Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kucio napisał:

Policja ma patrolować i robić wywiad, jeśli ocenią, że przebywasz "nielegalnie" poza miejscem zamieszkania, to obowiązują Cię kary z ustawy o epidemii, czyli do 30k mandat.

mandat 500 lub grzywna 5k.

30k to kara za łamanie kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Sorry ale jakim cudem. Niemcy prognozuja ze zachoruje 60-70% ludzi, szumowski ze zachoruje 10-20%, to jest 3,5 do 7mln. Koronowirus protestuje bo nie wyrobi sie do maja, chyba ze przyszłego roku.

No myśle, ze już gros ludzi to złapało if u ask me. I myśle jednak, ze te ograniczenia spowodują, ze zachoruje mniej...ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

chyba można, bo Szumowski mówił, że można wychodzić na spacery dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego. byle nie na bulwary itp., gdzie może być więcej ludzi.

Akurat mam takie miejsce do bieganie koło siebie, że jedyne co spotykam to lisy.

Czyli w sumie generalnie dla mnie się nic nie zmienia. I tak co drugi dzień siedzę na dupie w domu, a jak idę do pracy to i tak większość czasu siedzę sam bo reszta pracuje zdalnie. Z nikim się nie spotykam, publiki unikam. Będzie dobrze. Musi być, bo do cholery jestem w grupie ryzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

ale też podkreślał, aby to ograniczać, czyli zostawiają furtkę policji. Jak Cię spiszą o 16, a potem o 19, a Ty nadal bez zakupów, czy coś, to mandat mogą Ci wręczyć.

Myślę, że najbardziej będą rozpędzać towarzystwo co się gromadzi w wiele osób. Pewnie osoby, które będą na spacerze nie będą za bardzo wypytywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kucio napisał:

ale też podkreślał, aby to ograniczać, czyli zostawiają furtkę policji. Jak Cię spiszą o 16, a potem o 19, a Ty nadal bez zakupów, czy coś, to mandat mogą Ci wręczyć.

powodzenia patrolowi w dogonieniu kogoś, kto regularnie biega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Bez sensu, spacerowac nie mozna a w grupie 30 osób jechac busem juz tak. Nie trzyma sie to wszystko kupy, takie tam robienie by coś robić

ma być co najmniej jedno miejsce odstępu między pasażerami, więc do żadnego busa 30 się nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

powodzenia patrolowi w dogonieniu kogoś, kto regularnie biega!

Już to widzę, jak się puszczają za mną w długą w szczere pola bo 'zagrożenie epidemiczne'. 

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Biegaj z chlebem pod pachą!

Te, dobre :). Bułki se do kostek przywiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cloud napisał:

Ciekawe w ilu Kościołach ten zakaz zostanie złamany. Czy nie lepiej zamknąć i przeczekać to wszystko? Naprawdę tego nie rozumiem. Mszy online jest cała masa przecież i ja wiem, że to nie to samo, ale sytuacja jest wyjatkowa jednak

Daj sobie spokój. Jesteś jednym z tych co kilkabantyklerykalnych memów wstawia do mediów społecznościowych? Godzinę temu pisałeś to samo. Tydzień temu byłem na mszy, było z kapłanami 40 osób, w zeszłą niedzielę było 20 osób. Dziś chciałem na chwilę wstąpić do Lidla, musiałem wyjść. Przy kasach tłum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DeltaCenter napisał:

Daj sobie spokój. Jesteś jednym z tych co kilkabantyklerykalnych memów wstawia do mediów społecznościowych? Godzinę temu pisałeś to samo. Tydzień temu byłem na mszy, było z kapłanami 40 osób, w zeszłą niedzielę było 20 osób. Dziś chciałem na chwilę wstąpić do Lidla, musiałem wyjść. Przy kasach tłum. 

To że u Ciebie było OK, to nie znaczy, że wszędzie.

I nie, nie jestem jednym z tych "kilkabantyklerykalnych", bo sam chodzę do kościoła (no, teraz oglądam online).

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.