Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu przymierzam sie do aktualizacji forum do najnowszej wersji. Dalej bedzie to IP Board, ale juz w najnowszej wersji czyli 4.XX, a nie 3.XX

 

W zwiazku z tym chcialem wybadac, co jest potrzebne na forum, czego brakuje i co byscie chcieli, zeby sie znalazlo.

 

Jesli chodzi o szte graficzna, to najpewniej poczatkowo bedzie to standardowa "forumowska" IP Board, jak obecnie, z logiem E-NBA.PL, a pozniej zobaczymy, czy bedzie potrzeba, to moze cos wymysli sie autorskiego.

 

wiem napewno, ze jest potrzeba zrobienia wtyczki odnosnie Tweetera, takz eo tym juz nie musicie wspominac. Natomiast jesli sa jakies znane w Internetach rozwiazania, ktorych brakuje na forum to piszcie.

 

 

Kiedys tez byla glosna dyskusja, ze brakuje czegos na wzor chatu, po dyskusji, zostal on zrobiony (ten z dolu storny glownej forum), ale jak pokazalo zycie zupelnie sie nie sprawdzil, takze mysle, ze w nowej wersji zostanie usuniety.Obecnie sluzy tylko wrzucaniu reklam przez spamowiczow.

 

Chcialbym w tym tygodniu zamknac sprawe i w nastepnym juz zaktulizowac forum. aktualizacje bedzie robic firma zewnetrzna, zeby colosc przebiegla sprawnie i jak trzeba. Ta sama co stawiala forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial dwie rzeczy:

 

*jakis 'dark skin', w sensie jasnej czcionki, ciemnego tla

*zeby mozna bylo w jakis sposob tagowac userow, typu @Jokićowiec i żeby on wtedy dostał  alert gdzieś w obszarze powiadomień (tak jak teraz przy zacytowaniu czyjeś wiadomości albo przy polajkowaniu) 

 

*jakieś lepsze emotki

 

to w sumie 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, tak na szybko, to podstawą jest właśnie ta wtyczka twittera. Do tego jeszcze fajne, żeby można było oznaczać userów, jeśli chcemy żeby dostali powiadomienie o przywołaniu ich w dyskusji. Z rzeczy, którą bym wyrzucił, to właśnie shoutbox i jeszcze statusy. 

 

Można też zapytać przy okazji o to, o czym wspomniał january ostatnio - czy dałoby się cofnąć z liczników posty nastukane w ATF lub innych działach, w których ten licznik został wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitter mentiony @ i #hasztagi byłyby spoko

no i na litość boską... jakiś pack emotikon, przecież tu nie idzie wyrazić siebie  :neglected:

mam nadzieje ze nie myslisz o paczce z tym jegomościem :grin:

41e3c251d92cbfd7c7d937a806699901.png

 

 

ale masz racje, jakaś paczka z emotami jest spoko pomysłem. Tryb ciemny to też must have dla mnie, twitter to oczywistość. Innych pomysłów nie mam

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest możliwość przejść w wersje pełną.

Wiem. Ale jak dla mnie jest nieużyteczna na telefonie. U nas w branży częstym pytaniem jest: "a jak to robi "świat"?". No więc świat robi to inaczej :). Ale może podgranie do tej wyższej wersji załatwi sprawę i nie będzie potrzeby wykonywać jakichś dodatkowych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nie uzywam wersji mobile zbyt duzo, ale jak uzywam to dla mnie jest swietna i, dodatkowy plus,  nie potrzebuje przelaczac sie na taptalka. Przy czym ja na mobile to uzywam raczej w trybie 'read-only' wiec trudno mi sie wypowiedziec nt opcji edycji / tworzenia postow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitter mentiony @ i #hasztagi byłyby spoko

no i na litość boską... jakiś pack emotikon, przecież tu nie idzie wyrazić siebie  :neglected:

nie wiem bo nie uzywam wersji mobile zbyt duzo, ale jak uzywam to dla mnie jest swietna i, dodatkowy plus,  nie potrzebuje przelaczac sie na taptalka. Przy czym ja na mobile to uzywam raczej w trybie 'read-only' wiec trudno mi sie wypowiedziec nt opcji edycji / tworzenia postow

 

Podbijam mocno. 

Trzy zmiany, jakich bym oczekiwał.

 

1) Zminana emotek - te co teraz są może z 15 lat temu by przeszły, no ale umówmy się, tak jak napisał Julius, nie da się jakoś siebie zobrazować nawet.

2) System cytowania. Przy większej ilości cytatów ciągle mi się to cytowanie crushuje, oczekiwałbym poprawy.

Oprócz tego, na elektrodzie na przykłąd jest coś takiego jak "cytowanie dynamiczne", czyli użytkownik zaznacza fragment, klika przycisk i mu tylko ten fragment ląduje w okienku posta. Bardzo praktyczna rzecz, nie wiem czy możliwa w tej wersji forum.

3) BRAK zmian w wersji mobilnej. Nie lubię żadnych appek typu Taptalk, uważam, że są niewygodne, a wersja mobilna tego forum umożliwia bardzo komfortowe przeglądanie bez tych apek i oferuje wszystko czego potrzeba.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.