Skocz do zawartości

New York Knicks 2019-20


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

ale ten Masai za jakies 2 pierwszorundowe picki to niezly zart, co? nastepne napompowane i zgrane nazwisko, wlasnie z tego pierwszego szeregu - gdyby nie gwiazdka z nieba od Spurs, kulminacja kontuzji z dekady u GSW to facet nadal bylby architektem przeplaconego projektu ktory u szczytu, dostal sweepa od Jamesa i taczki gruzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy temat jest z Morrisem. Woj i Lowe w swoim podcaście wspomnieli, że Clippers są rzekomo zainteresowani Marcusem. Mają sypnąć za niego swój pick z pierwszej rundy + Harklessa i Pattersona. Trudno mi w to uwierzyć, aby do tego doszło, ale trzymam kciuki za ten ruch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na Morrisa jakiś chętny powinien się znaleźć, bo to, jak śrubuje statystyki czyni go łakomym kąskiem + jego kontrakt spada po tym sezonie, tak Randle to grubsza sprawa. Gość zawodzi we wszystkim + ma najdłuższą umowę jaką zaoferowali mu włodarze w czasie lata. Ale może znajdzie się jakiś desperat. 

Zresztą o czym będziemy tu dyskutować. Zaraz znajdą się rycerze, którzy powiedzą, że po serii 10 porażek z rzędu i zmianie trenera, Knicks są 3-1 i wracają. To nic, że nabili te wygrane na zespołach +/- swojego poziomu, ale chemia się poprawiła i bla bla bla, więc po co rozsprzedawać skład?

Gdyby nie ta opcja zawodnika na ostatni rok w kontrakcie Chrisa Paula na 44 mln, to bym dzwonił do Oklahomy z pytaniem czy nie pomóc im w pozbyciu się CP3.  Przez dwa lata nic się tu nie zmieni, a za pozbycie się go z ksiąg, Presti mógłby coś dopłacić + kulawy i starty Paul > każdy PG Knicks w ostatniej dekadzie.*

*BTW ostatnio Mike Vorkunov z "The Athletic" oraz Ian Begley z "SNY" (dawniej ESPN) zrobili swoją TOPkę dekady jeżeli chodzi o graczy Knicks. Obydwaj podali identyczne s5: 

PG: Raymond Felton
SG: J.R Smith
SF: Carmelo Anthony 
PF: Kristaps Porzingis
C : Tyson Chandler

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 18:04, memento1984 napisał:

ale ten Masai za jakies 2 pierwszorundowe picki to niezly zart, co? nastepne napompowane i zgrane nazwisko, wlasnie z tego pierwszego szeregu - gdyby nie gwiazdka z nieba od Spurs, kulminacja kontuzji z dekady u GSW to facet nadal bylby architektem przeplaconego projektu ktory u szczytu, dostal sweepa od Jamesa i taczki gruzu.

W Denver też zrobił dobrą robotę, nie został przecież GMem roku za ładne oczy. Poza tym dostanie sweepa od Jamesa w ECF to i tak najlepsze co spotkałoby Knicks od 20 lat.

Najważniejsze pytanie to czy Masai dostanie pełnie władzy i nikt mu się nie będzie wcinał? Jeśli nie to szkoda zachodu, jeśli tak to jeden pick od Dallas bym przebolał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 08:31, Mich@lik napisał:

To by były dwa ruchy dajace nadzieję na lepsze jutro. Tylko czy jeszcze ktos wierzy w to, ze sie uda?

 

Oprócz mnie tutaj ? nikt xd 

W tym momencie oni muszą grać Morrisem, żeby cena się utrzymywała przynajmniej. Sota chcę brać Dsj ? Nawet jak to kaczka, nawet za drugą rundę "z czkawką na drogę" 

Rondla nie wymienia, za duży kontrakt , a gość okazał się Kanterem z lepszym kozłem. Nikt nie pisze o zatrudnieniu Blata jako konsultanta  ? No jakże to może być.  

Kolejny niepokojący ruch w kontekście marzenia o zwolnieniu Millsa, bo to jego dobry kumpel. Choć do gościa nic nie mam. 

Ja również nie wierze za bardzo w przyjście Masai, jakaś nadzieja się tli. Jedno wiem, ktoś w końcu przyjdzie do Dolana i zaproponuje mu naprawienie tej organizacji od podstaw, pytanie kto i pytanie czy on się na to zgodzi, dając mu władze nawet nad sądami w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał:

niezly ruch - jesli sparuja go z jakims "godnym" GMem

I tak i nie. 

Blatt ma najwięcej oleju w głowie z tego całego head office'u. I bardzo bym się cieszył z takiego obrotu sprawy gdyby nie dwa aspekty. 

Jest starym kumplem Millsa oraz (nie pamiętam teraz nazwiska) jakiegoś gościa - również z biura, bo znają się z czasów studiów na tej samej uczelni. Miał być trenerem, ale wybrali Fizdale'a. Nie przeszkodziło im to w weekendowej "delegacji" w europie, aby go namówić, czyli pobalować za kasę Dolana na starym kontynencie. I wszystko byłoby ok, gdybym nie miał przeczucia, że to kolejny dupochron dla Millsa. Kolejna warstwa, która ma go ochronić przed zwolnieniem. Na spotkaniu z Dolanem powie, że ma w składzie człowieka, który w pierwszym sezonie w NBA wprowadził Cavaliers do finałów i ogólnie jest super cool i wie jak zbudować mistrzowski team. Kolejne znane nazwisko do kolekcji. Nie ma zbyt wiele władzy, aby zagrozić prezydentowi, ale jest na tyle rozpoznawalny, aby narobić medialnego szumu.  

Drugim problemem jest stan zdrowia Blatta. Niestety wykryto u niego stwardnienie rozsiane oraz pogarszające się kłopoty z pamięcią. Przez to zrezygnował z trenowania w Panathinaikosie. Teraz nie mogę przestać myśleć o tym, że Mills wykorzystał chorego kolegę, aby kupić sobie trochę czasu na stanowisku. Bo wszystkiego się można po nim spodziewać. Może też być tak, że zrobił mu zwyczajnie przyjacielską przysługę, bo jak mówił sam Blatt "szuka nowych wyzwań i chce otworzyć nowy etap swojej kariery", a Mills po znajomości załatwił mu fuchę, a ja wyolbrzymiam zło Millsa. I mam nadzieję, że się w tym aspekcie mylę, bo Blatt zwyczajnie nie zasługuje na takie traktowanie. 

Plotki o oddaniu Smitha Jr. są piękne, ale pewnie mało prawdziwe. Gdyby jednak: to jeżeli w ten deal nie jest włączony Wiggins idący do Knicks, to powinni ubić muchę w kiblu jak najszybciej. 

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erik Speolstra o zemście na tej patologicznej organizacji po zwolnieniu Fizziego:

“They hired him to do a job. It takes time to build culture and build something, which we’ve done as well. It takes time. It takes a great deal of stability from the people you work for, which I’m so grateful we have here. I just think it stinks.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na powaznie bez beki pytanie do ogladajacych NY czy bedzie cos z tego RJ Bereta czy klops? Nie wiem co o nim myslec. Te "gwiazdy" z Kanady Benetty Wiginnsy i teraz RJ strasznie szybko spadaja na ziemie. RJ wydawal sie z tych najpewniejszy a malo na netach pisza dobrych rzeczy. Pytam bo nie wiem czy to wina kiepskiej druzyny czy chlopak bedzie kolejnym Wiginsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, allen napisał:

Tak na powaznie bez beki pytanie do ogladajacych NY czy bedzie cos z tego RJ Bereta czy klops? Nie wiem co o nim myslec. Te "gwiazdy" z Kanady Benetty Wiginnsy i teraz RJ strasznie szybko spadaja na ziemie. RJ wydawal sie z tych najpewniejszy a malo na netach pisza dobrych rzeczy. Pytam bo nie wiem czy to wina kiepskiej druzyny czy chlopak bedzie kolejnym Wiginsem.

Rj to zrobi karierę na miarę Evana Turnera, nawet nie Wigginsa.

fatalnie rzuca wolne 

trojka taka sobie 

bardzo nieskuteczny ts% 0.458 (gorzej niż Lonzo Ball xddd) 

obronca tez nie jest wybitnym (to mało mało powiedziane) 

Rj oprócz dobrych warunków fizycznych, nie ma nic co pozwalałoby sadzić, że zostanie dobrym koszykarzem. 

jestem na 95% przekonany, że to będzie bust. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, MMM2121 said:

Rj to zrobi karierę na miarę Evana Turnera, nawet nie Wigginsa.

fatalnie rzuca wolne 

trojka taka sobie 

bardzo nieskuteczny ts% 0.458 (gorzej niż Lonzo Ball xddd) 

obronca tez nie jest wybitnym (to mało mało powiedziane) 

Rj oprócz dobrych warunków fizycznych, nie ma nic co pozwalałoby sadzić, że zostanie dobrym koszykarzem. 

jestem na 95% przekonany, że to będzie bust. 

 

Nie trace na nich czasu od paru sezonow ale to co napisales srednio ma sens.

Wolne i rzuty za 3 mozna poprawic a to pociagnie za soba poprawe TS (szczegolnie w tym wieku)

Warunkow fizycznych nie nauczysz ale wszystkiego innego z Twoich zarzutow juz tak (szczegolnie w obrony).

Czy bedzie bustem nie wiem ale Twoje zarzuty do jego osoby sa takie troche eee no ten... slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemek_Orliński napisał:

19 lat. 31 gier w NBA i już 95% na busta. 

Nic dziwnego, że to forum traci użytkowników...

hiperbolizuje, a Ty zbyt literalnie traktujesz to co napisał.

A Barrett niestety wygląda na ten moment przeciętnie. Podejmuje c***owe decyzje na parkiecie, a to jeden z najtrudniejszych aspektów do wyuczenia. 

ma to wbicie pod kosz zdecydowanie ponadprzeciętne. ale kreator z niego żaden, odnosi się wrażenie, że gra obok wyniku drużyny

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agresywnychomik napisał:

Obrony, osobistych i 3 nie da sie nauczyc?

Po pierwsze to tylko połowa problemów RJa (brak "czytania gry", taktyki, kiepska wizja i b.przeciętne rozegranie to kolejne o jumperze nie wspominając), po drugie chyba nie kojarzę zawodnika który by te wszystkie 3 umiejętności nauczył się z tak niskiego poziomu na przynajmniej solidny - najlepsze przykłady w NBA to Kałaj i Butler (obaj nie byli szkoleni w "duchu" 3p bo wtedy to nie była kluczowa broń) mieli i D i rzut na dużo wyższym poziomie.

Po trzecie RJ był "wychowywany" w duchu istotności 3p i eFG, a mimo to nie widać od 2 lat postępów. Po czwarte - defensywy od strony taktycznej i doświadczenia możesz się nauczyć ale gry w perimeter, szybkiej pracy nóg i przede wszystkim feelingu przy obronie rzutu/kozła to jak Ci "bozia" nie dała to nie nauczysz się. To tak jak z rim protectorem - albo masz ten dar albo blokować się nie nauczysz, a sama efektywnością gry tego nie nadrobisz.

11 godzin temu, agresywnychomik napisał:

kto tu mowi o dominatorach, tylko Ty

70-80% "znafców" twierdziło, że RJ to dominator w ofensywie, ja tylko piszę, że gdyby tak łatwo się uczyło rzutu i obrony to dużo zawodników byłoby na poziomie w/w gwiazd, ale jakoś nie są...

 

13 godzin temu, Przemek_Orliński napisał:

19 lat. 31 gier w NBA i już 95% na busta.

Ja tam od roku piszę, że to bust (jak na miejsce w drafcie) będzie, bo zbyt dużo miał red alertów, a za mało talentu. Co więcej on wygląda dużo gorzej niż rok temu, no ale i poprzeczka inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.