Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Zamawiam do Paczkomatów tonami. Nigdy nic nie zginęło. Nigdy nic nie było zniszczone.

Robiłem w zeszłym roku zakupy w australijskim sklepie i nie było innej opcji niż standardowa poczta. Dla bezpieczeństwa zamówiłem do pracy by zawsze ktoś mógł odebrać przesyłkę. Czekam sobie grzecznie a tu info, że przesyłka doręczona. W urzędzie pocztowym dowiedziałem się, że skoro jest informacja, że doręczono to znaczy że doręczono ale za doręczone uważa się też przerzucone przez płot. Pani poinstruowała, że mam płot obejść wokoło. Pech chciał, że ma kilka kilometrów 😉

Na szczęście okazało się, że listonosz wyrabiał normę ale nie wyrabiał z terminami więc przesylke doniósł na drugi dzień. 

Nie polecam. 

Paczkomaty lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczta polska - mocno nie polecam. moja pani listonosz już się tak wyrobiła, że nie wrzuca awizo, tylko zawiadomienia powtórne. a później przy odbiorze paczki na poczcie okazuje się, że nie są to żadne niestandardowe paczki, a zwykłe koperty. zastanawiam się jaka jest liczba skarg, która zdecyduje o jej zwolnieniu. 

ale może ta cała sytuacja wynika z tego, że odmówiłem jej podpisania listy poparcia jednego z kandydatów na prezydenta w tych wyborach...🤔

co do reszty - to mocno polecam dpd i paczkomaty. głównie z nich korzystam w sklepie. dpd o tyle jest super, że paczkę nadaję do godz. 18:50 i następnego dnia w drugim końcu polski jest doręczona. paczkomaty - to przede wszystkim elastyczność. wrzucam paczkę - kiedy chcę i najpóźniej do 2 dni roboczych zamawiający ją otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

wybory sa po to zeby odzwierciedlic wole wyborcow, wiec kto jest winny nie ma tu znaczenia

Ładować kolejne kilka milionów bo ludzie są zbyt nierozgarnięci żeby czytać ze zrozumieniem?

Tym bardziej że na długo przed wyborami było tłumaczone jak krowie na rowie 

Każdy miał takie same karty do głosowania, takie same szanse na oddanie głosu

Wynik PSL mi wisiał i wisi nadal bo to najbardziej miałkie ugrupowanie w historii Polski po 89tym

Ale w tym przypadku nie jest ich winą ani winą nikogo innego jaki wynik osiągnęli 

Nikt nikomu pistoletu do głowy nie przystawił, nikt nikogo nie straszył ani nikt nie podmieniał kart

Pretensje mogą i powinni mieć do siebie tylko ci wyborcy którzy nie czytają tego co dostają do ręki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

wybory sa po to zeby odzwierciedlic wole wyborcow, wiec kto jest winny nie ma tu znaczenia

Mam wątpliwości czy wyborca, który nie potrafi przeczytać co jest napisane na karcie i kreśli na pałę na pierwszej stronie ma jakąś wolę poza tą z tamagotchi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Nie wiem

Wtedy jeszcze aż takim przeciwnikiem PiSu jak teraz nie byłem 

 

reakcja nie powinna zalezec od tego kto zyskal. jakby duda dostal teraz 75% glosow, to byloby jasne ze jest jakis blad i wybory sa do powtorzenia

14 minut temu, jack napisał:

Mam wątpliwości czy wyborca, który nie potrafi przeczytać co jest napisane na karcie i kreśli na pałę na pierwszej stronie ma jakąś wolę poza tą z tamagotchi.

skad w Tobie tyle pogardy do ludzi mniej rozgarnietych od Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że teraz ciężko będzie pomylić kratkę skoro są tylko dwie

Gdyby w samorządowych zrobić tak że na karcie byłyby tylko znaczki partii wówczas tego problemu by nie było 

Bo i tak zdecydowana większość ludzi prawdopodobnie głoduje na logo, nie znając nawet programów czy postulatów kandydatów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

skad w Tobie tyle pogardy do ludzi mniej rozgarnietych od Ciebie?

Pogardy? Jacek to ty?

To nie jest pogarda a stwierdzenie faktu. Możesz sobie argumentować, debatować a o wyniku wyborów decydują debile. A co najciekawsze to politykom w to graj. Wystarczy farmazony opowiadać w mediach, nie trzeba się jakoś specjalnie silić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, darkonza napisał:

Na logikę paczkomaty faktycznie mogą być "bezbłedne", bo to jest prostszy algorytm do wykonania, więc i o pomyłkę trudniej.

same paczkomaty tak, ale ludzie na sortowni inpostu często kradli, gdy wykryli coś cennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.