Skocz do zawartości

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Gdzie zagra Durex?

2. 2. Co zrobi Irving?

3. 3. Davis pójdzie w dealu do...

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tą chorobą Ingrama? 

Wyjaśniło się już coś, bo temat ucichł na łączach ogólnych a w złote rejony się nie zapuszczam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tymczasem Irving pożegnał się z agentem i podpisał z ROC Nation niejakiego Jay'a Z :) ROC reprezentuje też LeVerta i Durexa. 

Edytowane przez andy13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, josephnba napisał:

A co z tą chorobą Ingrama? 

Wyjaśniło się już coś, bo temat ucichł na łączach ogólnych a w złote rejony się nie zapuszczam

ja jakis czas czytalem tylko, ze jak przeszedl operacje usuniecia tych zatorow czy jak to sie tam po polsku nazywa, to w zasadzie ryzyko tego ze to wystapi u niego ponownie jest takie samo jak dla mnie czy dla Ciebie

takze jesli to prawda to bardzo pozytywnie w kontekscie jego dalszej kariery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, no to naprawdę dobre wieści

Coś mi właśnie nie grali z assetami Lakers dla pelsów. 

Teraz już gra

Davis w Lakers mi się średnio widzi u boku starego Jamesa ale widać magia holiłud robi swoje

Jest sporo miejsc gdzie mialby lepsze warunki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Lakers to dla Davisa miejsce idealne:

- Lebron, który jest sportowo dla niego świetnym fitem dodatkowo może się przy nin dużo nauczyć i być potem samodzielnym liderem.

- praktycznie od razu Lakers staja się contenderem, czy rzeczywiście to zależy od innych ruchów ale na pewno będa tak postrzegani.

- ogromny market i możliwość generowania dodatkowej kasy plus super pogada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, andy13 napisał:

Tymczasem Irving pożegnał się z agentem i podpisał z ROC Nation niejakiego Jay'a Z :) ROC reprezentuje też LeVerta i Durexa. 

Durant już nie jest. Kiedyś był.

12 godzin temu, ely3 napisał:

Przecież już to przerabialiśmy. Najpierw agent PG tak straszył, potem wuja Kawhi. Myślałem ,że fani Lakers czegoś się nauczyli

Przecież nie raz pisałeś, że Kawhi nie chce grać z  LeBronem, więc o jakim straszeniu teraz mówisz?

10 godzin temu, BMF napisał:

Damn, jak dobrze być kibicem Pelicans w tej chwili.

Yup. Nie kojarzę sytuacji, żeby klub tracący superstara w wyniku wymuszonej wymiany był w tak dobrej sytuacji, jak Pelicans. 

Fajne miejsce dla moich ziomków z LA. ;)

Teoretycznie Lakers są w dobrej pozycji, bo rynek jeśli chodzi o transfer Davisa wydaje się słaby, a Pelikany też raczej nie chcą tego ciągnąć, mając już w drodze następcę.

Ale też spójrzmy prawdzie w oczy - Lakers potrzebują tej wymiany, LeBron ma 34 lata, nie wiadomo czy przyjdzie ktoś z FA, Pelinka walczy o posadę, Jeanie o to, żeby nie być znów pośmiewiskiem w mediach. Fiasko w negocjacjach będzie miało poważne konsekwencje PR-owe. Wszyscy o tym wiedzą. 

Poza tym, obecny zestaw rządzący nie pokazał jeszcze nic, co by mogło sugerować, że jest w stanie zrobić deal jak Kupchak z Gasolem. Prędzej więc Griffin wygra negocjacje z Pelinką, niż na odwrót. 

Mimo wszystko, wolę oddać Ingrama, Balla i pick za Davisa, aniżeli trząść się ze strachu na samą myśl, co też Lakers mogą wymyślić, jeśli deal padnie, a żaden topowy FA nie przyjdzie. 

PS. Z tym Kuzmą to ponoć tak, że Lakers chcą zatrzymać jednego z młodych, niekoniecznie że chodzi im akurat o niego, może po prostu Pelikanom zależy na nim najmniej. Ale też warto mieć świadomość z faktu, że Kuzma od początku gra w zupełnie inną grę, niż reszta młodych. Zbudował sobie relacje z Jeanie i z LeBronem, także jego pozycja może być mocniejsza niekoniecznie ze względów koszykarskich.

Edytowane przez Jendras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Jendras napisał:

Przecież nie raz pisałeś, że Kawhi nie chce grać z  LeBronem, więc o jakim straszeniu teraz mówisz?

Cytujesz mnie w kontekście tego co mówił wuja Leonarda?

To odpowiem ci ,że 

A - może wyda ci się to dziwne, ale nie jestem wujem Kawhi

B - agent Leonarda, który przy okazji jest jego wujem też dawał przecieki ,że Leonard i tak odejdzie do Lakers. 

Ale to było zanim w Lakers pojawił się Bron i wtedy pojawiły się przecieki ,że Leonard nie chce z nim grać

Nie widze sprzeczności

Tak czy siak jeśli Davis trafi do klubu grającego o finały to nie pójdzie za rok do Lakers zwłaszcza że Lakers za rok moga nie mieć cap space na maxa. Więc to Lakers są w fatalnej sytuacji negocjacyjnej.

Mają Le Brona na pokładzie , który nie może kolejny rok być poza PO a z obecną ekipą bez wzmocnień to raczej zapowiada się taka sytuacja. 

A przy okazji Paul pokazuje jak fatalnym agentem jest. To co on odwala to jest amatorszczyzna bo właściciel NOP oraz GM NOP są teraz wkurwieni na takie chamskie publiczne przymuszanie ich do jedynej opcji. W takiej sytuacji praktycznie 100% wybiera się inna opcję niż ta do której jesteś przymuszany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Jendras napisał:

Durant już nie jest. Kiedyś był.

ROC wciąż chwalą się nim na stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, ely3 napisał:

Ale to było zanim w Lakers pojawił się Bron i wtedy pojawiły się przecieki ,że Leonard nie chce z nim grać

Ah bo Leonard tydzień wcześniej nie brał pod uwagę tego, że LeBron może przejść do Lakers? Please. :)

Cytat

Nie widze sprzeczności

Tak czy siak jeśli Davis trafi do klubu grającego o finały to nie pójdzie za rok do Lakers zwłaszcza że Lakers za rok moga nie mieć cap space na maxa. Więc to Lakers są w fatalnej sytuacji negocjacyjnej.

Mają Le Brona na pokładzie , który nie może kolejny rok być poza PO a z obecną ekipą bez wzmocnień to raczej zapowiada się taka sytuacja. 

To jest tylko Twoja projekcja rzeczywistości. Fakty są jakie są, Davis chce do Lakers, a to, że jego agentem jest Paul, czyni sytuację kompletnie nieporównywalną do Leonarda.

Cytat

A przy okazji Paul pokazuje jak fatalnym agentem jest. To co on odwala to jest amatorszczyzna bo właściciel NOP oraz GM NOP są teraz wkurwieni na takie chamskie publiczne przymuszanie ich do jedynej opcji. W takiej sytuacji praktycznie 100% wybiera się inna opcję niż ta do której jesteś przymuszany

Zobaczymy. Sam Paul twierdzi, że chciał załatwić sprawę po cichu, ale to Demps zaczął mieszać i zrobiło się bagno. 

45 minut temu, andy13 napisał:

ROC wciąż chwalą się nim na stronie. 

"Another star free agent, Kevin Durant, signed with Roc Nation in 2013. Since then, he has become to be represented solely by his agent and business partner Rich Kleiman." 

https://www.forbes.com/sites/wesgoldberg/2019/06/12/kyrie-irving--free-agency-sign-roc-nation-sports-jay-z/#2b6e8f6f730f

Wychodziłoby, że Kleiman już nie jest w Roc Naton, tylko działa solo.

btw. teraz doczytałem, za LATimes:

Cytat

Among the current young Lakers, New Orleans covets Kuzma the most.

https://www.latimes.com/sports/lakers/la-sp-lakers-anthony-davis-kyle-kuzma-20190612-story.html

Trochę zaskoczenie.

Edytowane przez Jendras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, mayor napisał:

a Lakers nie za bardzo:  #4 już nie jest takim mocnym pickiem,

3 - 6 a nawet 7 pick to praktycznie bez znaczenia w tym naborze, o ile Garland nie okaże się super talentem, więc nie wiem skąd to przewartościowanie 3...

52 minuty temu, Jendras napisał:

Trochę zaskoczenie

Czemu? Kilku ekspertów bardzo chwaliło Kuzme za postępy w zeszłym sezonie a on dobrze fituje do Ziona. Zresztą wygląda na to, że paczka Lakers będzie bez picku, bo chcą bardzo Garlanda, a Lonzo bardzo pasuje Gentryemu i Jrue.

Co więcej deal z Lakers daje im większe pole manewru na FA, bo jak liczyłem to najmniej SC obciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, dannygd napisał:

Czemu?

Bo jest od Lonzo i Ingrama starszy i słabszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Jendras napisał:

Bo jest od Lonzo i Ingrama starszy i słabszy. :)

Za dużo się tu mówi o wartości overall gracza, a za mało o dopasowaniu i efektywnym wykorzystaniu umiejętności gracza dla teamu. Moim zdaniem to pierwsze jest mocno przewartościowane, bo w grach zespołowych nigdy nie mamy na boisku sumy talentu tylko jego efektywnego wykorzystania, co Pop pokazuje rok do roku...

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Talent > fit. 

W wymianie, w której oddajesz superstara według mnie powinieneś patrzeć przede wszystkim na bilans zysków i strat, a dopasowaniem martwić się później. To nie ten etap budowy drużyny.

Inna sprawa to czy Kuzma rzeczywiście tam pasuje lepiej niż Ball czy Ingram. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Jendras napisał:

Talent > fit. 

To tak nie działa zerojedynkowo jak opisujesz, Wolves, Pels, a nawet Sixers i Celtics z ost okresu czy wcześniej Lakers są tego najlepszymi przykładami. Oczywiście są sytuacje w których wręcz "musisz" wybrać sumę talentu overall, ale...

29 minut temu, Jendras napisał:

To nie ten etap budowy drużyny.

Zdecydowanie Pels to nie będzie ekipa, która będzie "budować od zera" jak np. NYK. Poza tym pamiętaj, my tu mówimy o 4-5 graczu rotacji, trudno tu mówić o jakiś wielkich różnicach talentu - myślę, że fit i mental tu grają kluczową rolę.

Generalnie to gdybym ja był na miejscu Pels to szedłbym w deal z BOS (zakładam Al robi opt in), który realnie robi z nich od razu PO team i to z szansami na HCA.

http://tradenba.com/trades/BkRbTsk1B 

Oczywiście powinni od razu dogadać  się na ext z Horfordem (2+1?), który te 2-3 lata na dobrym poziomie powinien grać i być mentorem dla Ziona czy innych młodych. 

Z 14 mają opcję na solidnego strzelca (Nick Alexander?) lub perspektywicznego PF/C (Bol/Bitadze) i zostaje im całkiem sporo miejsca w SC na podpisanie niezłego PG + vetsów do uzupełnienia składu.

Natomiast taki deal z punktu widzenia Celtów to all-in z ogromnym ryzykiem, że za rok ich kluczowym graczem będzie Hayward ze wspierającymi go Rozierem, Smartem i Brownem. Naprawdę jakoś tego procesu decyzyjnego nie widzę u Dannyego.

Czekam za to bardzo na jakieś 3 team deal i tu robi się już na samą myśl ciekawie... DAL? POR? LAC? Nets? Hawks? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, dannygd napisał:

To tak nie działa zerojedynkowo jak opisujesz, Wolves, Pels, a nawet Sixers i Celtics z ost okresu czy wcześniej Lakers są tego najlepszymi przykładami. Oczywiście są sytuacje w których wręcz "musisz" wybrać sumę talentu overall, ale...

Zdecydowanie Pels to nie będzie ekipa, która będzie "budować od zera" jak np. NYK. Poza tym pamiętaj, my tu mówimy o 4-5 graczu rotacji, trudno tu mówić o jakiś wielkich różnicach talentu - myślę, że fit i mental tu grają kluczową rolę.

Generalnie to gdybym ja był na miejscu Pels to szedłbym w deal z BOS (zakładam Al robi opt in), który realnie robi z nich od razu PO team i to z szansami na HCA.

http://tradenba.com/trades/BkRbTsk1B

Oczywiście powinni od razu dogadać  się na ext z Horfordem (2+1?), który te 2-3 lata na dobrym poziomie powinien grać i być mentorem dla Ziona czy innych młodych. 

Z 14 mają opcję na solidnego strzelca (Nick Alexander?) lub perspektywicznego PF/C (Bol/Bitadze) i zostaje im całkiem sporo miejsca w SC na podpisanie niezłego PG + vetsów do uzupełnienia składu.

Natomiast taki deal z punktu widzenia Celtów to all-in z ogromnym ryzykiem, że za rok ich kluczowym graczem będzie Hayward ze wspierającymi go Rozierem, Smartem i Brownem. Naprawdę jakoś tego procesu decyzyjnego nie widzę u Dannyego.

Czekam za to bardzo na jakieś 3 team deal i tu robi się już na samą myśl ciekawie... DAL? POR? LAC? Nets? Hawks? 

Ale co jak nie działa? 

Łatwiej jest wymienić talent na fit niż na odwrót, więc dziwi mnie, że Pelikany cenią wyżej Kuzmę, ale może tu dochodzą kwestie zdrowotne.

Co do play-off, to Zion musiałby mieć rookie year na poziomie all-stara, żeby można było myśleć o HCA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Jendras napisał:

Talent > fit. 

Kuzma to przeciętny fit, bo nie jest dobrym strzelcem a dodatkowo wymuszalby granie Zionem jako centrem. Bardziej ciekawe o kim pisał Woj gdy wspominał o tym że Pelicans chcą w trzystronnym dealu pozyskać jakiegoś klasowego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ano, dlatego też pisałem "inna sprawa to czy Kuzma rzeczywiście tam pasuje lepiej niż Ball czy Ingram".

Z punktu widzenia Lakers jeszcze rozumiem chęć zatrzymania Kuzmy, bo łatwiej w takim przypadku dokonać wymiany z technicznego punktu widzenia. 

Edytowane przez Jendras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, BMF napisał:

Kuzma to przeciętny fit, bo nie jest dobrym strzelcem a dodatkowo wymuszalby granie Zionem jako centrem. Bardziej ciekawe o kim pisał Woj gdy wspominał o tym że Pelicans chcą w trzystronnym dealu pozyskać jakiegoś klasowego gracza.

Czytałem ze DDR który mimo ze zawodzi w PO definicje spełnia. 

Nie widzę spurs aby pomagali lakers w wymianie ale coś takiego było. 

DDR do Pels za cap space i pick suns

ball do suns za pick do spurs

pick i 1 z 2 graczy lakers do Pels 

davis do lakers 

Tylko obawiam się ze Pels chcą LMA 

Wtedy spurs idą w Huntera oraz Bogdanowica za cap 

Robi to lepszy bilans za Leonarda :

poelt 29 7 Bogdan za Leo 

lub precyzyjnie jeszcze Bertans za Hilla w sumie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pls, Griffin to nie Magic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, BMF napisał:

Pls, Griffin to nie Magic.

Wiem ze to niedorzeczne ale tsk czytałem i mi pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi