Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, RappaR napisał:

Nie bawię się w teleporady :) 

Pisałem ogólnie. Może stąd wysyp przychodni online z 40,99 za wypisanie recepty. Przecież to absurd.

Cytat

Już w tej chwili czeka na Ciebie 407 lekarzy.

Po co mi aż tylu w reklamie. Prawie jak "W trumnie z Baltony poczujesz się jak żywy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tecu napisał:

A nieoficjalne? Bo na czymś opierasz swoją opinię. 

Nieoficjalnie 100 procent osób które znam i brały Astrę miały w najlepszym przypadku 38.5 stopnia gorączki przez dwa dni a 100 procent osób które znam i braly pfizera miały w najgorszym przypadku lekki ból głowy i reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Nieoficjalnie 100 procent osób które znam i brały Astrę miały w najlepszym przypadku 38.5 stopnia gorączki przez dwa dni a 100 procent osób które znam i braly pfizera miały w najgorszym przypadku lekki ból głowy i reki

To jest to ryzyko? 

A ile osób miało zakrzepy czy zmarło? 

Ile osób, pomimo szczepionki, się zaraziło?

U mnie Astrą prawie wszyscy z rodziny z pokolenia moich rodziców. Max jeden dzień grypowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

To jest to ryzyko? 

A ile osób miało zakrzepy czy zmarło? 

Ile osób, pomimo szczepionki, się zaraziło?

U mnie Astrą prawie wszyscy z rodziny z pokolenia moich rodziców. Max jeden dzień grypowy. 

Też znam przypadek gdzie syn lekarz koło 30tki po fajzerze zdychał a jego ojciec koło 65 po astrze na luzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

To jest to ryzyko? 

A ile osób miało zakrzepy czy zmarło? 

Ile osób, pomimo szczepionki, się zaraziło?

U mnie Astrą prawie wszyscy z rodziny z pokolenia moich rodziców. Max jeden dzień grypowy. 

Im starsi tym lepiej znoszą Astrę. Na razie nikt się nie zarazil z zaszczepionych znajomych. 

Ja ciągle nie wiem czy wezmę druga dawkę, zależy jak zareagują koledzy z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

@fluber A jak się nie weźmie drugiej to co dalej? Możesz czymś innym - mieszać? 

Współczuję, że źle przechodziłeś, ale jakoś nie miałem wśród swojego otoczenia złych przeżyć z Astrą, choć faktycznie nie było wśród nich osób w moim wieku, dopiero teraz idzie fala. 

Nie wiem co dalej, ja i tak podejrzewam że będziemy się szczepić co roku szczepionkami mRNA. W Niemczech dają druga dawkę z innej szczepionki więc brak drugiej dawki nie powinien mi zaszkodzić. Chociaż podobno druga dawka z astry jest lżejsza niż pierwsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tecu napisał:

Masz jakieś porównanie wszystkich szczepionek pod względem tych ryzyk? 

Obie maja problemy z zakrzepami, prawie wylacznie kobiety, w wieku mid 20’s - 50.

jedyne co wiemy to ze obie maja takich przypadkow okolo 1 na million (calosciowo szczepionek zaadminitrowanych) ale to jest niedoszacowane, bo nie wiemy ile kobiet bylo szczepione dokladnie w tej grupie demograficznej (biorac pod uwage ze raczej mlodsze osoby <50 nie byly priorytetem do szczepien, to ta cyfra moze byc w okolicach 1/100k?)

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tecu napisał:

Jasne, ale odnosiłem się do pewnych czynności, które będą zarezerwowane tylko dla zaszczepionych. Na przykład podróże. Dzieci nie będą zaszczepione. I co z tym fantem. 

Już o tym pisałem kilka(naście) stron temu, w tym temacie. Przykładowo w Izraelu z dzieckiem nigdzie nie wejdziesz. Co do reszty Europy, to jest work in progress, więc ciężko coś wyrokować.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koelner napisał:

Też znam przypadek gdzie syn lekarz koło 30tki po fajzerze zdychał a jego ojciec koło 65 po astrze na luzie 

Mój stary po astrze był zmęczony i o 20tej poszedł spać a rano obudził się jak nowonarodzony. Ja po pfizerze całą noc spać nie mogłem a obudziłem się niewyspany z bolącym ramieniem i powiększonym węzłem chłonnym pod pachą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał:

Nie wiem co dalej, ja i tak podejrzewam że będziemy się szczepić co roku szczepionkami mRNA. W Niemczech dają druga dawkę z innej szczepionki więc brak drugiej dawki nie powinien mi zaszkodzić. Chociaż podobno druga dawka z astry jest lżejsza niż pierwsza. 

Moja siostra jeszcze nie otrzymała drugiej Astry ale pierwszą przeszła łagodnie. Znam różne przypadki i nie ma tak do końca reguły ale jeśli chodzi o szczepienie to myślę ,że nie będą się szczepić tylko sieroty lub ci którzy nie kochają swoich rodziców. W pracy mam co najmniej 3 przypadki gdzie ktoś lub rodzeństwo odwiedziło ojca/matke i rodzic zmarł po 4 dniach bo złapał Covid od dorosłego dziecka. Mam w pracy młodą pracownicę . Ma chyba 28 lat i po Covidzie 2 tygodnie pluła krwią. Ma zmiany na płucach i tylko nie wiadomo jak to się przełoży na dalsze życie. Nadal uważam ,że zamknięcie restauracji było niepotrzebne bo mogły działać w reźimie. I tak samo z hotelami ( bo przecież tam jest kontakt i tak sporadzyczny z innymi ludźmi) ale jak ktoś w świadomy naraża na śmierć swoich bliskich to nie potrafię zrozumieć

Ale myśle, że jednak za 2-3 lata już nie będzie masowych szczepień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

 Mam w pracy młodą pracownicę . Ma chyba 28 lat i po Covidzie 2 tygodnie pluła krwią. Ma zmiany na płucach i tylko nie wiadomo jak to się przełoży na dalsze życie. 

Od żony z pracy zmarł wczoraj chłopak 28 lat, młody, zdrowy, półroczne dziecko. Covid. Nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

poczekałbym z takimi optymistycznymi prognozami, bo pół roku temu większość osób myślała, że wystarczą tylko dwie dawki.

A ja bym poczekał na sensowne analizy bo na razie to wygląda jak słynny problem roku 00 czy wcześniej wirusa sw. Mikołaja. Był taki okres pod koniec lat 90tych gdzie branża IT straszył konsekwencjami wirusa albo problemu przekręcenia liczników itp . Potem przychodziła data Okazywało się ,że nie ma tematu  i branża IT mówiła pytaliście się niewłasciwych ludzi. Szybko ludzie przestali reagować na te katastrfoczine wizje i przestali kupowac najnowsze oprogramowanie czy nowe komputery tylko dlatego ,że ktoś ogłaszał katastrofę. Na razie nie ma powodu sądzić by były potrzebne kolejne dawki biorąc pod uwagę jak Pandemia wyhamowała tam gdzie szczepień jest sporo np UK a przecież szczepionki nie były przygotowane na wariant brytyjski. 

Więc moim zdaniem dwie dawki wystarczą ale ,że Pfizer czy Moderna mają teraz złote żniwa to będą straszyć by za rok znowu cały świat płacił im krocie. Moim zdaniem jeszcze za rok będzie to może potrzebne a potem to już raczej wygaśnie

 

EDIT - Ale ogólnie to u nas tempo szczepień jest jednak bardzo słabe.. Nieważne jak liczyć to nie ma Polski w pierwszej 15 w Europie. tempo powolne. Bałagan. Przy rejestracji najpierw mi wyskoczyła informacja ,że nie ma żadnego wolnego terminu do maja . Po kilku godzinach sprawdziłem i nagle były wolne i to nawet w przychodniach gdzie przedtem nie było terminów. . Organizacyjnie to Pis się wyłożyło całkowicie na Covid

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.