Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

REGULAMIN TEMATU:

1. Zakaz obrażania drugiego użytkownika. Proszę dyskutować używając argumentów, a nie bluzg.

2. Wyrażaj swoje zdanie, a nie obrażaj innych

3. Zamiast pisząc, że ktoś jest kretynem, to napisz: "Mam inne zdanie na ten temat", albo "Ja tak nie uważam".

4. Dbając o dobro relacji na Forum i atmosferę, wszelkie próby obrażania bezpośrednio innych użytkowników będą skutkowały banem na 24 godziny. Jeśli to nie pomoże, bany będą wydłużone w czasie, a docelowo może być zablokowane konto.

5. Dyskutowanie w tym temacie jest dobrowolne, jeśli masz problem z powstrzymaniem "negatywnych" zachowań nie bierz w niej udziału.

 

Jestem otwarty na dodanie punktów, lub opisu, który dodatkowo uzmysłowi piszącym o kulturze osobistej i sposobie na konstruktywną dyskusję. Masz jakieś uwagi pisz. Regulamin wg dotychczasowego doświadczenia jest potrzebny, żeby żale w temacie nie przelewały się na funkcjonowanie całego forum.

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kucio napisał:


 

Dla Tych, którym nie chce się czytać, to Jachira twierdzi, że krytyka Dudy jest cynizmem, że nie ważne, czy by się ukrywał, czy nie to i tak by był krytykowany, a Pani Kidawa zamiast siedzieć i robić expose w social media, to mogłaby wyjść i pomóc starszym w okresie pandemii. Wow.

Wczoraj tvp info chyba ze 3 artykuły na ten temat zrobiła, tak jakby pani Jachira stała się dla nich jakimś autorytetem:)

Generalnie jak się popatrzy na Europę, to wszędzie Macrony Rutte i inne wysoko postawione polityki czujnym okiem gospodarza obserwują przygotowania ludu do nadejścia epidemii, więc akurat tutaj słusznie pani Jachira zauważa, że Duda nie jest tu żadnym wyjatkiem.

Opozycja dość głośno krzyczy o kampanii prezydenckiej i przełożeniu wyborów ( co na pewno nastąpi, nie miejmy złudzeń), ale nie wiem czemu aż z takim wyprzedzeniem ( wszak do wyborów prawie dwa miesiące), gdzie PIS nawet chyba jeszcze oficjalnie nie ogłosił, czy w poniedziałek dalej szkoły będą zamknięte.

Niestety w przekazie opozycji dominuje raczej coś takiego:

lub takiego:

 co oczywiście w konsekwencji skutkuje tym:

Cytat

według sondażu dla wp.pl Andrzej Duda uzyskałby w wyborach prezydenckich 51,35 proc poparcia. To oznacza, że zwyciężyłby już w I turze. Wśród kandydatów opozycji na najwięcej głosów mogłaby liczyć Małgorzata Kidawa-Błońska (19,79 proc.).

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać , że mamy trochę szczęścia do rządzących . Nie wyobrażam sobie aby w tej sytuacji Pani Kopacz , Biedroń, Budka podejmowali tak drastyczne oraz radykalne kroki jak PiS. PiS który wprowadza sanację oraz ma wysokie poparcie dlatego nie boi się podejmować kroków i wyczuwa dobrze nastroje . Przykre to może dla antyfana PiS i wydaje mi się , że z rządzących od 89 to tylko Miller miałby jaja żeby tak działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nie mam nic przeciwko ,że prezydent jeździ po kraju ale

po 1 - wolałbym ,żeby nie robił sobie takich ustawek

Niby spotkał się z ratownikami a tak naprawdę z przebranym dyrektorem - nie wiem bał się zakażenia?

Po 2 - jednak trwa kampania i tylko on jeździ po kraju .

Po 3 - w niedzielę w kilku gminach i powiatach odbędą się wybory i nie ma możliwości prawnej ich odwołaćprzez PKW.Rząd ich nie odwoła by nie robić pretekstu do odwołania wyborów prezydenckich

 

W sytuacji zagrożenia zawsze wygryają rządzący bo wtedy nikt nie chce zmian.TO prawda stara jak świat ale prawda jest taka ,że to uratowało kampanie Dudy bo była fatalna . Wiecej mówiono o jego fatalnej szefowej kampanii niż o samym prezydencie. Plus w tej chwili nie ma żadnej kampanii .Wszystkie spotkania odwolane nikt nie jeździ po kraju. To nie jest normalna sytuacja a rząd jak widać nie daje narzędzi by odwołać wybory te lokalne a obecnie można to zrobic tylko poprzez stan wyjątkowy

Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory prezydenckie raczej przełożą, a prawda jest taka, ze opozycja sama spbie strzela w kolano. Została zrobiona akcja zostań w domu i cisną o tym na każdej konferencji i ludzie widza, ze ktoś się próbuje o nich troszczyć. A opozycja I Lis zamiast przyłączyć się do akcji ujada Ile wlezie...a w gw artykuł o tym jak to pandemia spadła z nieba Dudzie...

Duda i PiS z wyborami gra słabo, bo mogliby już to przełożyć tak jak termin składania i płatności pitow (tak jak to już zrobiła Kanada np), ale opozycja sama sobie strzela w kolano bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje, co zrobią zwolennicy wolnego rynku, fani Kurwina i Konfederacji (jest kilku takich na forum). no chyba nie będą korzystać z socjalistycznej pomocy ze strony państwa?

państwo nie powinno udzielać wsparcia firmom zatrudniającym pracowników na umowę zlecenie. oszukiwałeś państwo nie płacąc pełnych składek, to teraz radź sobie sam. w końcu zaoszczędziłeś kosztem państwa i pracownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borys napisał:

REGULAMIN TEMATU:

3. Zamiast pisząc, że ktoś jest kretynem, to napisz: "Mam inne zdanie na ten temat"

 

Pozwolę sobie jako pierwszy dać dobry przykład:

28 minut temu, ely3 napisał:

Zasadniczo to nie mam nic przeciwko ,że prezydent jeździ po kraju ale

po 1 - wolałbym ,żeby nie robił sobie takich ustawek

Mam inne zdanie na ten temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem że on się spotkał tylko z nim ale jeśli jest tak jak piszecie to wycofuje się ze słów o przebierance.

Ale fakt pozostaje faktem że na najbliższa niedzielę są wybory.

Tu nie ma znaczenia co zrobi opozycja. Bo w takiej sytuacji zawsze rośnie rządzącyc dopóki nie zaczną się zwolnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

Nic nie zrobią, bo zasada jest taka, że korzystasz z rozrzutności państwa, a jednocześnie niwelujesz koszta prowadzenia działalności - maksymalizujesz zyski w danych warunkach, tak najprościej.

no ale jak to, socjalizm, komuna rozdawnictwo itp. czyli jak okradać pracownika (umowy śmieciowe) to wolny rynek itp pierdoły, wszelkie próby zmiany takiego stanu rzeczy to interwencja w gospodarkę, socjalizm i cała reszta demagogii, ale jak się pali pod dupskiem to wyciąga się łapska po publiczne pieniądze? jawna hipokryzja i większe pasożytnictwo niż te 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kucio

Ależ oczywiście że będą. Już są bo rząd zablokował możliwość prowadzenia biznesu a jedynie co zaproponował to tańszy kredyt i prolongata należności. Plus obniżka pensji o 20% z czego pewnie część firm skorzysta. Hotele gastronomia będą zwalniać teraz i najwyżej zatrudniać z powrotem jak się kryzys skończy. Sieciowki mocniej pójdą w sprzedaż online i też będą zwolnienia. Oczywiście nie będzie masowych zwolnień ale twierdzeNie że nie będzie w ogóle? Polska dużo eksportowała. Teraz będzie recesja w Europie. Oberwiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Borys napisał:

REGULAMIN TEMATU:

1. Zakaz obrażania drugiego użytkownika. Proszę dyskutować używając argumentów, a nie bluzg.

2. Wyrażaj swoje zdanie, a nie obrażaj innych

3. Zamiast pisząc, że ktoś jest kretynem, to napisz: "Mam inne zdanie na ten temat", albo "Ja tak nie uważam".

4. Dbając o dobro relacji na Forum i atmosferę, wszelkie próby obrażania bezpośrednio innych użytkowników będą skutkowały banem na 24 godziny. Jeśli to nie pomoże, bany będą wydłużone w czasie, a docelowo może być zablokowane konto.

5. Dyskutowanie w tym temacie jest dobrowolne, jeśli masz problem z powstrzymaniem "negatywnych" zachowań nie bierz w niej udziału.

 

Jestem otwarty na dodanie punktów, lub opisu, który dodatkowo uzmysłowi piszącym o kulturze osobistej i sposobie na konstruktywną dyskusję. Masz jakieś uwagi pisz. Regulamin wg dotychczasowego doświadczenia jest potrzebny, żeby żale w temacie nie przelewały się na funkcjonowanie całego forum.

Mówienie, że na Dudę głosuje ciemnogród albo że PiS przekupiło tumanów pieniędźmi będzie traktowanie jako obrażanie innych. 

Godzinę temu, BMF napisał:

Chyba kolportujesz fake newsa - i to dosyć fatalnego w obecnej sytuacji. 

Osoby, które oskarżają Krzystofa Żochowskiego, który jako szef specjalnie dla swoich podwładnych sam bierze dyżury na karetce w święta, same sobie wystawiają laurkę. 

Znalezione obrazy dla zapytania: ratownik garwolin boże narodzenie dyżu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Uważasz że wybory powinny się odbyć? Zarówno te w najbliższą niedzielę jak i prezydenckie?

Troche niefortunnie mamy sformulowane prawo bo tak naprawde opozycja chce wprowadzenia stanu wyjatkowego lub stanu kleski zywiolowej nie dlatego ze rzeczywistosc w tym momencie odpowiada tym stanom ale dlatego ze wprowadzenie jednego z tych stanow to jedyna legalna mozliwosc odwolania wyborow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.