Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2019 o 13:56, Piotr Zarychta napisał:

Urząd patentowy zastrzega nie tylko patenty, ale też znaki towarowe. Skarb Kibica zostął zastrzeżony jako znak towarowy

 

Dziwna sprawa, jak ja się dowiadywałem kilka lat temu, to nie da się zastrzec słó potocznie występujących w języku polskim, chciałem być pewny, że nikt mi nie wyskoczy, że sklep koszykarski to nazwa zastrzeżona. Nie wiem jak można zastrzec skarb kibica, jeśli zastrzegają to jako znak towarowy to powinno się móc używać dalej sformułowania. Jesteś pewien, że nie możesz napisać skarb kibica? może zastrzeżone jest tylko jakby logo graficzne z tym sformułowaniem?

Pytam, bo sam jestem ciekaw jak to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka linków:

https://www.pb.pl/skarb-kibica-od-poczatku-327593

https://www.pb.pl/presserwis-axel-springer-bierze-przeglad-sportowy-w-zamian-za-pisma-kobiece-377918

Patrząc na ten drugi wygląda jakby Skarb Kibica był ich tytułem prasowym. A co za tym idzie wygląda jakby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Zarychta napisał:

Patrząc na ten drugi wygląda jakby Skarb Kibica był ich tytułem prasowym.

Pewnie jest tak, jak napisałeś. Skarb ma nawet osobną cenę. Jak ktoś korzysta z ich aplikacji, to w dzień publikacji, inaczej niż w kiosku, można kupić tylko regularny Przegląd Sportowy lub tylko Skarb Kibica. O ile mnie pamięć nie myli SK kosztuje wtedy 5 zł, a Przegląd Sportowy ma swoją standardową cenę 3 zł.

Ciekawe w sumie, że w nie można kupić Skarbu Kibica osobno w wersji papierowej (przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem). Już w środę kolejna szansa, żeby to sprawdzić, bo będzie SK o PLK w męskim i damskim wydaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.