Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, LAF napisał:

@Braveheart22 a upatrujesz jakiś czarnych koni u nas ? 

Przede wszystkim, najpierw należałoby się zastanowić, co kryje się według Ciebie pod słowami "czarny koń". 

Nie wiem, coś jak Clippers czy Suns z zeszłego sezonu, gdzie byli typowani na walkę o play-in, a zrobili zasłużenie bezpośredni awans do playoffs, z szansami nawet na 2 rundę, co akurat Suns się udało? Czy zespół typu Pacers, który sezon wcześniej nie wszedł do playoffs (przegrane play-in), a ostatni rs skończył z HCA na wschodzie? Czy może chodzi Ci o to czy ktoś z zespołów powiedzmy drugiego szeregu (przynajmniej na ten moment wydawać by się mogło) realnie zawalczy o tytuł mistrzowski? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LAF napisał:

Są różne definicje. Akurat o tą o, którą mi chodzi wpisuje się Belgia 

To teraz nie rozumiem. Jak aktualny brązowy medalista MŚ (i ogólnie zespół o takim poziomie, potencjale od lat) może być czarnym koniem na ME?

Byli faworytem swojej grupy -> wygrali ją zgodnie z oczekiwaniami

Odpadli w ćwierćfinale -> zawód, bo liczyli pewnie na mistrzostwo, a minimum medal

Gdzie tu czarny koń? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

Natomiast Ja podałem przykład Belgii bo ona była wymieniania jako drużyna, która może namieszać w fazie pucharowej, ale sporo tam było nie wiadomych i nie wiadomo było czy każdy z Belgów zagra tak jak się od niego każdy spodziewa

Ale jaki to czarny koń? I gdzie oni namieszali? Przecież oni byli wymieniani w gronie faworytów (nawet top3 według bukmacherów, możesz sobie łatwo sprawdzić) do mistrzostwa. 

Ale jak tak bardzo już chcesz i Cię to satysfakcjonuje to Sota może być tą Belgią z ostatniego Euro 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LAF napisał:

No właśnie Dania się nim okazała z Twojego punktu widzenia bo nikt na nią nie stawiał i tutaj się z Tobą zgodzę. Jednakże kto u nas nim będzie w takim kontekście okaże się po sezonie. 
 

Natomiast Ja podałem przykład Belgii bo ona była wymieniania jako drużyna, która może namieszać w fazie pucharowej, ale sporo tam było nie wiadomych i nie wiadomo było czy każdy z Belgów zagra tak jak się od niego każdy spodziewa

No dobrze dajmy spokój z tłumaczeniem tego Koledze. 
Jak jeden mąż wszyscy uważamy za czarnym koniem będzie Minny bo o to zapewne chodziło autorowi zapytania o czarnego konia.

 

Czarne Konie z Minnesotty.

6 godzin temu, LAF napisał:
Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu dzięki robaczki za lajki posta o Dubs, liczę że przelozy się to na bilans podczas głosowania :]

 

ogólnie patrzyłem sobie na ten zachod u nas i jest strasznie dziwnie, tj. Mamy:

1. Faworytow Lakers, ale coraz starszych, z możliwymi łamliwymi liderami.

2-4 Mavs, Wolves, Nuggets - zespoły depczące po piętach Lakers, ale ze swoimi mankamentami.

Mavs silna s5, super podpis Bullocka, ale Zion i AD to znaki zapytania, Porter musiałby powtórzyć zeszłoroczne playoffy i być w zdrowiu, a w realu Murray musiałby odmienić grę Hawks w obronie, żeby ludzie docenili Holidaya przy Trae. Ławka poza Herbertem i Bullockiem jest meh, no i może Olejnikiem. Ale przy spełnieniu wszystkich warunków zespół może nawet na 2 seed.

Wolves- potężna s5, ale ławki to tu za bardzo nie stwierdzono 

Nuggets - chyba najlepszy balans s5 i ławki, super support dla Jokicia ale może zabrakanc prawdziwej drugiej opcji. Brunson musi zagrać PO 2022 bis i to najlepiej x2.

 

Każda z tych druzyn może być imo na wszystkich miejscach od 1 do 4, w zależności od zdrowia.

Potem mamy fajnych Rockets i mam nadzieję moich Warriors, ale powstrzymam się od klasyfikowania siebie.

No i mamy masę zespołów, która chce walczyć o wynik, ale każdy ma jakiś problem. OKC są przeladowani na skrzydle, to samo Memphis.  Memphis potrzebny PG na już, assetow mają  bardzo dużo. Pelicans mają Hardena który gwarantuje top5-top10 RS indywidualnie w zdrowiu, Sabonisa który jest pewniakiem na RS i długo długo nic. Spurs z ciekawa młodzieżą, ale nie wiem czy wystarczy na walkę o playoffy, sam Duren na C to rosyjska ruletka. Jazz z dużą ilością młodzieży, ale DLO jako lider to niestety niewypał i mowie to jako jego groupie od rookie sezonu, ale na pewno powalczą o PO. Blazers tankują,  Kings tez może zabraknąć jakości. Suns szkoda kontuzji Jacksona i Lonzo bo może im położyć sezon przy słabym starcie. Clippers z dwoma młodymi fajnymi grajkami na obwodzie, ale tu też chyba nie czas jeszcze. Za rok masa cap space do wykorzystania, ciekawią mnie ruchy @Braveheart22 co z tego zrobi.

 

podsumowując, o ile top4 na zachodzie jest wyraźne, a i Rockets tam pukają, tak nie pisałbym się na przewidywanie miejsc od 5 do 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Eee, Herbert jest u mnie starterem. Ławka to Vassell-Bullock-Porter-Olynyk. Który z nich jest meh? Zarówno indywidualnie jak i pod względem fitu?

Sorczas, Vassella przegapiłem, on jest spoko bardzo.

Meh jest Olynyk, ale no nie jestem jego fanem po prostu delikatnie mówiąc, Porter od kilku sezonów nie grał w nba na poważnie i ten run z Dubs go trochę odświeżył,  ale mam wątpliwości czy to powtórzy, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie.

 

W każdym razie mam Cie na top2 na zachodzie, ławkę masz lepsza niz Wolves, star power lepszy niż Nuggets. Jak będziesz w zdrowiu to Lakers się napocą, bo tam Zion z Davisem będą grali w siatkówkę nad wysokimi Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

RS to maraton więc głębia ławki jest ważna ( pomijam już fakt Twojej oceny mojej ) natomiast PO to sprint gdzie gra się w 8-9 i głębia ławki nie ma znaczenia. 
 

O tym była kilkustronicowa dyskusja z Alonzo 

No ja się z tym zgadzam, bo sam jestem fanem PO koszykowki i oceniania graczy jak sobie wtedy radzą,a nie klepiąc tankerów w listopadzie, z tym że jak s5 masz chyba najlepsza z contenderow, tak ci 6-9 u Ciebie nie istnieją na ten moment imo, chyba że ktoś w trakcie sezonu zaskoczy. 

 

Potrzebna korekta albo wystrzał kogoś z obecnych graczy, bo na bank będzie to wypomniane. No, ale sezon jest długi a do playoffow daleko.

 

A co do oceny, to nie rozumiem - mam Cie top 3- top4 na zachodzie, to chyba dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LAF napisał:

RS to maraton więc głębia ławki jest ważna ( pomijam już fakt Twojej oceny mojej )?

Jest jakaś drużyna z większa głębia od Knicks w tym sezonie? 15 ludzi, którzy w real będą w rotacji prawdopodobnie. Zatem pytanie retoryczne. Na marginesie mam nadzieje, ze @MarcusCamby CambyGoat doceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sylvinho. napisał:

S5 jest mocarne ale ławka to na ten moment tragedia.

Tylko jak przez 48 minut możesz wystawić ciagle 2,3 top20 kreatorów w lidze, to umiejetność tych leszczy wzrasta. 

A cała czwórka ball, booker, middelton, tatum to top20 kreatorów. 

Wystarczy wiec, ze rzucasz za 3 i bronisZ i już jesteś kozak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True, staggerowane lineupy pomogą Wolves, ale jednak potrzebujesz kogoś kto broni i rzuca,  a jak pokazały ostatnie PO tez zagra cos na Koźle bo kołków w rogu łatwo wyłączyć i na dzisiejsze NBA samo stanie to za mało, a tu największą nadzieja Wolves jest rookie który poszedł pod koniec 1 rundy, no kiepsko to wygląda po prostu I bez jakis dalszych ruchów się raczej nie obejdzie jeśli ktoś z lawki nie wystrzeli.

 

Nie zmienia to faktu że to top2-top4 ekipa na zachodzie i są w stanie powalczyć z Lakers.

42 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Tylko jak przez 48 minut możesz wystawić ciagle 2,3 top20 kreatorów w lidze, to umiejetność tych leszczy wzrasta. 

A cała czwórka ball, booker, middelton, tatum to top20 kreatorów. 

Wystarczy wiec, ze rzucasz za 3 i bronisZ i już jesteś kozak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

No to wszystko to spełnia Moore co pokazuje jak bardzo uniwersalny z niego zawodnik. 
 

I co w związku z tym ? Wiadomo, że lepsi idą wcześniej, ale to nie oznacza, że później nie można złowić porządnego rolsa 

Można, ale jak często gosc z końcówki 1 rundy jako rookie jest w stanie grac poważne minuty w PO np w finałach konferencji z Lakers vs Curry, Butler, Lebron?

W SL robił 12 ppg na 36FG% i 25 3P%. Tu jest daleka droga do bycia zbawcą, a z tego co piszesz ma być Twoją najlepszą opcją z ławki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.