Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darkonza napisał:

Wyraźnie chcesz mnie kopnać nie mam pojecia dlaczego

Nie chcę kopnąć ciebie, tylko twój potworkowaty pomysł kompromisu. Czasem tylko mi się rzucasz pod buta, próbując go bronić ;]

Godzinę temu, darkonza napisał:

No to chyba przypadkiem dokonałem niemożliwego

Nie dokonałeś, bo miałeś ustalić że dzieci nieochrzczone nie idą do nieba. Na to pytanie może ci odpowiedzieć w pierwszej kolejności Bóg, jak ci się uda go złapać, a w drugiej kościół jakimś dekretem czy czym tam oni ogłaszają takie rzeczy.

Twój przykład z matką-lewaczką tyczy się czegoś innego i znów jest połatany jakimiś słabymi założeniami:

- matka nie musi być lewaczką żeby usunąć np. dziecko z ciężkimi wadami
- wcale nie jest powiedziane że musi iść do piekła, bo może iść do czyśćca albo do nieba za swoje pozostałe uczynki, a aborcja może przechylić szalę na stronę piekła
- katolicy chyba lubią zazwyczaj nawracać ludzi, więc założenie, że na rękę im dodatkowe potępianie grzeszników też jest bez sensu

Ogólnie mówiłeś, że to jest pomysł oparty tylko na faktach i logice i tak wyglądają według ciebie fakty. Dodatkowo dalej nie wyjaśniłeś jak w ten kompromis wpisują się kobiety innych wyznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Chytruz napisał:

tylko twój potworkowaty pomysł kompromisu

Nie mój, zanim przylazłem z nim na forum, byłem w pozycji osoby krytykującej tak jak Ty, tyle ze po prostu nie jestem w stanie zaproponować lepszego kompromisu (szanującego przekonania jednej i drugiej strony) mimo ze ten jest "potworkowaty". Każdy inny kompromis rozbija sie o to czy mozna w 10 tygodniu, czy w 12, czy moze z połowa mózgu czy jednak z ćwiercią, brnięcie w szczegóły i granice których nie sposób trwale ustalić.

W omawianym kompromisie jest rozwiązanie zero - jedynkowe, a przynajmniej najbliże takiej zero-jedynkowosci.

Mimo ze ten kompromis rani uczucia ludzkie, (i zgodnie uznaliśmy ze jest nie do przyjecia właśnie dlatego ze ludzie to emocje i polityka a nie racjonalność) to sam nie znalazłem kompromisu lepiej spełniajacego wymagania jednej i drugiej strony sporu i dlatego musiałem uznać racje drugiej strony, bo uczciwośc tego wymaga ze jak sie nie ma racji to sie to przyznaje. Ty nie masz zamiaru racji uznać, co musi oznaczać ze masz lepsze rozwiązanie, lepiej spełniajace wymagnia katolików, a jednocześnie coś co  zadowoli lewactwo oczekujace prawa do aborcji. Poczekam więc na lepszy kompromis od Ciebie. Pozwoliłby mi wrócić do dyskusji z kumplem.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Ty nie masz zamiaru racji uznać, co musi oznaczać ze masz lepsze rozwiązanie

Żeby stwierdzić że pan, który dorwał się do mikrofonu na karaoke robi rzeźnię z "Take me home, country roads" nie muszę wcale ładniej zaśpiewać.

2 godziny temu, darkonza napisał:

Każdy inny kompromis rozbija sie o to czy mozna w 10 tygodniu, czy w 12, czy moze z połowa mózgu czy jednak z ćwiercią, brnięcie w szczegóły i granice których nie sposób trwale ustalić

Można je zdecydowanie lepiej ustalić niż czy prognozowana wartość X gwarantowanych żyć wiecznych w raju jest równa lub wyższa wartości Y morderstw w przypadku gdy nieznany jest współczynnik prawdopodobieństwa pójścia do raju dziecka nieochrzczonego. W pierwszym przypadku mamy niejasną granicę, więc próbujemy jak najlepiej możemy coś ustalić wobec danych, które mamy. W drugim robimy sobie jaja.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

No to grubo leci władza 

Jak jeszcze oprócz kobiet wkurwia środowiska akademickie to będzie już prawie 1 do 1go jak z pzprem

Będą wcześniejsze wybory, zmieni się władza i w ciągu 2-3 najbliższych lat będzie się zmagać z ogromnym kryzysem gospodarczym pogłębionym o lewicową myśl idiotyczną. W następnych normalnych wyborach parlamentarnych PiS znów wraca do władzy. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Będą wcześniejsze wybory, zmieni się władza i w ciągu 2-3 najbliższych lat będzie się zmagać z ogromnym kryzysem gospodarczym pogłębionym o lewicową myśl idiotyczną. W następnych normalnych wyborach parlamentarnych PiS znów wraca do władzy. 

Twój wywód ma jeden podstawowy błąd 

Pis, przynajmniej taki jakim znasz go dziś nie będzie już obecny na scenie politycznej

I owszem, za 2-3 lata czeka nas tąpnięcie. Po pierwsze przez politykę PiSu opartą na rozdawnictwie kasy. Po drugie to co zostałoby ewentualnie zje Covid. Po trzecie do tego czasu mogą tak naswinić w UE, że stamtąd też żadna pomoc nie nadejdzie.

Nie wiemy kto i w jak będzie rządził w tym czasie. Ja liczę że te patałachy jednak jakoś do tego kryzysu gospodarczego doczłapia przy korycie i utoną razem ze swoimi socjalistycznymi pomysłami rodem z PRL-u 

Trafili idealnie z przejęciem władzy, bo Polska była jako jedni z nielicznych w dobrej sytuacji po ostatnim kryzysie, to zjebali wszystko co się dało 

Gratuluję ich wyborcom krótkowzroczności.

Mam nadzieję że choć sobie za ten socjal kupiliście coś, co przetrwa dłużej niż rząd Kaczyńskiego :)

 

martwi mnie natomiast jedno w twoim poście 

Przewidujesz szybki powrót do władzy PiSu. Ok rozumiem, wierzysz tej partii (znaczy nie rozumiem ale to później)

Slowem nie zajaknales się o sprawie, której cytat dotyczył, szkół i uczelni. Rozumiem że popierasz opresyjną politykę rządu polegającą na zastraszaniu rektorów i dyrektorów? Popierasz naciski na uczniów i studentów? Rozumiesz jednocześnie że to oni za parę lat będą łożyć na twoje utrzymanie, na utrzymanie państwa po czasie pandemii?

 

41 minut temu, jan.kowalski napisał:

Nawet ONR przypisał Kaczyńskiemu odpowiedzialność za wywołanie tej gównoburzy. xD 

Szczury zawsze pierwsze uciekają z tonącego okrętu 🙄

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Będą wcześniejsze wybory, zmieni się władza i w ciągu 2-3 najbliższych lat będzie się zmagać z ogromnym kryzysem gospodarczym pogłębionym o lewicową myśl idiotyczną. W następnych normalnych wyborach parlamentarnych PiS znów wraca do władzy. 

Tak to już bywa . Wejść w koniunkturę i wprowadzać „lewicową myśl idiotyczną” ( jak PiS)to easy bucket .

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 19:58, jan.kowalski napisał:

Jak widać jednak opublikowali (tylko z niewielkim poślizgiem). Było to jasne od samego początku, a orędzie Kaczyńskiego tylko wszystkich w tym utwierdziło. 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyrok-tk-ws-aborcji-wciaz-nie-zostal-opublikowany-minal-sugerowany-termin/mlt9xs8,79cfc278

🙃 to niezły kłamczuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Po co jej samolot

Ona i bez tego nieźle odleciała

Swoją drogą to z jakiej bajki się to cholerstwo urwało, bo pierwszy raz usłyszałem o niej tu na forum, no i później na jakimś onecie

 

Ok Boomer, a teraz sprawdź @ pod imieniem i nazwiskiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 09:42, josephnba napisał:

Teraz to ja już wiem kto to

Pytam jak to się urwało ze swojej choinki i po k**** co

@czlowiek_bobr, to troll, a nie jej konto, dość typowa praktyka na twitterze politycznym, tylko telewizje które umieją w internety nie łapią się na to :) widzę że obsługę twittera studiowałeś razem ze specami z TVP :D 

 

 

 

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu człowieku

Sprostuję

Wiem że to fejk, żartowałem że TVP nie kuma ze jej samolot niepotrzebny

A przy okazji spytałem jak to się stało że kompletnie (mi przynajmniej) nieznany babiszon rości sobie prawo do bycia samozwańczym liderem dużej społecznej inicjatywy

A Twittera używam tylko w trade dedline i free agency

Pozostałe czytam dzięki wam 

 

 

 

 

Właśnie usłyszałem na radiu o tym 16 latku zastrzelonym w nocy

Co się kurka dzieje z tym światem?

Kiedyś za kilka jabłek lub marchewek z ogródków działkowych człowiek najwyżej kopa dostał w dupę 

Sprawę tym bardziej kompiluje fakt że chłopaczek był cudzoziemcem na wymianie...

Przykra sprawa 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, josephnba napisał:

Jezu człowieku

Sprostuję

Wiem że to fejk, żartowałem że TVP nie kuma ze jej samolot niepotrzebny

A przy okazji spytałem jak to się stało że kompletnie (mi przynajmniej) nieznany babiszon rości sobie prawo do bycia samozwańczym liderem dużej społecznej inicjatywy

A Twittera używam tylko w trade dedline i free agency

Pozostałe czytam dzięki wam 

Przed kawą byłem, wybacz :D A Lempart KOD - czarny protest we Wrocku, no i już. Wystarczyło. Zapytałem wczoraj swoich koleżanek z pracy po ogłoszeniu tej Rady Tymczasowej czy jak to się zwie czy wiedzą, że ze takim składem i postulatami protestują/protestowały, ale głuche milczenie było mi odpowiedzią :) Także cóż. Nic już tu się nie wydarzy, przynajmniej nie spodziewam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.