Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, josephnba napisał:

On miał przynajmniej jakiś zalążek programu 

Nie mogę oprzeć się wrażeniu że to jakiś "projekt społeczny" 

Ale zbuntowana młodzież i sporo dorosłych może zaznaczyc mam dość żeby pokazać że ma dość. Genialnie wymyślili te nazwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Dlaczego opozycja głosowała przeciwko rozwiązaniu Izby dyscyplinarnej skoro nawet UE uznała że projekt jest ok i przywrócą nam środki z kpo? 

Ty się naprawdę jeszcze zastanawiasz czym kieruje sie opozycja w naszym kraju? 

Bardziej bolesna dla Polski jest postawa PiSu w sprawie Ziobry, bo wg mnie na jego wyrzuceniu z partii Kaczyński może tylko zyskać 

(wiem, wiem, członek Rydzyka)

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale zbuntowana młodzież i sporo dorosłych może zaznaczyc mam dość żeby pokazać że ma dość. Genialnie wymyślili te nazwę. 

No i co to da? 

3%? 5%? 

Nie spodziewasz się chyba progu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

 

Bardziej bolesna dla Polski jest postawa PiSu w sprawie Ziobry, bo wg mnie na jego wyrzuceniu z partii Kaczyński może tylko zyskać 

(wiem, wiem, członek Rydzyka)

Bez Solidarnej Polski nie mają większości. Bez większości nie mogą rządzić, bo z kim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Bez Ziobra PiS staje się sporo korzystniej koalicjantem

Jutro jest jakies spotkanie konfederacji, gdzie szykuja sie zmiany(korwin out?ladnie im pr zepsul przez wojne). Nie zdziwilaby mnie jakas koalicja z konfederacja, zwlaszcza w obliczu potencjalnego zjednoczenia opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał:

Jutro jest jakies spotkanie konfederacji, gdzie szykuja sie zmiany(korwin out?ladnie im pr zepsul przez wojne). Nie zdziwilaby mnie jakas koalicja z konfederacja, zwlaszcza w obliczu potencjalnego zjednoczenia opozycji.

nie ma opcji raczej

elektorat konfederacji jest często bardziej antypisowy niż antypis :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał:

Na konfederację głosowali i głosują debile bez wyobraźni 

Jeśli kogoś uraziłem to w sumie celowo

W sumie masz rację. Ale tak samo jest z tymi co głosują na PO, PiS czy Lewicę z wszystkimi niewymienionymi przystawkami. A chyba nawet gorzej, bo Ci już zdążyli ludzi parę razy wydymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie z perspektywy Polski?

https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1704219/johnson-proposes-alternative-union-with-ukraine-may-include-baltic-states-media

Ja np uważam, że docelowo w perspektywie dziesięcioleci, większy sens jest iść w takim kierunku czyli jakieś mniejsze zrzeszenia/unie.  

Które np razem by mogły współpracować w obrębie bardzo luźnej UE/innego tworu.

To samo NATO, jest za duże. Konflikty w ramach samego NATO(Grecja, Turcja), podzielić na mniejsze zwarte sojusze, które by współpracowały ze sobą w ramach całego NATO.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcreativo napisał:

Co sądzicie z perspektywy Polski?

https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1704219/johnson-proposes-alternative-union-with-ukraine-may-include-baltic-states-media

Ja np uważam, że docelowo w perspektywie dziesięcioleci, większy sens jest iść w takim kierunku czyli jakieś mniejsze zrzeszenia/unie.  

Które np razem by mogły współpracować w obrębie bardzo luźnej UE/innego tworu.

To samo NATO, jest za duże. Konflikty w ramach samego NATO(Grecja, Turcja), podzielić na mniejsze zwarte sojusze, które by współpracowały ze sobą w ramach całego NATO.

W takim układzie Polska na pewno odgrywałaby większą rolę ale czy realnie by zyskała ? Obecne czasy to jednak w większości czasy pokoju a w czasie pokoju ważny jest handel i przepływ towarów. A ten zostałby przy takim sojuszu poważnie zakłócony. Z drugiej strony jeśli zostaniemy w UE i będziemy dostosowywać się  do kolejnych dyrektyw to z naszego przemysłu i handlu niewiele zostanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sebastian napisał:

W takim układzie Polska na pewno odgrywałaby większą rolę ale czy realnie by zyskała ? Obecne czasy to jednak w większości czasy pokoju a w czasie pokoju ważny jest handel i przepływ towarów. A ten zostałby przy takim sojuszu poważnie zakłócony. Z drugiej strony jeśli zostaniemy w UE i będziemy dostosowywać się  do kolejnych dyrektyw to z naszego przemysłu i handlu niewiele zostanie. 

 

Ale ta "alternatywa" niekoniecznie oznacza definitywny rozwód z EU (to bardzo niesprecyzowany projekt). Natomiast zgadzam się, że dalsza kolektywizacja, doprowadzić musi do głębokiej erozji rodzimego przemysłu, handlu i szeroko pojętej produkcji. Ale to nie jest nawet kwestia dyrektyw (chociaż mają wpływ), a dowolnego przepływu kapitału i zasobów.

Orlen i Lotos i PGNIG razem mają szansę, osobno, długofalowo zostaliby zjedzeni przez zachodnie kolosy, dysponujące środkami, siłą negocjacyjną i możliwością dywersyfikacji źródeł przychodów.

To tzw kość Druckera, gdzie nie ma niszy dla średnich (w skali globalnej) firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.