Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Pooled-number.png

@RonnieArtestics  smiertelnosc w europie sie nie zwiekszyla nawet  troche zmniejszyla , w porownaniu z zeszlymi latami.

 

jestem juz na kwarantannie tydzien , nikt mnie nie odwiedzil , zastanawiam sie czy gdzies nie powinienem tego zglosic aby nie miec problemow ?  karte lokalizacyjna wypelnilem podczas przekraczania granicy  ,moj kolega  w ciagu  2 tygodni mial dwie kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

 

jestem juz na kwarantannie tydzien , nikt mnie nie odwiedzil , zastanawiam sie czy gdzies nie powinienem tego zglosic aby nie miec problemow ?  karte lokalizacyjna wypelnilem podczas przekraczania granicy  ,moj kolega  w ciagu  2 tygodni mial dwie kontrole.

zadzwoń do swojej komendy policyjnej , tak na wszelki wypadek . na sanepid , mopr czy ten wydział kryzysowy w urzędzie wojewódzkim nie masz co liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ do tej pory umieszczało na twitterze trzy komunikaty o nowych przypadkach. teraz będą dwa i w ten sposób wczorajsze dane podano dziś. dzięki temu mamy 45% mniej nowych zakażeń mimo najwięcej wykonanych testów. tak się proszę państwa wyhamowuje epidemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lorak napisał:

MZ do tej pory umieszczało na twitterze trzy komunikaty o nowych przypadkach. teraz będą dwa i w ten sposób wczorajsze dane podano dziś. dzięki temu mamy 45% mniej nowych zakażeń mimo najwięcej wykonanych testów. tak się proszę państwa wyhamowuje epidemię.

To jest tragedia co ci ludzie wyprawiają, do tego zwalniają szefa poczty polskiej, bo nie pasowała mu opcja wyborów.

To co, teraz do 10 maja cyk mniej przypadków, by pokazać że wybory są dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lorak napisał:

MZ do tej pory umieszczało na twitterze trzy komunikaty o nowych przypadkach. teraz będą dwa i w ten sposób wczorajsze dane podano dziś. dzięki temu mamy 45% mniej nowych zakażeń mimo najwięcej wykonanych testów. tak się proszę państwa wyhamowuje epidemię.

Na jeden dzien?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lorak napisał:

MZ do tej pory umieszczało na twitterze trzy komunikaty o nowych przypadkach. teraz będą dwa i w ten sposób wczorajsze dane podano dziś. dzięki temu mamy 45% mniej nowych zakażeń mimo najwięcej wykonanych testów. tak się proszę państwa wyhamowuje epidemię.

Już wcześniej były dodawane przypadki z wczoraj, nawet jak były 3 apdejty np. dodawano przypadki ze śląskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

Pooled-number.png

@RonnieArtestics  smiertelnosc w europie sie nie zwiekszyla nawet  troche zmniejszyla , w porownaniu z zeszlymi latami.

 

jestem juz na kwarantannie tydzien , nikt mnie nie odwiedzil , zastanawiam sie czy gdzies nie powinienem tego zglosic aby nie miec problemow ?  karte lokalizacyjna wypelnilem podczas przekraczania granicy  ,moj kolega  w ciagu  2 tygodni mial dwie kontrole.

Tez jestem tydzien (dzis wlasnie rowno mija), tez nikt mnie nie odwiedzil poki co. Teraz jest aplikacja, ktora to sprawdza i z tego co czytalem, ma to odciazyc sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

MZ do tej pory umieszczało na twitterze trzy komunikaty o nowych przypadkach. teraz będą dwa i w ten sposób wczorajsze dane podano dziś. dzięki temu mamy 45% mniej nowych zakażeń mimo najwięcej wykonanych testów. tak się proszę państwa wyhamowuje epidemię.

Dwa, czy trzy dni temu po prostu zmienili/usystematyzowali godziny podawania komunikatów.

Pierwszy jest pomiędzy 10 a 11. Reszty nie chce mi się szukać.Jeżeli chcieli wyhamować epidemię do sumy w niedzielę, to odnieśli sukces.

44 minuty temu, fluber napisał:

Na jeden dzien?:)

Na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polskignom napisał:

Tam widać co innego :)

Chciałbym to zobaczyć

16 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Dodali na worldometers ilość testow. Taka Francja na 90k przypadkow ma tylko 230k testow przeprowadzonych, trochę słabo. Polska naprawdę nie stoi źle przy takich krajach jak Szwecja czy Irlandia, które maja więcej przypadkow a ponad dwa razy mniej testow przeprowadzonych. 

Z drugiej strony jest dramat bo testujemy ponad dwa razy mniej niż dzicy w walonkach ze wschodu, czy tam Bułgaria.

Nawet Białoruś też dużo lepsza od nas, za to na Ukrainie katastrofa, no ale oni są dopiero kilka lat po reformach Balcerowicza wiec zrozumiałe

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, darkonza napisał:

Chciałbym to zobaczyć

Nic nie znalazłem ale na logikę, już wrzucałem kilka stron wcześniej : było 600k zgonów we Francji w 2018 roku ze wszystkich możliwych przyczyn. Co daje średnio 1645 zgonów dziennie z wszystkich możliwych przyczyn. Jak jest 600 czy nawet 1000 dziennie z samych potwierdzonych zarażonych covid19, to, yup, wyciągnij wnioski sam. We Włoszech mniejsza populacja i chyba ktoś tu podawał 400k zgonów w roku. Wiec wyciągnij wniosek sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Nic nie znalazłem ale na logikę, już wrzucałem kilka stron wcześniej : było 600k zgonów we Francji w 2018 roku ze wszystkich możliwych przyczyn. Co daje średnio 1645 zgonów dziennie z wszystkich możliwych przyczyn. Jak jest 600 czy nawet 1000 dziennie z samych potwierdzonych zarażonych covid19, to, yup, wyciągnij wnioski sam. We Włoszech mniejsza populacja i chyba ktoś tu podawał 400k zgonów w roku. Wiec wyciągnij wniosek sam. 

Nie da sie wyciągnąc wniosków bez danych bo nie wiemy czy do tych 1645 na dobe trzeba doliczyc 1000, czy moze dalej umiera 1645 w tym 1000 na koronkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Nie da sie wyciągnąc wniosków bez danych bo nie wiemy czy do tych 1645 na dobe trzeba doliczyc 1000, czy moze dalej umiera 1645 w tym 1000 na koronkę

No na logikę pewnie coś pomiędzy. Nawet jesli to drugie to koronka odpowiada za ponad polowe „normalnych” zgonów wiec grubo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Dodali na worldometers ilość testow. Taka Francja na 90k przypadkow ma tylko 230k testow przeprowadzonych, trochę słabo. Polska naprawdę nie stoi źle przy takich krajach jak Szwecja czy Irlandia, które maja więcej przypadkow a ponad dwa razy mniej testow przeprowadzonych. 

Chyba bardzie miarodajne jest porównywanie się z Irlandią czy Szwecją biorąc pod uwagę liczbę testów per 1 mln mieszkańców. Tutaj już tak różowo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

Nie da sie wyciągnąc wniosków bez danych bo nie wiemy czy do tych 1645 na dobe trzeba doliczyc 1000, czy moze dalej umiera 1645 w tym 1000 na koronkę

Dane są szczątkowe i spływają/będą spływać z opóźnieniem (co nie dziwi, bo obecnie są inne priorytety). Zarówno Lombardia jak i większość regionów w Hiszpanii ma ok. 170-180% zgonów w stosunku do różnych baz (we Włoszech zeszłoroczna, w Hiszpanii średnia z ostatnich 15 lat). I to tu tez już kiedyś przemycalem.

@darkonza

http://www.salute.gov.it/portale/caldo/SISMG_sintesi_ULTIMO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.