Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Deltuś napisał:

W grze Fallout? 

Lepszy Fallout niż Gwałciciel, Zabójca.

Przerażająca to jest nienawiść ludzi do ludzi, próby podbudowania swego ego poprzez śmiech z innych. 

Poziom śmiechu na poziomie przedszkolaka - patrz On ma dwie różne skarpetki!! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Dla kogoś kto powtarzał brednie o Bergamo w Polsce,  chwalił się, że w masce biegał 10 km - widok dzieci w maseczce, pod przyłbicą w słoneczny, ciepły dzień, gdy nie ma zalecenia zasłaniania nosa i ust i jest to wręcz szkodliwe - na pewno jest czymś normalnym. :D

Ja nie wiem z kiedy jest to zdjęcie, ani jakie stoją za nim okoliczności, więc mnie to specjalnie nie przeraża. Istnieje mnóstwo powodów, dla których mogli być w ten sposób ubrani, od performancu zaczynając, na powrocie z testu przy prawdopodobnie pozytywnym wyniku kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, julekstep napisał:

nom

rodzina 2+4 w dzisiejszych czasach

trochę przypał, co nie?

Mnie na tych zdjęciach zastanawia coś innego. Obie foty są pozowane bo robione są po kolei przez rodzica. Mocno się zastanawiam po co taka pamiątka. I jeżeli potem te foty są w sieci to ewidentne wstawione przez rodzica. Dziwna rodzinka. 

Fota z przystanku. Dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rw30 napisał:

nie posiadam IKP, szczepiłem się podczas akcji w majówkę ( J & J ). Mam takie gówniane potwierdzenie na karteczce a'la wizytówka. 

Pod koniec czerwca wyjeżdżam na dłużej za granicę, więc chciałbym mieć załatwione takie zaświadczenie które (może) ktoś gdzieś będzie respektował. Co mam zrobić zatem i jak to załatwić? Iść po prostu do POZ ? 

Cytat

Nie jest to jednak jeszcze właściwe zaświadczenie o szczepieniu. Takie zaświadczenie można będzie wygenerować dopiero po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Ma ono formę cyfrowego kodu QR.

Osoby, które nie korzystają z Internetowego Konta Pacjenta mogą taki kod uzyskać bezpośrednio w punkcie szczepień już po zaszczepieniu - zostanie on wtedy wydrukowany bezpośrednio z systemu.

2) By uzyskać zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 należy:
zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta (bezpośrednio za pomocą profilu zaufanego, dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, konta PKO BP, Inteligo, Pekao SA lub Banku Spółdzielczego)
wybrać zakładkę "Profilaktyka"
otworzyć zakładkę "Szczepienia", gdzie widnieje informacja o szczepieniu przeciw COVID-19, potwierdzenie szczepienia w pdf oraz kod QR.

Certyfikaty weszły wczoraj?/na dniach. Pkt 2 jest już nieaktualny, bo jest zakładka Certyfikaty.

Certyfikat zawiera dane wrażliwe, więc wydać Ci go może jednostka w której złożyłeś deklaracje o przetwarzaniu danych dla celów szczepienia.

Czyli rejestracja/administracja podmiotu który organizował szczepienie. 

Teoretycznie lekarz rodzinny posiadający Twoje podobne oświadczenie (o ile złożyłeś) ma legitymacje aby zrobić to samo. Czy zrobi - nie wiem.

Najprostszym sposobem jest założenie IKP - chwila, w którym masz:

- certyfikat szczepienia (przekraczanie granicy, biura podróży, itd), ważne UWAGA - rok - to ciekawostka.

- certyfikat testu pcr - ważny 48 h

- certyfikat przebytego CV - ważność chyba 260 dni.

O ile masz ePUAP można a jego pomocą kontaktować się z wykonującym szczepienie (o ile jest jednostką budżetowa)  i poprosić o wysłanie w formie elektronicznej.

Ale mając ePUAP założenie IKP, to sekundy.

 

Aaaa. To co dostałeś przy szczepieniu, nie ma wartości dowodu szczepienia, powinieneś to złożyć w dokumentacji medycznej.

 

Ps. Aplikacje które, czytają kody qr dla wystawianych certyfikatów mają być dostępne tak ok 10.06.21.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

Przypomnę, że mieszkamy w Polsce gdzie przez kilka dni cały kraj policja, widzowie tv wierzyli w to, że matce Madzi z Sosnowca porywacze porwali dziecko. Dopiero do akcji wszedł obśmiewany przez internety typ detektyw ze śmieszną fryzurą i ludziska przejrzeli na oczy.

Co to ma do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Deltuś napisał:

 

A jakiś przesłanki za tym, zeby szczepić dzieci z powodu covida mimo, że śmiertelność w tej. Grupie wynosi jakieś 0,0002% to znasz? Odpowiesz poważnie czy mam się szykować na kolejny chu*owy wpis z twojej strony? 

Chyba dziesiąty raz powtarzamy że szczepienia mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa

9 minut temu, Deltuś napisał:

 

Ktoś się tego naogląda, sra w gacie ze strachu

Generalnie to ostatnio jesteś tu jedyna osoba która sra w gacie że strachu. Większość z nas tutaj jest już zaszczepiona i wróciła do normalnego życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

Naukowo nie potwierdzone. Wkleisz jedno badanie na tak, ja wkleję drugie na nie i tak się będziemy przerzucać do rana. Naukowe góra konsensusu nie ma. Większe spustoszenie wśród dzieci robi grypa i nie trzęsiesz się z tego powodu. 

Jedyna dyskusja naukowa dotyczy tego w jakim stopniu dzieci zarazaja a nie tego czy to w ogóle robia. 

7 minut temu, Deltuś napisał:

 

Ja prowadzę normalne życie od ponad roku, bez żadnej szczepionki. Przypomnę, że Ty jesteś zaszczepiony gownem :)

Normalne prowadzisz? Iloma mutacjami cię straszą? Iloma przyszłymi falami? 😆

Widac po tym wątku ostatnio ta normalnosc, jak przeżywasz wszystko:) dzieciak w masce na przystanku sensacja dnia, ale to my wariujemy przez skrajne newsy w necie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

"Mylem się aż do czasu kiedy dostałem reakcji alergicznej po użyciu żelu pod prysznic"

Jeżeli Jego syn miał takiego poważnego NOPa to zapewne już nie może się dalej szczepić. Mój niestety ma tak samo i najpierw było odroczenie czasowe, a teraz już bezterminowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andy13 napisał:

Jeżeli Jego syn miał takiego poważnego NOPa to zapewne już nie może się dalej szczepić. Mój niestety ma tak samo i najpierw było odroczenie czasowe, a teraz już bezterminowe. 

Ja nie kwestionuje wskazań medycznych a odgórne odrzucanie każdej szczepionki. Sam miałem poważne skutki uboczne szczepienia na covid ale nie odrzucam z tego powodu wszystkich szczepionek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.