Skocz do zawartości

Houston Rockets 18/19 - co wy żeście najlepszego zrobili?!


JakubW

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmieć powinno co morey a raczej jak morey to widzi?

Butler przy Hardenie i Paulu? Przy Chrisie w sumie ok bo przy nim każdy wygląda ok, natomiast duet Butler-Harden to jakieś s-f

 

Wiem, że ktoś mi zaraz zarzuci że hejtuje przecież Houston i Hardena. I tu się zgodzę

Ale czy Wy drodzy forumowicze widzicie owocną współpracę tych panów?

Pytam z czysto sportowego punktu widzenia, od strony potrzeb zespołu i taktyki.

pominmy na razie ich ego, charaktery i to że chciałem Hardenowi nasrać w brodę

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak ze jak Daryl Morey cos widzi, to ja nawet jak tego nie widze to i tak mu wierze. Cos takiego jak Pat Riley 1990 - 2014, czyli mozesz sie nie zgadzac, moze ci sie nie podobac, ale pewnie na dluzsza mete to on ma racje.

 

Natomiast, tak jak pisalem (pomijajac to ze moja teoria sie nie zawsze sprawdza, ale generalnie tak) to sie nie stanie ze wzgledow finansowych i z tego powodu, ze Butler i jego agent storpeduja transfer to kazdego zespolu ktory nie da mu superMaxa*, a Houston, wydaje mi sie, nie maja finansowo mozliwosci by to zrobic, albo, jesli maja, to razem z podatkiem beda mieli salary z 300M/rok... czyli nie maja mozliwosci

-----

*lub czegos w okolicach superMaxa, cos a'la Pol George contract

 

 

anyway, tak czysto sportowo to wydaje mi sie ze to sredni fit ( w ogole Butler to ze wzgledu na swoj skillest, to jak lubi grac i to jaki jest w szatni, przecietny fit dla wszystkich praktycznie druzyn z czolowki). Z drugiej strony, lepiej by go bylo miec niz nie miec, chocby na rok.... ale, jak pisalem wyzej, na ten rok on sie raczej nie zgodzi. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gracz NBA a nie pitbull bez kagańca. Ludzie chyba zbyt przeceniają aspekty ''psychologiczne''

 

Oni mają razem grać w kosza przez kilka godzin tygodniowo a nie brać ślub. 

 

Co do jego rzutu

 

17/18

 

Catch and Shoot - 38.3 %

Wide open - 40.8 %

 

16/17

Catch and Shoot - 44.2 %
Wide open - 46.1 %
 
Imo nie ma tutaj powodu do zmartwień. Zresztą w zeszłym sezonie też miało tam piłki nie starczyć a Gordon dostawał jeszcze więcej rzutów niż bez Paula tak więc Butler  byłby tam drugim scorerem i robił raczej bez problemu jakieś 20ppg na 60% TS i nikomu by to zbytnio raczej nie przeszkadzało 
Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Cousins dostał ofertę supermaxa od Kings, tylko ją odrzucił.

 

Super maxa? za 205/5?Nie wydaje mi się. Planowali mu dać, a DMC planował podpisać, ale w tak zwanym międzyczasie wymienili go.

 

 

Tak jakby pamiętam Butlera z Bulls i on nie bardzo chce być drugą opcją

Przecież z tego samego powodu ucieka z Wolves

 

A jego trójka. Jest poprawna, w Rox przy mnóstwie akcji, przy Open lookach może faktycznie być niezły

Tylko czy oni się nie zagryza w szatni?

 

Tylko Bulls czy Timberbulls to trochę inna historia niż Rox. W Chicago były napięcia pomiędzy Butlerem za zarządem (który nie chcieli dać mu grubej kasy i chcieli by Thibs grał nim mniejsze minuty czego Tom nie zrobił) Do tego Butler miał być 2 opcją za Rosem, który był po kontuzjach.  W Timberbulls rzecz rozbiła się o kasę. Jak zaproponowali dla Wigginsa 5 letni kontrakt bo było mniej więcej jasne, że jeśli dojdzie do wyboru 5 letni dla Butlera czy dla KAT-a to dostanie ten drugi.

 

Z to ucieczką od Soty to nie do końca tak. To raczej była decyzja zarządu. Mieli w perspektywie długi i drogi kontrakt dla Butlera, który jako lider nie odnosił jakiś spektakularnych sukcesów na wschodzie. Butler jako 2-3 opcja jest super jako pierwsza na kontrakcie za 40 baniek nie do końca.

 

Harden i Paul to inny kaliber zawodników niż to co Butler miał Bulls czy w Socie. Myślę, że też jakieś tam znaczenie miało to, że grał znowu dla Thibsa, który jako prezydent i trener jakoś nie może się dogadać (podpisywał zawodników, a potem nim nie grał) a patrząc na zaciąg z Bulls 2011 to Jimmiemu mogło się coś przypomnieć.

 

W Houston Butler teoretycznie mógłby dostać 5 letni kontrakt (bo 5 letni ma tam tylko Capela) choć wiele zależy od tego jak to wszystko wyjdzie. Paul niby był pewniakiem do 5 letniego a dostał tylko 4 lata.

 

Ciekawe jest to co powiedział nowy właściciel Houston, że z nie mam problemu jeśli chodzi o płacenie tax-u pod warunkiem, że "wygrywają", a jeśli nie będą wygrywać i będzie płacił tax to poszuka nowego GM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby pamiętam Butlera z Bulls i on nie bardzo chce być drugą opcją

Przecież z tego samego powodu ucieka z Wolves

 

A jego trójka. Jest poprawna, w Rox przy mnóstwie akcji, przy Open lookach może faktycznie być niezły

Tylko czy oni się nie zagryza w szatni?

 

 

no, przecież od razu napisałem że sportowo to wg. mnie średni fit  : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rockets zdobyli 128 punktów w meczu preseason. 28 trafionych trójek (84 punkty) 36 punktów z paint oraz 8 z wolnych.

Czy ta rewolucja nie powinna ułatwiać gry w obronie zespołom? Można odpuścić dużą część parkietu w obronie.

i co lepsi trenerzy beda to wykorzystywac, majac na przyklad w skladzie top graczy na mid range (DD i LMA), gdyz inne ekipy beda olewac obrone tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets zdobyli 128 punktów w meczu preseason. 28 trafionych trójek (84 punkty) 36 punktów z paint oraz 8 z wolnych.

 

Czy ta rewolucja nie powinna ułatwiać gry w obronie zespołom? Można odpuścić dużą część parkietu w obronie.

Z Chińczykami akurat Rockets sobie mogli wybierać jaki rzut chcą oddać i byl on constested tylko wtedy gdy chcieli

 

Niczego to nie ułatwia bo mając najlepsze g o [?] midrange shootera i top finishera w lidze ciężko odpuszczać jakieś strefy

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę, że spurs będą poniżej średniej ligowej w ataku?

 

 

@Carl@ - tego nie wiemy choć kontuzje jak by na to nie patrzeć ogołociły spurs z graczy w rotacji nr #4 i #12 więc i tak spurs są teraz dużo słabsi i wszystko leci w dół poprzez samą w sobie słabość składu

 

w poprzednich sezonach o czym pisałem spurs w pełnym składzie i  REKORDOWYM sezonie byli #8 atakiem a rok później już tylko #17

czyli jeszcze z Leo na ćwierć etatu i weteranami już byli w dolnej połowie ligi a teraz straty w składzie są ogromne.

 

Dlaczego podjąłem temat?

 

spurs przechodzą przymusową wymianę systemu i Pop zrezygnował ( lub został zmuszony przez okoliczności) przede wszystkim z graczy defensywnych:

 

straty spurs z dwóch sezonów to przede wszystkim

 

defensywni lub utra-defensywni nic nie wnoszący w ataku:

 

Leonard - 2W

Green/ultras

Anderson/ultras

Dedmon/ultras

Simmons/prawie ultras

Murray/ultras - poprzez kontuzję ACL

 

ofensywni:

 

Parker

Leonard/2W

w tym wieku to już dziadek Manu choć rola w obronie jakaś jeszcze była

 

dodatkami do składu stali sie bardzo ofensywni gracze:

 

Bellinelli - utras

DDR - hiper ultras

Gay - skryto-ultras który z przymusu będzie kotwicą w obronie

White - nowa rola po kontuzji DJM czyli odpowiedzialny za przyspieszenie gry i lepszy spejsing za 3

 

Poetl - jedyna niewiadoma jak się wpasuje w skład

 

z pozostałych graczy dominować będzie ofensywne nastawienie - Mills i LMa ( bardzo niedoceniany w D) oraz jedyna kotwica pod koszem stary Gasol

 

tak naszkicowany zespół nie mający już stoperów Leo/DG/Simmons/Kyle będzie zmuszony do znaczącego przyspieszenia gry i pace tu raczej oszuka prawdziwy obraz jakości ataku ale IMO ucierpi przede wszystkim ( jak nie TYLKO) obrona spurs

 

niestety Murray był 4 najlepszym graczem PreSeason w SA ale z drugiej strony strasznym hamulcowym ataku

obecnie piłka będzie w rękach DDR  który zapewne z RudyG zagrają bardzo dobry ofensywnie sezon.

Dokładając do tego LMA rysuje mi się odmienny obraz spurs od tego od lat... bez obrony wesoła koszykówka

w meczu z Rakietami w 4Q nawet przy kontuzji Murraya spurs prowadzili do czasu gdy Pop wstawił D-Ligue skład podczas gdy Pringels katował zespół 9 osobową rotacja - tak tak - playoffową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The Minnesota Timberwolves reached out to the Houston Rockets about a possible Jimmy Butler trade on Tuesday after talks with the Miami Heat fell apart.

The Wolves have remained adamant on receiving both Eric Gordon and P.J. Tucker from the Rockets.

Houston, so far, has refused to include Tucker in talks.

Tucker is entering the second season of a four-year, $32 million deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon hejtowania Jamesa Hardena uważam za oficjalnie otwarty!

 

 

 

 

tutaj troszkę więcej do pohejtowania, w zestawie: kroki, wymuszenai fauli, brudne faule oraz tzw beard fake:

 

przeciwnikiem jakaś drużyna w pomarańczowych koszulkach, czyli chyba Suns albo Charlotte Bobcats. Nie wiedziałem że Scola jeszcze gra, no i Fredette wreszcie w NBA!

 

ogólnie w związku z tym że nie ma nic lepszego w kibicowaniu niż być po hejtowanej stronie [choć fani Lakers zdają się ze mną nie zgadzać z tego co widzę w ich wątku], ogłaszam w tym wątku konkurs na najlepszego hejtera Hardena. Na podstawie postów w tym i innych wątkach będę co miesiąc uaktualniał ranking. Proszę o odrobinę choć kreatywności i, w miarę możliwości, unikania wpisów o oddawaniu wydzielin ciała na Hardena bądź członków organizacji Rockets. Takie wpisy będą bardzo nisko punktowane.

 

@joseph @ignazz i inni - do dzieła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasranie w brodę sprawiło ze jedyne co możemy zrobić to powalczyć o srebro.

 

Złoty klocek już jest poza zasięgiem.

 

Ja nigdy nie hejtowalem Hardena tylko głupiej ligi i sędziów którzy się nabierają na te jego sztuczki.

Trudno mieć do Hardena pretensje jak na takim stylu zbudował swój sukces i tak z 200 mln przychodu.

 

Gość w skrócie wyżej nawet zebrał ode mnie pochwały

https://twitter.com/duckisgod/status/1050043284691804160?s=20

https://twitter.com/duckisgod/status/1050043284691804160?s=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.