Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2019 West 2nd Round] (1.) Golden State Warriors - (5.) Los Angeles Lakers


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1. Golden State Warriors (62-20)

ypB4nhK.png

 

5.  Los Angeles Lakers (52-30) @january

KKc9dMF.png

Out of series: Josh Hart (GSW), Brandon Ingram, Kyle Korver (LAL)

Injuries: Kevin Durant G6 G7

 

CETN2Vj.jpg


 

I od razu słowem wstępu ode mnie. Nie jest tajemnicą, że nigdy nie przywiązywałem większej wagi do opisów, a bardziej traktowałem jako ciekawostkę, fajną lekturę, przyjemny dodatek i jakiś języczek u wagi. Toteż nie czuję się niekonsekwentny pisząc, że ode mnie opisu nie będzie.

Nie jest to żadna forma protestu, happeningu czy czegoś w tym stylu. Będąc 100% szczerym mi się nie chce i część z Was już wie to od dawna, że w tym formacie już się wypaliłem, ale cały sezon starałem się jednak udzielać i te opisy robić. Natomiast teraz brak czasu niejako pozwala mi przed samym sobą się usprawiedliwić (mniejsza, czy słusznie) i tego opisu nie zrobić. Bo skoro sam uważam, że przekonywanie o wielkości własnych graczy ma mały sens, bo każdy ligę (a zwłaszcza playoffs i coraz dalsze fazy) ogląda i ma wyrobione zdanie, to przecież nie zmieni go w 5 minut, bo ja coś nasmaruję i spróbuję mu wbić do głowy mniej czy bardziej nachalnie.

Dlatego to co widzicie powyżej w rosterze i to co widzieliście w trakcie sezonu i playoffs to Warriors, których poddaję Waszej ocenie, na którą nie mam zamiaru jakoś bardzo wpływać i przekonywać, że walec przejedzie się po Lakers czy takie tam (6-7 trudnych gier z epicką końcówką Currego jak w NBA, jakoś tak if smh).

Z drugiej strony żeby nie było, że zupełnie Was lekceważę - bo tak oczywiście nie jest i każdy kto miał jakąś sprawę kiedykolwiek wie, że jeśli mogę to zawsze czas chętnie poświęcę -  to proponuję podejście od drugiej strony, bo i tak możliwości mam tylko w weekendy. Po prostu przy weekendzie usiądę, przejrzę ten temat i postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania/wątpliwości, które pojawią się do tego czasu jeśli to ma pomóc osobom niezdecydowanym co do wyniku serii czy wyłonienia zwycięzcy. No i dla przyzwoitości zebrać chociaż podstawowe statystyki każdego z graczy z rs i po żeby były w jednym miejscu.

Myślę, że taka forma jest lepsza (nie ukrywam też, że praktyczniejsza obecnie dla mnie) bo nie będę czuł jakiegoś przymusu wybielania moich graczy, prezentowania oczywistości, czy wbijania wielkości na chama, bo (jak wyżej) jaki koń jest każdy widzi i ligę zna. Będę mógł się skupić po prostu na tym, co Was interesuje i co jest w jakiś sposób niejasne/niepewne, a to co tam każdy swoje wie i przyjmuje za prawdziwe, to będzie wiedział i tak ;)

Jeśli według kogoś przez to Warriors są spaleni - trudno, nie powiem, że mi się to podoba, ale będę musiał z tym żyć. I Wy też! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Skąd dane na skuteczność open trójek Russella w PO?

Mam inne dane. Lepiej rzucał spotupy niż wide openy i CS. Ogólnie stwierdzenie, że Russell by zyskał bez piłki wydaje mi się trochę mitem względem moich obserwacji. Russell najlepszy czas przeżywał w tym sezonie przy kontuzji Leverta.

I bez Spencera.

Póki oni dwaj byli zdrowi DAR był trzecim najlepszym graczem w swoim teamie i był w tej roli tak słaby że po nowym kontrakcie Dinwiddiego głośno mówiło się o nadchodzącej wymianie Russella.

Oczywiście po kontuzjach wszystko się zmieniło ale mówić że on byłby świetny jako trzecia opcja przy tak dominujących piłkę graczach jak James i Butler to niezły absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell na Currym zamiast shumperta?? Kiepski pomysł moim zdaniem :) 

 

przed kontuzją duranta miałem lekkiego faworyta, teraz bedzie ciężko wytypować zwycięzcę, ogolnie przedwczesny finał zachodu chyba.. 

 

tomek rozumiem ze nie bedzie dłuższego opisu ale jakaś rotacja i defensywne match-upy by mi bardzo pomogły coś rozstrzygnąć ;) zwłaszcza ze rok temu tez nie dałeś opisu w finale i chciałem dać przez to głos na Cavs ale sumienie mi nie pozwalało, bo przewaga składu była dość spora. Dostales praktycznie dwa mistrzostwa za to ze na początku gry wziąłeś Warriors i nie było komu Ci zagrozić, w tym roku to już nie przejdzie bo rywale w walce o tytuł bardzo mocno się zbliżyli, a nawet chyba przegonili (Knicks). Liczę więc ze chociaż jak nie bedzie opisu, to na tyle na ile możesz podyskutujesz z januarym tutaj ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Russell na Currym zamiast shumperta?? Kiepski pomysł moim zdaniem :) 

Nom, nieźle z tym Russellem na Currym, dobrze wytrącić sobie z ręki argument o słabej serii Curry'ego z Rockets już na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie january, tylko Nadal nie rozumiem faktu, ze skoro masz już shumperta  w s5 to czemu on siedzi na Joe Harrisie a Russell się męczy biegając za Stefkiem ? Przecież D’Angelo dałby o wiele więcej w ataku grając sobie przeciwko Joe Harrisie, a Shumpert tak czy siak jest beznadziejny w ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, january napisał:

 Curry w tej serii sam ma wytrąconą swoją broń, bo rzuca 27,9% za 3 i to nie ze względu na świetny defense nawet, tylko na cegły jakie odpalał w RL PO, nawet z open+wide open pozycji. Iso Kury jest tu trochę do kosza, a ja gram heavy switch w D.

 

Dobra, nie wytrzymałem, są granice:)

Curry rzuca w tych play-offs 40% za 3 z open i wide open pozycji i wierz lub nie, ale nie masz w składzie ani jednego gracza, który w tych play-offs rzucałby open+wide open ze skutecznością lepszą niż te 40% Stepha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne te zgryźliwości w kierunku Januarego, choć sam jest sobie winien.

Tym niemniej ja nie widzę innych możliwości, jak 4:1 dla Warriors (w piątym meczu wypadł Durant) bądź zwycięstwo Lakers.

Ja stawiam na Lolkersów. Za mało kreacji, za słaby spacing w Warriors względem prawdziwej drużyny. Tu nie ma graczy, którzy przejmą brzemię Duranta jak Igoudala i Klay. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MMM2121 napisał:

No fajny opis Lakers, ładnie wszystko rzetelnie przedstawione, statystyki miodzio, argumentacja bardzo dobra. Przekonał mnie, do pewnych swoich racji. Z 4-1 dla Golden zmieniłem swoją opinie na 4-2 dla Golden 

Ja mam inaczej - naprawdę uważam że James z takim supportem jak Butler + DAR mogliby wygrać z Warriors przy mądrym planie gry i sprytnym chowaniu dziur.

Po składach i sytuacji z KD miałem wyjściowo 4-3 Lakers (ze zdrowym KD byłoby 4-2 Warriors). Wyjaśniam - wciąż uważam że gdyby Cavs wygrali G1 rok temu a LeBron nie zepsuł ręki a mecz później kostki to mógł wygrać tamtą serię (to nie tania wymówka - na bieżąco gadałem z mądrym kumplem że kompletnie nie wchodzi w swoje rzuty z PO i chyba musi mieć uraz ręki, długo zanim okazało się że jest kontuzjowany).

Problem w tym że January chcąc nie chcąc pokazuje inną wadę opisów - tutaj IMO na razie zepsuł a usilnym zaklinaniem rzeczywistości w opisie i komentarzach przekonał mnie do 4-3 dla Warriors.

Mogę dodać że to samo mu się udało w pierwszej rundzie gdzie miałem wyjściowo 4-1/4-0 (Blake nawet jak wrócił w Pistons kompletnie był non-factorem, więcej oddając w obronie niż dając w ataku a Camby zrobił gigantyczny błąd opierając się tam na nim) ale śledząc uważnie dyskusję dość swobodnie przeszedłem do 4-2 a dałbym nawet 4-3 gdybym nie oglądał tak uważnie Pistons.

Też ważna rzecz "na razie" bo podobnie jak Człowiek mam wrażenie że 4-3 to jest taki typ nerdowski a realnie tu może być tylko 4-1 Warriors lub 4-3 Lakers.

I mam wrażenie że tego żadne opisy mogą nie zmienić tylko moja decyzja czy James jest w stanie wyrwać jeden mecz na wyjeździe na starcie serii.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie martwię raczej o to ze bedzie musiał biegać za harrisem/currym bez pilki do trójek  i się przy tym zmęczy... bardziej martwię się ze steph go zjedzie crossoverami, a nawet jak nie zjedzie to przeciw stefkowi trza grac przecież bardzo fizycznie żeby go ograniczyć. Nie ma chyba watpliwosci ze Harris nie ma w PO a zwłaszcza przy takim przeciwniku nic do zaoferowania raczej w grze 1vs1, A Steph owszem. I czy Iman nie ma doświadczenia w kryciu Stephena? Ja osobiście bym tu mocno plusowal gdybys tak właśnie ustawił obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Jednak gramy drugą rundę..., a nie pierwszą.

No to bądź konsekwentny i nie licz 3pt% Harrisa z 1 rundy:)

Poza tym to chyba nie działa na Twoją korzyść, że nie masz już nikogo w play-offs?:)

7 minut temu, january napisał:

 

Ps : Shumpert rzuca :P

To z tym Shumpertem co odwalasz to już dawno powinno być zabronione regulaminem. W RL NBA był kijowy, więc w 3T Twój depth chart wyglądał tak

Cytat

 

Depth Chart+terminarz.
Przed INJ Ingrama (8games) wyjazdy : PHI,NOP,ATL,MEM,PHX u siebie : HOU,NOP,MIL

 
Russell 32/Butler 16
Butler 18/Korver 18/ Huerter 12
Ingram 36/ McDermott 12
LeBron 36/ Olynyk 10
Favors 28/ Olynyk 20
 
Najlepszy team w lidze, jakiś nędzny L się tu może przypałętać, ale ogólnie młócą wszystko 7-1, w najgorszym przypadku 6-2.
 
PO INJ Ingrama (12 games), 3 resty LJ, 1 Butlera gdzieś tam (wiadomo, że resty byłyby vs tankerzy)
wyjazdy : CHI, TOR, DET, NYK, MIL, UTA u siebie : LAC, DEN, BOS, BRK, SAC, WAS
 
 
Russell 32/Butler 16
Korver 24/ Huerter 24
Butler 18/ McDermott 20/ Brown 8
LeBron 36/ Olynyk 10
Favors 28/ Olynyk 20

 

W 1 rundzie w RL NBA Shumpert nie trafił ani jednej trójki, więc Twój depth chart na 1 rundę wyglądał tak:

Cytat

 

Moje s5 : Russell-Huerter-Butler-LeBron-Favors.

Zakładane mpg w serii :
Russell 36/ Butler 12
Huerter 30?/ Korver 12?/ Butler 6/ *Brown?
Butler 22/ LeBron 8/ McDermott 18?
LeBron 32/ Olynyk 16
Favors 32/ Olynyk 16

 

W 2 rundzie w RL NBA Shumpert trafił ponad 40% trójek, więc nagle z kosmosu do pierwszej piątki wpada gościu, a Ty opowiadasz jaką zagrał świetną serię w RL NBA:

Cytat

 

Depth Chart

Russell 36/ Butler 12
Shumpert 24/ Huerter 24/ J.Robinson
Butler 30/ McDermott 9/ Brown 9
LeBron 42 /Olynyk 6
Favors 29/ Olynyk 19

 

Właśnie wrzuciłeś bez absolutnie żadnego powodu do s5 gościa, który od ponad 3 miesięcy nie zagrał u Ciebie ani minuty, bo zagrał kilka dobrych meczów w RL NBA akurat i Ci to teraz pasuje. To jest bezczelność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Przypominam dyskretnie, że jak tylko Curry zacznie szaleć to do akcji wkracza największy sku*wiel czyli Bruce Brown ;) . Russella to raczej nikt nie crossuje w D, największy problem ma w grze przeciw naprawdę atletycznym graczom atakującym kosz, ja Nets uważnie śledzę i owszem Joe potrafi zaatakować kosz na mocnym kontakcie. 

Wiem ze Joe potrafi ale na tym poziomie, przy tak intensywnej defensywie jak w PO, raczej mega zagrożeniem nie jest. RS a PO to dwa światy. I nadal uważam, ze silniejszy fizycznie Iman o wiele lepiej by sobie poradził ze Stefkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

 

Przypomnę Ci, że Shumpert w 3T długo nie grał (kontuzja), pod koniec RS masz go jak najbardziej w rotacji, a w 1 rundzie vs Pels defensywa na obwodzie nie była mi w żaden sposób potrzebna.

Przecież on w tym sezonie w żadnym momencie nie opuścił więcej niż 3 meczów z rzędu. O jakiej długiej kontuzji Ty teraz piszesz? W 3T opuścił z powodu drobnych kontuzji raz 2 mecze i raz 3 mecze, razem 5. 

https://www.basketball-reference.com/players/s/shumpim01/gamelog/2019/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak, czekam na rotacje od Tomka, a zwłaszcza po kontuzji Duranta, bo wydaje mi się ze przy braku KD, Crowderze zamiast Igoudali i Joe Harrisie zamiast Klaya nasi mistrzowie mają mega problem w ataku, i jak przyciśnie się Stefka to nie będzie komu tu zdobywać punktów w close games. Nie zapominam oczywiście o Ibace w składzie, ale to nie jest gracz który pociągnie w ataku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Nie wykluczam, ja doceniam po prostu zajebistą defensywę jaką dał od siebie w PO Russell - notabene najczęściej kryjąc chyba znacznie lepiej od Kury atakującego kosz (i bardziej fizycznego) T.Harrisa.

lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.