Skocz do zawartości
Piotr Zarychta

Powrót Magic Basketball

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, rw30 napisał:

bardziej chodzilo mi o to ze szokuje mnie ze takie cos pozwolono w ogole zastrzec - to prawie tak jakby jakis jeden rzeznik zastrzegl sobie produkt 'kiełbasa', WTF, kto tam siedzi w tym urzędzie patentowym (czy innym, wydaje mi się że urząd patentowy to trochę od czego innego?) , już nawet mniejsza za ile

Wszystko można zastrzec, jeśli masz dobre argumenty i nie ma w tym nic dziwnego. "Kiełbasa" to nie "Skarb Kibica". Z prostej przyczyny; pierwsze to zwykłe słowo, drugie hasło, mogące być znakiem towarowym. Spójrz zresztą na inne zbitki "zwykłych słów", jak Just Do It, czy choćby gamingowe For The Players.

Skarb Kibica jest hasłem zastrzeżonym od wielu lat. Pracowałęm troche w różnych mediach i zawsze zagwozdką było dla nas, jak nazywać w danej gazecie tego typu wydawnictwa.

ps. i są różne drogi do zastrzeżenia swojej "własności intelektualnej". Urząd Patentowy jest tylko jednym ze sposobów.

Edytowane przez kore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Skarb Kibica" (swoją drogą genialny tytuł) jest wydawany przez Przegląd już od 1957 roku i sama nazwa to ich pomysł. A to, że ludzie zaczęli tak samo nazywać wszystkie publikacje w tym stylu to inna sprawa. Podobnie jak pokolenie naszych rodziców mówiące na każde obuwie sportowe adidasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, jesli to przeglad sportowy via axel springer to jakos moge sie z tym pogodzic, pierwsze skarby kibica pamietam wlasnie z przegladu (choc nieco pozniej niz 1957), wiec moze cos jest na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z Tempo, pomarańczowy karto jako okładka.

Moje pokolenie mówi adidasy do tej pory na wszelkiego rodzaju sneakersy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2019 o 13:56, Piotr Zarychta napisał:

Urząd patentowy zastrzega nie tylko patenty, ale też znaki towarowe. Skarb Kibica zostął zastrzeżony jako znak towarowy

Dziwna sprawa, jak ja się dowiadywałem kilka lat temu, to nie da się zastrzec słó potocznie występujących w języku polskim, chciałem być pewny, że nikt mi nie wyskoczy, że sklep koszykarski to nazwa zastrzeżona. Nie wiem jak można zastrzec skarb kibica, jeśli zastrzegają to jako znak towarowy to powinno się móc używać dalej sformułowania. Jesteś pewien, że nie możesz napisać skarb kibica? może zastrzeżone jest tylko jakby logo graficzne z tym sformułowaniem?

Pytam, bo sam jestem ciekaw jak to jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można, skoro oni zaczęli jako pierwsi w Polsce wydawać taka gazetę. Tak jak nie można wydawać gazet Sport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Piotr Zarychta napisał:

Patrząc na ten drugi wygląda jakby Skarb Kibica był ich tytułem prasowym.

Pewnie jest tak, jak napisałeś. Skarb ma nawet osobną cenę. Jak ktoś korzysta z ich aplikacji, to w dzień publikacji, inaczej niż w kiosku, można kupić tylko regularny Przegląd Sportowy lub tylko Skarb Kibica. O ile mnie pamięć nie myli SK kosztuje wtedy 5 zł, a Przegląd Sportowy ma swoją standardową cenę 3 zł.

Ciekawe w sumie, że w nie można kupić Skarbu Kibica osobno w wersji papierowej (przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem). Już w środę kolejna szansa, żeby to sprawdzić, bo będzie SK o PLK w męskim i damskim wydaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, żę takie pytania się pojawiały w tej dyskusji, to informuję, że zrobiliśmy dodruk pierwszego numeru Magica i jest dostępny w naszym sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mich@lik za każdym razem przy nowej okładce jak jest dostępna na stronie, są daty wysyłek. A tutaj nie chcę przesadzać ze spamowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Piotr Zarychta napisał:

Wersja cyfrowa Skarbu Fana jest już dostępna w aplikacji

Już kupiłem :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elegancko to wygląda, dobrze się czyta. Nic lepszego w Polsce przed sezonem NBA nie będzie. Tylko... tego Brada Stevensa nie musieliście zatrudniać jako trenera Brooklyn Nets :P

BTW, fajnie, że apka obsługuje podział ekranu. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tę wersję cyfrową da się wrzucić na Kindle czy trzeba się męczyć z telefonu/laptopa?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech, dzięki. 

@rw30 Nie wiem co w tym śmiesznego. Na Kindle się dużo wygodniej czyta obszerne teksty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi