Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wiLQ napisał:

Czy mi sie wydaje czy jest gleboka grupa waiverowa w tym roku? Starczy dla wszystkich, wiec nie ma co przeplacac, prawda? ;->
Ale chyba nie ma w niej nastepnego McGee [tzn tania 40stka, ktora slusznie pojdzie za 50+$]?

pamiętajcie, że nic za darmo nie pójdzie z Fa🤣, ale zgadzam się, nie widzę drugiego Mcgee.

Wilq, Geddo - a na Wasze predictions można liczyć?( w zeszłych latach były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, piotreksuper napisał:

Wilq, Geddo - a na Wasze predictions można liczyć?( w zeszłych latach były)

U mnie brak czasu sprawi raczej, że nie będę w stanie zrobić swoich prognoz. Może na sam koniec przed startem RS, ale nie obiecuję. No chyba, że chcecie podobną do tego co zrobił PeWee, to 30 sekund i będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PeWee napisał:

Chciałem wrzucić moje podsumowanie przedsezonowe:

1. Spurs

2. Nie wiem

3. Nie wiem

"Lista rozczarowan sezonu"? 😜

34 minuty temu, piotreksuper napisał:

pamiętajcie, że nic za darmo nie pójdzie z Fa🤣,

Jasne, ale bardziej pytalem o te losowe zakupy po 50-70 gdzie drugi bid byl o polowe tego 😉

34 minuty temu, piotreksuper napisał:

Wilq, Geddo - a na Wasze predictions można liczyć?( w zeszłych latach były)

Moje bedzie, ale gdzies za 2 tygodnie bo przerobilem dopiero polowe druzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywizja Midwest

Silna konferencja z jednym wyjątkiem – Grizzlies Wirakoczy. Zakładając rozwój Ayton czy Jamala Murray’a to na razie to zdecydowanie za mało, by myśleć o jakimś lepszym miejscu. Wielu pozostałym zawodnikom w składzie grozi po prostu przeciętność, także sezon pod znakiem dalszej budowy i szukania lepszych zawodników.

Wskutek kontuzji Klaya kolejni są Nuggets – Gerarda. Te 50+ fp, które dałby Klay będzie nie do odrobienia zwłaszcza, że skład na obecną chwilę jest dziurawy (pozycje 9-13 praktycznie nie istnieją). Tutaj trzeba wytężonej pracy na FA, a SC nie pomaga. Z Klayem jest to skład nawet na top7, ale bez niego to inna bajka.

Potem widziałbym Mavs – Rogera. Podchodząc nawet huraoptymistycznie do Vuca (zostaje na tym poziomie produkcji), wróżąc nawet Hayward’owi znacznie lepszy sezon i progres Sabonisa to ciężko myśleć o lepszym sezonie Lopeza, taki Rondo wyżej d*** nie podskoczy, a Bogdanovic ma raczej za duży ścisk w Kings, by miał nagle robić jakoś znacznie więcej fp. Roger lubi zmiany i pewnie ten skład się długo nie utrzyma plus dojdą jakieś dodatki z FA o 4 nad ranem, ale bądź co bądź trzeba będzie dużo szczęścia by gonić czołówkę. Jak na razie top10.

Najmocniejsze ekipy to Spurs i Rockets. Gorzej, co nie znaczy źle oceniam Spurs - PeWeego. Jokic i Irving swoje zrobią. Druga linia w osobach Kantera i Rubio (bardzo udane MŚ), do tego z optymizmem można podchodzić do Bridgesa, którego rola w Hornets powinna zmienić się na plus, czy też do White’a, który po doświadczeniach zeszłego sezonu i grze na MŚ powinien zyskać. Dalej też jest solidnie z możliwą implikacją na poprawę fp (Prince, Barton).

No i mamy Rockets – antka. Walker, Griffin, Randle, Harris, Hield to gwarancja fp. Można spodziewać się kolejnego postępu w grze ze strony Bryanta w Wizards, gdzie jego pozycja na C jest niezagrożona. Satoransky w Bulls pewnie otrzyma s5, a jak nie raz pokazywał, że gdy dostanie minuty to ma to przełożenie na fp. Ciekawie może być z D. Howardem. „Waży” dużo fp (41fp) i pytanie czy to się zwróci, czy ewentualnie wywalać na FA i zyskać trochę elastyczności? Niemniej jednak tą drużynę stawiałbym na tą chwilę w top3.

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywizja Pacific

Na starcie wskutek kontuzji KD LAC – ai3 lecą w dół, podobnie ma się sytuacja z Suns, gdzie kontuzjowany jest Wall. Nie oznacza to jednak, że zespoły te są złe itd. Już sama obecność Bookera, Foxa w składzie LAC jest dużą wartością dodatnią. W zespole są też ciekawi gracze jak np. Isaac i Jaylen Brown, o których cały czas można przeczytać, że mają potencjał, że w końcu się przełamią itd. Trochę się na to czeka, ale kto wie czy ten sezon nie będzie właśnie tym przełomowym? Okoliczności sprzyjają. Są też inni ciekawi młodzi do śledzenia – Fox, Fultz, Smith, których gra i rozwój może nieść przydatne fp. Generalnie z tą drużyną może nastąpić ciekawa sytuacja, bo gdy ten oczekiwany progres u wspomnianych zawodników nastąpi (i tu wcale nie chodzi mi o +45fp Isaaca czy Browna), a pozostali zagrają na swoim poziomie to LAC ze zdrowym KD byliby u mnie nawet top3, a już na pewno w top5.

Praktycznie analogiczna sytuacja jest z zespołem Suns – bulka. Wspomniany Wall, który nie zagra, a poza nim bardzo dużo graczy młodych, z potencjałem, który tak naprawdę ciężko określić. Praktycznie każdy zawodnik powinien zrobić progres, czy to będzie Fin, czy to będzie Tatum, czy to będzie Bagley, czy też Sexton, czy może Shai coś tam Alexander, a wymieniać by można było dalej. Oczywiście rzeczywistość pewnie się nie okaże taka różowa, ale kto wie? Ale może zajść sytuacja, że brak takiego rzeczywistego lidera jakim mógłby być Wall będzie ciężka do strawienia, jak ci młodzi faktycznie się rozegrają i zabraknie tych 60fp od ww. Jedna z ekip, którą się będzie właśnie fajnie śledziło pod względem posiadanego potencjału.

Z kolei w Sonics – GeDDa mamy fajny trzon – Curry, Trae Young, Myles Turner, Oubre czy nawet ten Winslow. Dużo będzie zależało od młodych – Zubac, Huerter. Trochę bez przekonania podchodzę do pozostałych graczy, stąd też warto się chyba rynkowi FA przyjrzeć, zwłaszcza, że jest miejsce pod SC. Bardzo solidnie, ale jednak brakuje by bić się o najwyższe lokaty.

Lakers – Jendrasa to zespół dwubiegunowy. Harden – LBJ – Holiday przepaść i przeciętniaki. Oczywiście jest to następstwo tego, że wspomniana trójka swoje „waży”, ale do końcowego sukcesu moim zdaniem braknie jakiś „40stek” w składzie. Tu jak dla mnie też kłania się rynek FA i wymiana paru nazwisk na lepsze, co może poprawić wydatnie końcową pozycję zespołu. Jednak takie +200fp od najlepszych nawet przy średniakach robiących 30-35fp klasyfikuje zespół w górnej części tabeli.

Bardzo mocnym zespołem będą Kings – piotrkasuper. Liderzy w osobach Westbrooka, Lillarda, wsparci weteranami – LA i Paulem, do tego solidni Saric, Reggie Jackson, Fournier. Końcowa lokata moim zdaniem może zależeć od IT2. Ma szansę w jakimś stopniu pokazać swoją rzeczywistą wartość (bo nie jest to gracz na 24fp), kwestia czy zdrowie dopisze? Gdyby to się udało i połączyło z jakimiś nawet szrotami z FA, przekraczającymi 25fp/ocierającymi się o 30fp, to daje to top3. Osobiście wierze, że Westbrook statycznie nie straci wiele w Rockets i można liczyć na jego fp.

Postaram się jeszcze wrzucić jutro rano kolejność z grubsza jak to widzę.

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mar napisał:

Najmocniejsze ekipy to Spurs i Rockets. Gorzej, co nie znaczy źle oceniam Spurs - PeWeego. Jokic i Irving swoje zrobią. Druga linia w osobach Kantera i Rubio (bardzo udane MŚ), do tego z optymizmem można podchodzić do Bridgesa, którego rola w Hornets powinna zmienić się na plus, czy też do White’a, który po doświadczeniach zeszłego sezonu i grze na MŚ powinien zyskać. Dalej też jest solidnie z możliwą implikacją na poprawę fp (Prince, Barton).

No i mamy Rockets – antka. Walker, Griffin, Randle, Harris, Hield to gwarancja fp. Można spodziewać się kolejnego postępu w grze ze strony Bryanta w Wizards, gdzie jego pozycja na C jest niezagrożona. Satoransky w Bulls pewnie otrzyma s5, a jak nie raz pokazywał, że gdy dostanie minuty to ma to przełożenie na fp.

Co zakladasz dla takich druzyn gdzie nie ma 4+ graczy i nie ma miejsca w salary by tam porzezbic?
Bo tak na 1 rzut oka sytuacja antka wydaje mi sie gorsza od PeWee wlasnie przez takie czynniki.

4 godziny temu, Lu- napisał:

Dla mnie zabawa w fbx startuje po ponad chyba ośmiu latach. Już chyba z dziesięć razy zmieniałem waivery. Ciekawe czy uda się złowić któregokolwiek z tygrysków. 

 

3 godziny temu, Mar napisał:

Ja chyba z 5 czy 6 razy zmieniałem :D

Zmieniacie graczy, kolejnosc czy kwoty?

Jakby co moja lista wychodzi jakas nietypowo dluga, wiec pytanie czy to oznacza, ze 2 z niej na pewno skapnie czy bedzie jakas bonanza pobraniowa?

1 godzinę temu, Mar napisał:

Lakers – Jendrasa to zespół dwubiegunowy. Harden – LBJ – Holiday przepaść i przeciętniaki. Oczywiście jest to następstwo tego, że wspomniana trójka swoje „waży”, ale do końcowego sukcesu moim zdaniem braknie jakiś „40stek” w składzie.

... czyli przyklad skladu, ktory chcialem uniknac i dlatego oddalem Hardena, wiec pytanie do Jendrasa, jak na dzisiaj oceniasz ten ruch?
Nie jest za trudno klecic taka druzyne z 3 mega drogimi gwiazdami?

1 godzinę temu, Mar napisał:

Osobiście wierze, że Westbrook statycznie nie straci wiele w Rockets i można liczyć na jego fp.

Czyli ile wg Ciebie straci?

1 godzinę temu, Mar napisał:

Postaram się jeszcze wrzucić jutro rano kolejność z grubsza jak to widzę.

W wersji minimum chociaz sklad Top5 bo z tych opisow srednio wynika jak sie maja do siebie dywizje 😉
Tak czy inaczej wielkie dzieki za calosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiLQ napisał:

Co zakladasz dla takich druzyn gdzie nie ma 4+ graczy i nie ma miejsca w salary by tam porzezbic?
Bo tak na 1 rzut oka sytuacja antka wydaje mi sie gorsza od PeWee wlasnie przez takie czynniki.

Spurs mają szerszy skład ale będę się upierał, że antek ma lepszych zawodników. Wiadomo, że ciężko jest znaleźć jakieś konkretne 15stki, które nie wiadomo ile by miały robić, ale tam na dobrą sprawę wystarczą gracze dający 25fp, a to jest do zrobienia.

3 godziny temu, wiLQ napisał:

Zmieniacie graczy, kolejnosc czy kwoty?

Wszystko :D

3 godziny temu, wiLQ napisał:

Czyli ile wg Ciebie straci?

Jeżeli spełni to o czym mówi w wywiadach, czyli brak konieczności z jego strony rzutów, a skupi się na obronie, podaniach itd. to nie będzie źle, bo ograniczy słabą skuteczność, a może dołoży w innych friendly fantasy statach. Specyfika gry Rockets poza tym sprzyja nabijaniu statystyk, stąd też +/- 70 fp zrobi.

3 godziny temu, wiLQ napisał:

W wersji minimum chociaz sklad Top5 bo z tych opisow srednio wynika jak sie maja do siebie dywizje 😉

Ogarnę :)

Pokuszę się pewnie też o ocenę ruchów na FA i ich wpływ na składy tych mocniejszych ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam początek preseason. Co roku są informacje, że jakiś ziomek zrzucił 25 funtów i jest w zajebiste formie. Co ciekawe drugi gościu w tym samym czasie złapał 20 funtów i też ma być zajebisty (ciekawe czy o Kempie, który złapał pewnie z 30 kg w offseason też tak pisano). 

Do tego pojawia się jakiś meteor w stylu Joe Johnsona czy jakiegoś Monty Ellisa, który twierdzi, że leczył się u Harryego z Tybetu, miał indywidualne treningi z Rubenem Boumtje-Boumtje i jest w "best shape in his career". 

Dobra, dawać mi trzech moich kotów z waiverów i robimy hałas w całym Charlotte i sąsiednich wioskach!!! 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, niespodzianka, 3 dostalem!? Szok, zero chetnych na Williego H? Nie mowcie, ze beda na Zellera bo to wyjdzie glupio 😉

Z innych pobran nie kapuje kwoty za Bacona, przeciez on moze wycisnie doly rotacji u nas...

A Brooks to chyba idzie na jakis rekord bo kolejny sezon idzie za spora kase ;->

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.