońcy ocierającego się o DPOY. Z drugiej strony te pick and roll Nash - Davis i Doncic - McDyess to jest ofensywna rzeźnia. Weź to broń przez 48 minut...

Niewygodny rywal to także @kucio z moim ukochanym CP3 w roli lidera. Niejako dziwna taktyka z trzema point guardami. Nie bardzo wiem, kto ma tutaj luzować Redda. Sporo słabych obrońców. Fajnie się uzupełniają jednak dwa frontcourty, ale wydaje mi się, że jestem dobrze na to przygotowany.

@cvbe Od szóstego wyboru to trochę poszedł w stronę Januarego. Jamison, Rondo, Adebayo, emerytowany Michael Jordan. Mocno to osłabiło sufit zespołu, do tego właściwie trzech centrów w zespole. Zbraknie tu moim zdaniem talentu i flexibity, by włączyć się do walki o awans.

W grupie A ciężka sytuacja Regisa. Właściwie w żadnym pojedynku Shaq nie robi mu ogromnej różnicy stawiając go w roli faworyta. Nie do końca byłem fanem tego jak Regis obudował swojego dominatora. Czyby liczenie na magiczny duet Stockton - Malone?. Czekam na uzupełnienie lat, ale ciężko tu widzę szanse na wyjście z grupy. przy tych matchupach.

Pierwsze pięć wyborów Ignazza powodowało, że miałem go w TOP3. Jednak Bibby, Bowen, Horry mnie nie przekonują. Do Gallo mam słabość, chociaż też o jakimś większym stealu nie ma mowy. Chyba faworyt tej grupy, ale trochę osłabił sobie możliwości wygrania dalszymi wyborami. A kto wie czy przy tak mocnej grupie, nie skończy się jakimś haniebnym collapse.

Trochę mi się nie podobało, że Eld buduje takie drugie Raptors, ale potem niejako wyborem Walla i Finleya kupił moją sympatię. Trochę się zapomina już, że Wall w obronie był bardzo dobry, chociaż trzeba przyznać, że to już nie są te lata, gdy dawał All def team. Lata peaku wybrane odpowiednie, ale gdyby utrzymał obronę z poprzednich lat to byłby to poziom impactu Jasona Kidda. Ustawienie pięciu dobrych obrońców w piątce z dwoma świetnymi kreatorami to będzie jedno z moich ulubionych ustawień w lidze. Jeśli Eldowi nie zbraknie charyzmy, by poobijać się z bardziej doświadczonymi nickami to ten zespół może mocno namieszać.

Patrzę na zespół polishlamy i tak lekko kręcę nosem. Niby wszystko jest, fajne nazwiska, fajny fit, a jednak czuje niedosyt. I nie wiem co to jest, ale jakby brakuje mi jednostki elitarnej na pozycjach 1-3, bym sobie mógł pocmokać z zachwytu. Fajnie się zapowiada walka Eld - Lama. Embiid wiecznie wyjaśniany przez Marca, Pojedynek bezpośredni dwóch wielkich liderów i point guardów Wizards. Największy plus to Garnett, DPOY tej zabawy. A z drugiej strony KG obok Giannisa najbardziej ogranicza ofensywny repertuar zespołu i chyba to jest ten powód dla którego wiele osób nie widziało go z topowym pickiem.

Może coś jeszcze napiszę jutro, ale na dzisiaj to spać mi się chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa grupa. Zrobiłem sobie jeszcze przed losowaniem power ranking, nie zwracając uwagi za bardzo na matchup vs mój team i IGNAZZ był tam całkiem wysoko, Lama gdzieś w połowie stawki, Elf też niewiele niżej. Podoba mnie się to. 

I zanim szanowni koledzy zaczną w swoich głowach tworzyć wizję zatrzymania Szaka, niech korzystając z wolnego czasu wrzucą sobie jeszcze raz jego mecze z tamtych lat. Lepiej poświęcić na to trochę czasu, niż potem wstydzić za to co się napisało🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Marca to mam już pomysł jak ten match-up zneutralizować i nie jest tak głupi jak na pierwszy moment się wydaje :) zresztą Philly i tak była mocno do przodu jak Joel i Marc byli na boisku, więc tak bym się nie zapędzał, bo Mike Conley naprawdę umie w  trudne rzuty i iso game. 

8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Pierwsze pięć wyborów Ignazza powodowało, że miałem go w TOP3. Jednak Bibby, Bowen, Horry mnie nie przekonują. Do Gallo mam słabość, chociaż też o jakimś większym stealu nie ma mowy. Chyba faworyt tej grupy, ale trochę osłabił sobie możliwości wygrania dalszymi wyborami. A kto wie czy przy tak mocnej grupie, nie skończy się jakimś haniebnym collapse.

i tym co sobie zrobił na PF nieco się wkopał imo, bo trafił do ciężkiej grupy na tak obsadzoną pozycję (zakładam, że nie będzie line-upów Gob-TD). Co do Gallo to imo złe lata wybrane, ale to nie jest problem

8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Patrzę na zespół polishlamy i tak lekko kręcę nosem. Niby wszystko jest, fajne nazwiska, fajny fit, a jednak czuje niedosyt. I nie wiem co to jest, ale jakby brakuje mi jednostki elitarnej na pozycjach 1-3, bym sobie mógł pocmokać z zachwytu. Fajnie się zapowiada walka Eld - Lama. Embiid wiecznie wyjaśniany przez Marca, Pojedynek bezpośredni dwóch wielkich liderów i point guardów Wizards. Największy plus to Garnett, DPOY tej zabawy. A z drugiej strony KG obok Giannisa najbardziej ogranicza ofensywny repertuar zespołu i chyba to jest ten powód dla którego wiele osób nie widziało go z topowym pickiem.

bo części graczy mam wrażenie nie lubisz za bardzo :) chyba trzeba przypomnieć jak wujek Joe leczył dupska naprawdę dobrych strzelców a jego playmaking value w tym S5 powinien dać wiele nowych opcji. Co do point guardów Wizz nie liczył bym na wiele minut razem :) wielkie obrony faktycznie budowane są zawsze w środku, ale potrzebują wsparcia na obwodzie i tutaj takie dostają. A co do gry w ataku takich zespołów to słyszałem, że muszą być "wystarczająco dobre aby wygrywać nawet na najwyższym poziomie"

46 minut temu, Regis napisał:

Ciekawa grupa. Zrobiłem sobie jeszcze przed losowaniem power ranking, nie zwracając uwagi za bardzo na matchup vs mój team i IGNAZZ był tam całkiem wysoko, Lama gdzieś w połowie stawki, Elf też niewiele niżej. Podoba mnie się to. 

I zanim szanowni koledzy zaczną w swoich głowach tworzyć wizję zatrzymania Szaka, niech korzystając z wolnego czasu wrzucą sobie jeszcze raz jego mecze z tamtych lat. Lepiej poświęcić na to trochę czasu, niż potem wstydzić za to co się napisało🙂

odświeżałem i faktycznie 1v1 jest to trudne, ale Shaq miał wady, które można wyeksponować :) ale co odświeżałem to chokera Malone'a, miód na serduszko, taki wielki a tak pięknie robił pod siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polishllama69 napisał:

Co do Gallo to imo złe lata wybrane, ale to nie jest problem

true, Gallo z Nuggets należy omijać z daleka

@MarcusCamby

już o tym pisałem, ale powtórzę - Gallo w ostatnich sezonach w Nuggets to była radosna koszykówka bez większej presji, to co dawał w ataku, oddawał w obronie, nie widzę żadnego powodu aby brać go z tamtego okresu zamiast tego już z Clippers, gdzie świetnie został wkomponowany

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polishllama69 napisał:

co do Marca to mam już pomysł jak ten match-up zneutralizować i nie jest tak głupi jak na pierwszy moment się wydaje :) zresztą Philly i tak była mocno do przodu jak Joel i Marc byli na boisku, więc tak bym się nie zapędzał, bo Mike Conley naprawdę umie w  trudne rzuty i iso game. 

Marc się żadnego z Twoich wysokich nie obawia. O Embiidzie z szacunku nie wspomnę, ale parafrazując samego 'Trust the process', Gasol ma sporą nieruchomość w głowie JoJo. Mike Conley umie w trudne rzuty? To jak nazwiemy to co umie Kawhi? Clutch madafaka. Poza tym wyjdź nim a dostanie osobistego plastra w postaci 2x all D guarda, a po drugiej stronie będzie miał do wyboru: albo gonić za najszybszym człowiekiem ligi, albo kryć gościa z trójką na 41%-44%, a tu jeszcze gdzieś Fun Guy będzie krążył na obwodzie.

2 godziny temu, polishllama69 napisał:

i tym co sobie zrobił na PF nieco się wkopał imo, bo trafił do ciężkiej grupy na tak obsadzoną pozycję (zakładam, że nie będzie line-upów Gob-TD). Co do Gallo to imo złe lata wybrane, ale to nie jest problem

Raczej nie będziemy płakać z tego powodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Eld napisał:

Marc się żadnego z Twoich wysokich nie obawia. O Embiidzie z szacunku nie wspomnę, ale parafrazując samego 'Trust the process', Gasol ma sporą nieruchomość w głowie JoJo. Mike Conley umie w trudne rzuty? To jak nazwiemy to co umie Kawhi? Clutch madafaka. Poza tym wyjdź nim a dostanie osobistego plastra w postaci 2x all D guarda, a po drugiej stronie będzie miał do wyboru: albo gonić za najszybszym człowiekiem ligi, albo kryć gościa z trójką na 41%-44%, a tu jeszcze gdzieś Fun Guy będzie krążył na obwodzie.

nom, ten kawhi co go masz jest grubo przereklamowany i słabszy niż to co grał wcześniej, poza tym przydałby Ci się talent strzelecki, bo pomalowane na ten moment słabo dostępne dla twoich impotentów rzutowych (Wall, Parker, Siakam, Bell sam za bardzo rzutu nie wykreuje, ponadto Marc niewyciągający Joela to moje ulubione zagranie tutaj w celu ochrony obręczy). Poza tym jak już się powołujesz na to jak Marc zniszczył Joela to przypomnę, że jest tam dwóch bardzo istotnych graczy z tej serii, ALE Joel mimo słabych wyników strzeleckich bardzo mocno przysługiwał się zespołowi i zespół z nim kręcił wtedy ORTG 114, głównie korzystając z nieco innej gry a chore TS% i wyniki zza łuku robili JJ Redick i Jimmy Butler a tutaj takich kreatorów na obwodzie można postawić trzech na raz, albo pobawić się bardziej w strzeleckie ustawienia. Także polecam spokój, bo defensywy słabszej nie mam a w ataku trochę więcej talentu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, polishllama69 napisał:

nom, ten kawhi co go masz jest grubo przereklamowany i słabszy niż to co grał wcześniej, poza tym przydałby Ci się talent strzelecki, bo pomalowane na ten moment słabo dostępne dla twoich impotentów rzutowych (Wall, Parker, Siakam, Bell sam za bardzo rzutu nie wykreuje, ponadto Marc niewyciągający Joela to moje ulubione zagranie tutaj w celu ochrony obręczy). Poza tym jak już się powołujesz na to jak Marc zniszczył Joela to przypomnę, że jest tam dwóch bardzo istotnych graczy z tej serii, ALE Joel mimo słabych wyników strzeleckich bardzo mocno przysługiwał się zespołowi i zespół z nim kręcił wtedy ORTG 114, głównie korzystając z nieco innej gry a chore TS% i wyniki zza łuku robili JJ Redick i Jimmy Butler a tutaj takich kreatorów na obwodzie można postawić trzech na raz, albo pobawić się bardziej w strzeleckie ustawienia. Także polecam spokój, bo defensywy słabszej nie mam a w ataku trochę więcej talentu ;) 

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ( szczególnie fragment o impotentach rzutowych :D ), czy celowo pomijając mid jumperki Gasola. Ale na tym zakończę, bo nie dam Ci na tacy mojego pomysłu abyś miał czas się przygotować. 

Ale póki co powiem Ci, że możesz tak pisać dalej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eld napisał:

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ( szczególnie fragment o impotentach rzutowych :D )

chcesz mi powiedzieć, że jakiś Wall czy inny Parker dysponują mocnym rzutem off dribble na obwodzie ? :D a co do jumperków Gasola to 75% rzutów mieści się w zakresie do 14ft, czyli blisko kosza :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

chcesz mi powiedzieć, że jakiś Wall czy inny Parker dysponują mocnym rzutem off dribble na obwodzie ? :D a co do jumperków Gasola to 75% rzutów mieści się w zakresie do 10ft, czyli blisko kosza :) 

Póki co nie chce Ci nic powiedzieć :).

A Gasola to sprawdź raz jeszcze, jak i jego DPOTY sezon który wybrałem, tak i następny gdzie jeszcze bardziej przesunął suwak :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11/12 at rim - 23.51% short mid 52,43% long mid 22,43%

12/13 at rim - 24.28% short mid 45.45% long mid 28.65%

z tym, że definicje się różnią i jest to up 14ft, ciągle nie są to znaczące % rzutów przy tak małym volume :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

11/12 at rim - 23.51% short mid 52,43% long mid 22,43%

12/13 at rim - 24.28% short mid 45.45% long mid 28.65%

z tym, że definicje się różnią i jest to up 14ft, ciągle nie są to znaczące % rzutów przy tak małym volume :) 

Pisałeś do 10 ft o 75% co nie jest prawdą bo w 2011/12 miał niecałe 57% do 10 ft, w playoffs miał 59,5% do 10 ft. W roku kolejnym wybranym przeze mnie już tylko 53% rzutów było do 10 ft, a w playoffs jeszcze lepiej bo 47,3% do 10 ft.

Innymi słowy spokojnie można przyjąć, że Marc oddawał ~50% rzutów w tamtych czasach z odległości ponad 10 ft. Więc śmiało, stój tym Embiidem w pomalowanym i czekaj na Marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polishllama69 napisał:

przecież poprawiłem na 14ft :) 

poza tym 14 ft to nie jest jakoś strasznie daleko i stać nie zamierzam a mam tez dla Ciebie niespodzianki już przygotowane :) 

No nie no tak rozmawiać nie będziemy, gdzie wpierw dajesz 10 ft a później sobie luźno zmieniasz po tym jak wyszedłem ze statystykami na 14 ft.

KXpMBm5.jpg

I ostrożnie bym na Twoim miejscu operował pojęciem rozciągający center. Tylko pobieżnie właśnie rzuciłem okiem na staty Embiida jeśli chodzi o range oddawanych rzutów i powiem Ci, że dupy to on nie urywa :D. Więc sorry, nie tędy droga, bo Cię skontruję dokładnie tym samym. 

Próbuj dalej :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

I ostrożnie bym na Twoim miejscu operował pojęciem rozciągający center. Tylko pobieżnie właśnie rzuciłem okiem na staty Embiida jeśli chodzi o range oddawanych rzutów i powiem Ci, że dupy to on nie urywa :D. Więc sorry, nie tędy droga, bo Cię skontruję dokładnie tym samym. 

Próbuj dalej :P.

Joel to był także DPOTY poziom obrońca tak żeby Ci przypomnieć :) poza ilość rzutów to jedno a drugie to ilość wymuszanych fauli o czym się mało mówi trochę a o dziwo Ibaka (niektórzy byli gotowi się gotować jak pisałem, że Ibaka słabo bronił i nawet rzucali w moją stronę epitety) i Mareczek popełnili ich najwięcej w tej serii, średnio prawie 4 na mecz. DPOTY to jedno, ale tutaj trzeba będzie naprawdę od wuja energii włożyć w to żeby Joela bronić i nie wylecieć z gry z 2 faulami na ławkę po 2' gry a spacing jakby to powiedzieć jest lepszy 

14 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nikt po za mną się nie zdobędzie na jakiś mały opis grup? :)

wieczorem do zrobienia jak się komputer ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.