Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2019/2020


Gość eF.

Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, eF. napisał:

Ja wiem, że to tylko Hawks, ale w takiej dyspozycji Pistons pokonali by każdą drużynę w lidze. 136:103, 59% z gry, 47% za trzy. MIAZGA. 💪

Na wyróżnienie zasługują -

Rose (27p/9a, 12/17 z gry w 27min), Mykhailiuk (25p, 9/11 z gry), Drummond (16p/17r/5s), Morris (22p, 7/10 z gry), Wood (10p/7r/3b w 16min). 

I ani słowa o Sekou? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna wygrana z Kings. Trzeba napisać, że bardzo solidny mecz rozegrał rekonwalescent Reggie J (22p/4a/2s, 8/14 z gry, był +24), a że graliśmy praktycznie bez s5, bo zabrakło Browna, Kennarda, Drummonda, Griffina (wypada do końca sezonu, z tego względu mamy dodatkowe 9 mln, ale raczej ich nie wydamy) to ten wynik można uznać za niespodziankę. Kolejny dobry mecz Mykhailiuka (13 punktów na 4 rzutach, +24), który w styczniu robi 14ppg na 45% za trzy, no i króla Derricka (22/6/11). Sekou skromnie, bo zgromadził na swoim koncie 4 punkty i 7 zbiórek na 1/4 z gry , a to wrażenia zapewne nie robi, ale Francuz ma czas. Niech gra jak najwięcej.

Btw, ile może sobie zażyczyć Wood (dzisiaj 23 punkty, 7/7 z gry), jak myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eF. napisał:

Spokojna wygrana z Kings. Trzeba napisać, że bardzo solidny mecz rozegrał rekonwalescent Reggie J (22p/4a/2s, 8/14 z gry, był +24), a że graliśmy praktycznie bez s5, bo zabrakło Browna, Kennarda, Drummonda, Griffina (wypada do końca sezonu, z tego względu mamy dodatkowe 9 mln, ale raczej ich nie wydamy) to ten wynik można uznać za niespodziankę. Kolejny dobry mecz Mykhailiuka (13 punktów na 4 rzutach, +24), który w styczniu robi 14ppg na 45% za trzy, no i króla Derricka (22/6/11). Sekou skromnie, bo zgromadził na swoim koncie 4 punkty i 7 zbiórek na 1/4 z gry , a to wrażenia zapewne nie robi, ale Francuz ma czas. Niech gra jak najwięcej.

Btw, ile może sobie zażyczyć Wood (dzisiaj 23 punkty, 7/7 z gry), jak myślicie? 

widze, ze rzut oka na statsy, ef., i juz wiesz, ze svi zagral 'dobry mecz'! :P prawda jest nieco inna. tragiczne decision making [3 straty (a powinno byc ze 2 razy wiecej, bo parokrotnie po c***owych podaniach w poprzek od svi, mielismy bilard, gdy udawalo sie zachowac posiadanie) + 0 asyst], a wiekszosc ze swej zdobyczy punktowej 'nastukal' juz w garbage time...

mnie bardziej ciekawi, czy wood u nas zostanie [a nie, za ile]. mysle, ze dla grajka, ktory jak dotychczas nigdzie nie zagrzal na dluzej miejsca, 27/3 to powinien byc max.!...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kcp78

Mykhailiuk to miał być gracz z końca ławki, a tymczasem ostatnimi czasy jest zabójczo skuteczny. Dlatego myślę, że w jego przypadku 'dobry mecz' nie jest jakimś wielkim nadużyciem, bo chłopak wykorzystuje swoją szansę na 120%. A przecież 13 punktów na zaledwie czterech rzutach to całkiem dobry wynik. Zresztą on od stycznia rzuca 45.3% za trzy przy 7 próbach. Przypominam, że Svi zarabia 'zaledwie' 1,400,000 rocznie. Jest na 420 miejscu w lidze pod tym względem. :)

Jeśli Wood podpisze taki kontrakt to będę bardzo zadowolony. Widzę go w Pistons na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kcp78 napisał:

mnie bardziej ciekawi, czy wood u nas zostanie [a nie, za ile]. mysle, ze dla grajka, ktory jak dotychczas nigdzie nie zagrzal na dluzej miejsca, 27/3 to powinien byc max.!...

 

Ale to, czy zostanie, zależy od tego, za ile 😉 Bo propozycję jakąś dostanie na 100% 

Póki co chłopak wygląda bardzo fajnie, wreszcie jest jakiś skrzydłowy dobry pod względem fizycznym (wysoki, szybki, mega skoczny, długie łapy), przyzwoita trójka do tego no  i widać, że się rozwija. Ja bym pewnie zaryzykował trochę więcej niż 27/3, dla bezpieczeństwa może z team option na 3 rok albo częściowa gwarancja?

12 minut temu, eF. napisał:

Mykhailiuk to miał być gracz z końca ławki, a tymczasem ostatnimi czasy jest zabójczo skuteczny. Dlatego myślę, że w jego przypadku 'dobry mecz' nie jest jakimś wielkim nadużyciem, bo chłopak wykorzystuje swoją szansę na 120%

Faktycznie dzięki temu, że Kennard wypadł, Svi wykorzystał dobrze szansę. Ale póki co najlepiej wychodzą mu trójki, każde wejście pod kosz pachnie stratą albo czapą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eF. napisał:

@kcp78

Mykhailiuk to miał być gracz z końca ławki, a tymczasem ostatnimi czasy jest zabójczo skuteczny. Dlatego myślę, że w jego przypadku 'dobry mecz' nie jest jakimś wielkim nadużyciem, bo chłopak wykorzystuje swoją szansę na 120%. A przecież 13 punktów na zaledwie czterech rzutach to całkiem dobry wynik. Zresztą on od stycznia rzuca 45.3% za trzy przy 7 próbach. Przypominam, że Svi zarabia 'zaledwie' 1,400,000 rocznie. Jest na 420 miejscu w lidze pod tym względem. :)

 

no dobrze, juz dobrze, nie placz! ja mu mocno kibicuje! niech gra zajebisty basket ku chwale 'tlokow'. howgh!...

18 minut temu, Grzechu napisał:

 

Ale to, czy zostanie, zależy od tego, za ile 😉 Bo propozycję jakąś dostanie na 100% 

 

ale niewylacznie 'za ile'. jestem ciekaw, czy wood bedzie gotow grac u nas za nieco mniejsze pieniadze niz od 'konkurencji' :P ; z wywiadow z nim wiemy, ze sporo zawdziecza caseyowi...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kcp78 napisał:

z wywiadow z nim wiemy, ze sporo zawdziecza caseyowi...

 

Chyba w sumie pierwszy raz dostał od kogoś większą szansę... A kręci się po lidze już od 2015. Ale koniec końców i tak będzie się liczyła głównie kasa. Ciekawe czy jakaś konkurencja rzuci mu dobre oferty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brzmi interesującą, choć wpływu znaczącego na naszą sytuację mieć nie będzie przynajmniej w najbliższej przyszłośco

Jalen Rose wants to become a minority owner of the Detroit Pistons. And he hopes it happens soon. 

Rose, a Detroit native and former Michigan Fab Five great, has “broached” the idea with Pistons owner Tom Gores and would like to buy a stake in the franchise he grew up idolizing.

“Twenty years? If it were up to me, it would be 20 minutes,” Rose said in a phone interview Tuesday. “I’m planting seeds and trying to see if it can happen sooner rather than later.

“That’s a conversation I’ve broached with Mr. Gores, and it’s something we’ll continue to talk about. I’m not at liberty to say what he’s told me personally, but it’s something I’m definitely working toward.”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jalen Rose z tego co kojarzę udziela się teraz jako komentator, ale nie wiem czy gada coś z sensem i czy miałby jakieś przełożenie na image Pistons jako udziałowiec

W międzyczasie mamy porządne tankowanie, wczoraj z Raptors 5 porażka z rzędu. Sekou odstawiony od grania, podobno ma iść teraz do G-League. W sumie nic złego, lepiej żeby grał niż grzał ławę, jeżeli ma teraz jakiś chwilowy dołek. Jedyne na co warto teraz popatrzeć to Rose i trójki Svi. Drummond nabija sobie staty, zobaczymy czy będzie jeszcze w składzie po czwartku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 meczów straty to niby jeszcze nie jest tragedia, ale mam nadzieję, że nikt w Detroit nie wpadnie na to, żeby gonić Magic. Ten sezon dla nas jest już zakończony, kropka. Teraz to powinny być mecze towarzyskie (oczywiście z szacunkiem do fanów, a nie że odpuszczamy całkowicie). Na szczęście jest jeszcze parę ekip na które lubię spojrzeć, więc aż tak mnie to nie dobija. Liczę na dobry draft i konkretne ruchy w offseason. Aha, chciałem też zwrócić uwagę na to, że ten sezon całkowicie nam zepsuły kontuzje. Nie pamiętam kiedy graliśmy w optymalnym składzie. Nie, że brak tych kontuzji sprawiłby, że nagle Pistons walczyliby o HCA, ale na pewno nie byłoby tak źle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon się wyjaśni ostatecznie do czwartku. Jak oddadzą Drummonda i / lub Rose'a to będzie oficjalnie full tank mode, jak oni zostaną, to będzie lżejsze tankowanie, z jakąś wygraną od czasu do czasu. Tak czy inaczej trzeba teraz ogrywać młodzież i planować ruchy na lato 😉 Tak czy siak i tak jest lepiej niż gdyby Griffin został i byłyby dalej 'emocje' (czytaj męczarnie) w walce o 8 seed w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu

Jakby Griffin był w formie jak w 18/19 to kto wie. Kennard i Brown zaliczyli progres, doszli Rose, Morris i Wood, który okazuję się być bardzo fajnym rolesem. Na papierze wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej jak w 18/19, dlatego mogłoby nie być tych męczarni, ale teraz nie ma co gdybać. Jedynie Galloway zagrał we wszystkich meczach w tym RS, a tak Reggie - 43 mecze poza grą, Griffin - 32 mecze, Kennard - 22 mecze (trzech podstawowych graczy), oprócz tego Morris - 8 meczów, Rose - 8 meczów, Snell - 7 meczów, Drummond - 4 mecze, Wood - 4 mecze itd. Przecież bywało i tak, że tylko jeden gracz z s5 był dostępny. Trudno cokolwiek ugrać w takiej sytuacji, a tu jeszcze 32 mecze do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eF. napisał:

dlatego mogłoby nie być tych męczarni, ale teraz nie ma co gdybać

Ja myślę że byłoby kiepsko bo z grającym Griffinem Wood nie dostałby minut, tak samo Sekou więc to byłaby droga donikąd. A tak jest przynajmniej nadzieja na jakiś tam przyzwoity draft w lecie i reset dzięki spadającym umowom. Na razie zobaczymy  co przyszły tydzień wniesie nowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu

Tylko podobno ten draft zapowiada się na dosyć przeciętny. Zawsze niefart.

Aż mi się Milicić przypomina, heh.

Tak dla przypomnienia, nasze wybory od 2013 roku (nie liczę Hilliardów drugich rund)

2013 - 8 numer. KCP (a mógł być Giannis <smuteczek>, ewentualnie McCollum)

2014 - 38 numer. Dinwiddie (świetny wybór, oddany za bezcen, a był też Jok dostępny)

2015 - 8 numer. S.Johnson (bust, a mógł być Booker, czy nawet Winslow)

2016 - 18 numer. Ellenson (xD) - Malik B, LeVert, Siakam!!, Brogdon itd. Zresztą tutaj to każdy inny wybór byłby lepszy, a przegapiliśmy naprawdę dobrych grajków wybierając busta, szkoda...

2017 - tu wybraliśmy Kennarda i dla mnie spoko (choć przed Mitchellem)

2018 - 42 numer. Bruce Brown (świetny wybór, wiadomo)

2019 - Sekou Doumbouya (wierzę w chłopaka)

Czyli tak średnio bym powiedział. Przy lepszych wyborach bylibyśmy zapewne contenderem z duetem Jokić/Giannis albo Giannis/Booker, damn. Pomarzyć zawsze można, ale przecież tak mogłoby być. Czujecie to? :)

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eF. Tak, w drafcie bywało raczej kiepsko ale ostatnio czyli od 2017 idzie ku lepszemu więc nie psujmy sobie nadziei na lepsze jutro 😉

A przestrzelony pick jest i tak dużo lepszy niż przestrzelony FA a z tym to dopiero był dramat w ostatnich latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.