Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Deltuś napisał:

Myślisz(wierzysz) że państwa podczas negocjacji podejmują tematy gender-blm-ratujkarpie

Nie wiem na jakiej podstawie myślisz, że tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Deltuś napisał:

Masz znajomych pisowców? 

pewnie ale na szczęście ich jest coraz mniej z powodu działalności PiSu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Cardi napisał:

Nie wierzę, że to poszło w TVP.

Ja nie wierzę , że to napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, quevas napisał:

największym sukcesem diabła pozostaje więc fakt, iż nikt w niego nie wierzy

W średniowieczu im bardziej nie mogli znaleźć czarownic tym bardziej wszyscy ich szukali, im bardziej diabła nie było tym większym to było dowodem ze istnieje. To było możliwe bo praktycznie wszyscy byli wierzący, teraz to jest możliwe bo praktycznie wszyscy sa antyrosyjscy, wiec wtedy szukano czarownic, teraz troli Putina

3 godziny temu, quevas napisał:

Interesy z Ameryką doskonale sprzyjają wizerunkowi PIS jako partii antyrosyjskiej, zwłaszcza jeśli realizowane są z pieniędzy podatnika i można się tymi zakupami chwalić

Inaczej:

myślisz ze USA tolerowałoby u władzy partię prokremlowską? Przecież jak jakiś gośc mówi ze nie chce sie płaszczyć przed USA (partia "Zmiana") to od razu media z niego robią kremlowskiego pieska. Gdyby PIS był prorosyjski to by USA go medialnie zniszczyło. Przeciez oni nie tyle ze rzadzace partie ale nawet takie które tworzyły ryzyko dojscia do władzy rugowali z polityki poprzez zabijanie jak we Włoszech:

https://histmag.org/Operacja-Gladio-czarna-karta-antykomunizmu-16670

dlatego nie ma mowy ze ktoś kto lubi ruska u nas dojdzie do władzy. Co łączy Kopaczową, Marcinkiewicza, Szydło, Kwaśniewskiego, Komorowskiego? Ano to ze zanim dostali swoją władzę to trochę wcześniej odbyli kursy w USA, w "szkole liderów". Jak mówi Michalkiewicz: " Skąd dyplomaci wiedzą, że trzeba przeszkolić akurat tę, a nie inną osobę – tajemnica to wielka, ale skadś przecież muszą wiedzieć."

https://naszeblogi.pl/56343-stanislaw-michalkiewicz-i-szkola-liderow-w-usa

Wniosek prosty, USA nam wybiera premierów i prezydentów, którzy przechodza jakieś tam szkolenie w USA i po tym szkoleniu okazują sie gotowi objać funkcje premiera lub prezydenta. Ci ludzie wybrani przez USA i szkoleni przez USA mieliby być zwolennikami Putina?

USA kontroluje na świecie w zasadzie wszystko, wiedza wszystko co wiedziec zechcą. Jeśli ktoś z tej ich wszechwiedzy chce się wyzwolić, to musi wyprodukowac swoje procesory, opracowac swoje systemy operacyjne do komputerów, swoje oprogramowanie:

https://twojepc.pl/news41988/TSMC-dostarczylo-Rosji-pierwsza-partie-procesorow-Bajkal.html

a i tak jeszcze zostaje ryzyko ze sie przez internet amerykańce w takie systemy włamią. Przy takiej skali kontroli i naszej informatycznej bezradnosci u nas nie ma prawa funkcjonować choć jeden zwolennik Putina na jakichś ważnych szczeblach władzy bo juz dawno go namierzono i w razie potrzeby potraktowano jak włochów w trakcie operacji Gladio

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Koelner napisał:

Ja nie wierzę , że to napisałeś :)

W sumie racja, ale TVP oglądam tylko na Twitterze, więc mogłem się rozminąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Deltuś napisał:

Tak napisałeś w tym jednym z tysiąca słynnych listów do redakcji Wyborczej? 

jakie listy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Deltuś napisał:

W PL za najniższa krajową - godzinę pracy kupisz obecnie 2 litry paliwa. W IE za godzinę pracy 6 litrów. Taka różnica.

captain-obvious- Joe Monster.org

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Deltuś napisał:

W PL godzinę pracujesz na bilet do kina, w Irlandii też godzinę ale bez certyfikatu do kina cię nie wpuszczą.

Czy pomimo tych samych kosztów Irlandia i tak na plus 🤷‍♂️

Edytowane przez jack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Deltuś napisał:

Dziwi mnie jednak to, że tak wielu wie, że ta super kasa, postęp i przywileje dla osób lgbtqwer są na wyciągnięcie ręki. A jednak wciąż duszą się w tej coraz bardziej stalinowskiej Polsce, gdzie jest tak drogo i tak mało się zarabia. 

A mnie dziwi, że ciebie dziwi, że jak ktoś jest u siebie to chce być u siebie i że chce by było tak jak chce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Deltuś napisał:

Słyszałem już wiele razy tę wersję. Ta bardziej prawdziwa to jednak kompleksy, strach przed światem i bardzo słaba znajomość języków obcych. :)

Dobrze , że nie masz kompleksu , strachu przed światem i znasz biegle języki ! Jesteś solą tej ziemi , tej ziemi !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Koelner napisał:

Dobrze , że nie masz kompleksu , strachu przed światem i znasz biegle języki ! Jesteś solą tej ziemi , tej ziemi !

Kiedy na tej ziemi, nawet Bałtyk przestaje być słony.

Edytowane przez starYfaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Deltuś napisał:

Słyszałem już wiele razy tę wersję. Ta bardziej prawdziwa to jednak kompleksy, strach przed światem i bardzo słaba znajomość języków obcych. :)

Nom, bo przecież powszechnie wiadomo ze pierwsza fala emigracji z Polski do UE to byli wykwalifikowani pewni siebie, obyci w świecie poligloci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, quevas napisał:

Teraz wiadomo, dlaczego Kaczyński nie chce być premierem swojego rządu : widok wszechmocnego prezesa ruganego jak smarkacz przez europosłów mógłby wywrócić cały jego majestat

TVPiS transmituje debatę live : wystąpienia stronników PIS

przeciwników PIS pomija

publicyści pisowscy lamentują z powodu możliwego cięcia funduszy dla Polski przez UE, z racji naruszenia praworządności, kiedy zaś w kraju PIS ciął pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych i pipidówkom rządzonym przez swoich kolegów dał 90 %, jakoś się nie zbulwersowal

co oni poczną, gdy utracą miliardy cudzesów i tymi swoimi dwiema lewymi rączkami wreszcie będą musieli zacząć uczciwie zarabiać na chlebuś

Rewelacja :

Dlaczego Platforma Obywatelska zohydza Polakom Unię Europejską Polakom, którzy w zdecydowanej większości chcą być w tej unii? Dlaczego Platforma chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej? Dlaczego chcecie tego polexitu?  - pytał Tuska pracownik TVP Info Miłosz Kłeczek na wtorkowej konferencji prasowej. -

w tym całym zamieszaniu jest beka ,że Polska  vs  UE. a tak dużo mówiło się o grupie wyszehradzkiej ,o jakimś mitycznym trójmorzu . gdzie te sojusze? morawiecki biedny jak wcześniej szydło musi przyjmować na klatę pomysły Jarusia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Deltuś napisał:

Wymagany dyplom fililogii angielskiej Uniwersytetu w Opolu? :)

W sumie osoba mało pewna siebie może co najwyżej pojechać do Oleśnicy na targ. 

Spotkałem tam takich fluberow - naukowców po marnych polskich politechnikach, którzy w swoim angielskim cv eksponowali tego mgr-inżyniera. Niektórzy szybko zderzali się że ścianą. 

Niemożliwe, tacy jak ja nie pojechaliby dalej niż do Oleśnicy:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Deltuś napisał:

Pewnie rodziny ich się pozbyły. Nic nie robi, piniendzy mało przynosi i tylko na tej uczelni siedzi. :)

Na pewno przyczyny emigracji zarobkowej z Polski znasz lepiej ode mnie, więc pewnie masz rację:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Deltuś napisał:

Otóż nie znam. Jako 19-latek nie myślisz w ogóle o pieniądzach. Wiem, że na Dolnym Śląsku banknot jest bożkiem, ale mnie bardziej do podróży ciągnęło. :)

Jakbym nie myślał jako 19-latek o pieniądzach, to bym się na studiach nie utrzymał;) Trochę zajechało bananowym dzieckiem teraz;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Deltuś napisał:

Liceum - matura - studia - praca. Schemat milionów - straszną nudą wieje. Potem w większości ci sami za 20 lat stoją w kolejkach po kolejne dawki szczepionek. Pasowałby do ciebie system punktowy jaki mają w Chinach. Może nawet dostałbyś extra pkt za przyjmowanie komunii na rękę. 

ten jaki Neo

jak się wyłamał z systemu ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Deltuś napisał:

Liceum - matura - studia - praca. Schemat milionów - straszną nudą wieje. 

Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi:)

Poza tym nie wiem, którego z tych 4 punktów nie zaliczyłeś w życiu, że się kreujesz na jakiegoś buntownika;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi