Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Jendras napisał:

Bo jest od Lonzo i Ingrama starszy i słabszy. :)

Za dużo się tu mówi o wartości overall gracza, a za mało o dopasowaniu i efektywnym wykorzystaniu umiejętności gracza dla teamu. Moim zdaniem to pierwsze jest mocno przewartościowane, bo w grach zespołowych nigdy nie mamy na boisku sumy talentu tylko jego efektywnego wykorzystania, co Pop pokazuje rok do roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jendras napisał:

Talent > fit. 

To tak nie działa zerojedynkowo jak opisujesz, Wolves, Pels, a nawet Sixers i Celtics z ost okresu czy wcześniej Lakers są tego najlepszymi przykładami. Oczywiście są sytuacje w których wręcz "musisz" wybrać sumę talentu overall, ale...

29 minut temu, Jendras napisał:

To nie ten etap budowy drużyny.

Zdecydowanie Pels to nie będzie ekipa, która będzie "budować od zera" jak np. NYK. Poza tym pamiętaj, my tu mówimy o 4-5 graczu rotacji, trudno tu mówić o jakiś wielkich różnicach talentu - myślę, że fit i mental tu grają kluczową rolę.

Generalnie to gdybym ja był na miejscu Pels to szedłbym w deal z BOS (zakładam Al robi opt in), który realnie robi z nich od razu PO team i to z szansami na HCA.

 http://tradenba.com/trades/BkRbTsk1B 

Oczywiście powinni od razu dogadać  się na ext z Horfordem (2+1?), który te 2-3 lata na dobrym poziomie powinien grać i być mentorem dla Ziona czy innych młodych. 

Z 14 mają opcję na solidnego strzelca (Nick Alexander?) lub perspektywicznego PF/C (Bol/Bitadze) i zostaje im całkiem sporo miejsca w SC na podpisanie niezłego PG + vetsów do uzupełnienia składu.

Natomiast taki deal z punktu widzenia Celtów to all-in z ogromnym ryzykiem, że za rok ich kluczowym graczem będzie Hayward ze wspierającymi go Rozierem, Smartem i Brownem. Naprawdę jakoś tego procesu decyzyjnego nie widzę u Dannyego.

Czekam za to bardzo na jakieś 3 team deal i tu robi się już na samą myśl ciekawie... DAL? POR? LAC? Nets? Hawks? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

To tak nie działa zerojedynkowo jak opisujesz, Wolves, Pels, a nawet Sixers i Celtics z ost okresu czy wcześniej Lakers są tego najlepszymi przykładami. Oczywiście są sytuacje w których wręcz "musisz" wybrać sumę talentu overall, ale...

Zdecydowanie Pels to nie będzie ekipa, która będzie "budować od zera" jak np. NYK. Poza tym pamiętaj, my tu mówimy o 4-5 graczu rotacji, trudno tu mówić o jakiś wielkich różnicach talentu - myślę, że fit i mental tu grają kluczową rolę.

Generalnie to gdybym ja był na miejscu Pels to szedłbym w deal z BOS (zakładam Al robi opt in), który realnie robi z nich od razu PO team i to z szansami na HCA.

 http://tradenba.com/trades/BkRbTsk1B

Oczywiście powinni od razu dogadać  się na ext z Horfordem (2+1?), który te 2-3 lata na dobrym poziomie powinien grać i być mentorem dla Ziona czy innych młodych. 

Z 14 mają opcję na solidnego strzelca (Nick Alexander?) lub perspektywicznego PF/C (Bol/Bitadze) i zostaje im całkiem sporo miejsca w SC na podpisanie niezłego PG + vetsów do uzupełnienia składu.

Natomiast taki deal z punktu widzenia Celtów to all-in z ogromnym ryzykiem, że za rok ich kluczowym graczem będzie Hayward ze wspierającymi go Rozierem, Smartem i Brownem. Naprawdę jakoś tego procesu decyzyjnego nie widzę u Dannyego.

Czekam za to bardzo na jakieś 3 team deal i tu robi się już na samą myśl ciekawie... DAL? POR? LAC? Nets? Hawks? 

Ale co jak nie działa? 

Łatwiej jest wymienić talent na fit niż na odwrót, więc dziwi mnie, że Pelikany cenią wyżej Kuzmę, ale może tu dochodzą kwestie zdrowotne.

Co do play-off, to Zion musiałby mieć rookie year na poziomie all-stara, żeby można było myśleć o HCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jendras napisał:

Talent > fit. 

Kuzma to przeciętny fit, bo nie jest dobrym strzelcem a dodatkowo wymuszalby granie Zionem jako centrem. Bardziej ciekawe o kim pisał Woj gdy wspominał o tym że Pelicans chcą w trzystronnym dealu pozyskać jakiegoś klasowego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, dlatego też pisałem "inna sprawa to czy Kuzma rzeczywiście tam pasuje lepiej niż Ball czy Ingram".

Z punktu widzenia Lakers jeszcze rozumiem chęć zatrzymania Kuzmy, bo łatwiej w takim przypadku dokonać wymiany z technicznego punktu widzenia. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BMF napisał:

Kuzma to przeciętny fit, bo nie jest dobrym strzelcem a dodatkowo wymuszalby granie Zionem jako centrem. Bardziej ciekawe o kim pisał Woj gdy wspominał o tym że Pelicans chcą w trzystronnym dealu pozyskać jakiegoś klasowego gracza.

Czytałem ze DDR który mimo ze zawodzi w PO definicje spełnia. 

Nie widzę spurs aby pomagali lakers w wymianie ale coś takiego było. 

DDR do Pels za cap space i pick suns

ball do suns za pick do spurs

pick i 1 z 2 graczy lakers do Pels 

davis do lakers 

 

Tylko obawiam się ze Pels chcą LMA 

Wtedy spurs idą w Huntera oraz Bogdanowica za cap 

Robi to lepszy bilans za Leonarda :

poelt 29 7 Bogdan za Leo 

lub precyzyjnie jeszcze Bertans za Hilla w sumie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jendras napisał:

Co do play-off, to Zion musiałby mieć rookie year na poziomie all-stara, żeby można było myśleć o HCA.

Oczywiście dziś trudno wyrokować jak będą poszczególne ekipy za zachodzi wyglądały, ale szczerze które 4 drużyny na zachodzie są/będą absolutnie poza zasięgiem ekipy: 

PG Jrue + vet 2+1 (np. Hill, Collison którzy mogą grać w S5), F.Jackson

SG Moore + N.Alexander + vet min (np. Ellington) lub Clarke

SF Tatum + vet min w stylu Dudleya/Carolla/Arizy +  2nd

PF Zion + vet min (Morris?) + Wood

C Horford + Okafor + 2nd pick (Gafford?)

1. GSW wiadomo

2. HOU jeśli nie będzie trzęsienia ziemi (w przy kontuzji Duranta... nie musi być) też

3. DEN mogą być lepsi pod warunkiem, że Millsapa zostawią, UTA pod warunkiem, że pozyskają dobre assety na PG i PF (swoją drogą, gdyby się Favors z Millsapem zamienili to ciekawy ruch byłby), co wcale nie jest oczywiste...

OKC, SAS i Wolves to absolutnie podobny poziom zakładając brak zmian. DAL to niewiadoma, SAC nawet z Vucevicem wydają się słabsi, LAL bez Davisa musieliby Irvinga/Butlera podpisać i fajnych vetsów, co mało realne się dziś wydaje, LAC bez mocnego FA raczej poziom niżej. MEM przebudowa, PHO... no comments.

Podsumowując liczba top graczy po kontuzji Durexa na rynku robi się ograniczona a ich cena... idzie w górę. Moim zdaniem przy dobrym ficie wystarczy poziom top Rookie z ost. lat (jak Davisa/Tatuma), w all-stara iść nie musi Zion, żeby Pels o HCA mogli zawalczyć, bo będą dużo lepiej zbilansowani niż Jrue + Davis z paczką unproven rolsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos trzeciej ekipy

Dużo pisze się o tym że Bulls mogą być bardzo zainteresowani Lonzo k**** Ballem

 

Dla mnie to tylko ciut lepsze info niż Chris Paul przymierzany rok temu do Bulls, ale co ja mogę?

Edit

Bulls wg niektórych źródeł (nie mam pewności na ile prawdziwych) są skłonni wysłać do pels zacha żeby pozyskać no.4 i Lonzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dannygd napisał:

Jonas ma wiele wiary w siebie, Grizz i eldorado z kasą:

Jeśli na dobrym kontrakcie MEM podpiszą C, a Conley pójdzie w dealu to może być jedna z szybszych "fresh starts" every. Oni teraz to nawet Batuma mogą przygarnąć z pickami :)

Raczej nie moga bo nawet bez Jonasa cap holdu i nawet jeśli zrezygnują z praw do Delona Wrighta to i tak mają coś ok 9 mln cap space

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.