Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał:

Lubię lody w cukierni 10 km ode mnie. Jak tam bywam zjem. 
Wedle Twojej logiki, nie mogę ich lubić, bo inaczej jadłbym tylko to?

Tu nie chodzi o to czy lubisz tylko chodzi o to co wolisz. Ja wolę zjeść coś gorszego bliżej, niż coś lepszego 10 tysięcy kilometrów stąd. W tym konkretnym przypadku. A jakbym wolał jeść coś lepszego 10 tysięcy kilometrów stąd nóż coś gorszego tutaj to bym mieszkał 10 tysięcy kilometrów stąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Czy wy sobie zdajecie sprawę że ten temat zrobił już 10 stron waszych wysrywów? 

lepsze coś takiego, niż gadanie o polityce, bo ono upośledza logiczne myślenie ; ]

https://www.psypost.org/2022/10/new-research-demonstrates-that-political-ideology-can-taint-logical-reasoning-63988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

W przypadku konfederacji i jej poglądów to jest akurat powszechny błąd każdego kto nie jest wyborca konfederacji i nie wynika z celowego przekrecania tylko takiego a nie innego rozumienia ich postulatów. 

No właśnie :) Znów coś z dupy byleby tylko udowodnić jakąś tezę przez siebie samego wymyśloną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mnie zastanawia wysokie poparcie dla PiS. Przecież ostatnie lata pokazują taką nieudolność w gospodarce, w ratowaniu ludzkiego zdrowia , że nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie popierają takich nieudaczników.

Teraz na początku października Sasin wychodzi i mówi ,że to samorządy mają rozprowadzać węgiel. To kit, ze nie mają ładowarek, placów magazynowych , ludzi ani aut do rozwożenia węgla . Ważne by Sasin z Kaczyńskim mogli zrzucić winę na samorzady ,że ludzie nie mają węgla

Pomijam już to jak kolega podał ,że oni z ENEA Paliwa dostali propozycje sprzedaży węgla przez miasto ale cena jest 2100 a nie 1000 jak mówi Sasin. A już w ogóle dystrybucja na zasadzie

Węgiel od miasta może otrzymać tylko ten co składał wniosek o dopłatę i tylko 2 tony . Czyli wykończą prywatnych . Miasto dostarczy 2 tony w taczkach bo naprawdę nie wiem jak sobie Sasin wyobraza dystrybucję jak samo kupno ładowarek to jest ok 2-3 miesięcy. 

Mieli ponad poł roku na przygotowanie się do tego a spieprzyli to dokumentnie. A byli tu tacy co pisali ,ze polski rząd  jest w 100% zabezpieczony w dostawy węgla , ropy i gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ely3 napisał:

Czasem mnie zastanawia wysokie poparcie dla PiS. Przecież ostatnie lata pokazują taką nieudolność w gospodarce, w ratowaniu ludzkiego zdrowia , że nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie popierają takich nieudaczników.

Teraz na początku października Sasin wychodzi i mówi ,że to samorządy mają rozprowadzać węgiel. To kit, ze nie mają ładowarek, placów magazynowych , ludzi ani aut do rozwożenia węgla . Ważne by Sasin z Kaczyńskim mogli zrzucić winę na samorzady ,że ludzie nie mają węgla

Pomijam już to jak kolega podał ,że oni z ENEA Paliwa dostali propozycje sprzedaży węgla przez miasto ale cena jest 2100 a nie 1000 jak mówi Sasin. A już w ogóle dystrybucja na zasadzie

Węgiel od miasta może otrzymać tylko ten co składał wniosek o dopłatę i tylko 2 tony . Czyli wykończą prywatnych . Miasto dostarczy 2 tony w taczkach bo naprawdę nie wiem jak sobie Sasin wyobraza dystrybucję jak samo kupno ładowarek to jest ok 2-3 miesięcy. 

Mieli ponad poł roku na przygotowanie się do tego a spieprzyli to dokumentnie. A byli tu tacy co pisali ,ze polski rząd  jest w 100% zabezpieczony w dostawy węgla , ropy i gazu

Jeszcze podobno jakaś babka na tweeterze napisała pytanie dlaczego to rząd ma zadbać o dostęp do węgla dla ludzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ely3 napisał:

Czasem mnie zastanawia wysokie poparcie dla PiS. Przecież ostatnie lata pokazują taką nieudolność w gospodarce, w ratowaniu ludzkiego zdrowia , że nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie popierają takich nieudaczników.

Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie jakie grupy społeczne/wiekowe głosuja na PiS i w jakich województwach mają najwyższe poparcie. To wiele mówi.

Wśród przedsiębiorców zapewne PiS ma mniej jak 10%, więc albo nieudacznicy głosują na nieudaczników albo to że PiS gospodarczo jest wręcz skrajnie lewicowa partia, a socjalizm się dobrze w społeczeństwie sprzedaje.

Zresztą jak ktoś słucha TVP to się zwali winę na wojnę, covid, Tuska, huj wie co jeszcze, a ciemny lud to kupuje. Nawet jakby węgiel kosztował 10k za tonę to się zwali winę na kogoś innego, a część ludzi w to uwierzy. Zresztą PiSowi i tak juz poparcie spadło chyba z 42 do 29%.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, steve napisał:

Wśród przedsiębiorców zapewne PiS ma mniej jak 10%, więc albo nieudacznicy głosują na nieudaczników albo to że PiS gospodarczo jest wręcz skrajnie lewicowa partia, a socjalizm się dobrze w społeczeństwie sprzedaje.

 

A Ty taki dumny i bogaty przedsiębiorca? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ely3 napisał:

Czasem mnie zastanawia wysokie poparcie dla PiS. Przecież ostatnie lata pokazują taką nieudolność w gospodarce, w ratowaniu ludzkiego zdrowia , że nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie popierają takich nieudaczników

Mamy starzejące się społeczeństwo, czyli coraz więcej emerytów, a PiS ich sukcesywnie kupuje kolejnymi nastkami. Także wzrost poparcia nie powinien dziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

A opozycja lepsza? Niestety coraz bardziej skłaniam się, że demokracja w Polsce to ustawka i PiS będzie rządził dopóki USA i nasze wojsko tak będzie chciało, jak Tusk zrobił come back to dość szybko go spacyfikowali. 

I to jest właśnie największy kłopot 

PiS pomimo ogromnych starań żeby nie rządzić wciąż nie ma komu oddać władzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, steve napisał:

PiS gospodarczo jest wręcz skrajnie lewicowa partia, a socjalizm się dobrze w społeczeństwie sprzedaje.

Nic podobnego. To, że PIS ma jakieś populistyczne programy społeczne, które wychodzą dość chaotycznie i niezbyt udanie, to tylko pokazuje jak społeczeństwo było "opuszczone" przez rządzących. Trudno to nazwać lewicowością faktycznie a już skrajnie lewicowym to już absurd. Luzy dla wielkiego kapitału, kasa dla dużych przedsiębiorców, transfery kasy dla firm w trakcie pandemii trudno nazwać lewicowym działaniem. 
Sensowne programy społeczne, przełożenie wajchy na rzecz pracowników, zwiększenie równości itp to byłyby coś lewicowego. A PIS to całkowicie prawicowa partia, konserwatywno-liberalna  z szczątkowymi populistycznymi programami społecznymi, które na zachodzie są normą od lat. 

5 minut temu, josephnba napisał:

PiS pomimo ogromnych starań żeby nie rządzić wciąż nie ma komu oddać władzy 

To jest ogromny ból. Niestety opozycja wciąż nie za bardzo potrafi zdiagnozować skąd sukces PISu i wykorzystać to dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RappaR napisał:

A Ty taki dumny i bogaty przedsiębiorca? :) 

Nie, a co to ma do tego? Ja nie głosuje na PiS mimo, że nie jestem przesiebiorcą. Ale z reguły prowadzący własną działalność to ludzie bardziej zaradni niż emeryci żebrzący o 14tke i głosujący na PiS "bo ci nam chociaż coś dali, a za PO to nie dawali". Cieszą się z 800 czy tam 1000 zł 13tki, a nie widzą że w sklepach jest dwa razy drożej, "ale Ci chociaż coś daja bo nam się należy, wiec są ok".

No i teraz takie pytanie do Cb kogo dotknie bardziej inflacja w sektorze spożywczym, ludzi zamożnych, którzy na jedzenie wydają max 5% swojego budżetu domowego czy takiego przysłowiowego emeryta, który na żywność wydaje 40-50% swojego budżetu? Często ci co najbardziej dostają/dostaną po dupie przez ten kryzys spowodowany ta nieudolnością rządu, głosują właśnie na PiS. Te ich fantastyczne programy socjalne spowodowały, że wskaźnik skrajnego ubóstwa w Polsce wzrósł za ich rządów. A 500 plus nie ma żadnego znaczenia w kwestii wzrostu urodzeń dzieci, zresztą każdy kto ma mózg, wie że wcale o to nie chodziło, tylko o kupienie tymi pieniędzmi biedniejszej części społeczeństwa. Sam znam wiele przypadków ludzi, którzy głosują na PiS tylko z tego powodu że dali im te 500.

Lepiej już bys zacytował pierwszy akapit mojego poprzedniego postu, bo wlasciwie tam napisałem to samo, tylko że w skrócie.

12 minut temu, Kirylow napisał:

Nic podobnego. To, że PIS ma jakieś populistyczne programy społeczne, które wychodzą dość chaotycznie i niezbyt udanie, to tylko pokazuje jak społeczeństwo było "opuszczone" przez rządzących. Trudno to nazwać lewicowością faktycznie a już skrajnie lewicowym to już absurd. Luzy dla wielkiego kapitału, kasa dla dużych przedsiębiorców, transfery kasy dla firm w trakcie pandemii trudno nazwać lewicowym działaniem. 
Sensowne programy społeczne, przełożenie wajchy na rzecz pracowników, zwiększenie równości itp to byłyby coś lewicowego. A PIS to całkowicie prawicowa partia, konserwatywno-liberalna  z szczątkowymi populistycznymi programami społecznymi, które na zachodzie są normą od lat.

Prawicowi to oni są światopoglądowo, na pewno nie gospodarczo. Transfery kasy dla firm czyli kolejne rozdawnictwo to nie jest coś lewicowego? Zresztą o czym mowa, trzeba było nie robić lockdownu to nic, by nie musieli transferować. Pozabierali ludziom możliwość zarabiania na chleb i dali jakieś ochłapy.. W jaki sposób PiS jest liberalna partia? Jak coś może być jednocześnie liberalne i konserwatywne? To jest taka zjebana nowomowa.

Może to jest też wina społeczeństwa, które potrafi tylko narzekać i czekać aż ktoś coś da, zamiast samemu zmienić swoje życie w możliwy sposób. Za PO nie mieliśmy jakoś tych programów socjalnych, a wątpię żeby ludziom żyło się gorzej. Druga kwestia jest taka, że w 2008 mieliśmy wielki światowy kryzys, spowodowany m.in. krachem na amerykańskim rynku nieruchomości, a jakoś to przeszliśmy w miarę suchą stopą plus cały czas notowaliśmy wzrost gospodarczy(jako jedyny lub jeden z nielicznych krajów w Europie). Za PiSu też mamy kryzys i sami widzimy jakie mają "zarządzanie kryzysowe"- tylko pogłębiają ten kryzys. Bardzo łatwo można również sprawdzić ceny światowe ropy wtedy i teraz i ceny na stacjach benzynowych w 2009 i 2022 - no ale Obajtek przecież musiał się też jakoś dorobić.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, steve napisał:

Te ich fantastyczne programy socjalne spowodowały, że wskaźnik skrajnego ubóstwa w Polsce wzrósł za ich rządów.

te dane to prosto od doktura Mentzena czy jakiegoś innego zaradnego przedsiębiorcy?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

te dane to prosto od doktura Mentzena czy jakiegoś innego zaradnego przedsiębiorcy?

Nie, prosto z Głównego Urzędu Statystycznego. 

https://glos.pl/gus-rosnie-wskaznik-skrajnego-ubostwa-w-polsce-takze-wsrod-dzieci

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.