Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, starYfaN napisał:

To co, pod koniec kadencji Dudy, na spokojnie pis może na Ciebie liczyć :) 

Cholera wie, w sierpniu 40stka więc może być różnie...

45 minut temu, blackmagic napisał:

Mediana to pewnie teraz że 4000-5000 brutto. Jak podniesienie pensji minimalnej do np. 3200 brutto wpłynie na pracę fachowca zarabiającego nie wiem 8-10 k?

W budżetówce całe zero 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

No 4100 wynosiła mediana 3 lata temu. Napisałem między 4 a 5 tysiecy

52 minuty temu, Sebastian napisał:

Tak, że nie dostanie on podwyżki. 

No nie dostanie od razu. Jak podnoszą minimalna to wszyscy mamy iść po podwyżkę? Przecież Ci ludzie z 2000 na rękę choć mają lepiej niż kilka lat tu to dalej zarabiają za mało by normalnie funkcjonować. Serio im tego żałujesz bo się o 200 zł netto zmniejszy różnicy między pensja minalna a fachowca? Jeszcze tylko brakuje mi tekstu o tym że koszta pracy znowu wzrosną i będą horrendalnie wysokie

34 minuty temu, josephnba napisał:

Cholera wie, w sierpniu 40stka więc może być różnie...

W budżetówce całe zero 😎

W budżetówce za wielu fachowców nie ma więc ten tego :)

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, starYfaN napisał:

Jak bedzie wincyj wengla, to bedzie wencyj szkód górniczych i wencyj dudków do zarobienia na projektach rewitalizacyjnych.

Wiem ,ze to sarkazm ale szkody gónicze to jest największa makabra Śląska. Jak byłem  w kopalni Guido ( polecam wszystkich bo to jest chyba najlepsze muzeum w Polsce zwłaszcza jak  pójdzie harcore czyli wersja chodzenia ze sprzętem w ciemnościach i naprawa rurociągu . Kapitalna rzecz. Ale do rzeczy. Otóż przewodnik sam przyznał ,że centrum Bytomia obsunęła sie oponad metr w ostatnich dekadach i że to jest spory problem bo praktycznie wiele miejsc na Śląsku nie nadaje się na inwestycje. A już nie powiem jaką rzeżnie w Pojezierzu Gnieźnieńskim robią kopalnie węgla pod Koninen . Niektóre jeziora mają linie brzegową przesuniętą o 15 metrów w cągu ostatnich 20 latach bo tak kopalnie wysysają wodę a Kanał Ślesiński to żybura a nie woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Wiem ,ze to sarkazm ale szkody gónicze to jest największa makabra Śląska. Jak byłem  w kopalni Guido ( polecam wszystkich bo to jest chyba najlepsze muzeum w Polsce zwłaszcza jak  pójdzie harcore czyli wersja chodzenia ze sprzętem w ciemnościach i naprawa rurociągu . Kapitalna rzecz. Ale do rzeczy. Otóż przewodnik sam przyznał ,że centrum Bytomia obsunęła sie oponad metr w ostatnich dekadach i że to jest spory problem bo praktycznie wiele miejsc na Śląsku nie nadaje się na inwestycje. A już nie powiem jaką rzeżnie w Pojezierzu Gnieźnieńskim robią kopalnie węgla pod Koninen . Niektóre jeziora mają linie brzegową przesuniętą o 15 metrów w cągu ostatnich 20 latach bo tak kopalnie wysysają wodę a Kanał Ślesiński to żybura a nie woda

To się dzieje w całym kraju. Jeżeli chodzi o jeziora, to jest też problem obniżającego się poziomu wód gruntowych.

Piezometryczny spada w całym kraju w błyskawicznym tempie. Po prostu, zużywamy znacznie więcej wody, niż naturalne roczne uzupełnienie. Zmieniają się warunki gruntowo/wodne, osiadają budynki, teren itd itp. 

Pierwszą katastrofą ekologiczną w Polsce będzie brak zasobów wody pitnej, ze względu na niekontrolowany rozbiór i brak gospodarki w ujęciu makro.

A szkody górnicze to duży problem. Większość da się naprawić, ale koszty są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/strazak-z-osp-uderzyl-wozem-w-auto-uciekl-bo-byl-pijany,11033.html

Tak sobie myślę, że aby rozwiązać problem pijanych kierowców w Polsce wystarczyłoby rozwiązać OSP :)

W sumie można iść tą drogą

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/radom-bral-lapowki-za-wystawianie-recept-i-l4-lekarz-ma-500-zarzutow/8te50yz

https://shareinfo.pl/lekarz-z-poznania-oszukiwal-nfz-wyludzal-pieniadze-dzieki-fikcyjnym-wizytom-i-zwolnieniom/

Według powyższego aby rozwiązać problem oszustów, łapówkarzy i złodziei wystarczy zamknąć wszystkich lekarzy. Co ty na to ? :) 

1 godzinę temu, Artlan napisał:

Co się tutaj odjebało...

comment_1619627751KGsmjhqdXWqm6nSbC3OUZ3.jpg

Zaakceptowanie warunków powstania funduszu jest karygodne i mam nadzieję, że niedługo będzie szansa przypomnieć Morawieckiemu słowa o tym, że w Polsce jest 38 mln ludzi i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

W sumie można iść tą drogą

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/radom-bral-lapowki-za-wystawianie-recept-i-l4-lekarz-ma-500-zarzutow/8te50yz

https://shareinfo.pl/lekarz-z-poznania-oszukiwal-nfz-wyludzal-pieniadze-dzieki-fikcyjnym-wizytom-i-zwolnieniom/

Według powyższego aby rozwiązać problem oszustów, łapówkarzy i złodziei wystarczy zamknąć wszystkich lekarzy. Co ty na to ? :) 

 

Znasz to przysłowie o dyskusji z głupkiem? 

No właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Rappar nie jest głupi. Natomiast wychodzi z niego Janusz kiedy próbuje się dobrać do Twojego tyłka :) A ja reaguję, bo już mnie to zwyczajnie męczy. 

Proszę cię 

Tanimi tekstami to można dziwki na ulicy zaczepiać a nie mnie 

Rappar mi wisi luźnym kalafiorem na wysokości kostek. Zwyczajny żenujący skrzywdzony chłopiec 

Nawet mi go szkoda bo niestety inteligencja nie idzie u niego w parze z rozumem dlatego napisałem o przysłowiu.

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.