Skocz do zawartości

Gość eF.

ROTY  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie Rookie Of The Year?

    • Deandre Ayton
    • Trae Young
    • Luka Doncić
    • Wendell Carter Jr
    • Jaren Jackson Jr
    • Marvin Bagley III
      0
    • Ktoś inny


Rekomendowane odpowiedzi

dziwna sprawa z tym JJJ, bo niby wygląda fajnie (skillowo oraz w boxie), ale w RAPM wypada słabiutko (poza top 300), a w ORAPM jest jednym z najgorszych w lidze.

 

rookies z co najmniej 20 MPG:

 

Player	RAPM rank
Mikal Bridges	17
Shai Gilgeous-Alexander	96
Miles Bridges	108
Luka Doncic	110
Josh Okogie	227
Deandre Ayton	235
Jared Terrell	290
Jaren Jackson	385
Landry Shamet	405
Allonzo Trier	411
Collin Sexton	415
Wendell Carter	428
Marvin Bagley   436
Trae Young	442

 

RAPM też nie miał jakiegoś priora, który masakrował rookiech? Nie pamiętam już, ale RPM masakruje grubo.

 

Edit - Grizz z JJJ i bez Gasola mają DRTG na poziomie bottom 5 ligi, a ORTG na poziomie o 10 niższym od bottom 1 lol.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale to że ma spoko DRTG, rzuca sporo pkt, czy fajny TS% wynika w dużej mierze z zespołu w jakim gra.

Garnett i Davis byli anchorami w D swoich kiepskich zespółów i pierwszymi opcjami w ataku.

JJJ ma w D obok siebie Gasola, który jak jest zdrowy to kręci się w okolicach DPOTy level, no i w ataku też ma Gasola i do tego Conleya więc w takim towarzystwie tak fitującemu gościowi łatwiej o dobre cyfry.

Bez jaj jednak. Kg był patykiem i go ustawiali na sf bo nie dawał bliżej kosza rady. Davis na początku w obronie ssał.

RAPM też nie miał jakiegoś priora, który masakrował rookiech? Nie pamiętam już, ale RPM masakruje grubo.

 

Edit - Grizz z JJJ i bez Gasola mają DRTG na poziomie bottom 5 ligi, a ORTG na poziomie o 10 niższym od bottom 1 lol.

Nie wiem jak teraz ale rapm miał priora dawniej i rookie zawsze w nim słabo wypadali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie w RAPM LeBron był za VanVleetami tej ligi. To żaden wyznacznik jakości, którą prezentuje dany gracz.

                                       poss  orapm   drapm   rapm

63 LeBron James CLE 13267 3.5921 -1.7833 1.8088

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale rapm miał priora dawniej i rookie zawsze w nim słabo wypadali

 

Jak był RAPM z priorem to miał priora, jak był bez priora to nie miał ;] Pytanie jaka wersja się objawiła w tym zestawieniu, bo coś mi też świta, że w schyłkowym okresie świetności RAPMu niby była jakaś wersja bez priora, w której udało się opanować szum z małej próbki, ale nie wiem czy ktoś w to uwierzył ostatecznie.

 

Anyway, na rookies raczej nie ma co patrzeć - jak jest prior, to na 99% masakruje rookiech, jak nie ma priora, to w ogóle jest random shit w tych danych.

 

 

 

W ubiegłym sezonie w RAPM LeBron był za VanVleetami tej ligi. To żaden wyznacznik jakości, którą prezentuje dany gracz.

                                       poss  orapm   drapm   rapm

63 LeBron James CLE 13267 3.5921 -1.7833 1.8088

 

That ain't no RAPM bruh.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPM też nie miał jakiegoś priora, który masakrował rookiech?

to jest chyba NPI. poza tym nawet gdyby nie było, to można patrzeć jak dany rookie wypada na tle innych debiutantów.

 

Edit - Grizz z JJJ i bez Gasola mają DRTG na poziomie bottom 5 ligi, a ORTG na poziomie o 10 niższym od bottom 1 lol.

 

ano właśnie. w ogóle to nie licząc rolesów Gasol jest pierwszy w DRAPM (Giannis drugi, Covington trzeci).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis tam jest (rapm nie jest znakiem towarowym i nawet Ty sobie mozesz swoj zrobic), ale nie ten o ktorym mowa (oryginalny).

Podaj link jak możesz. Chyba, że ten 'oryginalny' jest z espn to okej, różnią się. Tak czy siak mam nadzieję, że jasne jest o co mi chodziło. 19 letni JJJ to tier1 razem Doncić'iem, a później cała reszta tego draftu i rapm nie wiele w tym momencie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego po drafcie był pocisk na Suns i Kings, bo JJJ i Luka jako prospekci byli dość wyraźnie przed draftem top2. Jak dotąd bez zmian.

Niby zasłużone pociski, ale wybory Suns czy Kings to nie są złe wybory. Bagley i Ayton mają potencjał by wbić się na allstar level. Btw jeśli można to wskakuję sobie po cichu na bandwagon 3xJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link jak możesz. Chyba, że ten 'oryginalny' jest z espn to okej, różnią się. Tak czy siak mam nadzieję, że jasne jest o co mi chodziło. 19 letni JJJ to tier1 razem Doncić'iem, a później cała reszta tego draftu i rapm nie wiele w tym momencie zmienia.

 

O linki to pytaj naszych psychostatystyków :tongue: (ja na szybko co znalazłem to 16/17 RS+PO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CiOqGlz6zjjmjUlJBNOXflG6wYAS1RLjZjtZSQHraF4/edit#gid=0 - bo tutaj niestety nie ma jednej konkretnej strony a po prostu twórca wrzuca od czasu do czasu linki na Twitterze, którego ja nie obsługuję).

 

A ten z espn to RPM czyli coś jeszcze innego (chyba większy nacisk tam jest na boxscore, przez co dziwni rolsi nie są aż tak promowani) - ale twórcą jest koleś od oryginalnego RAPMu. Imho najlepszy adv stat, bo Jokic tam jest największym KRULEM !

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba olać RAPM skoro tyle jest oryginałów i po prostu oglądać mecze. Btw @julekstep wszystko rozumiem, ale Jokić to ostatnio coś pikuje w dół. I żeby nie było, że hejtuje, bo lubię gościa. Te adv stats coś kłamią chyba. Co się z nim dzieje? /// Tak wiem schodzę z tematu i się zaraz zrobi offtop więc liczę na krótką odpowiedź i może coś dodasz od siebie co do rookies.  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba olać RAPM skoro tyle jest oryginałów i po prostu oglądać mecze. Btw @julekstep wszystko rozumiem, ale Jokić to ostatnio coś pikuje w dół. I żeby nie było, że hejtuje, bo lubię gościa. Te adv stats coś kłamią chyba. Co się z nim dzieje? /// Tak wiem schodzę z tematu i się zaraz zrobi offtop więc liczę na krótką odpowiedź i może coś dodasz od siebie co do rookies.  :onthego:

Zapraszam do lektury: http://www.e-nba.pl/topic/6126-denver-nuggets-201819/?p=633575

W skrócie:

- Jok wszedł nadspodziewanie dobrze w ten sezon a z reguły troszkę mu to zajmuje, więc teraz wszystko jest 'w normie'

- Jok ciągle nie ma mentalności scorera (jak nie trafi dwa, trzy razy to widać że siedzi mu to na bani i nie gra 'na przełamanie), mimo tego że skillset ma do tego świetny (generalnie ponadprzeciętna umiejętność punktowania z każdego miejsca na boisku)

 

Co do rookies:

Tak jak Clippers mimo świetnej gry nie mają ciągle swojego tematu (lol), tak widać że nawet ich rookasem nikt się specjalnie nie przejmuje. Ja trochę go lukam (bo mam go w fantasy ;) ) i generalnie kolo jest mega dojrzały jak na 20 letniego rozgrywajka. Materiał na fajnego solidniaka. No ale po co o nim pisać, skoro można o Sextonach tego świata! :(

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rookies:

Tak jak Clippers mimo świetnej gry nie mają ciągle swojego tematu (lol), tak widać że nawet ich rookasem nikt się specjalnie nie przejmuje. Ja trochę go lukam (bo mam go w fantasy ;) ) i generalnie kolo jest mega dojrzały jak na 20 letniego rozgrywajka. Materiał na fajnego solidniaka. No ale po co o nim pisać, skoro można o Sextonach tego świata! :(

 

SGA jest fajny, pisałem to już na pierwszej stronie. Będzie z niego kawał gracza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.