Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Reikai napisał:

Od wielu miesięcy UK podaje, że główne objawy delty to właśnie katar, ostatnio w Polsce tez zaczęto o tym mówić, że obecny covid może być mylony z przeziębieniem.

Zobacz sobie na Rumunię gdzie jest nieco ponad 20 procent zaszczepionych. Jest to samo co w Indiach. Rekordy zarazem i rekordy zgonów. Tam gdzie dominują zaszczepieni jak w UK to można mówić o przeziębieniu. Tam gdzie są niezaszczepieni to fale były gorsze niż przy poprzedniej mutacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Zobacz sobie na Rumunię gdzie jest nieco ponad 20 procent zaszczepionych. Jest to samo co w Indiach. Rekordy zarazem i rekordy zgonów. Tam gdzie dominują zaszczepieni jak w UK to można mówić o przeziębieniu. Tam gdzie są niezaszczepieni to fale były gorsze niż przy poprzedniej mutacji. 

Masz jakieś konkretne dane? Czy tylko info z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, starYfaN napisał:

FA7PAuOXsAMTdYb?format=jpg&name=large

 

W ujęciu do liczby zakażeń? Niekoniecznie.

Lol

 

2 godziny temu, fluber napisał:

Zobacz sobie na Rumunię gdzie jest nieco ponad 20 procent zaszczepionych. Jest to samo co w Indiach. Rekordy zarazem i rekordy zgonów. Tam gdzie dominują zaszczepieni jak w UK to można mówić o przeziębieniu. Tam gdzie są niezaszczepieni to fale były gorsze niż przy poprzedniej mutacji. 

No tak, raczej ciężko z tym polemizować, ja miałem na myśli właśnie UK i Polskę, innych krajów nie sledze.Apropo Indii to sprawdziłem właśnie dane i co z tymi trupami i umierającymi Indiami?Bo dalej mają 20% zaszczepionych, a jest tam teraz luzik z tego co widzę. Wirus się znudził w Indiach i poszedl sobie gdzie indziej, ma przerwe czy jak?Z kolei niemal w pełni zaszczepiony Singapur notuje rekordy zakazen i śmierci.Ktos potrafi wyjaśnić ten generator liczb i maszynę losującą, poza "trzeba budować narracje pod 3 dawkę?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał:

Lol

 

No tak, raczej ciężko z tym polemizować, ja miałem na myśli właśnie UK i Polskę, innych krajów nie sledze.Apropo Indii to sprawdziłem właśnie dane i co z tymi trupami i umierającymi Indiami?Bo dalej mają 20% zaszczepionych, a jest tam teraz luzik z tego co widzę. Wirus się znudził w Indiach i poszedl sobie gdzie indziej, ma przerwe czy jak?Z kolei niemal w pełni zaszczepiony Singapur notuje rekordy zakazen i śmierci.Ktos potrafi wyjaśnić ten generator liczb i maszynę losującą, poza "trzeba budować narracje pod 3 dawkę?"

Lol bo niekoniecznie, czy jak pięknie covid (szczepienia) odmalowały województwa: podlaskie i lubelskie :).

 

Zależy jeszcze czym się kraje szczepiły i kiedy.

 

Poza tym podlaskie i lubelskie, to granice z Ukrainą i Białorusią. I te mln robotników tędy jeździ, je, śpi itd. Podkarpackie nie zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Deltuś napisał:

 

Serio? 

Covid szczepionych wynika wyłącznie z takiej oto przyczyny, że zaszczepionym diagnozuje się grypę, a nieszczepow z tymi samymi objawami wysyła się na testy. Poza tym w zależności od regionu ustawia się cykle testów. 

A to mamy poziom zgonów na grypę na poziomie zgonów na covid? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Deltuś napisał:

Nic z tych danych z MZ nie wiadomo.

Wystarczy poszukać:

https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2020-2021-liczba-zachorowan-na-grype-i-zgonow-1105921

Skoro Twoim zdaniem zaszczepionym Chorujacym na covid zamiast testu wpisuje się grypę, to jak o skuteczności szczepionek świadczy fakt ze na grypę nikt we wrześniu nie umarł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Deltuś napisał:

A z tej granicy to tak daleko do tej Warszawy, Poznania i Krakowa, że te miliony robotników muszą spać na tych Podlasiach i Lubelszczyznach?

Chwała cebularzom z Biłgoraju , że im tak pompują te statystyki bo przynajmniej Rzeszowszczyzne zostawili w spokoju. :)

Ale ogarniasz, że z W-wy, Pozn, Krak, wszystko wyjeżdża, a wcześniej wjeżdża przez te parą przejść? To Ci daje mln które przewijają się przez kilkunastotysięczną mieścinę, a jak wiemy na Białorusi i Ukrainie szczepią co najwyżej denaturatem.

Rzeszowszczyna swoje dostanie, tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Ale te mln wyjeżdżając z Warszawy nigdzie po drodze się nie zatrzymuje tylko na przejściu granicznym. 

Dostanie? Jesteś człowiekiem wiary. 

Nigdzie się nie zatrzymuje? Prawie w każdym mieście, podpowiem  dokumenty SAD lub elektroniczne dokumenty PZC.

Wwożenie $ nic im nie daje (Białoruś), lub niewiele (Ukraina). W strefie 100 km od granicy masz ich w każdym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

A z tych mln tykajacych bomb z Ukrainy to nikt przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie umarł na terytorium Polski z powodu covida? . Nikogo Simon za rękę nie trzymał?

Jesteś człowiekiem mocno "wierzącym". Kiedy trzeci strzał? 

Nie jestem uprawniony :) Poza tym, podałem jedynie przyczynę zwiększonych transmisji.

 

Nie wiem też, co Simon trzyma w ręce i komu trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deltuś napisał:

Nic z tych danych z MZ nie wiadomo. Raz 99% zachorowań to tylko nieszcz, potem że 20% zgonów to zaszczepy. Niedzielski pokazujący fałszywe wykresy. 

 

20% zgonow to zaszczepy, gdzie zaszczepionych w populacji jest ~2.5x wiecej niz nie szczepionych i jeszcze pewnie nie szczepieni to 80%+ po conajmniej 1 naturalnym przejsciu. 

to sa niesamowite statystyki jesli to prawda, przemawiajace za szczepionkami, a ty chyba nie tego “w statystyke & epidemiologie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.