Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Tomek9248 napisał:

Najważniejsze, że babcie i dzadki będą mogły do kościoła chodzić normalnie. To z pewnością "ochroni naszych seniorów" i odciąży OIT. Matko boska.

Ma być 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, ale to raczej nie będzie dużym problemem przy aktualnej frekwencji

25 minut temu, Koelner napisał:

Od poniedziałku zamknięte siłki po je ba ło . nic tylko chlać całą zimę 

Zawsze można sobie kupić hantle, czy jakiś sprzęt do ćwiczeń. Gorzej, ze ta decyzja spowoduje pewnie trochę bankructw takich siłowni. Dość długo byli wiosną zamknięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Ma być 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, ale to raczej nie będzie dużym problemem przy aktualnej frekwencji

Oczywiście, że będzie. Zawsze problemem jest przedkładanie jakiejś tam religii nad zdrowy rozsądek. Zwłaszcza, jeśli takich ludzi dopuszcza się cudem do rządzenia. Rano na siłowni byłem, centrum miasta, 8-10 osób. To nawet nie było 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, raczej 1 na 50 metrów kwadratowych. No i ktoś te siłownie prowadzi, ktoś sprząta, ktoś na nich prowadzi treningi, ktoś pracuje na recepcji. Ale co tam, ważniejsze kościoły. Najbardziej wkurwiający jest brak logiki tej naszej pożal się, o ironio, boże władzy.  Już nie chcę się nawet pastwić nad tym jakie "rozporządzenie" ostatnio na kolanie napisali, bo szkoda czasu i energii, ale cóż, no na studiach byłyby problemy z zaliczeniem logiki. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Zle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli ze nie spowoduje to ograniczeń w liczbie uczeszczajacych na msze. Bo już tak mało osób chodzi. 

Cieszy mnie to. Tak samo mało osób widzę chodzących na siłownię, a mimo to... No jednak jakieś jednostkowe obserwacje z 2-3 miejsc nie są w sumie miarodajne, ale mam z tym jeszcze jeden problem. Moja babcia jest po 80, ma odchowane dwoje dzieci, które same już pod 60 podchodzą, wnuki, prawnuki. Zasadniczo tzw. wyje*** all in i jak jutro się przewróci i umrze, to jeszcze się uśmiechnąć zdąży. Problem jest taki, że dopóki kościół jest otwarty, to owa babcia wierzy w magiczne moce, że jak się wodą święconą wypsika i pójdzie do kościoła - bo o dziwo poza cukrzycą jest w całkiem dobrej kondycji ruchowej - to nic jej nie będzie. I podobnie myślą jej koleżanki. To jeśli chcemy bronić tych w najgorszej sytuacji, z najgorszymi rokowaniami, tych, którzy mówiąc wprost mogą blokować masowo OIT i tych, którzy najmniej rozumieją przekazy medialne i to co się dzieje - no to jest właśnie ten obszar. Nie siłownie czy baseny.

 

Z ważniejszych rzeczy, bo zima idzie: Co z kortami tenisowymi? 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek9248 napisał:

 Moja babcia jest po 80, ma odchowane dwoje dzieci, które same już pod 60 podchodzą, wnuki, prawnuki. Zasadniczo tzw. wyje*** all in i jak jutro się przewróci i umrze, to jeszcze się uśmiechnąć zdąży. Problem jest taki, że dopóki kościół jest otwarty, to owa babcia wierzy w magiczne moce, że jak się wodą święconą wypsika i pójdzie do kościoła - bo o dziwo poza cukrzycą jest w całkiem dobrej kondycji ruchowej - to nic jej nie będzie.

No sam widzisz. Twoja babcia żyjąca na wodzie święconej i zdrowaśkom klepanym w Kościele ma 80 lat i nic jej poważnego do tej pory nie było, a Twoi rówieśnicy żyjacy na red bullach i śmieciowym jedzeniu wierzący w kult mamony i tzw "rozumu" najprawdopodobniej dostaną wylewów przed 45 rokiem życia i "klepną" na klawiaturze w trakcie pisząnia bezsensownych komentarzy na społecznościówkach . I to nie z uśmiechem  tylko z charakterystycznym "wkurwem" na twarzy. Młodzi , piękni, opaleni, wypsikani, krótko przystrzyżeni u babrberów, zbuntowani, mamy po raz dwutysięczny osiemset czterdziesty piąty DOŚĆ i zorganizujemy event na facebooku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

No sam widzisz. Twoja babcia żyjąca na wodzie święconej i zdrowaśkom klepanym w Kościele ma 80 lat i nic jej poważnego do tej pory nie było, a Twoi rówieśnicy żyjacy na red bullach i śmieciowym jedzeniu wierzący w kult mamony i tzw "rozumu" najprawdopodobniej dostaną wylewów przed 45 rokiem życia i "klepną" na klawiaturze w trakcie pisząnia bezsensownych komentarzy na społecznościówkach . I to nie z uśmiechem  tylko z charakterystycznym "wkurwem" na twarzy. Młodzi , piękni, opaleni, wypsikani, krótko przystrzyżeni u babrberów, zbuntowani, mamy po raz dwutysięczny osiemset czterdziesty piąty DOŚĆ i zorganizujemy event na facebooku ;)

"Czy to był właśnie ten bezsensowny komentarz użytkownika DeltaCenter? Dowiemy się za chwilę" (czytać głosem Morgana Freemana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tomek9248 napisał:

Cieszy mnie to. Tak samo mało osób widzę chodzących na siłownię, a mimo to... No jednak jakieś jednostkowe obserwacje z 2-3 miejsc nie są w sumie miarodajne, ale mam z tym jeszcze jeden problem. Moja babcia jest po 80, ma odchowane dwoje dzieci, które same już pod 60 podchodzą, wnuki, prawnuki. Zasadniczo tzw. wyje*** all in i jak jutro się przewróci i umrze, to jeszcze się uśmiechnąć zdąży. Problem jest taki, że dopóki kościół jest otwarty, to owa babcia wierzy w magiczne moce, że jak się wodą święconą wypsika i pójdzie do kościoła - bo o dziwo poza cukrzycą jest w całkiem dobrej kondycji ruchowej - to nic jej nie będzie. I podobnie myślą jej koleżanki. To jeśli chcemy bronić tych w najgorszej sytuacji, z najgorszymi rokowaniami, tych, którzy mówiąc wprost mogą blokować masowo OIT i tych, którzy najmniej rozumieją przekazy medialne i to co się dzieje - no to jest właśnie ten obszar. Nie siłownie czy baseny.

Nie jestem pewny, czy możemy ich bronić wbrew sobie. Bo do zmiany zdania to ich na pewno nie przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

No sam widzisz. Twoja babcia żyjąca na wodzie święconej i zdrowaśkom klepanym w Kościele ma 80 lat i nic jej poważnego do tej pory nie było, a Twoi rówieśnicy żyjacy na red bullach i śmieciowym jedzeniu wierzący w kult mamony i tzw "rozumu" najprawdopodobniej dostaną wylewów przed 45 rokiem życia i "klepną" na klawiaturze w trakcie pisząnia bezsensownych komentarzy na społecznościówkach . I to nie z uśmiechem  tylko z charakterystycznym "wkurwem" na twarzy. Młodzi , piękni, opaleni, wypsikani, krótko przystrzyżeni u babrberów, zbuntowani, mamy po raz dwutysięczny osiemset czterdziesty piąty DOŚĆ i zorganizujemy event na facebooku ;)

Jak dodam, że zecydowana większość mojego otoczenia pracuje nawet w 100% zdalnie i to jeszcze przed pandemią, a za średnią krajową nie ruszają palcem to dorzucisz kilka bezsensownych epitetów do tego, tak samo jak czepiałeś się tu Flubera, że nie zasuwa na produkcji gdzieś? :)

Kiedy można spodziewać się rozporządzenia? Jutro przed północą? Naprawdę ze wszystkiego na ten moment najbardziej obchodzi mnie to, czy można będzie iść pograć w tenisa na krytych kortach, ewentualnie w kosza na hali :) Bo siłownie można przeżyć i coś zaimprowizować w domu.

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie jestem pewny, czy możemy ich bronić wbrew sobie. Bo do zmiany zdania to ich na pewno nie przekonamy.

Ależ nawet nie miałbym zamiaru. Tylko irytuje mnie fakt, że dla ochrony babci, której wirus zupełnie nie obchodzi, w pierwszej linii ogranicza się moje możliwości spędzania wolnego czasu i odreagowywania stresu, a nie tejże babci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek9248 napisał:

Jak dodam, że zecydowana większość mojego otoczenia pracuje nawet w 100% zdalnie i to jeszcze przed pandemią, a za średnią krajową nie ruszają palcem to dorzucisz kilka bezsensownych epitetów do tego, tak samo jak czepiałeś się tu Flubera, że nie zasuwa na produkcji gdzieś? :)

Delta się potrafił tu oburzać że ludzie oglądają seriale na Netfliksie (samemu będąc jednym z głównych uczestników wątku o serialach ofc ;)), więc to z grubsza pytanie retoryczne :P

Kolo ma sporego focha na świat generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomek9248 napisał:

 

Ależ nawet nie miałbym zamiaru. Tylko irytuje mnie fakt, że dla ochrony babci, której wirus zupełnie nie obchodzi, w pierwszej linii ogranicza się moje możliwości spędzania wolnego czasu i odreagowywania stresu, a nie tejże babci. 

Myślę, że tu bardziej chodzi o maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa, a wiele z tych babć 80+ wychodzi z domu o tej porze roku raz w tygodniu, właśnie do kościoła w niedzielę, więc krzywdę mogą zrobić w ten sposób tylko sobie. To prawda, że wiele z tych osób umrze, bo złapie covida w kościele, ale jednak w zdecydowanej większości przypadków zrobią to na własną odpowiedzialność z pełną świadomością ryzyka. To jest trochę paradoks tej choroby, że ci co najbardziej roznoszą i ci co najbardziej chorują to dwie różne grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomek9248 napisał:

Ależ nawet nie miałbym zamiaru. Tylko irytuje mnie fakt, że dla ochrony babci, której wirus zupełnie nie obchodzi, w pierwszej linii ogranicza się moje możliwości spędzania wolnego czasu i odreagowywania stresu, a nie tejże babci.

Nie wiem oczywiście jakie są intencje tych ograniczeń ale patrząc na kraje , które mają bardziej poukładany plan to każdy się skupia na ograniczeniach dla grupy społecznej 20-35. A dlaczego? Bo obecnie to oni stanowią zdecydowaną większość nowych zakażeń., I to oni roznoszą tego wirusa po kraju a więc poniekąd i po szpitalach.

Dlatego moim zdaniem akcja wymierzona w siłownie, bary restauracje otwarte tylko do 21 itd

Ale te siłownie zamknięte to chyba tylko w czerwonej bo w reszcie stref powinny być wciąz otwarte chyba ,że coś się zmieniło? Ogólnie to rząd musi się skupić by za chwilę nie było 20-30 tys dziennie zakażeń bo nawet wśród młodych ok 1 % wymaga respiratora. A to może osiągnąć tylko ograniczając skupiska młodzieży. Starsi ludzie praktycznie nie zakażają sie poza DPS i szpitalami.. Tzn nie mam danych  z Polski ale jak patrze na dane z pozostałych krajów to nie sądze by u nas było jakoś inaczej

 

Oczywiście nadal to prowizorki bo w szpitalach i DPS często źródłem zakażeń jest personel medyczny pracujący w kilku miejscach i z tym się niewiele robi . W Grudziądzu główny szpital do walki z Covidem ma 80 osób z personelu na chrobowym covidowym. Można by długo wymieniać ,że działania są spóżnione i źle wycelowane ale w tej chwili to chyba niewiele zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ely3 napisał:

Ale te siłownie zamknięte to chyba tylko w czerwonej bo w reszcie stref powinny być wciąz otwarte chyba ,że coś się zmieniło?

Wystarczy że 11 z 16 miast wojewódzkich wylądowało w czerwonej strefie. Opole, Katowice, Szczecin i czwartego nie mogę sobie na ten moment skojarzyć są jeszcze w żółtej, ale to kwestia czasu jak i oni będą czerwoni.

Siłownie to głównie duże miasta. Jakoś jak byłem na weekend w Beskidzie Sądeckim to przejeżdżając przez Rytro, Zabrzeż czy Piwnicznę nie widziałem żadnej siłowni w małych wiochach ale np. takie JustGym na które ja chodzę i jest sieciówką krajową mają generalnie przeyebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Wystarczy że 11 z 16 miast wojewódzkich wylądowało w czerwonej strefie. Opole, Katowice, Szczecin i czwartego nie mogę sobie na ten moment skojarzyć są jeszcze w żółtej, ale to kwestia czasu jak i oni będą czerwoni.

Siłownie to głównie duże miasta. Jakoś jak byłem na weekend w Beskidzie Sądeckim to przejeżdżając przez Rytro, Zabrzeż czy Piwnicznę nie widziałem żadnej siłowni w małych wiochach ale np. takie JustGym na które ja chodzę i jest sieciówką krajową mają generalnie przeyebane.

Wrocław jest tez w żółtej ale silownie są zamknięte wszędzie jeśli się Mateusz nie pierdolnął na konferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Wrocław jest tez w żółtej ale silownie są zamknięte wszędzie jeśli się Mateusz nie pierdolnął na konferencji

Nie słuchałem konferencji, ale jestem przekonany, że siłki w żółtych nie będą zamknięte. Obowiązuje tylko stara, nie zniesiona zasada chyba 1 os. na 4 czy 5 m2. 

2 minuty temu, january napisał:

Lol trochę z tym, że cała konurbacja górnośląska (*sorry poza Rudą Śl.) jest dalej w żółtej strefie, kiedy jakiś czas temu chcieli co niektórzy kordon na Śląsk robić ;d

I najprawdopodobniej te przesiewy i nagonka na Śląsk która była, oraz skupienie uwagi na tym regionie ratuje im teraz sytuacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.