Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Deltuś napisał:

To może Konfa kiedyś pójdzie drogą Jobbika i sklei jakiś nazicentrolew? 

Czyli kogo? Platformę?

Godzinę temu, fluber napisał:

A zdradzisz mi jak Ci to wyszło? :)

(Zarobki wykończeniówki)/4 > Zarobki urzędników

(Zarobki mechaników)/4 >>>> Zarobki urzędników

Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Cardi napisał:

(Zarobki wykończeniówki)/4 > Zarobki urzędników

(Zarobki mechaników)/4 >>>> Zarobki urzędników

Proszę.

Nie sadze, zarobki urzednikow się wtedy skrócą. Musiał coś za to podstawic

Poza tym za dużo niewiadomych

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to dwie różne zmienne. Jak chcesz to skrócić? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, fluber napisał:

A zdradzisz mi jak Ci to wyszło? :)

Alez oczywiście :)

Szeregowi pracownicy UM/Starostwa Powiatowego zarabiają najniższa krajową. Konserwator trochę lepiej ~3k.

Panowie, którzy robili instalacje gazową - 3 ludzi / 5 dni pracy - robocizna 15.5k. Elektryk był trochę tańszy 10 dni - 8.5k. Dalej montaż okien - 2 ludzi / 1 dzień pracy - 2.8k. O wykończeniówkę nie pytaj, bo to już sama elita i są najdrożsi. 

Mnóstwo znajomych ze studiów pracuje w administracji (ZUS, US, adm. samorzadowa) i ich zarobki oscylują min - 3k. Nauczyciele podobnie.

A, ponad wykonaczówką jest mechanik samochodowy. Wymiana sprzęgła i kilka bieżących napraw, auto do odbioru na następny dzień - 3.2k robocizna :)

Wszystko netto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Panowie, którzy robili instalacje gazową - 3 ludzi / 5 dni pracy - robocizna 15.5k. Elektryk był trochę tańszy 10 dni - 8.5k. Dalej montaż okien - 2 ludzi / 1 dzień pracy - 2.8k. O wykończeniówkę nie pytaj, bo to już sama elita i są najdrożsi. 

Gdzie są takie stawki??? 

Od paru miesięcy robię gruby remont i to co pokazujesz, to jest jakiś kosmos. 

W zeszłym tygodniu robili mi podłogówkę to za 3 dni pracy 3 ludzi zapłaciłem 3150 złotych za robociznę brutto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

W zeszłym tygodniu robili mi podłogówkę to za 3 dni pracy 3 ludzi zapłaciłem 3150 złotych za robociznę brutto.

czyli 6300 na tydzień, po 2100 na głowę. Urzędnik tyle nie zarobi. Koniec dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

czyli 6300 na tydzień, po 2100 na głowę. Urzędnik tyle nie zarobi. Koniec dowodu.

Przecież to jest kwota, którą płacę za robociznę właścicielowi firmy, a nie pracownikom. On z tego przecież musi opłacić nie tylko pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jest kwota, którą płacę za robociznę właścicielowi firmy, a nie pracownikom. On z tego przecież musi opłacić nie tylko pracowników.

A jeśli ci trzej to byli wspólnicy? Może na innych zleceniach mieli lepsze stawki, lub kończyli je szybciej?

Edytowane przez Cardi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, fluber napisał:

Gdzie są takie stawki??? 

Od paru miesięcy robię gruby remont i to co pokazujesz, to jest jakiś kosmos. 

W Lubuskiem. I to nie jest tak, że biorę pierwszych z brzegu. Moja żona to dusigrosz ii mieliśmy dużo, naprawdę dużo wycen i ci ludzie mają tyle pracy, że niemal każda próba zbicia ceny kończyła się odmową. Ba i musieliśmy swoje w kolejce odczekać.

W Niemczech to samo. Znajoma z pracy (Niemka) mówiła, że w Burgeramt (Starostwo) zarabiają 1500-2000 euro. Przeprowadzamy się i musimy odmalowac na biało stare mieszkanie. Wycena 1500 euro. 56 m2, to pewnie będzie z tydzień roboty :)

Edytowane przez Pablo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Cardi napisał:

A jeśli tych trzech to byli wspólnicy? Może na innych zleceniach mieli lepsze stawki, lub kończyli je szybciej?

Nie wiem, wiem że kolega który montuje okna w dużej firmie zarbia 22,40 złotych brutto za godzinę, a kolega który jest mechanikiem samochodowym zarabia w warsztacie 48 tysięcy złotych na rękę rocznie , pracując także 6 godzin w soboty.

Natomiast nigdy nie prowadziłem firmy, więc nie mam pojęcia, jaka jest relacja między robocizną na fakturze, a tym co pracownik dostaje do ręki. Może @Sebastian będzie w stanie coś więcej powiedzieć, albo @ely3 albo @ignazz

22 minuty temu, Pablo81 napisał:

Szeregowi pracownicy UM/Starostwa Powiatowego zarabiają najniższa krajową.

Jako pracownik budżetówki mogę tylko powiedzieć, że to co pracownik budżetówki ma na umowie o pracę, a co potem dostaje z różnych premii dodatków, grusz, nadgodzin, aneksów i innego pierdololo to jest niebo a ziemia.  

8 minut temu, Pablo81 napisał:

W Lubuskiem. I to nie jest tak, że biorę pierwszych z brzegu. Moja żona to dusigrosz ii mieliśmy dużo, naprawdę dużo wycen i ci ludzie mają tyle pracy, że niemal każda próba zbicia ceny kończyła się odmową. Ba i musieliśmy swoje w kolejce odczekać.

W Niemczech to samo. Znajoma z pracy (Niemka) mówiła, że w Burgeramt (Starostwo) zarabiają 1500-2000 euro. Przeprowadzamy się i musimy odmalowac na biało stare mieszkanie. Wycena 1500 euro. 56 m2, to pewnie będzie z tydzień roboty :)

No ale mówisz o wycenie usługi ze wszystkim, czy mówisz o robociźnie? Bo to są dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako pracownik budżetówki mogę tylko powiedzieć, że to co pracownik budżetówki ma na umowie o pracę, a co potem dostaje z różnych premii dodatków, grusz, nadgodzin, aneksów i innego pierdololo to jest niebo a ziemia.  

Bez przesady :) Kolega w US ma 13tkę, to fakt. Znajoma, znajomy, żona kolegi, wszyscy pracują w UM i mają najniższą krajową i nic więcej. W paczkach świątecznych dostali materiały promocyjne, których miasto nie rozdało :)

No chyba, że masz na myśli łapówki, to tu nie wnikam.

A co do moich doświadczeń - elektryk własna działalność, instalacja wod-kan, gaz - wspólnicy, wykończeniówka własną działalność.

A jeszcze w kamienicy wymieniali nam pion gazowy - 2 dni, 4 panów - 12k. Przegląd kominiarski: 2h - 0,5k.

Sprawdź w swojej okolicy ceny. Gwarantuję, że mocno się zdziwisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Pablo81 napisał:

W Niemczech to samo. Znajoma z pracy (Niemka) mówiła, że w Burgeramt (Starostwo) zarabiają 1500-2000 euro. 

Zobaczcie sobie na oświadczenia majątkowe osób zatrudnianych w urzędach miejskich w waszych miastach. Obowiązkowo trzeba je przedstawić i na bank w tych radach są pracownicy budżetówki. Popatrzcie sobie na zarobki.

U mnie np. jest oświadczenie majątkowe dwójki nauczycieli, jeden z liceum i jeden z podstawówki. Małżeństwo. Wykazali z tytułu pracy w szkole za 2020 rok łącznie 190 tysięcy brutto dochodu. To by wychodziło, że nauczyciel w polskiej szkole zarabia więcej niż urzędnik w Niemczech

A teraz idźcie na protest nauczycieli zapytać, ile zarabiają.

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

A jeszcze w kamienicy wymieniali nam pion gazowy - 2 dni, 4 panów - 12k. Przegląd kominiarski: 2h - 0,5k.

Za przegląd kominiarski zapłaciłem w tym roku 100 złotych. Serio nie wiem, z jakiego kosmosu są te ceny. Wyprowadzaj się stamtąd i zapraszam na moje tereny:)

Zaraz poszukam wyceny wybijania komina, ale not even close.

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Kolega w US ma 13tkę, to fakt. Znajoma, znajomy, żona kolegi, wszyscy pracują w UM i mają najniższą krajową i nic więcej. W paczkach świątecznych dostali materiały promocyjne, których miasto nie rozdało :)

No nie chcę operować na konkretnych kwotach, ale w moim miejscu pracy w budżetówce, jeżeli zarabiasz miesięcznie X to na rocznym dochodzie PIT masz około 20 X.

I podejrzewam, że jak ci nauczyciele z mojej rady miasta mają 190k brutto rocznie, to raczej nie mają 8 tysięcy na umowie nauczycielskiej, tylko pewnie 4,5. Więc zgadza się to z moimi obserwacjami.

Znalazłem jeszcze jedną, która pracuje jako pedagog szkolny w podstawówce i ma wykazanego dochodu za 2020 rok 101 tysięcy.

Jakby mieli najniższą krajową i nic więcej, to dawno przestaliby tam siedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, fluber napisał:

Zobaczcie sobie na oświadczenia majątkowe osób zatrudnianych w urzędach miejskich w waszych miastach. Obowiązkowo trzeba je przedstawić i na bank w tych radach są pracownicy budżetówki. Popatrzcie sobie na zarobki.

U mnie np. jest oświadczenie majątkowe dwójki nauczycieli, jeden z liceum i jeden z podstawówki. Małżeństwo. Wykazali z tytułu pracy w szkole za 2020 rok łącznie 190 tysięcy brutto dochodu. To by wychodziło, że nauczyciel w polskiej szkole zarabia więcej niż urzędnik w Niemczech

A teraz idźcie na protest nauczycieli zapytać, ile zarabiają.

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano. Ba wiem z pierwszej ręki ile zarabia samodzielny pracownik na UZ :)

Można dawać 250 h miesięcznie korepetycji, ale samo stanowisko w szkole jest źle opłacane.

Np w De nauczyciele świetnie zarabiają - du dysproporcja pomiędzy Polską a Niemcami jest największa.

@fluber wiem też ile zarabiają urzędnicy. Mój przyjaciel, z którym mieszkałem 2 lata na studiach pracował i w UM i w US i... w IPN.

I łap to :) Ceny na rynku potrafią być jeszcze wyższe.

https://kb.pl/cenniki/budowa-domu-_c/#

Edytowane przez Pablo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano. Ba wiem z pierwszej ręki ile zarabia samodzielny pracownik na UZ :)

Można dawać 250 h miesięcznie korepetycji, ale samo stanowisko w szkole jest źle opłacane.

Np w De nauczyciele świetnie zarabiają - du dysproporcja pomiędzy Polską a Niemcami jest największa.

Przecież ja Ci podaję kwoty z oswiadczeń majątkowych ze stosunku pracy ze szkołą. W tych kwotach nie ma korepetycji.

I jasne, że pewnie to są nauczyciele dyplomowani, więc na początku kasa jest mniejsza. Ale na dyplomowanie trzeba 8 lat, więc tak czy siak nie jest źle.

Pensja minimalna wynosi 2600 złotych brutto, czyli 31200 złotych rocznie brutto.

Tu masz wszystkie oświadczenia majątkowe pracowników UM w lubuskiem od prezydenta, przez dydrektorów departamentów, kierowników, po inspektorów i specjalistów. Znajdź kogoś kto przepracował cały rok i zarobił mniej niż 150% minimalnej. Powodzenia!

https://bip.zielonagora.pl/350/19440/Oswiadczenia_majatkowe_za_2020_rok/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, fluber napisał:

Przecież ja Ci podaję kwoty z oswiadczeń majątkowych ze stosunku pracy ze szkołą. W tych kwotach nie ma korepetycji.

I jasne, że pewnie to są nauczyciele dyplomowani, więc na początku kasa jest mniejsza. Ale na dyplomowanie trzeba 8 lat, więc tak czy siak nie jest źle.

Pensja minimalna wynosi 2600 złotych brutto, czyli 31200 złotych rocznie brutto.

Tu masz wszystkie oświadczenia majątkowe pracowników UM w lubuskiem od prezydenta, przez dydrektorów departamentów, kierowników, po inspektorów i specjalistów. Znajdź kogoś kto przepracował cały rok i zarobił mniej niż 150% minimalnej. Powodzenia!

https://bip.zielonagora.pl/350/19440/Oswiadczenia_majatkowe_za_2020_rok/

Kolega jest referentem ds. wysokości podatku od nieruchomości - min., żona kolegi byla szefową wydziału od 500+ (zanim nie przenieśli do ZUS) min., znajoma inspektorem od zieleni miejskiej - min. (Wszyscy nie pracują w ZG).

Otworzyłem, z linku, który podałeś 3 losowe osoby i same grube ryby. Ba, prezydent Kubicki zadeklarował nawet 180k :)

Wiem, ile osoby, które znam zarabiają, gdzie jeżdżą na wakacje i czym na nie jeżdżą. 

Edytowane przez Pablo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Pablo81 napisał:

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70534_BudzinskiJ_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel radny z lubskiego 95 tysięcy dochodu. Ponad 3 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70538_HryniewiczG_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel, który dorabia godzinami na uczelni 131 tysięcy dochodu. Ponad 4 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70550_SroczynskiT_oswiadczenie_za_2020.pdf

Kolejny nauczyciel 74800. 2,5 razy minimalna

A teraz powiedz co słyszałeś o zarobkach nauczycieli:)

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Wiem, ile osoby, które znam zarabiają, gdzie jeżdżą na wakacje i czym na nie jeżdżą. 

Z tego co kojarzę to 45% Polaków w zeszłym roku nie było na żadnych wakacjach z minimum jednym dniem noclegu.

Tzn. osobiście wątpię, żeby ktoś kto zarobił 31,6 tysiąca brutto w zeszłym roku był w stanie pojechać na wakacje gdziekolwiek, więc, powtórzę, minimalna to mit. Minimalna jest na umowie, ale w dochodzie z dodatkami wychodzi znacznie więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fluber

Fatalnie nawiguje się po tym biuletynie z tel. Jak będę miał więcej czasu, to wyszukam znajomych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Pablo81 napisał:

https://pl.howmany.eu/ile-zarabia-kominiarz

Przegląd kominiarski. Ty mowisz 500 złotych, ja mówie, że zapłaciłem stówę. Na stronie, na której się przed chwilą powoływałeś...

https://kb.pl/porady/cennik-uslug-kominiarskich-2018-w-roznych-regionach-polski/

Lubuskie 110 złotych.

Sorry, ale to wygląda jakbyś zmyślał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Reikai napisał:

Socjologia ok, ale akurat filologię(oprócz polskiej i angielskiej) i zarządzanie są spoko, znam pare osób i wszyscy koszą spoko siano.Wiele firm potrzebuje kogoś z nietypowymi językami, a samo zarządzanie to nie to samo, co jakas administracja, czy coś.

Zarządzanie jest c***owe, bo jest najbadziej popularne i uczone na najgorszych uczelniach. Skończysz na SGH albo UJ, robisz karierę, skończysz w Pcimiu, idziesz do urzędu za minimalna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, fluber napisał:

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70534_BudzinskiJ_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel radny z lubskiego 95 tysięcy dochodu. Ponad 3 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70538_HryniewiczG_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel, który dorabia godzinami na uczelni 131 tysięcy dochodu. Ponad 4 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70550_SroczynskiT_oswiadczenie_za_2020.pdf

Kolejny nauczyciel 74800. 2,5 razy minimalna

A teraz powiedz co słyszałeś o zarobkach nauczycieli:)

Że podany przez Ciebie p. Hryniewicz zarabia w LO 37k w skali roku, a stypendium doktoranckie to 10k. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi