Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, darkonza napisał:

Najpierw przenalizujmy jeszcze Twoje dane. Powiedz czy jak bedziesz chodził do szkoły na 6 godzin dziennie to szanse na zakazenie zmaleją 3-krotnie, musisz tak uważac skoro wierzysz w "fakty" z holandii

Nie najpierw podaj dane z Polski bo już któryś raz o nich piszesz, Że masz dane z których wynika ,że w szkołach mamy sporo zachorowań

Po prostu je udostępnij skoro sie na nie powołujesz

I tak mozesz w to wątpić ale skoro dzieci nie zarażają to jeśli zastąpisz kontakty z dorosłymi na pracę z dziećmi to będziesz bezpieczniejszy. To pokazują dane z Niemiec  i Holandii . W szkołach się ludzie nie zarażają więc praca w nich jest bezpieczniejsza niż praca kelnera czy w galerii handlowej

Napisałem ci to już dwa razy więc czemu ciągle powtarzasz swoje pytanie. Ile razy mam to jeszcze napisać byś zrozumiał moją odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ely3 napisał:

Nie najpierw podaj dane z Polski bo już któryś raz o nich piszesz, Że masz dane z których wynika ,że w szkołach mamy sporo zachorowań

Mówie ze inne dane w Polsce i w USA, a nie ze je mam.

I widze że dostrzegasz absurd danych w które wierzysz, w końcu właczyłeś krytyczne myślenie. Czasem tak jest jak się ruszy mózgownicą to choćby dane pochodziły od noblisty okazują się oczywistym stekiem bzdur.

Niestety nie mam danych dla Polski, a goście co je mają nie chcą sie podzielić

"Skok tych wykrytych przypadków jest idealnie czasowo skorelowany z uruchomieniem szkół. Nastąpił on mniej więcej ok. trzy tygodnie po otwarciu placówek. To tyle, ile wirus potrzebuje, aby wywołać tzw. drugą generację zakażeń, czyli dziecko lub nauczyciel, którzy zakazili się w szkole, przenoszą zakażenie na swoją rodzinę - wyjaśnia immunolog. "

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-zakazenia-w-szkolach-sa-dr-grzesiowski-dla-onetu/hc9n4xq,79cfc278

Tyle ze wnioski z tych ogólników maja sens, a wnioski z twardych danych z Holandii sensu nie mają co sam zauważyłeś.

 

"według danych MEN z 9 października było ich ponad tysiąc: 811 funkcjonowało w trybie mieszanym a 208 w trybie zdalnym - zwraca uwagę. "

W sumie to jest "dana" bo ile firm poszło na pełną kwarantannę? Szkół jak sie okazuje już 208 tylko po miesiacu z kawałkiem

 

https://everethnews.pl/newsy/w-polsce-bedzie-200-tysiecy-zakazen-na-dobe-wedlug-naukowcow-to-realne-zagrozenie/

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/koronawirus-w-polsce-bedzie-do-200-tys-zakazen-na-dobe/x51k62z

" Nasz model odwzorowuje szkoły. Symulujemy zachowanie społeczeństwa statystycznego, które przypomina Polskę. Ma 38 milionów ludzi i to są takie kropki na mapie Polski. (...) Mamy informacje o największych zakładach pracy, ale także szkołach. Wiemy też, jaki jest przekrój wieku w społeczeństwie polskim. Osoby 60-letnie idą do kościoła, a osoby 15- czy 7-letnie idą do szkoły -  tłumaczy dr Jakub Zieliński. Model jawnie pokazuje, że włączenie szkół, czyli miejsc, gdzie spotyka się kilkaset osób w klasach po kilkadziesiąt spowodowało znaczny wzrost zakażeń - dodaje.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-ekspert-liczba-zgonow-moze-sie-podwoic-w-ciagu-12-dni-glowny,nId,4780749

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 20:15, darkonza napisał:

W sumie to jest "dana" bo ile firm poszło na pełną kwarantannę? Szkół jak sie okazuje już 208 tylko po miesiacu z kawałkiem

Jak się nie wie o czym się mówi to się lepiej nie wypowiadać

Po 1 - Sanepid nie zamknie ci żadnej firmy choćby nie wiem ile osób miało corone. B osię będą bać konsekwencji prawnych. Pozwów od odszkodowania. U mnie w pracy o czym pisałem żona praconwika jest szefową sklepu. 2 pracownice mają Covid. Sanepid nie wysłał na kwarantanne nikogo z tych sklepów. Nie spisał nawet danych osobowych. Za to jak szkoła ma corone to wysyła od razu na kwarantanne kogo sie da. Bo to nic nie kosztuje. To są dwie różne polityki choć sytuacja identyczna. 

U mnie jedna księgowa mieszka z koleżanką co ma Covid. Koleżanka trafiła do szpitala a zakład musiał zapłacić za zrobienie testów bo Sanepid odmówił. Na szczęscie miała ujemny. Ale ogólnie to Sanepid ma bardzo łagodne podejście do firmy czy sklepów i od razu kwarantanna dla szkół nawet jeśli tylko jeden nauczyciel jest chory

2 - Nie rozróżniasz teorii od praktyki. To co Ty uwązasz za dane z Polski czy wcześniej USA to były teoretyczne rozważania i to jeszcze oparte na tak cienkiej przesłance ,że zaczęło sie to z rozpoczęciem roku szkolnego. To ,że akurat zaczęły się chłodniejsze dni i sezon grypowy to już niektórym umyka. 

Rosyjscy naukowcy wyciagnęli następujacy wniosek po wyrwaniu wszystkich nóg musze ,że ona ogłuchła bo przestałą reagowac na polecenie marszu

Zawsze teoria musi być potwierdzona w faktach. W Polsce dostępne dane pokazują , że chorują głównie bezdzierni ludzie młodzi pomiędzy 20-30 rokiem życia. Jeśli w Niemczech wszystkie praktyczne wyniki pokazują ,że zakażenie w szkole jest najrzadszym przypadkiem zakażenia dzieci. Że wszędzie tam gdzie rok szkolny zaczął się w maju-czerwcu to wzrost zakażeń zaczął się wraz z przerwą wakacyjną

 

W dniu 11.10.2020 o 20:15, darkonza napisał:

Tyle ze wnioski z tych ogólników maja sens, a wnioski z twardych danych z Holandii sensu nie mają

I tu się mylisz. Bo sens mają jedynie wyniki rzeczywiste. Możesz sie na nie obrażać ale to nie zmieni tego ,że taka jest rzeczywistość Covidowa. Żadnego zaś sensu nie mają rozważania teoretyczne czy symulacja ekspertów z RMF nie potwierdzone żadnymi danymi statystycznymi.

Bo jaki ma sens czysta teoria bez żandego potwierdzenia w rzeczywistości? A powtarzam nie ma żadnego badania udostępnionego , które by pokazało ,że szkoły są ogniskiem zakażeń. Za to jest mnóstwo przeczących tej tezie

I zastanów się dlaczego nikt nie udostępnia danych statystycznych do swoich teorii? Może dlatego ,że nie istnieją żadnego dane potwierdzające taką tezę. Z całym szacunkiem ale jak ktoś głosi jakąś teze i nie umie pokazać choć jednego twardego dowodu tzn ,że nie ma dostępu do takich danych i bawi się we wróżbitę. Co to za problem zrobic to co Holendrzy. i napisać Tyle i tyle dzieci procentowo zlapało coronavirusa . Tyle i tyle ludzie w wieku 20-30 itd

Poza tym łatwiej istnieć w mediach mówiąc ,że szkoły są ogniskiem niż powiedzieć niepopularną tezę ,że trzeba zamknąć wszystkie sklepy i galerie na okres 3 tygodni . I niech ludzie sobie zrobią zapasy bo nie będą mieli możliwosci kupienia inaczej jak z dowozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek.

 

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

fluber i polskignom to tam świętują pewnie te procenty :)

Szkoda jakby było trzeba wrócić do uczciwej pracy zamiast mędrkować na forum :)

Naaah, nic nie świętuje. Cała ta druga fala to po prostu kolejny przykład, gdzie głupota ludzka nie zna granic. Najlepsze jest to, ze nawet się dobrze nie zaczęło...
Ps. Chciałbym się poopierdalac. Ale spoko niech będzie, ze praca z domu to jest opierdalando. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Naaah, nic nie świętuje. Cała ta druga fala to po prostu kolejny przykład, gdzie głupota ludzka nie zna granic. Najlepsze jest to, ze nawet się dobrze nie zaczęło...

Jaka głupota ludzka? Nie baw się w rządowe pacynki, które próbują to co się dzieje zrzucić na społeczeństwo. Winny jest rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarcusCamby napisał:

fluber i polskignom to tam świętują pewnie te procenty :)

Szkoda jakby było trzeba wrócić do uczciwej pracy zamiast mędrkować na forum :)

Nie wiem jak polskignom, ale fluber to sobie siedzi na ciepłej posadce jaką jest wykładanie na uczelnii gdzie nie czuje żadnego zagrożenia czy konkurencji. Zachłysnął się chłopaczyna życiem w bańce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, the_secret napisał:

Nie wiem jak polskignom, ale fluber to sobie siedzi na ciepłej posadce jaką jest wykładanie na uczelnii gdzie nie czuje żadnego zagrożenia czy konkurencji. Zachłysnął się chłopaczyna życiem w bańce

Znam ludzi z budżetówki co jeszcze mają pretensje, że nagrody roczne cofnęli, mimo że pół roku przepierdzieli w domu :) Jak mówiłem im o gospodarce, to ręką machali. A w momencie, gdy wielu ludzi traci pracę i pada sporo zakładów, oni mają czelność płakać z powodu utraty dodatkowych grantów.

Prawdziwego życia to oni nie znają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Znam ludzi z budżetówki co jeszcze mają pretensje, że nagrody roczne cofnęli, mimo że pół roku przepierdzieli w domu :) Jak mówiłem im o gospodarce, to ręką machali. A w momencie, gdy wielu ludzi traci pracę i pada sporo zakładów, oni mają czelność płakać z powodu utraty dodatkowych grantów.

Prawdziwego życia to oni nie znają ;)

fascynujący fenomen

prawie każdy myśli że to właśnie jego życie jest tym osławionym "prawdziwym"

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Winny jest rząd.

Przyznaj się - jako przedsiębiorca masz ten tekst zmakrowany pod jednym klawiszem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Yyy. Ok. End of topic z mojej strony.

wiesz co to sanepid?  to instytuacja rzadowa ktora wprost bierze udzial w tuszowaniu problemu koronawirusa , ely o tym pisal , ja mam podobny przyklad , nie chcialem o tym pisac wczesniej myslac ze to jednostkowy  przypadek - spory zaklda produkcyjny  ponad 1000 osob - spozywka -  jeden z pracownikow mial korone, wpada sanepid  i sie pyta czy reszta wspolpracownikow miala maski i czy nie ma objawow (przypominam ze maski dzialaja w druga strone , chronia innych przed nami , nie nas )  , maski byly (na brodach lol) , objawow brak .nikt nie zostal wyslany na kwarantanne , ta sama firma - pion biurowy - kazdy z pracownikow ma przykaz - zle sie czujesz bierzesz urlop - idziesz do lekarza i wymyslasz ze chorobsko poza praca ,   wlascieciel tej firmy ma w calej polsce 4-5 podobnych jednostek , raczej mozna zalozyc ze wszedzie jest ta sama polityka.  rozmowa z wojskowym na silowni  , dosyc blisko jest duza jednostak wojskowa - dokladnie ten sam patent z urlopem jak wyzej.   wszyscy kombinuja zeby tylko nie bylo kwarantanny .   

ale spoko, dajcie znowu jakas tyrade dla alonzo na kilka stron zeby nosil maske LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.