Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, starYfaN napisał:

Tak, czytając nasze posty, to ja się zatrzymałem, a Ty ostro idziesz do przodu. Tak trzymaj :)

To ty wyciągasz tematy, które były orane już kilkanaście lat temu. :)

To mniej więcej tak jakbym ja teraz wyciągnął TW Balbina albo Maybacha Rydzyka. 

 

Swoją drogą - gdyby taki Antoni Macierewicz faktycznie dostał nieograniczoną władzę lustrowania każdego polityka to pewnie taki przykładowy Józef Oleksy nie mógłby pełnić funkcji publicznych w III RP. Jednocześnie jednak mielibyśmy w polityce pełno współczesnych Misiewiczów i innych Obajtków. Czy to na pewno byłoby takie korzystne dla kraju? Co zabawniejsze jeden z bliskich współpracowników Macierewicza też okazał się TW, a PiS nie miał żadnego problemu powierzać ważne stanowiska byłym komunistycznym aparatczykom (czasem się tłumaczył na zasadzie ,,ale mój komuch jest lepszy niż twój!''). 

Zresztą SLD dwa razy wygrał demokratyczne wybory, wprowadził nas do UE i daleko mu było do partii komunistycznej. Z drugiej strony w takich Czechach do dzisiaj działa sobie partia jawnie komunistyczna i eurosceptyczna i partia ta dostaje więcej poparcia niż Konfederacja w Polsce. xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

To ty wyciągasz tematy, które były orane już kilkanaście lat temu. :)

To mniej więcej tak jakbym ja teraz wyciągnął TW Balbina albo Maybacha Rydzyka. 

 

Swoją drogą - gdyby taki Antoni Macierewicz faktycznie dostał nieograniczoną władzę lustrowania każdego polityka to pewnie taki przykładowy Józef Oleksy nie mógłby pełnić funkcji publicznych w III RP. Jednocześnie jednak mielibyśmy w polityce pełno współczesnych Misiewiczów i innych Obajtków. Czy to na pewno byłoby takie korzystne dla kraju? Co zabawniejsze jeden z bliskich współpracowników Macierewicza też okazał się TW, a PiS nie miał żadnego problemu powierzać ważne stanowiska byłym komunistycznym aparatczykom (czasem się tłumaczył na zasadzie ,,ale mój komuch jest lepszy niż twój!''). 

Zresztą SLD dwa razy wygrał demokratyczne wybory, wprowadził nas do UE i daleko mu było do partii komunistycznej. Z drugiej strony w takich Czechach do dzisiaj działa sobie partia jawnie komunistyczna i eurosceptyczna i partia ta dostaje więcej poparcia niż Konfederacja w Polsce. xD 

Temat dotyczył targowicy 2,0 z wtorku i czwartku. A rudy pojawił się jako przystawka. Tak więc ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, quevas napisał:

krytyka sposobu pozyskania, nie zmienia uznanej powszechnie struktury własności

zwłaszcza gdy krytycy znajdują się w pozycji petenta lub klienta i zwyczajnie nie wypada im zabierać głosu

ale rozumiesz ze struktury wlasnosci - powszechne na calym swiecie - tworzyli ci, ktorzy zdobyli dominujaca pozycje na wyzysku innych?

wiec to ze x lat temu zachodniaki brutalnie kolonizowaly swiat jest mocno powiazane z tym ze dzis idac do sklepu po buty julek ma z grubsza wybor miedzy niemieckim adidasem a amerykanskim nikem - gdzie nie jest zaskoczeniem ze tak jak ich przodkowie tak dzis niemiecki Helmut czy amerykanski John nie ma problemu z brutalnym wykorzystywaniem innych w celu utrzymania pozycji dominujacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, quevas napisał:

a jeśli policja już wcześniej potwierdziła zasadność zgłoszenia, a sąd wydał stosowne wyroki zobowiązujące awanturnika do uspokojenia się i zadośćuczynienia ?

Problem pojawia się gdy sąd każe policji wymusić fabrykowanie dowodów i fałszowanie zeznań, aby osiągnąć osobiste korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Temat dotyczył targowicy 2,0 z wtorku i czwartku. A rudy pojawił się jako przystawka. Tak więc ten.

Pytanie tylko kto tutaj jest tak naprawdę targowicą. 

Zasada ,,sprawy wewnętrzne załatwiamy w kraju a nie wywlekamy za granicę'' jest może i słuszna, ale w krajach gdzie jest normalna debata publiczna. U nas PiS kompletnie zaorał merytokrację, obniżył standardy debaty publicznej, ma generalnie w dupie zasady prawidłowej legislacji i demokrację parlamentarną jako taką. W takiej sytuacji ja się za bardzo nie dziwię postawie obecnej opozycji (pomijam jakieś Spurki i inne Jachiry). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Artlan napisał:

Pytanie tylko kto tutaj jest tak naprawdę targowicą. 

Zasada ,,sprawy wewnętrzne załatwiamy w kraju a nie wywlekamy za granicę'' jest może i słuszna, ale w krajach gdzie jest normalna debata publiczna. U nas PiS kompletnie zaorał merytokrację, obniżył standardy debaty publicznej, ma generalnie w dupie zasady prawidłowej legislacji i demokrację parlamentarną jako taką. W takiej sytuacji ja się za bardzo nie dziwię postawie obecnej opozycji (pomijam jakieś Spurki i inne Jachiry). 
 

Ja uważam dokładnie odwrotnie, tylko nie patrzę przez pryzmat sympatii politycznych bo ich nie mam (mam podstawy by niespecjalnie lubić pis, przynajmniej parę osób).

A celowe osłabianie Polski na arenie międzynarodowej, w tym finansowo (co dotknie wszystkich Polaków), jest targowicą 2,0 niczym więcej.

Powiedzieć, że to było słabe, to jak nic nie powiedzieć. To nie był interes Polski.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? Pytam nie o prawdziwy powód, bo ten znam ale o przekaz dla półgłówków. Najpierw mieli nieść choroby, potem mieli to być młodzi silni mężczyźni, którzy mieli gwałcić nasze córki i wysadzać się w kościołach. Ostatnio mieli nam gwałcić zwierzęta domowe. Tyle, że na tej granicy sporo bab z dziećmi. Czy teraz nie przyjmując uchodźców walczymy z reżimem Łukaszenki? Bo chyba nie bronimy Niemców przed zalewem pijawek chcianych się przyssać do ich socjala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? Pytam nie o prawdziwy powód, bo ten znam ale o przekaz dla półgłówków. Najpierw mieli nieść choroby, potem mieli to być młodzi silni mężczyźni, którzy mieli gwałcić nasze córki i wysadzać się w kościołach. Ostatnio mieli nam gwałcić zwierzęta domowe. Tyle, że na tej granicy sporo bab z dziećmi. Czy teraz nie przyjmując uchodźców walczymy z reżimem Łukaszenki? Bo chyba nie bronimy Niemców przed zalewem pijawek chcianych się przyssać do ich socjala?

Uchodźcami musi się zajmować kraj, który ich wpuścił, czyli Polska.

Czyli prawdziwy powód jest taki, że nie chcemy w Polsce kilkudziesięciu milionów ludzi z krajów III świata obcych kulturowo i cywilizacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Czyli prawdziwy powód jest taki, że nie chcemy w Polsce kilkudziesięciu milionów ludzi z krajów III świata obcych kulturowo i cywilizacyjnie. 

Przecie piszę, że prawdziwy znam - nie chcemy się dzielić naszym bogactwem. 

Z tymi kilkudziesięcioma milionami oczywiście przesadzasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Ja uważam dokładnie odwrotnie, tylko nie patrzę przez pryzmat sympatii politycznych bo ich nie mam (mam podstawy by niespecjalnie lubić pis, przynajmniej parę osób).

Odwrotnie? Czyli, że niby PiS zwiększył poziom debaty publicznej? :) 

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

A celowe osłabianie Polski na arenie międzynarodowej, w tym finansowo (co dotknie wszystkich Polaków), jest targowicą 2,0 niczym więcej.

Dla mnie nie jest takie oczywiste kto bardziej osłabia Polskę na arenie międzynarodowej. 

Trzeba znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy wchodzeniem UE w dupę a wymachiwaniem szabelką. 

 

 

32 minuty temu, jack napisał:

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? 

Ta granica to chyba dość dziurawa, bo u mnie pod miastem zatrzymano ostatnio dwa busy z nielegalnymi imigrantami. Zaznaczam, że mieszkam dość daleko od granicy z Białorusią, więc trochę tych kilometrów musieli przejechać. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

dlatego uprawianie moralności pozostaje domeną jednostek, a nie narodów, społeczeństw, wspólnot wyznaniowych albo innych potworów

nom, szkoda że obowiązujące normy moralne zawsze ustalają jednostki wyrosłe na gruncie dominujących aktualnie narodów/społeczeństw/grup wyznaniowych/organizacji międzynarodowych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jack napisał:

Przecie piszę, że prawdziwy znam - nie chcemy się dzielić naszym bogactwem. 

Z tymi kilkudziesięcioma milionami oczywiście przesadzasz. 

Sądzisz, że jak zaczniesz wpuszczać innych, to się kilkadziesiąt milionów nie zbierze?

16 godzin temu, jack napisał:

Przecie piszę, że prawdziwy znam - nie chcemy się dzielić naszym bogactwem. 

 

No i to jest prawdziwy i oficjalny powód dla którego ich nie chcemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, RappaR napisał:

ądzisz, że jak zaczniesz wpuszczać innych, to się kilkadziesiąt milionów nie zbierze?

Biorąc pod uwagę ,że w ciągu ostatnich 50 lat się nie zebrało tyle( całościowo za ostatnie 50 lat to jest ok 15 mln) to raczej nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie ,że teraz byłoby więcej. 

Ba wpuszczamy swobodnie Ukraińców bez ograniczeń i ich też się nie zebrało kilkadziesiąt milionów 

W UE w ogóle żyje ok 25 mln ludzi uważanych za migrantów a więc urodzonych za granicą lub z obojga rodziców urodzonych za granicą ( a tym mamy Chińczyków, Ukraińców , Rosjan oraz Serbów i 600 tys Amerykanów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Biorąc pod uwagę ,że w ciągu ostatnich 50 lat się nie zebrało tyle( całościowo za ostatnie 50 lat to jest ok 15 mln) to raczej nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie ,że teraz byłoby więcej. 

Ba wpuszczamy swobodnie Ukraińców bez ograniczeń i ich też się nie zebrało kilkadziesiąt milionów

Z 40 mln Ukraińców wpuszczonych wciąż z ograniczeniami mamy 2 mln w Polsce, z ponad 3 mld krajów ludności trzeciego świata spokojnie się zbierze conajmniej 20 mln :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, quevas napisał:

30 lat minęło jak jeden dzień i nie ma odważnego, co by zaproponował i przeprowadził finansowanie kościołów z dobrowolnego 1 % odpisu podatkowego, każda władza - od prawa do lewa - próbuje podlizywać się organizacji upadłej moralnie i pozbawionej realnego autorytetu, bo a nuż się jeszcze przyda, jako malowany wróg albo przyjaciel, tak czy owak, narzędzie do manipulowania społeczeństwem

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rekordowe-pieniadze-na-fundusz-koscielny/v0vxhl5

Pozostałe związki wyznaniowe by wtedy padły. Paradoksalnie w negocjacjach KK był jedynym związkiem wyznaniowym który był w stanie to zaakceptowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Biorąc pod uwagę ,że w ciągu ostatnich 50 lat się nie zebrało tyle( całościowo za ostatnie 50 lat to jest ok 15 mln) to raczej nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie ,że teraz byłoby więcej. 

Ba wpuszczamy swobodnie Ukraińców bez ograniczeń i ich też się nie zebrało kilkadziesiąt milionów 

W UE w ogóle żyje ok 25 mln ludzi uważanych za migrantów a więc urodzonych za granicą lub z obojga rodziców urodzonych za granicą ( a tym mamy Chińczyków, Ukraińców , Rosjan oraz Serbów i 600 tys Amerykanów)

No i Polska chętnie przyjmie jeszcze ze 3 mln Ukraińców. Ludzi z naszego kręgu kulturowego, którzy skłonni są pracować na swoje utrzymanie. Imigranci z krajów islamskich przyjeżdżają tu po socjal. I ja ich tu nie chcę - i tak mamy problem  budżetem przez rozbudowane świadczenia socjalne. Niech ich weżmie Arabia Saudyjska. Ale jakoś nie chcą.. ciekawe czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.