Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Artlan napisał:

LOL, przecież nawet cię nie oznaczyłem. Piszecie wyżej o rodzinie Szumowskich to chyba oczywiste, że nawiązywałem do niej. 

tusk tez nie oznacza kaczynskiego w swoich prowokacjach:)

nie wolno utozsamiac popierania pisu z nienormalnoscia a popierania antypisu z normalnoscia. to krzywdzace dla wielu osob. ba, moglbym zacytowac Twoje wczorajsze slowa o arogancji wyborcow danej partii i tego efektach. w ten sposob wojna polsko-polska sie tylko poglebia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

tusk tez nie oznacza kaczynskiego w swoich prowokacjach:)

nie wolno utozsamiac popierania pisu z nienormalnoscia a popierania antypisu z normalnoscia. to krzywdzace dla wielu osob. ba, moglbym zacytowac Twoje wczorajsze slowa o arogancji wyborcow danej partii i tego efektach. w ten sposob wojna polsko-polska sie tylko poglebia!

Zgadzam się. Sam mam wielu kolegów i znajomych wśród zwolenników PiS, narkomanów, więźniów oraz patostreamerów. Prywatnie to normalni ludzie, z dystansem do siebie i poczuciem humoru (chociaż zazwyczaj dość specyficznym). :)  Możemy się nie zgadzać i różnić poziomem inteligencji oraz rigczu, ale jeden za drugiego by po ogień skoczył jakby zapalniczki zabrakło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, darkonza napisał:

Polska już śpieszy z pomocą:

Byłem pewien ze Trzaskowski jest z opozycji, ale tutaj jakis taki pisowski mi sie wydaje.

Szkoda, że Czaskowski przypadkowo nie przejeżdżał z taśmą, wiadrem i szmatami w pobliżu pomnika. Może by przy okazji komuś koło pomógł zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kucio napisał:

Rozumiem, ze jak zostajesz ministrem, a Twój brat ma działalność badawcza, która dostaje granty od lat to nagle się to odcina?

Powiem Ci tak- poznałem Cię i wiem, że stać się na więcej niż na bycie zgorzkniałym komentatorem w tym wątku. Przykro mi czytać wpisy tego typu z Twojej strony. 

Przecież w chwili obecnej to już nie chodzi tylko o granty mimo że dziwnym trafem zarówno CBA jak i Gowin widzieli w tych grantach coś niestosownego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kucio napisał:

Rozumiem, ze jak zostajesz ministrem, a Twój brat ma działalność badawcza, która dostaje granty od lat to nagle się to odcina?

Powiem Ci tak- poznałem Cię i wiem, że stać się na więcej niż na bycie zgorzkniałym komentatorem w tym wątku. Przykro mi czytać wpisy tego typu z Twojej strony. 

Kuciu to był żart, o czym miała świadczyć ta emotka

Nie myślałem że to ie będę musiał to tłumaczyć

Uważam że Szumowski i cały resort zrobili dobrą robotę, liczby o tym świadczą 

Ale jednak te trzy ujawnione przekręty, afery czy nazwij to jak chcesz mocno uderzają w ministra

Powiązania z firmą sprzedającą testy, powiązania z narciarzem który powołuje się w resorcie na znajomość z szumowskimi to są fakty 

Kwoty jakie wydano na te transakcje są ogromne 

To chciał nie chciał uderza w Szumowskiego i musi być wyjaśnione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie wzięcie od firmy krzak jest okej. Zrobili testy i okazało się, że nic z tego więc zażądali zwrotu pieniędzy. 
 

 

Kuciu

Ok ale wciąż bez odpowiedzi są pytania

Dlaczego je ujawnili tego że maski sa lipne od razu tylko kiedy zaczął się robić smród?

Dlaczego zamówili drugą partię skoro były podejrzenia że to badziewie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kucio napisał:

Spotkanie z Łukaszem G było 5 maja prosząc o zwrot, czy tam 4maja. Badanie zlecone w kwietniu. Nikt nie publikuje tego typu informacji. Wyborcza dała artykuł 12 maja.

Bo zamawia się zewsząd w czasie pandemii, licząc, że kupi się dobry sprzęt. Po to się zleca potem badania, aby mieć pewność, że jest bezpieczny, a zawsze można zarządzać zwrotu gotówki. 

12 mają była publikacją, zgoda

Ale pytania zadane prawdopodobnie były wcześniej rządowi a śledztwo trwało też chyba dłużej niż jeden tydzień, nie sądzisz?

 

Więc zamówienie drugiej partii było głupie i wg nosi znamiona przestępstwa

Druga sprawa to firmy zakładane dzień wcześniej, trzecia sprawa to kupno testów od spółki powiązanej z pisem

 

Pytań jest więcej a PiS swoim zwyczajem sprawę zamiatał 

Ich szczęście że opozycja leży i kwiczy bo w normalnych okolicznościach rząd pewnie by upadł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fakty.interia.pl/polska/news-tvp-info-publikuje-korespondencje-lukasza-g-z-romanem-gierty,nId,4529828

 

Czyli tak. Łukasz G. Zprzedał trefne maski, ministerstwo kazało mu z La nie oddać, zgłosił się do adwokata. Adwokat to ujawnił wbrew jego woli i interesowi, następnego dnia objawił się wynik "kilkuletniego" śledztwa w GW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

https://fakty.interia.pl/polska/news-tvp-info-publikuje-korespondencje-lukasza-g-z-romanem-gierty,nId,4529828

 

Czyli tak. Łukasz G. Zprzedał trefne maski, ministerstwo kazało mu z La nie oddać, zgłosił się do adwokata. Adwokat to ujawnił wbrew jego woli i interesowi, następnego dnia objawił się wynik "kilkuletniego" śledztwa w GW.

 

 

Z pewnością znajomi Szumowskiego regularnie korzystają z usług Pana adwokata Giertycha... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandydaci dzisiaj wysunęli nowe pomysły i chyba im się popierdoliły elektoraty.

Trzaskowski proponuje ustawę skromnościową, która ma na celu zakończyć omijanie ustawy kominowej za pomocą kontraktów menedżerskich.

c*** z tym, że NIK wykazał, że w latach 2011-2015 przy tych kontraktach było od cholery nieprawidłowości, a średnia wartość kontraktu menedżerskiego w tym czasie wzrosła 4-krotnie ( mimo tego, że spółki w tym czasie straciły na wartości)

Pieniądze w ten sposób zaoszczędzone zostaną przekazane na podwyżki dla nauczycieli. Chyba po 5 złotych. 

Andrzej Duda na szczęście przygotował szybką kontrę:

 Dofinansowywanie oczek wodnych w środku pandemii kiedy ludzie tracą pracę. Czy w sztabie prezydenta są jacyś doradcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
3 godziny temu, kucio napisał:

Szumowski ewidentnie jest tak tym zmęczony, że stał się ironiczny. Zabawne jak można zniszczyć człowieka, bo dobrze coś zrobił.

To już mój ojciec, który jest przeciwko PiS bardzo, stwierdził, że to patola. Niezle jaja

 

Dla niektórych ludzi, to jest jedyny sposób na zaistnienie. A straty mogły być w innej skali, co widać na świecie.

Szumowski był najbardziej docenianym politykiem w kraju. Czy słusznie, każdy ma inną opinię. Ból tylnej części ciała zaczął być ogromny.

Co ciekawe, facet się zabezpieczył przed takim scenariuszem. Rozdzielność majątkowa (niech ktoś poprawi) to chyba 2009.

 

Smutne jest to, że w tym kraju politykę uprawiają jedynie osoby, którym lata to co reszta o nich myśli.

Na każdym szczeblu samorządowym, są afery, przy których akurat te pomówienia (aferą to trudno nazwać), są w zasadzie przezroczyste.

Radca prawny, rodzina, czy urzędas zasiadający w zarządzie kontraktowanych firm to norma w tym kraju.

 

 W krajach w których politycy są w stanie wznieść się ponad to, biedniejsi żyją godniej, niż krezusi w narodach z inną mentalnością.

Ale tego już raczej nie przeskoczymy, przez jakieś 3 pokolenia kultury technicznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
10 minut temu, quevas napisał:

cóż z tego ?

Nic.

Każdy niestety się starzeje, więc "obsługi" przez naszą służbę zdrowia nie unikniemy.

 

Wypada mi w tym przypadku, życzyć Ci, abyś był obsługiwany przez służbę zdrowia, kierowaną przez ulubioną opcję polityczną.

 

Ja pamiętam wypowiedzi i działania panów z po i wolałbym jednak tego uniknąć w jakimkolwiek wymiarze. A to jest hmm, jedyny realny wpływ na moje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
4 minuty temu, quevas napisał:

więc cała nadzieja w tym, że skończy się wcześniej niż pieniądze

Niestety nie posiadam żadnych kwalifikacji konsultingowych w podobnych przypadkach, więc nie podtrzymam konwersacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"„Wyborcza” ma pełny rejestr zakupu sprzętu kupowanego przez rząd w ramach walki z pandemią. Liczy on 167 pozycji i obejmuje zakupy sprzętu ochronnego, respiratorów, lekarstw itp. Ministerstwo Zdrowia i Centralna Baza Rezerw (CBR) wydały na to 851 mln 412 tys. zł. Najwięcej w wykazie jest maseczek ochronnych (jednorazowych, chirurgicznych oraz FFP2 i FFP3). Z rejestru wynika, że w dostawie większości maseczek – 20 mln sztuk – pośredniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu. Prywatnych dostawców było zaledwie sześciu, maseczki FFP2 sprzedało tylko trzech z nich. Wszyscy należą do „konsorcjum” utworzonego przez Łukasza G. To instruktor narciarstwa z Zakopanego i bliski znajomy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz jego brata Marcina. Jak ujawniła „Wyborcza”, bezpośredni kontakt z rodziną ministra zapewnił Łukaszowi G. „szybką ścieżkę”, by sprzedać resortowi 110 tys. maseczek FFP2 i 20 tys. maseczek chirurgicznych. On i jego znajomi zrobili na tym interes życia. W Chinach zapłacili za maseczki niecałe 900 tys. zł. W Polsce sprzedali za prawie 5 mln. Za jedną maseczkę FFP2 dostali 41 zł, za maseczkę chirurgiczną 8 zł. Jak pisaliśmy, „konsorcjum” Łukasza G. dostarczyło też resortowi 10 tys. maseczek z Ukrainy. Te kosztowały już po 51 zł. Wszystkie miały lipne certyfikaty. Choć według naszych źródeł nie to budziło zastrzeżenia, ale właśnie cena sprzętu. Pod koniec kwietnia CBA zwróciło się do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem, na jakiej podstawie tak bardzo przepłacono za ten towar. W resorcie wybuchła panika. Łukasza G. wezwano, by dostarczył cenniki z przełomu marca i kwietnia. Zastrzeżenia CBA były słuszne. Od importera, który nie otrzymał kontraktu z resortem zdrowia, „Wyborcza” dostała fakturę zakupu maseczek FFP2. 27 marca 2020 r. (czyli w tym samym czasie, gdy kupowano sprzęt od Łukasza G.) chiński producent sprzedawał je po 1,9 dol., czyli po 8 zł za sztukę. Za maski chirurgiczne płacono 0,25 dol., czyli 1 zł za sztukę. Był to szczyt cenowy okresu pandemii. Pośredni dowód, że maseczki były mocno przepłacone, można było do niedawna znaleźć na Facebooku Łukasza G. Sprzęt sprzedany rządowi w cenie 41-51 zł za sztukę oferował tam za 26 zł. Nawet z cytowanego rejestru zakupów MZ wynika, że inne prywatne firmy miały znacznie niższe ceny. Np. dostawca 400 tys. maseczek chirurgicznych dostał od rządu 3 zł za sztukę. I tak był zadowolony, bo zarobił na tym dwukrotnie. Ale najwięcej zarobił znajomy rodziny ministra. Po naszej publikacji posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński (PO-KO) zaczęli kontrolę poselską w resorcie zdrowia i CBR. Jak się okazuje, przepłacone były nie tylko maseczki. Założona przez żonę Łukasza G. spółka Kaja (powstała 30 marca 2020 r.) sprzedała resortowi 3,5 tys. przyłbic. Rząd zapłacił za nie 170 tys. zł. Kilka dni przed transakcją Kaja kupiła przyłbice od zakopiańskiej firmy Haber za 120 tys. Haber (na co dzień handlujący oscypkami pod Gubałówką) też zarobił na przyłbicach. 3 tys. 500 szt. sprzedał rządowi w osobnej transzy. Też za 170 tys. zł. – Skąd sprzęt jest u dostawcy, tego ministerstwo nie docieka. My wówczas kupowaliśmy od każdego, odpowiadaliśmy na każdą ofertę. Ważne, że dostawca miał sprzęt – komentował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz."

https://wyborcza.pl/7,75398,25993987,zdemaskowani-czesc-2-nowe-fakty-o-skandalu-w-ministerstwie.html

brońcie ich dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.