Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, quevas napisał:

wysokie notowania wspólnego kandydata opozycji Fijołka w Rzeszowie [prawie pełne 42 % wobec 24 i 16,5 % pisowskich] powinny dać do myślenia liderom tych formacji w kontekście wyborów ogólnokrajowych

bez awantury i tak się nie obejdzie, bo przegrany PIS stanie na uszach, aby porażkę swą unieważnić albo elekcję sfałszować, ale warto zrobić wszystko, co możliwe by ograniczyć mu pole manewru w postaci zbyt wyrównanych wyników

Po wyborach naślą konserwatora zabytków ( jak w Gdański ) aby nic się w mieście nie budowało i po problemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to że na prowincjach i wsiach PiS zawsze ma więcej niż w miastach to żadna nowość 

Ameryki deltuś nie odkryłeś, choć biorąc pod uwagę że to ty, można założyć, że tobie się to wydaje odkrywcze 

Wyprowadzileś się już ze stolicy czy wciąż mamy się czego wstydzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/warszawa-w-lomiankach-powstaje-osiedle-dla-katolikow/4dbh87p,79cfc278

Już jakiś czas temu o tym słyszałem, ale myślałem, że to fake. 

Sam nie wiem co o takim pomyśle sądzić. Deweloper próbuje kasę zbić na kontrowersyjnym pomyśle, czy może uatrakcyjnić w jakiś sposób fakt, że to Łomianki, czyli najwieksza dziura w okolicy Warszawy. Brzydka, z siódemka dzieląca miasto na pół i wiecznymi korkami.

Choć zapewne projekt znajdzie odbiorców, ciekawe tylko jak będą po podpisaniu umowy egzekwować czyny przeciwko wierze. Np grilla w piątek albo koszenie ogródka w niedzielę. 

Druga sprawa 

Pieniądz nie ma narodowości ani wiary 

Osiedle dla katolików szybko może się stać zwykłym osiedlem jeśli zainteresowanie osób z rodzin bardzo bogobojnych będzie niższe niż zakładano.

 

Edit 

Rzuciłem okiem na lokalizację.

Ja pi****le, współczuję każdemu, kto stamtąd będzie jechał do pracy w kierunku Warszawy.

W weekend chyba wskoczę na rower i zobaczę ten twór na własne oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/warszawa-w-lomiankach-powstaje-osiedle-dla-katolikow/4dbh87p,79cfc278

Już jakiś czas temu o tym słyszałem, ale myślałem, że to fake. 

Sam nie wiem co o takim pomyśle sądzić. Deweloper próbuje kasę zbić na kontrowersyjnym pomyśle, czy może uatrakcyjnić w jakiś sposób fakt, że to Łomianki, czyli najwieksza dziura w okolicy Warszawy. Brzydka, z siódemka dzieląca miasto na pół i wiecznymi korkami.

Choć zapewne projekt znajdzie odbiorców, ciekawe tylko jak będą po podpisaniu umowy egzekwować czyny przeciwko wierze. Np grilla w piątek albo koszenie ogródka w niedzielę. 

Druga sprawa 

Pieniądz nie ma narodowości ani wiary 

Osiedle dla katolików szybko może się stać zwykłym osiedlem jeśli zainteresowanie osób z rodzin bardzo bogobojnych będzie niższe niż zakładano.

 

Przecież to jest zwykłe naciągactwo. Zalewanie różańców betonem jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Przecież to jest zwykłe naciągactwo. Zalewanie różańców betonem jest chore.

Ja się nie wypowiadam czy to chore czy nie. Też uważam to za ściemę, bo niby jakim sposobem będą weryfikowane osoby zamierzające kupić mieszkanie no i przy okazji jak deweloper chce zabezpieczyć sąsiadów przed kimś, kto nagle uzna, że jednak nie chce już żyć ściśle wg przykazań? 

Az mnie kusi żeby podjechać do biura sprzedaży 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Tylko przed wyjazdem powtórz przykazania, grzechy i te inne listy. I podstawy kalendarzyka. Bo inaczej mogą nie chcieć z Tobą gadać 😉 

Wezmę syna, on już w pierwszej klasie zdaje na religii różne modlitwy.

Trochę nawet zdziwiony byłem, bo za moich czasów takie rzeczy były w klasie drugiej, przed komunią.

Ale to nie jedyne co mnie zdziwiło.

Pierwszoklasiści teraz uczą się czym jest rzeczownik i czasownik, mają znać alfabet na pamięć.

Naprawdę program bardzo ewoluował. Ciekawe czego będą się uczyć w ósmej klasie na polskim i matematyce, bo historia zapewne standardowo od starożytności do max pierwszej wojny 🤣

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Naprawdę program bardzo ewakuował. Ciekawe czego będą się uczyć w ósmej klasie na polskim i matematyce, bo historia zapewne standardowo od starożytności do max pierwszej wojny 🤣

Jak to czego, biblistyki, nauk JP2 i jechania po LGBT. Wymarzona szkoła Czarnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol w wawie/okolicach powstaje w tym momencie jakieś 100 takich osiedli

ci dodali hasło marketingowe i parę gadżetów żeby się wyróżnić w zalewie ofert, normalna sprawa

śmiechom oświeconych w związku z powyższym nie ma końca jak widzę (chociaż tutaj i tak mała inba w porównaniu do FB gdzie co drugi z błyskawicą płacze że robią enklawę i się izolują od różnorodności - gdzie ze 100 aktualnie budowanych osiedli tego typu w Wawie 98 to zamknięte osiedla xD)

 

a najlepsze że media głównego nurtu już robią drugie podejście do tego osiedla - pierwsze (z końcówki 2020) chyba nie pykło zgodnie z założeniami :( 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Tylko przed wyjazdem powtórz przykazania, grzechy i te inne listy. I podstawy kalendarzyka. Bo inaczej mogą nie chcieć z Tobą gadać 😉 

Czy próbowałeś obrazić josepha sugerując, że bez powtórzenia nie zna podstaw kalendarzyka?:) Przecież to jest oczywista wiedza dla każdego mężczyzny w małżeństwie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

Czy próbowałeś obrazić josepha sugerując, że bez powtórzenia nie zna podstaw kalendarzyka?:) Przecież to jest oczywista wiedza dla każdego mężczyzny w małżeństwie:)

Bo ja wiem czy taka oczywista. Coś mnie chyba wpuszczasz w maliny 😉 

@fluber słyszałeś, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie w sprawie słów Papieża Franciszka? To dopiero temat a nie naciąganie Deltusia na mieszkanie pod Warszawą. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jack napisał:

Bo ja wiem czy taka oczywista. Coś mnie chyba wpuszczasz w maliny 😉 

@fluber słyszałeś, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie w sprawie słów Papieża Franciszka? To dopiero temat a nie naciąganie Deltusia na mieszkanie pod Warszawą. 

No podstawy są raczej dość jasne:) 

No niestety słyszałem, ale do niektórych rzeczy, to już nie mam siły w KK. Wczoraj byłem na gościnnej mszy w innym kościele to się na kazaniu dowiedziałem, że komunię na rękę, przyjmuje ukryta opcja niemiecka:) Jak dzisiaj powiedziałem to mojemu proboszczowi to myślałem, że się popłacze ze śmiechu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

No podstawy są raczej dość jasne:) 

No niestety słyszałem, ale do niektórych rzeczy, to już nie mam siły w KK. Wczoraj byłem na gościnnej mszy w innym kościele to się na kazaniu dowiedziałem, że komunię na rękę, przyjmuje ukryta opcja niemiecka:) Jak dzisiaj powiedziałem to mojemu proboszczowi to myślałem, że się popłacze ze śmiechu:)

to może pojeździj po innych kościołach to może zmienisz podejście ? 🙂 ja będąc na chrzcie kolegi dowiedziałem się od księdza ,że też jest moja wina ponieważ nie modle się za księży którzy nie raz idą złą drogą ( czasy nagłośnienia pedofilii ) , oczywiście znam księdza z którym grałem w basket , waliłem browary i częstował szlugami no ale tych normalnych mniej spotkałem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.