Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

tak jak Ty probujesz to robic

Nigdzie tak nie robię, twierdzę, że trend, gdzie średni poziom ofensywy rośnie szybciej niż poziom topowych ofensyw, jest też trendem u nas, a wtedy cała logika wywodu jest prawdziwa i słabość w obronie ekip jak np. Lakers jest niedoceniana. To raczej Ty mi z jakichś powodów imputujesz coś w celu zdezawuowania moich opinii, ale masz w tym interes, więc nawet rozumiem.

Jak się nie zgadzasz, daj Hornets lepszy bilans. :))))))) 

ps

beGM nie jest bardziej spolaryzowana niż prawdziwa liga, tzn. z jednej strony mamy dwóch-trzech ordynarnych tankerów więcej, ale z drugiej - w realu mamy trzy ekipy z ujemnym bilansem w playoffach, u nas będzie tylko jedna po drugim trymestrze, a Jazz mają szanse zrobić dodatni bilans na koniec roku dzięki Aytonowi/Bledsoe, już nie wspominając, że w realu szanse na tytuł (zakładając zdrowie) mają z grubsza trzy ekipy, a u nas to jest otwarty wyścig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Qcin_69 napisał:

Eld nim popadniesz w samozachwyt, wypowiem sie i ja, tylko prosze nie denerwuj sie i nie obrazaj, bo strarczy mi gownoburz na ten trymestr :)

na plus:

-sporo wygranych wymian

-kilka milych zaskoczen w rosterze

-kontrola finansow 

na minus:

-poodawales najlepsze prospekty za biedapicki

-poszedles w ilosc nie jakosc 

-masz znacznie gorszy sklad niz ten ktory mogles miec, a mogles sie smialo bic o 2 runde jak nie lepiej

-gorsza przyszlosc niz to co miales

a teraz wytlumacze czemu nim rzucisz pierwszymi k****mi w monitor.

OKC bylo najciekawszym zespolem do prowadzenia w tym roku, masa fajnych prospektow zdobytych w duzej czesci na cudownej wymianie Westbrooka (Z Toba tak swoja droga :)) i pickow, fajne assety (picki) - tutaj naturalna droga byl atak na cos wiecej, miales do tego zajebiste narzedzia ktorych pozazdroscic Ci mogli nie tylko tankerzy ale i zespoly srodka, zamiast tego poszedles w chamski tank- co jest naturalnym rozwiazaniem dla zeapolow nie majacych top prospektow, natomiast w przypadku OKC ktorzy mieli SGA-Brown-Sabonis-Bagley bylo to rozwiazaniem slabym. Ty miales na czym budowac, ale rozwaliles bardzo fajne klocki zeby pozbierac duuuuuzo slabsze chelpiac sie pickami- dla mnie to jest zupelny brak wizji, wygrales sporo wymian ale co z tego? Nie daly Ci one ani lepszych graczy, ani lepszych perspektyw na przyszlosc- Core jaki miales to byly easy PO rok w rok ze sporym upsidem, teraz tego zupelnie nie widze- miales sklad podobny do tego co ma obecnie Longer z lepszymi assetami w postaci pickow, zamiast tego zrobiles sklad na poziomie, nie wiem, Hawks? Z dodatkowymi pickami - core ktory miales bardzo mi sie podobal, ten ktory masz teraz bardzo jest mi obojetny.

Fajnie jedt wygrywac wymiany, ale jak sie ma jakis plan na zespol, ja tego planu u Ciebie po prostu nie widze- korzystales z okazji, ale jakby zapomniales o inflacji wiec nawet wyciagajac 50 groszy z kazdej wymiany na sam koniec jestes imo 2 zlote w pizde :)

Nie traktuj tego osobiscie i nie zarzucaj mnie prosze porownaniami, bo nie pisze tego by Cie skrytykowac, tylko dlatego ze oczekiwales oceny- dla mnie przebudowa OKC jest na 3/6, znacznie wyzej mam to co zrobili Bulls przed 3 trymestrem, choc pewnie odbior bedzie zgola inny :)

No ale plus dla Ciebie ze w koncu dales wygrac wymiane Cambyemu, bo w koncu poczciwy Marcus zaczyna byc zwyciezca i z bilansem wymian 3-50 wprawdzie dalej jest ostatni ale zaczynam w niego wierzyc

Że ja ten post przegapiłem.

@Qcin_69 po pierwsze to żadnych kurw i chyui w monitor nie będzie bo:

Twoje plusy:

+ sporo wygranych wymian - tu się zgadzamy

+ kilka zaskoczeń w roosterze - też zgoda

+ kontrola finansów - pełna zgoda. Więc nie ma w sumie nad czym się rozwodzić nie ma, poza małym ale., ale o tym później.

Twoje minusy:

- najlepszy prospekt nadal tu jest i jest to SGA. Poza tym wcale nie takie bieda bo OG wpadł. Przypomnę Ci historię pewnego GMa. Sprzedawał wszystko co ma dwie nogi i biega. Później za zgromadzone picki kupił Lillarda, Bookera...ja nie do końca idę w tą stronę bo ja walczę o PO, Ty wtedy nie, ale nie widzisz pewnej analogi? 

- ilość, nie jakoś - niezaprzeczalna teza, dlatego ozłocił bym kogoś za all-stara. W pełni się z nią zgadzam.

- gorszy skład niż mogłem mieć - trudno się nie zgodzić, ale mocno za ryj trzymały mnie dwie rzczy. -22 baniek straty po Kuciu. Abym to odrobił musiał bym przy tamtym roosterze dojść do WCF. Szybki swap od Lakers/Nuggets i wtedy przyszedł by dopiero reset. Nie wchodziło to w rolę. 3x tax repeater - przedlużenie Browna 116/4 i Sabonisa 52/3 wpakowało by mnie w podatek z którego bym nie uciekł = OKC bankrut 

- czy gorsza przyszłość niż miałem? Daj mi dokończyć transfery po T2 a sądzę, że możesz się mylić. Zobaczysz wtedy mnogość możłiwości, wciąż kilku młodych graczy i to co najważniejsze - uporządkowane finanse. A powtórzę raz jeszcze. To było dla mnie najważniejsze.

Chełpię się pickami, ale chełpię się też tym że opanowałem finanse, kilku młodych wciąż jest, a mimo oddania takich prospektów wciąż masz szansę na po. Prawda jest taka @Qcin_69 że jeden by wybrał to o czym piszesz, a drugi to co zrobiłem. 

Dzięki za feedback W żadnym wypadku nie odbieram tego agresywnie a jako opinię która każdemu z nas jest potrzebna jeśli jest obiektywna. Naprawdę Bóg Zapłać i niech Ci Bóg w trzeciej Córce wynagordzi ;).

A no i Bulls zeszli niecałem 15M z salary, ja zszedłem 20M :)

Przy 130M w salary utrzymanie kwartetu SGA-Brown-Bagley-Sabonis było nie możliwe.

Wspominałeś też o tym, że planu u mnie nie widzisz? Czy 15 punktów wypisanych wczoraj wypisanych w Media Room wyglądały na przypadkowe działania a nie jakiś ściśle określony wcześniej plan? Nie. Miałem to przemyślane. Czy sądzisz, że to koniec mojego planu? Też na pewno nie. ale też nie będę zdradzał co mam zamiar zrobić dalej.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BMF napisał:

Jazz mają szanse zrobić dodatni bilans na koniec roku dzięki Aytonowi/Bledsoe, już nie wspominając, że w realu szanse na tytuł (zakładając zdrowie) mają z grubsza trzy ekipy, a u nas to jest otwarty wyścig.

jeszcze dolicz gracza z 5 występami w ASG jako 6th man ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

 twierdzę, że trend, gdzie średni poziom ofensywy rośnie szybciej niż poziom topowych ofensyw, jest też trendem u nas

Ale na jakiej podstawie?

Stosunek average ortg do TOP1 ortg za ostatnie 10 sezonów:

93,16%

94,65%

94,04%

93,58%

92,38%

93,28%

94,43%

93,27%

93,73%

95,09%

Ja tu ni c***a nie widzę żadnego trendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fluber napisał:

Ja tu ni c***a nie widzę żadnego trendu.

Ekipy z miejsc 3-5 w tym sezonie notują najmniejszą różnicę względem średniego ORTG od dekady, w poprzednim sezonie ekipy z miejsc 4-5 - tak samo. Pewnie na dalszych miejscach jest odwrotnie, nie chce mi się sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber ładnie trafiłeś na FA i chyba jesteś największym wygranym offseason, ale tak jak dawałem temu zespołowi 41/41 na starcie sezonu tak teraz po uwzględnieniu formy graczy daje 47/35 co i tak robi świetne wrazenie. 
Westbrook grający MVP sezon ledwo awansował do PO, tutaj nawet bdb forma w 2 trymestrze niewiele zmienia, ze typ jako lider nigdy nie dał rady i ciężko będzie mi uwierzyć ze akurat u Ciebie by się pozbył swoich głównych wad- do tego w rl HOU może być dodatni bo mając Hardena który jest podwajany niemal w każdej akcji ma o wiele więcej przestrzeni niż ta która Ty mu oferujesz, chyba ze chcesz nas przekonywać ze defensywi rywali będą traktować Tj Warrena jak Hardena to luz.

Fajne trafy na FA, sprzedaj je drogo, ale tak jak ten zlepek graczy ciężko było nazwać zespołem w październiku, tak i teraz nie widzę tutaj żadnego fitu na oczekiwany pace na 55W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bądźmy uczciwi i podawanie tego OKC z MVP Westbrooka jako jego sufit jest słabe, mimo że nie jestem fanem tego gracza.

Co do tego trafiłeś i sprzedaj drogi to właśnie psuje naszą grę i oddała od realizmu. W naszej grze nie byłoby czegos w stylu Hawks, bo masz mistrza lub tankujesz. Ja mam nadzieję, że fluber będzie się tych graczy trzymał i walczył co roku o Playoff, bo to też osiągnięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qcin_69 napisał:

 

Fajne trafy na FA, sprzedaj je drogo, ale tak jak ten zlepek graczy ciężko było nazwać zespołem w październiku, tak i teraz nie widzę tutaj żadnego fitu na oczekiwany pace na 55W.

Westbrook ma znacznie lepsze plusominusy od 2 miesiecy kiedy hardena nie ma na boisku wiec to srogi bullshit z tym jak harden robi gre westbrookowi. 

Rl pacers maja pace na ponad 50 wygranych i nie wiem jak ich porownywac z moja rotacja biorac pod uwage ile mieli urazow.

Generalnie cala argumentacja opiera sie o " westbrook nie zrobilby...". Niezaleznie od calej mojej rotacji, formy, zdrowia czy czegokolwiek innego. Z waszymi uprzedzeniami nie wygram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Super, ale nadal nie wiem w jaki sposob to oznacza ze jest jakis trend? 

ORTG w skali ligi rośnie szybciej niż czołowym teamom, więc sam świetny atak ma relatywnie mniejsze znaczenie. Ciężej mieć obecnie +5.0 ORTG niż kiedyś. Tak to wygląda przez dwa ostatnie sezony. Bucks mają chyba +3.3 i +4.2 ORTG względem avg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Jestem umiarkowanie zaskoczony, że nic nie rozumiesz. :D

Trudno rozumieć brednie, które nie mają potwierdzenia w statystykach.

23 minuty temu, BMF napisał:

ORTG w skali ligi rośnie szybciej niż czołowym teamom, więc sam świetny atak ma relatywnie mniejsze znaczenie. Ciężej mieć obecnie +5.0 ORTG niż kiedyś. 

Różnica między TOP 1 ORTG a średnim ORTG za ostanie 10 lat:

19/20 8,06

18/19 6,23

17/18 6,88

16/17 7,46

15/16 8,78

14/15 7,61

13/14 6,29

12/13 7,63

11/12 6,85

10/11 5,54

Ty twierdzisz, że jest trend, że te liczby maleją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Po prostu nie wiesz, czym jest ,,trend'', dlatego nie rozumiesz. :) 

Biorąc pod uwagę, że po tym jak Cię poprosiłem o wyjaśnienie, gdzie widzisz trend, napisałeś:

36 minut temu, BMF napisał:

. Tak to wygląda przez dwa ostatnie sezony. 

to z pewnością zupełnie inaczej rozumiem to pojęcie.

6 minut temu, BMF napisał:

Ale to klasyczna rozmowa z Tobą w beGM - bardzo Ci z jakichś powodów zależy, więc w pewnym momencie Ci zawsze przegrzewa się w głowie. :) Zaraz wlecą hejterzy, może znowu odejdziesz. xD

Zazwyczaj odpisujesz rzeczowo. Tutaj wjeżdżasz na mnie osobiście, bo nie masz argumentów. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

6 godzin temu, BMF napisał:

A to jest czysta manipulacja

4 godziny temu, fluber napisał:

nie dokladaj do tego jakich dziwnych teorii

4 godziny temu, fluber napisał:

O kant dupy rozbic Twoje widelki:)

4 godziny temu, fluber napisał:

a nie wymyslaj cuda:)

36 minut temu, fluber napisał:

a Ty bredzisz

28 minut temu, fluber napisał:

Trudno rozumieć brednie, które nie mają potwierdzenia w statystykach.

36 minut temu, fluber napisał:

Mialem Cie za powazniejszego.

  Jeszcze trochę i uwierzę, że faktycznie chciałeś merytorycznie porozmawiać. :D Nie bądź śmieszny. 

ps

To pierwsze to też Ty.

Klasyka begmowych dyskusji, gdy uważasz, że coś dotyczy Twojej ekipy. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.