Skocz do zawartości

memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowity sezon/offseason juz praktycznie za nami, Kevina mi chyba juz nie sprzedadza wiec podsumowanie czas zaczac.

Poprzedni sezon przyniosl od poczatku cala mase rozczarowan - stara gwardia rozpieszczona sukcesami u boku taty Brona zaczela szumiec, od gory do dolu. plan byl, aby powalczyc o wejscie do playoffow, po kilku spotkaniach okazalo sie, ze Love gra z niezaleczonym urazem i postanowiono wygasic go praktycznie na caly sezon - gracz najbardziej opluwany, wytransferowany wirtualnie chyba do kazdej organizacji poza Suns i Kings. Generalnie przystapilismy do sezonu bez Lebrona, JGreena, stracilismy Lovea po 4 grach. Wiekszosc zaczeli stanowic gracze niezadowoleni z sytuacji, na expirujacych kontraktach. za slabi weterani, (Hill, Korver, Frye, JR, Delly, TT poki zdrowy) rolesi (Clarkson, Hood, Burks, Nance, Cedi, Zizic), niechciani gdzie indziej (Knight, Dekker, Chriss, McCaw, Nwaba, Stauskas) i do tego rookie Sexton (pierwszy powazny rookas od prawie polowy dekady). Wyliczylem teraz 19 nazwisk, a jeszcze bylo kilka osob (rowniez te powyzej) ktore sie przewinely wsiadly/wysiadly.

Nie chce mi sie nawet pastwic nad Ty Lue, bo to "opiekun" na dobre czasy, a te sie skonczyly z odejsciem Pana Lebrona. Od momentu straty Love na sezon i zaraz potem pozbycia sie Lue, ten sezon to taki troche blur - widac, ze postawili na rozwiazanie pt czekajmy do TD i zrobimy tak, zeby weterani byli zadowoleni/zmaxymalizujemy z nich zyski, przejmiemy gorsze kontrakty (Delly, Henson, Burks, Rycerz, "Sztauskas"). Obejrzalem chyba najwieksza ilosc spotkan w sezonie od tego, w ktorym wrocil LBJ - taki chyba syndrom "opuszczenia", nie wiem jak tam "sieroty" w Miami mialy, ale pewnie tez chcialy zobaczyc, jak wyglada projekt minus Lebron. 

Patrzac, jak potoczyl sie sezon i pozniej draft - bylo kompletnym idiotyzmem i zaciemnieniem pchanie sie na to 8-me miejsce. Strata takiego picku na rzecz Atlanty, jak teraz Garland, ktory wpadl nam w nasze rece calkiem niespodziewanie - WOW, hindsight 20/20.

Wszystko zaczelo sie od zatrudnienia trenera, Cavs znowu poszli troche na przekor - wzieli mocno wiekowego trenera, ale absolutny top uniwersytecki do rozwoju mlodziezy (na papierze). taki troche bezpieczniejszy bet niz Blatt, ktory mial uczyc plaskoziemca, Wigginsa, Benneta (protoplasta Ziona) i Tristana podstaw koszykowki a wyladowal pod Lebronem i jego weteranami. w sumie nie mniejszy dla niego mindfuck, niz ja ogladajacy czwarty z rzedu pojedynek w finale, Cavs-Warriors 2018, z coachem MBrownem na lawce Warriors, nadal oplacanym przez Pana Gilberta. obstawiam, ze nic nie wiem - tranzycja pomiedzy college'm a NBA miala kilka ofiar a Pan Beilein bedzie jednym ze starszych, wchodzacych na ten poziom. Zatrudnienie Bickerstaffa (najlepiej oplacany asystent w calej NBA, w momencie zatrudnienia), ktory mial ochote na HC, tez moze skonczyc sie roznie. na oko wzieli najlepszego dostepnego fachowca do tej grupy, ktora teraz sie wyformowala.

co do sytuacji kadrowej, to trzeba przeanalizowac tabelke ponizej:

img%3E

 

tak jak bylo oczywiste, poprzedni sezon to byla zbieranina odpadow i "czysciec" za grzechy/sukcesy Lebrona. ten sezon, cala masa value, latwo trejdowalnych assetow za picki i dluzsze kontrakty (idealnie takie, +1 do dlugosci, coby pomoc komus, kto jest gotowy wydac piniondz za rok - na kogo, nie bardzo nawet wiadomo, patrzac na FA2020). jakbym sie nie bal gromow z nieba e-nba, to bym zazartowal, ze Cavs beda krolami polowania jak Knicks czy Clippers w tym roku, z pierdyliardem $ do wydania we FA2020. Zupelne eldorado, aby stworzyc kolejne BIG3!

Zrobilo sie troche za tloczno na pozycji G. absolutnie do oddania w TD Clarkson (ma tam jakas wartosc, potrafi punktowac z lawki i nie narzeka) i Knight (sportowo zero, chociaz ogolnie spodziewalem sie mniej i do tego jakis problemow z glowa, szczegolnie ze przyszedl w wesolym pakiecie z baby face'm Chrisssssem). TT ma wartosc dla contendera, jesli w druga strone pojdzie jakis marny, dluzszy kontrakt (pomysly?). Co do TT, to mam troche obawy, zeby mu nie dali jakiegos takiego kontraktu jak dali Varejao na koniec, tj c***owy, bojowy, kutasny ale wlasny (jedyne, co wtedy zostala z Varejao to zmarnowany pick ktory chyba poszedl w druga strone, peruka AV z fan night 2013 i koc do ogrzania na lawce z fan night 2014 - naprawde propsy dla promotora tej drugiej akcji. dla porownania z Mozgovem, poszedl pick a jako fani dostalismy jeszcze ruska czapke "uszatke" bodajze zima anno domini 2015).

Kevin Love (powinien byc pierwszy, bo to najlepszy gracz w Cavs, ale poniewaz zawsze mu tutaj pod wiatr, zaczne z nim na pozycji 2giej). Jak sie nie jest duzym marketem, w srodeczku matuszki ameryki, to taki gracz to jedyna okazja na lizniecie sporego koszykarskiego swiata/talentu. wygral tutaj tytul i moim zdaniem jest najbardziej niedocenianym zawodnikiem z mistrzowskiej ekipy 2016. powiem tak - wole miec jednego przeplaconego KLove niz dwa srednie kontrakty za 16baniek na sezon jednego z braci Morris (jako synonim takiego wyrobnika/najemnika). jego specyficzny skill set (podania, rzut za 3, zbiorki/boxing out) nadal nie powinien zagrozic druzynie, ktora uprze sie na ordynarne tankowanie a dla trenera ktory chce powalczyc raczej latwo go zmaksymalizowac. bedzie zdrowy - bedzie moc.

Larry Nance, przyjemny kontrakt dla rolesa. duze rozczarowanie w poprzednim sezonie  - nie chcial uparcie grac w basket z Sextonem. powinien jak najszybciej zajac miejsce i role TT.

Zizic powinien byc tym gosciem, ktoremu dadza szanse w tym sezonie. w poprzednim sezonie przeblyski i kompletny brak zaufania naszego przejsciowego trenera, ktory nie wiem, co probowal ratowac poza swoim tylkiem.

Henson - nie wiem, nie widzialem, glownie na forum znany z plaskiego tylka ale chyba nie byl krytykowany za absolutny brak umiejetnosci. wypelniacz w potencjalnej wymianie.

Jedna osoba z dwojki TT/Henson powinna zwolnic miejsce na 5tce przy TD.

Cedi Osman - wielka nadzieja reddita. najwieksza ofiara beznadziejnych i niezrozumialych rotacji coacha Drew, ogolnych przetasowan zwiazanych z poprzednim sezonem (granie w lineupie z Burksem/Hoodem/Clarksonem/rookie Sextonem, az mnie nerka zabolala). to nie jest talent ani skillset ktory mogl dobrze wygladac w poprzednim sezonie. poniewaz zaczal sie krecic w orbicie LBJa, martwia mnie jego oczekiwania co do kontraktu. jest na najbardziej poszukiwanej pozycji w NBA tj na obwodzie. bedzie wolnym agentem ale nie widze, zeby zasluzyl na wiecej, niz dostal Nance Jr - moge sie mylic jest w koncu w kontrakt year, jest pracowity, wiec bedzie pewnie wygladal na 125%.

Cavs zaczynaja budowe naprawde mlodego core'u od 3 guardow - Sexton / Garland / KPorter Jr. zaden podobno nie wyroznia sie rozgrywaniem. Sexton przeszedl ciezki sezon, z ktorego mimo wszystko wyszedl dla siebie zwyciezko - w ciagu 2 miesiecy odpuscil rzucanie dlugich dwojek na korzysc 3 utrzymujac niesamowita skutecznosc (~40%+ 3pt) po ASG. jego wejscia zaczely byc coraz pewniejsze, zaczal mu siedziec rzut. przychodzac do ligii mial byc fajnym obronca i niepewnym po atakujacej stronie - wyszlo odwrotnie, zupelnie nie radzil sobie z bronieniem, kompletnie nie przyzwyczajony do poziomu ani stylu bronienia w NBA a nadwyraz skuteczny jak na rookie G po atakowanej stronie. najwieksza szansa dla niego i jego D przy nowym trenerze.

Garland spadl Cavs chyba calkiem niespodziewanie, i ku zlosci kilku klubow ktore wybieraly ponizej Cavs, poszlismy w BPA na pelnej (w koncu forumowa/internetowa mantra!). wszyscy sie zachwycaja, jaki wet rzut/jumper. ma podobno wieksza smykalke do rozgrywania - ale to chyba tylko w zestawieniu z Sextonem. na poziomie Uniwersyteckim zbyt mala proba, znowu czlowiek po urazie. Zero presji w tym roku, niech robi swoje i uczy sie ligii dla doroslych. Propsy za stroj Jedi w noc draftu.

Kevin Porter Jr - patrzac na jego zdjecie / wyraz twarzy / gestykulacje /highlighty nie jest zaskoczeniem, ze mial problemy z glowa/rodzinne. Przed draftem tez chyba uraz. typowy SG nie skalany podaniem otwierajacym. Talent jest pytanie czy dojedzie glowa. 

niech im Delly mentoruje jak moze!

Dylan Windler - troche taka opcja zastepcza, gdyby Cedi sie zbiesil na jakis sensowny dla druzyny kontrakt. naprawde ciekawy zawodnik na obwodzie, z bardzo dobra trojka, potrafi przedryblowac. powinien byc conajmniej dobrym obronca. jakbym chcial Januaremu zrobic na zlosc, to bym powiedzial, ze bedzie jak Huerter (a tfu, nie jak ten Svi Mikhailuk). Cavs byli generalnie mistrzami w oddawaniu calkiem fajnego talentu na tej pozycji, vide Joe Harris za nic (wtf!).

Na koniec - na koniec jest DWade, wiec fani ktorzy zakupili koszulki Wade'a w schylkowym, udanym sezonie beda mieli niepowtarzalna okazje aby przywdziac trykot z numerem 9 (chyba Frye go zwolnil).

Redystrybucja talentu w skali calej ligii i kompletne oslabienie konferencji wschodniej powinno pomoc przychylniej spojrzec na nadchodzacy sezon.  osobiscie to chcialbym tylko zobaczyc indywidualny postep w grze Sextona i przyzwoita, zorganizowana koszykowke druzynowa (Cedi / Love), i przyzwoite (bez kontuzji) wejscie do ligii dla Garlanda/KPJ. w praktyce, nic mnie nie zaskoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, ttr napisał:

No, ależ spam w temacie Leavelandiers. Niesamowite zainteresowanie polskich fanów tą jakże piękną organizacją !

Wyciagniecie chociaz jakies mistrzostwo dywizji albo jakies wcfy z tego Lebrona czy  bedziecie juz teraz wiecznie gornikiem zabrze odcinajacym “kupony przeszlosci”?

mam wrazenie, ze kibicujac Lakersom czujesz te cieplo kalifornijskiego klimatu i przepych emanujacy do ciebie z monitora w twoim mieszkaniu!

naprawde duzo energii, nie wiem czemu zachcialo Ci sie dzielic nia w tym opuszczonym watku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
37 minut temu, Eld napisał:

Fascynujący temat.

Nie licząc mojego postu, jest ich 6.

Z czego pięć Memento.

 

A co w tym dziwnego? Miami Heat to jednoosobowa historia Alonzo. Spurs to praktycznie sam Ignazz. Jak te kluby wypadną poza TOP 10 swojej konferencji to będzie podobnie jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast 'beki' z tematu o Cavs napiszę tyle, że szanuję takich użytkowników jak @memento1984, który po porzuceniu tej ekipy przez LeBrona nie wyjechał do Los Angeles, tylko został na tym wypizdowie i nadal mocno kibicuje Kawalerzystom. Co na pewno nie jest łatwe, bo potencjał tej drużyny jest marny, na wyniki jeszcze pewnie przyjdzie poczekać (ba, może i lata). Tacy fani to skarb dla każdej drużyny. Zresztą, sam kibicuje Pistons, którzy poza dwoma awansami do PO, i szybkim wpie*dolu w 1 rundzie, niczym więcej mnie nie uraczyli od dobrych 10 lat. Także znam temat, choć @memento1984 przeżył w tym czasie o wiele lepsze chwile z Cavs, heheszki. Nie ma chyba gorszych kibiców jak tzw 'przerzuty'. I nie chodzi mi tu o to, że to przecież drużyny z USA, ludzie kibicują graczom bla bla bla. No tak też bywa, ale jednak jak trzymasz z jakąś ekipą, to jej nie rzucasz jak jakiejś szmaty, bo inna drużyna ma większą dupę. Taki romantyzm w sporcie, to fajna sprawa. Eldo mordeczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eld napisał:

Ciekawi mnie czy z TT coś jeszcze będzie. 

Jest na dobrej drodze. Kardashianka go rzuciła a to oznacza że może być tylko lepiej gdy dostał kopa z tego toksycznego środowiska

Chociaż nie - nie może być lepiej skoro facet zdradza swoją kobietę w ciąży z jej przyjaciółką czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Swiety_76 napisał:

Jest na dobrej drodze. Kardashianka go rzuciła a to oznacza że może być tylko lepiej gdy dostał kopa z tego toksycznego środowiska

Chociaż nie - nie może być lepiej skoro facet zdradza swoją kobietę w ciąży z jej przyjaciółką czy coś w tym stylu.

Znaczy ze co, trejdowalny jest po zdjeciu tej Kim fatwy? :)

4 godziny temu, Eld napisał:

Ciekawi mnie czy z TT coś jeszcze będzie.

Dla wielu jest to zawodnik odpychajacy, nie potrafi zakozlowac, rzucic - wygraj pierscien u boku LBJa jako 8ma opcja, zarobil przyzwoity pieniadz wyladowal jeszcze ze dwa poziomy nizej w odczuciu niektorych fanow.

zeby byc starterem na tej nowoczesnej C musialby sie nauczyc punktowac na spokojne double double w 20min na parkiecie. Na dzisiaj z tego co potrzeba ma zdrowe podejscie w szatni, hustle i jest undersized tak jak powinien byc, zakladajac ze rzuca i kozluje.

fajny w wymianie za niechciany dluzszy kontrakt o porownywalnej wartosci. Nastep y kontrakt bedzie gdzies <10kk$ i nikt nie bedzie mu zalowal

3 godziny temu, eF. napisał:

A ja zamiast 'beki' z tematu o Cavs napiszę tyle, że szanuję takich użytkowników jak @memento1984, który po porzuceniu tej ekipy przez LeBrona nie wyjechał do Los Angeles, tylko został na tym wypizdowie i nadal mocno kibicuje Kawalerzystom. Co na pewno nie jest łatwe, bo potencjał tej drużyny jest marny, na wyniki jeszcze pewnie przyjdzie poczekać (ba, może i lata). Tacy fani to skarb dla każdej drużyny. Zresztą, sam kibicuje Pistons, którzy poza dwoma awansami do PO, i szybkim wpie*dolu w 1 rundzie, niczym więcej mnie nie uraczyli od dobrych 10 lat. Także znam temat, choć @memento1984 przeżył w tym czasie o wiele lepsze chwile z Cavs, heheszki. Nie ma chyba gorszych kibiców jak tzw 'przerzuty'. I nie chodzi mi tu o to, że to przecież drużyny z USA, ludzie kibicują graczom bla bla bla. No tak też bywa, ale jednak jak trzymasz z jakąś ekipą, to jej nie rzucasz jak jakiejś szmaty, bo inna drużyna ma większą dupę. Taki romantyzm w sporcie, to fajna sprawa. Eldo mordeczki!

Pozdrawiam i szanuje. Detroit to tez ciezki temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eF. napisał:

A ja zamiast 'beki' z tematu o Cavs napiszę tyle, że szanuję takich użytkowników jak @memento1984, który po porzuceniu tej ekipy przez LeBrona nie wyjechał do Los Angeles, tylko został na tym wypizdowie i nadal mocno kibicuje Kawalerzystom. Co na pewno nie jest łatwe, bo potencjał tej drużyny jest marny, na wyniki jeszcze pewnie przyjdzie poczekać (ba, może i lata). Tacy fani to skarb dla każdej drużyny. Zresztą, sam kibicuje Pistons, którzy poza dwoma awansami do PO, i szybkim wpie*dolu w 1 rundzie, niczym więcej mnie nie uraczyli od dobrych 10 lat. Także znam temat, choć @memento1984 przeżył w tym czasie o wiele lepsze chwile z Cavs, heheszki. Nie ma chyba gorszych kibiców jak tzw 'przerzuty'. I nie chodzi mi tu o to, że to przecież drużyny z USA, ludzie kibicują graczom bla bla bla. No tak też bywa, ale jednak jak trzymasz z jakąś ekipą, to jej nie rzucasz jak jakiejś szmaty, bo inna drużyna ma większą dupę. Taki romantyzm w sporcie, to fajna sprawa. Eldo mordeczki!

Ja tam w żadnym wypadku nie cisnę beki. Gdyby nie transfer RW0 i PG13 to temat OKC byl by nie wiele większy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 100lare napisał:

Druga ciekawa sprawa to pan Miłość. Obok Beala to chyba najciekawszy grajek do tzw. wyciągnięcia. Czytałem na razie o Portland, ale mało dla mnie to prawdopodobne.

Transfer Lova do Portland wydaje się możliwy ale jest tam kilka aspektów, które muszą zagrać jednocześnie by się wydarzył. Po pierwsze, wyzdrowieć i do lutego dojść do jako takiej, bezpiecznej formy musi Nurkić. Po drugie, Love musi być zdrowy. Po trzecie, Cavs muszą chcieć się pozbyć Lova za spadający kontrakt (Whiteside) + ewentualnie jakieś mało atrakcyjne picki. I najważniejsze, Love musi w lutym być jeszcze w Cleveland 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 04:58, 100lare napisał:

Ciekaw jestem kolegi Garlanda. Smutno że trafił do Cavs ale trzymam kciuki. Druga ciekawa sprawa to pan Miłość. Obok Beala to chyba najciekawszy grajek do tzw. wyciągnięcia. Czytałem na razie o Portland, ale mało dla mnie to prawdopodobne.

Ciekawe - ale smutno ze trafil do nielubianej organizacji / niekompetentnej or whatever, czy smutno, ze trafil do organizacji z innym mlodym pg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, memento1984 napisał:

Ciekawe - ale smutno ze trafil do nielubianej organizacji / niekompetentnej or whatever, czy smutno, ze trafil do organizacji z innym mlodym pg?

A może do organizacji z Clownem co nie potrafi rzucić dwóch ważnych FT w prawie wygranym meczu z USA 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał:

A może do organizacji z Clownem co nie potrafi rzucić dwóch ważnych FT w prawie wygranym meczu z USA 😕

ale ten Clown nic nie kosztuje a za rok go moze nie byc - kofliktu na tej pozycji miedzy nimi tez nie ma. Tatumy tego swiata chyba tez jakos nie blyszcza na tym turnieju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, memento1984 napisał:

ale ten Clown nic nie kosztuje a za rok go moze nie byc - kofliktu na tej pozycji miedzy nimi tez nie ma. Tatumy tego swiata chyba tez jakos nie blyszcza na tym turnieju ?

Szukałem tylko okazji by wyrazić swoje niezadowolenie z powodu tych FT. Taka szansa i tak blisko.

Co do samej ekipy jak CLE nic nie mam i raczej ciężko żeby to była źle zarządzana ekipa, co zrobiła kilka finałów pod rząd całkiem niedawno, zakończonych mistrzostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.