Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2020 o 13:53, rw30 napisał:

ale co się wymyka spod kontroli? słyszałeś coś o zapchanych szpitalach czy coś w tym stylu? 

o ile nie zrobi się ostrego lockdownu to ludzie chorują i będą chorować, zdaje się ze cała Europa już to zrozumiała i po prostu stara się, na tyle na ile to możliwe, wracać do jako-takiej normalności.

sTaWIaJą gOsPdARKę POnAd żYciE LudZi??????

Jak był ten pierwszy lockdown i pomysł "wypłaszczania krzywej", to niby chodziło o to, że ma nie dojść do przeciążenia szpitali i ludzi umierających z braku respiratorów itp. Ktoś słyszał w ostatnich miesiącach, żeby takie coś miało miejsce? Tymczasem u mnie zamknięcie biura znowu przedłużyli co najmniej do końca września - mogli by się odjebać już szczerze mówiąc, nie chce się człowiekowi cały czas robić z domu, a wygląda na to, że wszyscy już idą w model szwedzki.

Btw, w Hiszpanii wszyscy chodzą w maseczkach nawet po pustej ulicy, przy 42 stopniach to hardkur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chytruz napisał:

w Hiszpanii wszyscy chodzą w maseczkach nawet po pustej ulicy, przy 42 stopniach to hardkur

W przykładowej Rudzie Śląskiej od dziś przy 30 stopniach tysz. No i kina im pozamykali, ale ci sami ludzie mogą se pojechać już na luzie 5 km dalej do Bytomia na legalu na seansik. To samo z parkami, które jak wiadomo są siedliskiem wszelkiego rodzaju zła.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, karpik napisał:

No i kina im pozamykali, ale ci sami ludzie mogą se pojechać już na luzie 5 km dalej do Bytomia na legalu na seansik

sam pomysł powiatów w kolorki jest spoko acz na śląsku to wychodzi totalny bezsens, albo cały albo wcale. Tramwaj jedzie i co 5 przystanków wirus wsiada i wysiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 12:30, ignazz napisał:

Kielce robią 120 badań na dobę i ktoś nie zauważył ze 230.000 to spora liczba raczej niezgodna? Jeżeli tam dodawali do dni poprzednich kolejny dzień i blednie to zliczano to nikt nie za trybil ze po 10 dniach liczba wzrosła dziwnie x10?

Za takie wyniki to bonus się należy. 

Przecież w lutym wszyscy pisali, że wirus ma rosnąć wykładniczo, to testy też wykładniczo. Wirus nie chciał wykładniczo, chciał liniowo, to chociaż testy im wyszły.

Czepiasz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie odwołują akcję nawet chwilę przed imprezą, słyszałem o tym. W piątek ślub brata sąsiadki, wczoraj opowiadała że masa ludzi dzwoniła nawet wczoraj i mówili że nie będą przychodzić, ale on twardo robi, nie ma co się oglądać. Wkurwił się tylko, bo w poniedziałek opłacili talerzyki i od tego czasu mu trochę ludzi wypadło. Do czerwonych czy żółtych powiatów nam daleko, ale znowu nastała jakaś dziwna psychoza. 

Tydzień temu miałem ślub kuzyna, wszystko cacy, goście dopisali. Siostra w czerwcu też zrobiła bez odmów, było lekko poniżej dozwolonego limitu. Chyba sporo zależy od towarzystwa, które jest zapraszane. Jeśli znajomi między sobą wymieniają info, że nie idą, to innym też łatwiej odmówić lub pojawiają się wątpliwości. A jeszcze innym covid tylko pomaga, bo nie trzeba szukać wymówek na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w czerwcu, to też sporo odmowiło, a potem sobie i tak jeździli na wakacje itd, więc większość osób jednak używa Covida jako wymówki, a przynajmniej tak się wydaje, że było u nas. Być może teraz jest znowu większa panika (sam osobiście nie odczuwam tego tak jak np. w kwietniu), bo jednak tych zakażeń jest coraz więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi postępuje tak jak im w telewizji powiedzą, więc co się dziwicie. Z głupotą nie wygrasz.

Acz faktem jest, że sporo może być też takich osobników, którzy zwyczajnie nie chcą przychodzić na żadne wesela, więc mają teraz Covid jako dobrą wymówkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 13:53, Chytruz napisał:

Btw, w Hiszpanii wszyscy chodzą w maseczkach nawet po pustej ulicy, przy 42 stopniach to hardkur.

Oj nie chodzą wszyscy... szczególnie w poza największymi miastami. U nas to nawet w dużych miastach jest z tym dramat w urlopowym okresie (mówię oczywiście o miejscach gdzie maseczki są obowiązkowe).

Mnie wciąż najbardziej zastanawia fenomen woj. pomorskiego (szczególnie, bo wtedy liczba "mieszkańców" potrafi się nawet potroić w jednym czasie) i innych północnych. Drugi miesiąc trwa najazd turystów z południa, w tym ze stref najbardziej zakażonych, a choć wzrost jest zakażeń, to na tle innych regionów jest wręcz znikoma wartością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 18:27, dannygd napisał:

Drugi miesiąc trwa najazd turystów z południa, w tym ze stref najbardziej zakażonych, a choć wzrost jest zakażeń, to na tle innych regionów jest wręcz znikoma wartością...

Ja myślę, że turyści zakażają turystów bo tubylcy unikają ich jak tylko mogą 🐵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

a tak chwalono tu czechów i stawiano za wzór do naśladowania: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-08-22/dobowy-rekord-zakazen-w-czechach-pierwszy-raz-od-marca/

Na wakacjach byli tam Polacy po prostu. Cała infrastruktura przygraniczna w tym świetny sky walk jest nastawiony na zarobek w pln. Tyle polskich rejestracji nie widziałem nigdzie indziej...poza Polska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.