Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Jeśli uznamy, że celem państw nie jest podporządkowanie lub osłabianie państw sąsiednich to tak, zgodzę się. Jest to paranoja Kaczyńskiego. :)

Tak jakbyśmy teraz nie byli :) Mocarstwa dogadują się ponad naszymi głowami a my śmiesznie podskakujemy próbując uważać wyższych niż jesteśmy. Ponadto trzeba być ostatnim zjebem by takie rzeczy ogłaszać na konferencji prasowej. Oczywiście  wiem, że to było przedstawienie dla półgłówków   twardego elektoratu ale jak widać przekaz chwycił.

 

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Polskie plany militarne od kilkudziesięciu lat nie zakładają zwycięstwa nad siłami ze wschodu. Tylko gawiedź tropiącą terrorystów-cyklistów co jakiś czas ekscytuje się tym, że Warszawa będzie zajęta w 3 dni. :)

No i dlatego twórcom koncepcji oddania miast bez walki i prób kontrataku z zachodniej granicy Błaszczak podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterech mężczyzn oskarżonych było o to, że podczas zeszłorocznego Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej (województwo lubelskie) dokonali "zaboru w celu przywłaszczenia" tęczowej flagi z symbolem pioruna. Sąd skazał ich za tak zwaną kradzież szczególnie zuchwałą. Nieprawomocne jeszcze wyroki to dla jednego rok więzienia, dla drugiego osiem miesięcy, a dla dwóch - prace społeczne.

Wszystko działo się 30 października zeszłego roku podczas Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej. Jak podawały lokalne media, w pewnym momencie grupka mężczyzn podeszła do jednej z uczestniczek protestów i wyrwała jej tęczową flagę z piorunem.

Działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia flagi tęczowej na drzewcu z emblematem pioruna o wartości 40 złotych – orzekła sędzia Marta Załęska

Całkiem surowych sędziów mamy w tym kraju. W niektórych sprawach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Tak jakbyśmy teraz nie byli :) Mocarstwa dogadują się ponad naszymi głowami a my śmiesznie podskakujemy próbując uważać wyższych niż jesteśmy. Ponadto trzeba być ostatnim zjebem by takie rzeczy ogłaszać na konferencji prasowej. Oczywiście  wiem, że to było przedstawienie dla półgłówków   twardego elektoratu ale jak widać przekaz chwycił.

Przecież głóne clue tego przekazu było udowodnie ,że Kaczyński coś w tym rządzie jednak robi a drugie to ,że jest towrzony kolejny fundusz poza kontrolą Sejmu ty,m razem ma być finansowany z BGK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, quevas napisał:

święta racja : od państwa polskiego nigdy nie wziąłem ani złotówki, a zamiast tego państwo polskie wzięło wiele złotówek ode mnie

gdybym miał owe wyższe aspiracje, zapewne starałbym się o wyrównanie proporcji

A mogłeś jak Ci fundować edukacje chcieli, teraz przez to od Taliba mentalnie, jak i wiedzą o świecie niczym się nie różnisz :)

14 godzin temu, ely3 napisał:

Nie istnieje ryzyko ,że tu się nagle zjawi 20 mln uchodźców bo historycznie taka ilość ludzi nigdy nie emigrowała.

Z Polski wyjechało 5% przy otwartych granicach. Z Ukrainy przy otwartych granicach wyjechało 5%. Nie istnieje żadne ryzyko, ze przy otwartych granicach przyjedzie 0,5 procenta trzeciego świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

A mogłeś jak Ci fundować edukacje chcieli, teraz przez to od Taliba mentalnie, jak i wiedzą o świecie niczym się nie różnisz :)

Z Polski wyjechało 5% przy otwartych granicach. Z Ukrainy przy otwartych granicach wyjechało 5%. Nie istnieje żadne ryzyko, ze przy otwartych granicach przyjedzie 0,5 procenta trzeciego świata :)

Nie istnieje... Bo jakoś od 1950 nie wyjechało ich tyle więc niby czemu nagle by mieli stać się bardziej mobilni i skłonni do ryzyka? Tak naprawdę gdyby nie wojna domowa w Libii czy ISIS to nie mielibyśmy nawet tje masowej migracji w 2016. Tam ludzie uciekali przed śmiercią - jak się wojna w Libii skończyla a ISIS upadło to nagle sporo mniej ludzi chce ryzykować swoje życie i ostatnie oszczędności by się przebijać przez kilka krajów lub morze do Europy

Poza tym migracja przez Białoruś jest utrzymywana przez Łukaszenke niezależnie od tego czy my blokujemy granice czy nie ona będzie trwać w takiej samej skali... Gdyby Polska w irackiej telewizji ogłaszała ,że droga przez Białoruś nei ma szans powodzenia a zamiast tego by proponowali kupienie biletu LOt ( taniej niż 10tys dolarów) i poddanie się procedurze migracyjnej na lotnisku z info ,że jeśli nei będzie przesłanek to powrót do kraju to szybko wytrąciłoby biznes Łukaszence i by się przemyt przez Białoruś zakońćzył

Służby białoruskie muszą być lepsze od polskich ale przez głupotę Dworczyka więcej dużo za dużo o nas bo jakimś cudem Niemcy wyłapują sporo imigrantów na swoim terytorium a raczej jest niemożliwoe by Irakijczycy nie znający polskiego przejechali przez cały kraj do granicy niemieckiej . Białorusini musza mieć cały system przechwytywania ich i dostarczania do Niemiec

Jedyne co Polska uzyskała to ,że w mediach brytyjskich ( BBC czy Guardian) pojawiły się wywiady mówiący ,że polskie słuzby biją tak samo jak białoruskie i ,że giną wPolsce migranci którym my nie pomagamy.. A przemytu nie zatrzymamy bo on się opłaca Łukaszence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

doceniam poczucie humoru

jednocześnie lawinowo rośnie liczba wykluczonych energetycznie, coraz lepiej zarabiających Polaków [już 5 mln]

To nie tak źle

Jak podaje niemiecka Bundesnetzagentur, w ciągu roku ostrzeżenia o odcięciu prądu otrzymało w Niemczech 6,2 milionów odbiorców

https://www.tagesschau.de/kommentar/kommentar-energie-preise-anstieg-101.html

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na czasie:

" Jednak od połowy lat pięćdziesiątych do końca lat siedemdziesiątych inflacja nie dawało się obywatelom PRL szczególnie we znaki (zwłaszcza, jeśli zestawimy nasze doświadczenia z doświadczeniami krajów zachodnich). "

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/historia-inflacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Nie istnieje... Bo jakoś od 1950 nie wyjechało ich tyle więc niby czemu nagle by mieli stać się bardziej mobilni i skłonni do ryzyka? Tak naprawdę gdyby nie wojna domowa w Libii czy ISIS to nie mielibyśmy nawet tje masowej migracji w 2016. Tam ludzie uciekali przed śmiercią - jak się wojna w Libii skończyla a ISIS upadło to nagle sporo mniej ludzi chce ryzykować swoje życie i ostatnie oszczędności by się przebijać przez kilka krajów lub morze do Europy

Poza tym migracja przez Białoruś jest utrzymywana przez Łukaszenke niezależnie od tego czy my blokujemy granice czy nie ona będzie trwać w takiej samej skali... Gdyby Polska w irackiej telewizji ogłaszała ,że droga przez Białoruś nei ma szans powodzenia a zamiast tego by proponowali kupienie biletu LOt ( taniej niż 10tys dolarów) i poddanie się procedurze migracyjnej na lotnisku z info ,że jeśli nei będzie przesłanek to powrót do kraju to szybko wytrąciłoby biznes Łukaszence i by się przemyt przez Białoruś zakońćzył

Służby białoruskie muszą być lepsze od polskich ale przez głupotę Dworczyka więcej dużo za dużo o nas bo jakimś cudem Niemcy wyłapują sporo imigrantów na swoim terytorium a raczej jest niemożliwoe by Irakijczycy nie znający polskiego przejechali przez cały kraj do granicy niemieckiej . Białorusini musza mieć cały system przechwytywania ich i dostarczania do Niemiec

Jedyne co Polska uzyskała to ,że w mediach brytyjskich ( BBC czy Guardian) pojawiły się wywiady mówiący ,że polskie słuzby biją tak samo jak białoruskie i ,że giną wPolsce migranci którym my nie pomagamy.. A przemytu nie zatrzymamy bo on się opłaca Łukaszence

Bo nie było nigdy otwartych granic, dlatego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Co cię tak zbulwersowało w tej wypowiedzi? Coś o zielonych ludzikach wspominał? Jeśli tak, to jest to jakaś tajemnica państwowa?  Streść proszę, bo nie wiem o czym była mowa.  W oficjalnych dokumentach wprost pisze się o zagrożeniach. 

O koncepcji oddania miast na wschodzie nie słyszałem. Nie wiem jaki plan wojenny jest obecnie aktualny. Ty wiesz ?

Co mnie zbulwersowało ? Po pierwsze planować trzeba realistycznie, po drugie trzeba skupiać się na rzeczach ważnych. Możemy mieć i 2,5 mln żołnierzy ale bez BWP i wsparcia z powietrza (helikoptery i drony) to będzie zwykłe mięso armatnie. Zbulwersowało mnie to, że podpisujemy kontrakty i robimy zakupy a dopiero potem robimy jakieś plany wobec armii - to jak zacząć budowę domu a dopiero później zawołać architektów i inżynierów.

Bulwersuje mnie wiele rzeczy, którzy robią Ci ludzie. Bo robią to chaotycznie i na pokaz, przez co kraj osłabiają zamiast do wzmacniać.

Interesuje mnie to akurat, śledzę sobie Ad Armę czy Defence24. To daje dość jasny obraz tego co się realnie dzieje. Więc mamy obecnie wojsko w którym nie ma ani jednej brygady zdolnej do  pełnej mobilizacji bojowej w terminie krótszym niż trzy tygodnie. Nie mamy ludzi którymi moglibyśmy uzupełniać braki w stanach osobowych. I w tej sytuacji chcemy zwiększać liczebność wojsk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Bo nie było nigdy otwartych granic, dlatego 

Były.. W latach 60 czy 70 Niemcy zapraszali Turków. Francuzi nie robili zadnych problemów Algierczykom, Marokańczykom,. Libańczykom czy nawet Palestyńczykom. Praktycznie każdy kto mieszkał w byłych koloniach francuskim mógł bez problemu migrować do Francji . Im dlaej i im większa bariera kulturowa czy językowa tym mniej chętnie ludzie migrują

Dlatego Ukraińcy nie migrują do Niemiec bo już im jest za daleko do rodzin. 

Tak naprawdę gdyby nie Wiosna Arabska inspirowana przez USA to byśmy nie mieli tej fali migracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Zielona polityka rozpierdoli w końcu Unię od środka

Raczej nie... Sprawdź najpierw co jest ważne dla Belga , Francuza , Niemca. Oni ekologię i dbanie o planetę mają na 1 miejscu zazwyczaj więc tego typu ruchy nie wywołają żadnych negatywnej reakcji w większości unijnych krajów

A kary TSUE wynikają z głupiej polityki rządu. Rząd przyjął zasadę ,że bardziej mu sięopłaca płacić kary niż spełnić finansowe żądania Czechów więc olewają wyrok TSUE a spróbuj jako obywatel olać wyrok sądowy i jak myślisz co Ciebie spotka? To samo z Izbą Dyscypliunarną..

 

Nie wiem na co oni licza idąc na taką wojenke z Unią?

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Raczej nie... Sprawdź najpierw co jest ważne dla Belga , Francuza , Niemca. Oni ekologię i dbanie o planetę mają na 1 miejscu zazwyczaj więc tego typu ruchy nie wywołają żadnych negatywnej reakcji w większości unijnych krajów

A kary TSUE wynikają z głupiej polityki rządu. Rząd przyjął zasadę ,że bardziej mu sięopłaca płacić kary niż spełnić finansowe żądania Czechów więc olewają wyrok TSUE a spróbuj jako obywatel olać wyrok sądowy i jak myślisz co Ciebie spotka?

Teraz karę nam nałożyli za izbę dyscyplinarną. 

Liczba krajów w UE gdzie ekologia jest na 1 miejscu jest zdecydowanie niższa niż liczba krajów w UE gdzie ekologia nie jest na 1 miejscu. 

Jak za 15 miesięcy w litrze benzyny będzie 3 złote unijnej akcyzy to się ludzie wkurwia, w wyborach duże poparcie dostaną partie populistyczne i antyunijne i potoczy się to w kilku krajach tak jak w UK. 

Jak cena za bycie w Unii będzie benzyna za 9 złotych i proporcjonalny do tego wzrost cen to ludzie się zwyczajnie wkurwia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Teraz karę nam nałożyli za izbę dyscyplinarną

Wiem i to napisałem. Ale to jest konsekwencja i olania wyroku w sprawie  Izby i olania wyroku za Turów gdzie zwłaszcza w tym drugim PiS nawet nie robi ruchów pozornych. 

 

A widzisz by się ludzie jakoś wkurzali za największa inflację w UE i ostatnich już nawet nie wiem ilu latach? Bo ja jakoś nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ely3 napisał:

Raczej nie... Sprawdź najpierw co jest ważne dla Belga , Francuza , Niemca. Oni ekologię i dbanie o planetę mają na 1 miejscu zazwyczaj więc tego typu ruchy nie wywołają żadnych negatywnej reakcji w większości unijnych krajów

A kary TSUE wynikają z głupiej polityki rządu. Rząd przyjął zasadę ,że bardziej mu sięopłaca płacić kary niż spełnić finansowe żądania Czechów więc olewają wyrok TSUE a spróbuj jako obywatel olać wyrok sądowy i jak myślisz co Ciebie spotka? To samo z Izbą Dyscypliunarną..

 

Nie wiem na co oni licza idąc na taką wojenke z Unią?

Spokojnie, spadną w dół na piramidzie potrzeb i zaczną krzywo patrzeć na zielonych.

Zwłaszcza, że się to wszystko przestaje spinać. Pamiętacie jak pisałem o tym, że nie ma szans aby infrastruktura nadążyła za obecnymi zmianami ?

https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/art17371751-niemcy-chca-ograniczyc-swobode-ladowania-aut-elektrycznych  Jest po prostu pięknie. Ale jest pomysł jak to obejść. Generatory prądu na olej napędowy  :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian

Ale to już trochę inny problem... Coś jak rząd planujacy grube inwestycje na rynku gdzie brakuje materiałów budowlanych.. Budowa płotu teraz to absurd. |Płoty prawie nigdzie nie zatrzymały migracji a teraz co najwyżej zatrzymają migrację zwierząt.. Pomijam ,że robią to bez przetargu i to raczej wygląda jak wałek to jeszcze sprawi ,że na rynku budowlanych będzie ostra walka o firmy budowlańców. Ja już odwołałem z dwie inwestycje bo przecież dzisiejsze ceny ocierają się o absurd. Terminy wykonania też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.