Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie jak to jest z Johnsonem i paszportem covidowym ? W przypadku np. pfizera jest jasne bo po dawce przypominającej paszport jest automatycznie przedłużany, a właśnie przy Johnsonie gdzieś czytałem że po przyjęciu dawki przypominającej paszport traci ważność. Stąd moje pytanie czy będąc zaszczepiony Johnsonem i nie biorąc drugiej dawki paszport jest cały czas aktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jordan20 napisał:

wejdz sobie tu  i sprawdz do kiedy masz termin waznosci- https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

ja sie zaszczepilem johnsonem w polowie sierpna 2021,byl rok waznosci,a tu wchodze sobie z ciekawosci i jest napisane,ze data waznosci kody qr - maj 2022...

Skrócili. Po boosterze kolejne 10 miechów będzie ważny. Tylko powoli się z tego wszyscy wycofują, do maja może nie będzie już potrzebny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu pomysł ustawy o testowaniu wszystkich.

 

Dzisiaj:

- Luty będzie tym miesiącem kiedy spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże. W lutym wyczerpie się poważne zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji — zapowiedział szef MZ. — Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii — dodał.

 

Pipo De Clown GIFs - Get the best GIF on GIPHY

 

@fluber nie miałeś zapisanego jakiegoś screena czy linka, który zwiastował armageddon w marcu? Nie chce mi się szukać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 11:28, fluber napisał:

Aż to sobie gdzieś zapiszę, bo jak to się sprawdzi, to już nigdy nie podważę niczego co powiedzą doradcy Ministra Zdrowia.

https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,zatrwazajace-prognozy-na-marzec-w-polsce--2-3-tys--zgonow-dziennie,artykul,09150880.html

@Cardi o to chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cardi napisał:
Niestety pan doktor nie jest skory do rozmowy ¯\_(ツ)_/¯

Bo polskie "kalkulatory" do 3 mln testów w styczniu, dołożyli 2,5 kupionych samodzielnie (poza systemem).

2 Tygodnie do tyłu, na testy nie zgłosiło się 200 tyś, tydzień temu podobnie. Poza tym testujemy, jak testujemy.

Dzięki temu mamy jakieś 8 x mniej covida w covidzie, względem reszty EU i już mamy spadki :)

 

Wszyscy wolą  7 dni kwarantanny, niż 10. Tak minister zlikwidował 5 falę, szybciej niż szczepienia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

 

Szybko :)

Miażdżące. Ale parareligijny kult amantadyny będzie kwitł wśród imbecyli, którzy pewnie w szkole podstawowej z trudem zdawali matmę na dopa, a teraz chcą obalać globalne spiski i negować badania naukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andy13 napisał:

Miażdżące. Ale parareligijny kult amantadyny będzie kwitł wśród imbecyli, którzy pewnie w szkole podstawowej z trudem zdawali matmę na dopa, a teraz chcą obalać globalne spiski i negować badania naukowe.

https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9

Tam później z tego co widzę poszła jakaś korekta, bo badanie było zrobione na malej próbce osób.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Roger napisał:

https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9

Tam później z tego co widzę poszła jakaś korekta, bo badanie było zrobione na malej próbce osób.

Przecież oni piszą, że badali to na poziomie molekularnym bez udziału wirusa. Czy hamowanie jakichś kanałów jonowych to blokowanie replikacji wirucha w organizmie człowieka? Jestem matematykiem, nie mikrobiologiem i nie wiem. Może Ty wiesz? W tej pracy jest też napisane, że oni nie badają amantadyny jako leku, a polecają inne badania w tym temacie (póki co żadne nie pokazuje skuteczności). Po co to więc wkleiłeś? Bo tytuł jest obiecujący? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.