Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, steve napisał:

W sensie ze w peaku pandemii sie na chwile pogorszyl wskaznik = 'wzrosl za ich rzadow'? Sprawdziles moze czy  w 2021 znow nie spadl i jak wygladal przed 'ich rzadami'?

ahh te antypisowe elity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, steve napisał:

W jaki sposób PiS jest liberalna partia? Jak coś może być jednocześnie liberalne i konserwatywne? To jest taka zjebana nowomowa.

Gospodarczo jest liberalna, CAŁKOWICIE. Wsparcie kapitału to działanie typowe dla liberalno-kapitalistycznej orientacji. Gdyby była partią lewicową gospodarczo to transfery pieniędzy szły bezpośrednio do ludzi, pracowników, którzy ponoszą największe koszty każdego kryzysu. A. i jeśli jest lewicową partią, to wskaż mi proszę jakąś lewicową reformę z prawdziwego zdarzenia? Ograniczenie kapitalizmu, wsparcie potrzebujących ? Bo 500 + to wydmuszka.

Zgodnie z Twoją logiką to jak może być partią zarówno prawicową i lewicową? LOL. Pogląd konserwatywno-liberalny jest nawet w podręcznikach do WOSu...

48 minut temu, steve napisał:

Może to jest też wina społeczeństwa, które potrafi tylko narzekać i czekać aż ktoś coś da, zamiast samemu zmienić swoje życie w możliwy sposób. Za PO nie mieliśmy jakoś tych programów socjalnych, a wątpię żeby ludziom żyło się gorzej.

i przez takie poglądy opozycji PIS ma zapewnione zwycięstwo do czasu aż sam się wywali i rozwali sobie łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

W sensie ze w peaku pandemii sie na chwile pogorszyl wskaznik = 'wzrosl za ich rzadow'? Sprawdziles moze czy  w 2021 znow nie spadl i jak wygladal przed 'ich rzadami'?

ahh te antypisowe elity!

Pandemia, wojna, stara wyświechtana wymówka. Przecież te programy socjalne miały spowodować, że nie będzie tego skrajnego ubóstwa albo miało spaść do 1%, tymczasem utrzymuje się od kilku lat na stałym poziomie. No jakie było niby przed 2015?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kirylow napisał:

Gdyby była partią lewicową gospodarczo to transfery pieniędzy szły bezpośrednio do ludzi, pracowników, którzy ponoszą największe koszty każdego kryzysu. A. i jeśli jest lewicową partią, to wskaż mi proszę jakąś lewicową reformę z prawdziwego zdarzenia? Ograniczenie kapitalizmu, wsparcie potrzebujących ? Bo 500 + to wydmuszka.

Np wakacje kredytowe. 4 miesięcy nie płacę kredytu jak większość ludzi. (sierpień, wrzesień, październik, listopad)  

Nie wiem czy wk się wpisują w twoją definicję parti lewicowej(bo to nie są stricte transfery ale ogólnie brak rat = kasa u ludzi) 

Jaki ma sens podnoszenie stóp procentowych, co skutkuje zmniejszeniem podaży pieniądza, jeśli i tak raty nie są spłacane co powoduję, że ten instrument prawie w ogóle nie działa. 

Jestem zaniepokojony takimi działaniami w perspektywie inflacji, jak to się w dłuższej perspektywie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, steve napisał:

Pandemia, wojna, stara wyświechtana wymówka. Przecież te programy socjalne miały spowodować, że nie będzie tego skrajnego ubóstwa albo miało spaść do 1%, tymczasem utrzymuje się od kilku lat na stałym poziomie. No jakie było niby przed 2015?

Ubóstwo w Polsce – Wikipedia, wolna encyklopedia

w 2021 wróciliśmy do 4,2 czyli all-time low jeśli chodzi o IV RP, ogólnie też widać fajne tendencje pis vs antypis

generalnie można wiele zarzucić PiSowi, ale pisanie że skrajna bieda w PL wzrosła przez ich programy socjalne to już mentzenowanie lvl 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirylow napisał:

Gospodarczo jest liberalna, CAŁKOWICIE. 

XD mowisz o tych podręcznikach do WOSu dla gimnazjum (no już nie ma gimbazy)? Ile tam płci już wymyślili, stówka jebla?

Nie wiem, trochę "dzieł" Misesa i Friedmanna poczytałem i polityka gospodarcza PiSu nijak mi nie pasuje do tej liberalnej/neoliberalnej teorii ekonomii. Zresztą teraz skrajna lewica też się uważa za liberalna, gdzie to jest komuna pełną gębą.

Wsparcie kapitału czy tam zagranicznych korporacji jak np. te markety zagraniczne typu Lidl i zwalnianie ich z podatków było już za czasów PO, oni po prostu to utrzymali. Zresztą nie wiadomo jakby się kształtowały ceny w tych marketach i telekomach, gdyby nie zwolnienia ich z podatku CIT.

A co nie poszły te pieniądze do pracowników? Poczytaj ile chociażby raperzy czy discopolowcy dostali dotacji w czasie pandemii. To te pieniądze też poszły do korpo tak? Sam pisałeś zresztą że mikro, małe i średnie przeds.(cyt. z Cb: transfery kasy dla firm) dostały również dotacje wiec ocb? Przecież firma=pracownicy nie wspierasz firmy to nie wspierasz pracowników zgodnie z twoim rozumowaniem, bo firma pada i pracownicy tracą pracę.

500+ to wydmuszka, ok. Ale przecież ile PiS wprowadził tych programów socjalnych, że tylko o tym 500 mówisz? Te programy socjalne rozumiem to jest liberalizm gospodarczy a nie socjalizm?

 

4 minuty temu, julekstep napisał:

Ubóstwo w Polsce – Wikipedia, wolna encyklopedia

w 2021 wróciliśmy do 4,2 czyli all-time low jeśli chodzi o IV RP, ogólnie też widać fajne tendencje pis vs antypis

generalnie można wiele zarzucić PiSowi, ale pisanie że skrajna bieda w PL wzrosła przez ich programy socjalne to już mentzenowanie lvl 100

PO rządziło w latach 2007-2015. Przypominam że w latach 08-10 był światowy kryzys gospodarczy. Nawet jeśli przyjac, że ten wskaźnik ubóstwa był o 1.5% wyższy niż teraz to ja wybieram to niż marnotrawstwo miliardów, rozdawnictwo, historyczne długi państwa - tragiczny stan budżetu Polski i galopująca inflację.

A no i wytłumacz co tam dokładnie skorygowano w 2006, bo to może mieć duże znaczenie jeśli chodzi o wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steve napisał:

D mowisz o tych podręcznikach do WOSu dla gimnazjum (no już nie ma gimbazy)? Ile tam płci już wymyślili, stówka jebla?

Mówię o tych podręcznikach, żeby Ci uświadomić, że pogląd konserwatywno-liberalny to podstawa. 

 

4 minuty temu, steve napisał:

Zresztą teraz skrajna lewica też się uważa za liberalna

Pierwszy słyszę.

5 minut temu, steve napisał:

A co nie poszły te pieniądze do pracowników?

W większości wypadków nie.

 

5 minut temu, steve napisał:

firma=pracownicy

Chyba w utopii

 

5 minut temu, steve napisał:

Te programy socjalne rozumiem to jest liberalizm gospodarczy a nie socjalizm?

Oczywiście. To wentyl bezpieczeństwa. Nic się nie zmienia, ale ludzie mają poczucie, że rząd jest ich, wyciąga do nich rękę. I to dla mnie jest główna oś sukcesów pisu. 
 

Nie wiem w sumie dlaczego jak się nie zgadzamy to przechodzimy do bierno-agresywnego tonu. W sumie to niepotrzebne w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve napisał:

Nie, a co to ma do tego? Ja nie głosuje na PiS mimo, że nie jestem przesiebiorcą. Ale z reguły prowadzący własną działalność to ludzie bardziej zaradni niż emeryci żebrzący o 14tke i głosujący na PiS "bo ci nam chociaż coś dali, a za PO to nie dawali". Cieszą się z 800 czy tam 1000 zł 13tki, a nie widzą że w sklepach jest dwa razy drożej, "ale Ci chociaż coś daja bo nam się należy, wiec są ok".

No i teraz takie pytanie do Cb kogo dotknie bardziej inflacja w sektorze spożywczym, ludzi zamożnych, którzy na jedzenie wydają max 5% swojego budżetu domowego czy takiego przysłowiowego emeryta, który na żywność wydaje 40-50% swojego budżetu? Często ci co najbardziej dostają/dostaną po dupie przez ten kryzys spowodowany ta nieudolnością rządu, głosują właśnie na PiS. Te ich fantastyczne programy socjalne spowodowały, że wskaźnik skrajnego ubóstwa w Polsce wzrósł za ich rządów. A 500 plus nie ma żadnego znaczenia w kwestii wzrostu urodzeń dzieci, zresztą każdy kto ma mózg, wie że wcale o to nie chodziło, tylko o kupienie tymi pieniędzmi biedniejszej części społeczeństwa. Sam znam wiele przypadków ludzi, którzy głosują na PiS tylko z tego powodu że dali im te 500.

Lepiej już bys zacytował pierwszy akapit mojego poprzedniego postu, bo wlasciwie tam napisałem to samo, tylko że w skrócie.

Widzę, że masz kompleksy i stworzyłeś sobie jakiś mityczny obraz wyborcy PiSu :)

Poznałem sporo wyborców PO i raczej mało który z nich ma te Twoje minimalne 20 tysięcy na rękę, więc o ile Tobie się udało spełnić minimum dla zamożnego człowieka z klasy średniej, to reszta jest równie biedna w klasie niższej jak ci emeryci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Widzę, że masz kompleksy i stworzyłeś sobie jakiś mityczny obraz wyborcy PiSu :)

Poznałem sporo wyborców PO i raczej mało który z nich ma te Twoje minimalne 20 tysięcy na rękę, więc o ile Tobie się udało spełnić minimum dla zamożnego człowieka z klasy średniej, to reszta jest równie biedna w klasie niższej jak ci emeryci. 

A z czego Ci wynika że mam kompleksy xD? Wręcz przeciwnie, ale widać znasz mnie lepiej niż ja sam siebie. Rappar - lekarz, psychiatra, znawca ludzkiej natury, ekonomii, prawa, specjalista od spraw politycznych i wszystkiego innego - guru w sprawach NBA i wszelakich innych dziedzinach, prawdziwy człowiek renesansu, Leonardo da Vinci naszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steve napisał:

A z czego Ci wynika że mam kompleksy xD? Wręcz przeciwnie, ale widać znasz mnie lepiej niż ja sam siebie. Rappar - lekarz, psychiatra, znawca ludzkiej natury, ekonomii, prawa, specjalista od spraw politycznych i wszystkiego innego - guru w sprawach NBA i wszelakich innych dziedzinach, prawdziwy człowiek renesansu, Leonardo da Vinci naszych czasów.

Z tego, że stworzyłeś sobie absurdalny obraz połowy Polski, by się poczuć lepiej :)

Ludzie zadowoleni z siebie nie mają potrzeby się dowartościowywać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Z tego, że stworzyłeś sobie absurdalny obraz połowy Polski, by się poczuć lepiej :)

Ludzie zadowoleni z siebie nie mają potrzeby się dowartościowywać 

 

Ale jak ktoś jest zje***y/ ułomny w jakimś sensie to nie mam prawa tego powiedzieć głośno, bo od razu wychodzi na to, że mam kompleksy? (W jakim sensie absurdalny? Nie połowy Polski tylko jednak sporo, sporo mniej.) Mam w dupie co myślą o mnie ludzie - a to jest przyczyną kompleksow, myślenie co powiedzą/pomyślą o mnie inni- nie obchodzi mnie zdanie innych, bo mam wystarczająco wysokie mniemanie o sobie i wiarę w swoje możliwości, więc dla mnie to jest przeciwieństwo kompleksow na punkcie własnej osoby. Nie boje się powiedzieć głośno tego co myślę, i nie obchodzi mnie to, że ktoś inny mnie skrytykuje. Jakoś życie pokazuje, że jednak częściej mam rację niż nie, więc szybciej bym zarzucił sobie jakiś dziwny rodzaj narcyzmu niż kompleksy, ale Ty wiesz lepiej!, chociaż nie zamieniłes ze mną słowa w realu i na oczy mnie nie widziałeś. Ponadto sprawdzając rzetelniej Twoja aktywność na forum to wywyższanie się i uważanie za lepszego/bardziej wartościowego (to jak sam wysmiewasz innych i w jaki sposób) masz już chyba w genach, więc zarzut conajmniej hipokrycki.

Ja nie mówię, że ludzie z Podkarpacia (też nie wszyscy oczywiście) są gorsi, po prostu w niektórych dziedzinach życia są ulomni/ bardziej naiwni- tak jak my wszyscy zresztą tylko, że w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve napisał:

Wśród przedsiębiorców zapewne PiS ma mniej jak 10%

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparło 30 proc. przedsiębiorców co oznacza wzrost poparcia o 1 pkt proc. w porównaniu do poprzednich wyborów.

4 minuty temu, steve napisał:

Jakoś życie pokazuje, że jednak częściej mam rację niż nie,

Yhm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, steve napisał:

Ponadto sprawdzając rzetelniej Twoja aktywność na forum to wywyższanie się i uważanie za lepszego/bardziej wartościowego

 

2 godziny temu, steve napisał:

Zresztą jak ktoś słucha TVP to się zwali winę na wojnę, covid, Tuska, huj wie co jeszcze, a ciemny lud to kupuje.

 

Teraz, steve napisał:

Z którego roku ten cytat?

Z ostatnich wyborów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, steve napisał:

zarzucił sobie jakiś dziwny rodzaj narcyzmu niż kompleksy,

Ale w sumie Ciebie rozumiem, skoro zarabiasz jako zamożny człowiek ponad te 20 tysięcy miesięcznie, to rozumiem, że czujesz prawo czuć się lepszy od ciemnego ludu głosującego za PiSem, bo jednak inni

6 minut temu, steve napisał:

po prostu w niektórych dziedzinach życia są ulomni

 

Teraz, steve napisał:

Których parlamentarnych, samorządowych? Pytałem się o rok, a nie o to co w tym roku się wydarzyło.

Parlamentarnych 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, steve napisał:

⁰po prostu w niektórych dziedzinach życia są ulomni/ bardziej naiwni- tak jak my wszyscy zresztą tylko, że w innych.

nom - pisanie o 'przedsiebiorcach' (samemu nie bedac jednym z nich) jak o jakims wyznaczniku zajebistosci (jakby to byli co najmniej naukowcy z NASA) to chyba najbardziej naiwna rzecz jaka dzis przeczytam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Ale w sumie Ciebie rozumiem, skoro zarabiasz jako zamożny człowiek ponad te 20 tysięcy miesięcznie, to rozumiem, że czujesz prawo czuć się lepszy od ciemnego ludu głosującego za PiSem, bo jednak inni

 

Parlamentarnych 2019

No czyli przed Covidem i przed tym jak udupili tych właśnie przedsiębiorców lockdownem i jeszcze masa innych obciążeń finansowych. Jestem pewien, że wyniki z tego roku byłyby zgoła odmienne.

A no i z tym pierwszym akapitem to mylisz się tak mocno jak rzadko kiedy. Sam wsparłem w ostatniej dyskusji flubera, że rzeczy niematerialne>materialne i na przykładzie mojej odpowiedzi do ignazza można zobaczyć, że on mając nawet miliard na koncie poprzez swoje waskie horyzonty spędziłby czas na wakacjach gorzej (moim zdaniem przynajmniej) i zobaczył mniej ciekawych rzeczy niż ja z 500 euro w kieszeni. I ja bym nazwał właśnie ludzi co się dali sprzedać za jakieś groszowe dodatki socjalne materialistami, nie siebie.

@julekstep nie użyłem żadnego słowa w stylu zajebiści to raz. Dwa, no jak dla Cb emeryci czekający na 13 i 14tki są bardziej ambitni i zaradni życiowo niż ludzie co ryzykują nierzadko swój cały majątek, żeby się w tym chorym kraju chociaż troche dorobić, pomimo kłód, które im co chwilę rzuca rzad pod nogi no to się nie dogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steve napisał:

No czyli przed Covidem i przed tym jak udupili tych właśnie przedsiębiorców lockdownem i jeszcze masa innych obciążeń finansowych. Jestem pewien, że wyniki z tego roku byłyby zgoła odmienne.

 

Dokładnie, tarcze covidowe na pewno spowodowały wśród przedsiębiorców wściekłość :) Znajomy rodziców(jakby co nawet go poznałem, bo byłem za młodego z nim na wakacjach, żadna postać kuzyna sąsiadki fryzjerki), w żaden sposób nie przerywając działalności(budowlanka), poszedł po prostu z kasą z tarczy do salonu Porsche. 

Widać jak się na czymkolwiek znasz :) Z ciekawości w jakiej branży masz te swoje 20k na rękę jako człowiek zamożny(czy też w sumie nie opanowałeś procentów, to dla mnie bardziej prawdopodobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.