Skocz do zawartości

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Gdzie zagra Durex?

2. 2. Co zrobi Irving?

3. 3. Davis pójdzie w dealu do...

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

GM w NBA w przed tym off season nie mają łatwego życia.

Kilka dni temu gdy Durant doznał kontuzji większość modeli co kto zrobi poszło do kosza. Teraz Klay i znowu do reset modeli.

Przy dwóch takich kontuzjach raczej nie będzie 1+1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kolek23 napisał:

Jakby Ujiri został, to by zaraz kogoś ojebał w wymiani

Takich frajerów jak SAS się często w wymianie po SS nie znajduje.

Jakieś przykłady? Bo okropna kupa zdziadziałego Popa to nie przy każdym SS się znajduje...

• Downvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, january napisał:

Tak, pamiętam 1 i 2.

3 - oj ma, choćby Poeltla.

4 - i nie był to wcale bdb ruch.

I zdarzało mu się być dymniętym przez Marksa choćby.

Ogólnie gdyby nie głupota Spurs, to byłoby to co wcześniej - ekipa fajna na RS (maxa DDR dał właśnie Masai), nici w PO. Znalazł frajerów w Spurs i pozyskał fenomenalne duo Green-Leonard za nic (bo za samą zrzutkę DeRozana dopłacić by musiał). Ainge miał Kinga, Masai Popovicha. A i tak potrzebował historycznych kontuzji ACL Duranta, Klaya, innych kontuzji GS do tytułu (wiadomo jakby się skończyło vs zdrowi GS -> z odejściem Leonarda na koniec).

Bdb GM, ale pisanie głupot "najlepszy na rynku wliczając graczy, kij  tym że Kawhi będzie FA, lepiej mieć Masaia" to jest łapu-capu level.

W Nuggets się polepszyli bez niego, w Raps miał szczęście do dziadzienia Popa, bo dalej musiałby płakać nie walcząc o nic z DeRozanem, gdyby nie głupota Spurs, którzy się (co było wiadome od razu) totalnie skompromitowali wymianą, odrzucając lepsze paczki.

Poeltl to bardzo solidny backup z potencjałem na coś więcej. Pokazał to rok temu w Raptors i teraz w drugiej części w Spurs, łącznie z PO batalią. Poszedł z 9 pickiem w kiepskim drafcie, jest cała masa niewypałów wziętym za Nim, więc gdzie tu pudło Masaia?

Za zrzutkę DeRozana dopłacać? Mówimy o graczu, który pociągnąć Raptors do pierwszegu seedu na Wschodzie, był legendą organizacji, wygrał dla Niej kilka serii w PO, kilkakrotny uczestnik ASG i dwukrotnie wybierany do All-NBA team grający na kontrakcie, którzy otrzymują rolesi jak Otto Porter. Faktycznie nic tylko dopłacać.

Jak Russell osiągnie 10% tego co DeRozan to nie będzie dało się wejść na forum, by nie mieć styczności z twoim triumf wiwatem.

Raptors nie nie walczyli o nic. Ten dzisiejszy sukces wziął się też z tych wcześniejszych porażek i zdobywania przez lata doświadczenia w PO. Nie mówiąc o tym, że finały konferencje to są też osiągnięcia. Masai dał lekcje całej rzeszy forum, która rok w rok powtarzała mantrę, że trzeba ten team zaorać i budować od nowa. A by otworzyło się okienko na mistrzostwo, trzeba mieć chociaż coś na granicy contendera.

• Like 8
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Raptors nie nie walczyli o nic. Ten dzisiejszy sukces wziął się też z tych wcześniejszych porażek i zdobywania przez lata doświadczenia w PO. Nie mówiąc o tym, że finały konferencje to są też osiągnięcia. Masai dał lekcje całej rzeszy forum, która rok w rok powtarzała mantrę, że trzeba ten team zaorać i budować od nowa. A by otworzyło się okienko na mistrzostwo, trzeba mieć chociaż coś na granicy contendera.

To nie jest przywara tego forum, tylko większości ludzi oglądających NBA, czy też piszących o NBA. "Zaorać", "zacząć od nowa" po każdej porażce w PO.

Jest bardzo dużo korzyści z bycia dobrym-do-bardzo-dobrym przez długi okres czasu, bo czasami pojawia się możliwość dodania PG13, Kawhi, czy Kyrie Irvinga do bardzo dobrego składu. W erze GSW to i tak byłoby za mało do mistrzostwa, ale będąc bardzo blisko możesz czasami dostać taki "szczęśliwy" traf jak kontuzje w tegorocznych finałach. Najmądrzejsi ludzie pracujący w koszykówce doskonale o tym wiedzą. Rozrywanie teamu zawsze powinno być ostatecznością. Zach Lowe bodajże od początku ery Warriors powtarzał, że nawet jeśli nie możesz zbudować teamu, który będzie od nich lepszy, to zbuduj taki, który będzie o jedną kontuzję od tego. Masai dał radę.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuzwa Camby z Derozanem, zaraz zacznie Walla bronić.

Czy Masai to dobry GM? Pewnie.

Czy wziąłbyś mając wybór dla swojej (dowolnej) organizacji Kawhiego czy Masaia teraz? Bo to jest właśnie teza ely'ego, która jak rozumiem jest popierana. Jak tak to spoczko.

Ps : Masai jak najbardziej chciał zaorać Raps w swoim czasie, ale mu nie wyszło jakby ktoś miał krótką pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, january napisał:

Masai jak najbardziej chciał zaorać Raps w swoim czasie, ale mu nie wyszło jakby ktoś miał krótką pamięć.

Chciał zaorać tyko raz zaraz po przybyciu jak jeszcze nazwisko Lowry nic nie znaczyło, bo gość był trzecim PG w Rockets po Aaronie Brooksie i Goran Dragicu. Od tego czasu sukcesywnie wzmacniał zespół osiągając pomniejsze sukcesy, które ty nazywasz graniem o nic.

Oczywiście wstawka o Wallu kompletnie z dupy. Ale jak mówi stare chińskie przysłowie jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz że MarcusCamby lubi i ceni John Walla. A nóż ktoś przyklaśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, MarcusCamby napisał:

Oczywiście wstawka o Wallu kompletnie z dupy. Ale jak mówi stare chińskie przysłowie jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz że MarcusCamby lubi i ceni John Walla. A nóż ktoś przyklaśnie :)

Powiedział MarcusCamby wstawiając z dupy post wcześniej wrzutkę o Russellu do mnie.

Respect :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, MarcusCamby napisał:

Za zrzutkę DeRozana dopłacać? Mówimy o graczu, który pociągnąć Raptors do pierwszegu seedu na Wschodzie, był legendą organizacji, wygrał dla Niej kilka serii w PO

Jak Russell osiągnie 10% tego co DeRozan to nie będzie dało się wejść na forum, by nie mieć styczności z twoim triumf wiwatem.

DeRozan zagrał 9 sezonów dla Toronto Raptors i przez te 9 sezonów udało się Raptors wygrać 4 serie w PO ( Pacers w 7, Heat w 7, Bucks w 6 i Wizards w 6), w których to DeRozan robił 22PPG na 39% FG. Aż boję się pytać, ile to jest 10% z tego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, tak mnie zaciekawiło pytanie o to czy lepiej mieć Ujiriego, czy Kawhi w kontekście zdobycia mistrzostwa... 

Przechylałbym się jednak do Kawhi. Najwyższej klasy trenerów i GM'ów jest jednak więcej niż graczy zdolnych na własnych plecach przenieść team do mistrzostwa. Zastępując Masai, IMHO TOP5 GM'a w lidze GM'em z TOP10 nadal można zakładać podobne rezultaty, na pewno ileś gorsze picki, ale jednak sporo GM'ów można oceniać pozytywnie.

A weź teraz zmień Kawhi (arguably TOP3 na ten moment, obok LBJ nikt więcej nie udowodnił, że może wygrywać sam) na wybrany talent z okolic TOP8-12 i można tylko pomarzyć o pokonaniu nawet połamanych Warriors.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ely3 napisał:

Po 1 Wymienił Vasqueza z Bucks za wybór z 2017 ( OG Anunoby) i Normana Powella. A żeby było trudniej to on musiał wymienić Vasqueza by Toronto nie płaciło podatku. 

Po 2 Wymienił Bargananiego za wybór TOP10 draftu

Po 3 Nie ma skopanych wyborów draftowych

Po 4 Wymienił Rossa na Ibake

Z ekipy Raptors tylko :Lowry nie był pozyskany przez niego

Ad3 Bruno Caboclo mi chodzi po głwoie oprocz Poetla

Ale też jestem zdania ze zniszczył i powyciągał wszystko co się dało. Niestety jak Kwhi odchodzi a wszyscy mają z s5 31lat+ to raczej to była drużyna na jeden run.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, january napisał:

Czy wziąłbyś mając wybór dla swojej (dowolnej) organizacji Kawhiego czy Masaia teraz? Bo to jest właśnie teza ely'ego, która jak rozumiem jest popierana. Jak tak to spoczko.

Z całym szacunkiem ale o czym Ty piszesz.. Ja piszę, że Masai gdyby był na rynku a myślałem że jest to byłby celem nr 1 dla wielu organizacji ale to nie jest opcja KAwhi czy Masai bo możesz miec i jednego i drugiego. Skąd ci się wzieło ,że ja niby taką tezę postawiłem?

A poza tym cały czas nie pojmujesz prostej zasady skalkulowanego ryzyka. PRzecież Leonard równo rok temu chciał do Lakers a Ty byłes jednym z pierwszych co krzyczeli by nie dawać żadnej młodzieży za roczne wypożyczenie. 

Masai zaryzykował. Wział Leonarda na rok a może i dłużej, Już ma pierwszy tytuł. 

Ba nie wiem co chcesz od Ibaki ale to sporo lepszy gracz od Rossa. I z Terrencem by nie było finałó. A z IBaką są . I pierścien tez to duża zasługa Serge

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ely3 napisał:

Z całym szacunkiem ale o czym Ty piszesz.. Ja piszę, że Masai gdyby był na rynku a myślałem że jest to byłby celem nr 1 dla wielu organizacji ale to nie jest opcja KAwhi czy Masai bo możesz miec i jednego i drugiego. Skąd ci się wzieło ,że ja niby taką tezę postawiłem?

A poza tym cały czas nie pojmujesz prostej zasady skalkulowanego ryzyka. PRzecież Leonard równo rok temu chciał do Lakers a Ty byłes jednym z pierwszych co krzyczeli by nie dawać żadnej młodzieży za roczne wypożyczenie. 

Masai zaryzykował. Wział Leonarda na rok a może i dłużej, Już ma pierwszy tytuł. 

Ba nie wiem co chcesz od Ibaki ale to sporo lepszy gracz od Rossa. I z Terrencem by nie było finałó. A z IBaką są . I pierścien tez to duża zasługa Serge

Odczytałem inaczej Twój post.

Co innego oddawanie młodzieży, co innego negatywnej umowy derozana i biedassetów, tu nie było żadnego ryzyka, po przy braku tytułu i odejściu KL i tak Raps byliby na plus. To była fantastyczna wymiana, co od razu pisałem, trza było znaleźć idiotę do takiej wymiany raz na jakiś czas ktoś w NBA znajduje.

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, josephnba napisał:

Nie twierdzę że to dobry ruch i właśnie dlatego jest realny, bo jeśli Pax usrał się na Lonzo, wtedy może chciec go brać nawet kosztem Zacha, tym bardziej że Bulls celują w PG

Osobiście chciałbym zobaczyć rubio sterującego tym składem, ale nie wierzę żeby to było możliwe

Bulls mają trochę assetow żeby po kogoś uderzyć. Jest Lopez, jest siodemk. Z tej paczki można uskladac wartościową ofertę 

Ja to widzę tak, że w tym sezonie Byki mają powalczyć o PO (weryfikacja Fina?), stad też informacje o celowaniu w kilku weteranów. Oddanie Lavine'a, którego widzę niezmiennie jako twarz organizacji i lidera, to parę kroków w tył w przebudowie, która idzie zaskakująco szybko. Chicago jest o 2-3 weteranów by być zespołem robiącym plusowy bilans. Być może jestem zbyt dużym optymistą, ale wierzę w kolejny postęp Lavine'a i nareszcie ZDROWY początek sezonu, bez ławki złożonej z g-league grajków. Lopez przedłużył kontrakt, bo niczego na ten temat nie widziałem? Jeśli nie, to mam nadzieję, że jego powrót nie nastąpi, bo jakkolwiek by to nie zabrzmiało to jest już Felicio na słusznym kontrakcie, więc wolną gotówkę lepiej rzucić na każdego tylko nie centra.  Swoją drogą widziałem foty małego Pippena Hutcha, który solidnie pracuje na siłce, chłop rośnie w oczach, więc kto wie czy nie jest przymierzany jako etatowy PF drugiego składu. Ciekawe, że nigdzie na fotkach nie widać Dunna, czyżby już go spakowali? Chyba, że przeoczyłem...

Edytowane przez BullsFaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z wszystkiego co @january napisał w tym temacie jedna rzecz jest prawdziwa.

Akurat Raptors mieli minimalny downside w tej wymianie, tylko zdrowie Kawhi. Chcieli coś zmienić, najlepszą opcją było wytransferowanie gdzieś DDR. Każdy w miarę kompetentny GM klepnąłby taką wymianę.

Edytowane przez kolek23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, january napisał:

Odczytałem inaczej Twój post.

Co innego oddawanie młodzieży, co innego negatywnej umowy derozana i biedassetów, tu nie było żadnego ryzyka, po przy braku tytułu i odejściu KL i tak Raps byliby na plus. To była fantastyczna wymiana, co od razu pisałem, trza było znaleźć idiotę do takiej wymiany raz na jakiś czas ktoś w NBA znajduje.

Poczekaj - Czy Ty chcesz powiedzieć, że decyzja Lakers o nie oddaniu młodzieży za Leonarda była słuszną decyzją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ely3 napisał:

Poczekaj - Czy Ty chcesz powiedzieć, że decyzja Lakers o nie oddaniu młodzieży za Leonarda była słuszną decyzją?

To wlasnie mowi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ingram i Ball przy Leonardzie to biedassety. Lubie cie czytać January bo widać ze wiesz co nieco o NBA, ale w temacie Lakers i graczy Lakers nie myślisz racjonalnie 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, ely3 napisał:

Przy ówczesnym znaku zapytania dotyczącym zdrowia Kawhiego oddanie 3xunprotected 1st, Ingrama, Balla i Kuzmy jak najbardziej byłoby błędem. 

Mocno oceniasz postfactum (wliczając INJ i ich brak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, january napisał:

Przy ówczesnym znaku zapytania dotyczącym zdrowia Kawhiego oddanie 3xunprotected 1st, Ingrama, Balla i Kuzmy jak najbardziej byłoby błędem. 

Mocno oceniasz postfactum (wliczając INJ i ich brak).

Przecież nie było takie żądania .

Ja nie oceniam postfactum . Ja tylko uczciwie oceniam to co zrobił Masai, Ty uważaśz Spurs za frajerów a jednocześnie chwalisz Lakers ,że nie dokonali wymiany z tymi frajerami bo przecież było za duże ryzyko zdrowia Leonarda. Nie czujesz w tym sprzeczności>?

No i jeśli Lakers nie umiało zbić ceny ( choć uważam że ona nigdy tak wysoka nie była) a Masai potrafił to jeszcze jeden plus dla niego

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, ely3 napisał:

No i jeśli Lakers nie umiało zbić ceny ( choć uważam że ona nigdy tak wysoka nie była) a Masai potrafił to jeszcze jeden plus dla niego

Dżizas, przecież Spurs w ogóle nie chcieli dealować z Lakers. I mało pamiętasz ile wg niektórych źródeł żądali (dosłownie wszystkiego łącznie z swapami co 2 lata kiedy nie dostaną akurat picków).

Akurat jestem do jebania Magica Johnsona pierwszy za jego kadencję w LAL, ale tu do niego nie ma co się czepiać.

A Pop może płakać w poduszkę, bo Ingrama na przykład pewnie by udało mu się wynegocjować.

Edytowane przez ely3
Obrażanie innego użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi