Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2018/19 - No Parker, No PO.


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

W zakopcu słaby zasieg.

Jak już załadowalo ci się forum to nie musiałeś czekac na wczytanie linka

 

Zyskałeś pare wolnych chwil dla siebie i limit netu lepszy

Na chwilę obecną warunki spełnia jedynie (w miaaaaarę oczywiście, żaden z niego ultimate 1v1 defensor) Gay.

I to jest problem bo po kontuzji jest bardzo wolny na nogach.

Bertans musi zrobić step up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę z liderami

Pop chciał podobno mocno punktujacego SG aby móc grać w ataku switche na Hardena curego

 

Tego mu od lat brakowało i przy tym samym końcu parkietu ma iść LMA

 

oczywiście brakuje d3 SF i to jest problem ale atak ma iść właśnie para liderów i nie muszą sobie zabierać pozycji

 

Dodatkowo pop szukał puntujacego z kozlem coś w stylu Manu 2005

Różan daje to

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, że Pop jest tak naiwny, że ktokolwiek w SA jest tak naiwny by budować drużynę pod kątem Warriors? Po co? Na pierwszą rundę i ugranie 1 meczu i w zamian za to miałby tak słabo spasować ekipę? Coś się w Spurs popsuło, ale nie chodzi tu o kontuzje Leonarda. Popsuło się już w poprzednie lato gdy komuś sufit na głowę spadł i zamiast zachować elastyczność to dali dwie fatalne umowy - dla Pau i Millsa.

 

Natomiast nie wydaje mi się żeby Spurs mieli nie awansować do PO. W tym roku też trzeba było być bardzo solidną drużyną, bo przecież 8 seed został dla Soty, która przez sporą część sezonu kręciła się wokół HCA. Raczej San Antonio nie będzie słabsze niż rok temu. To musiałaby się stać katastrofa. Można powiedzieć, że oddali Dannego Greena za Derozana. Mówienie, że to ich osłabi to już czepianie się na siłę. W RS będą mocni jak zwykle. Oczywiście pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, ale zdecydowanie bardziej zdziwiłby mnie brak Popa w PO niż gdyby jednak ugrali HCA.

 

Co roku (w każdym sporcie) pojawiają się przehajpowane ekipy przed startem sezonu. Bo są sympatyczne, bo zawsze w drugim szeregu i nie zdążyli nikomu napsuć krwi, bo coś nowego, bo ciekawy projekt. I potem wiele z tych ciekawostek brutalnie weryfikuje noisko/parkiet. Spurs są zupełnym przeciwieństwem tego schematu, bo są nudni i statyczni stąd co roku regularnie zaniża się ich możliwości, bo trudno się nimi jarać ot tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarze w Spurs chyba ssą i to mocno.Danny Green "I played with a tear in my groin"i ci nic nie wykryli .

 

https://itunes.apple.com/ca/podcast/episode-1-danny-and-kawhi-get-traded/id1416407829?i=1000416474505&mt=2

 

jak ja lubie takie blyskotliwe wnioski. a skad wiesz,ze grajek danny nie mija sie z prawda?!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w obliczu zle zdiagnozowanej kontuzji Leonarda- watpie, zeby zli gracze uwzieli sie na wspanialych Spurs.

 

czyli,ze 1. case uprawnia cie do postawienia tezy,ze sztab medyczny spurs 'ssie'?!...

 

a propos 'sztab medyczny ssie',przypomniala mi sie historia sprzed paru lat,gdzie pistons zanotowali wzrost liczby podkreconych kostek. co sie okazalo? - team dostal nowe obuwie treningowe,ktore,jak sie okazalo,'absorbowalo' zbyt duza ilosc potu...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Outside of where I'm from, I represent this city harder than anybody. I've got so many goals I want to accomplish still. I just can't wait to put that jersey back on and keep going."

 

-DeRozan

 

To powinno być smutne dla fanów Spurs.

Edytowane przez Baptizia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wpisy dotyczące spurs i ich coraz niższe pozycjonowanie w tabeli* /* widzę już pozycję #16 w NBA u @Januarego/ a i przypadki jeszcze poniżej tej pozycji bo: Memphis, Heat czy Mavs się zdarzają ( jednostkowe na razie) /potwierdzenie tendencji spadkowych wielu z was ( m.in.joseph) pozwólcie że się odniosę w tym wpisie.

Jakie to są zarzuty:

  1. FO spurs od dwóch lat robi mizerną robotę/ ssucking summer
  2. Rynek San Antonio nie przyciąga dużych Ryb z FAM/ big market rules
  3. Pop jako coach jest już zdziadziały i koniec kariery blisko/ take a pill Grandpa
  4. Zespół w całości jest źle zbudowany, gra archaiczną koszykówkę, brak strzelców za 3 i nie broni./ oldschool
  5. Spurs przegrali wymianę z Raptors/ looser is looser
  6. Rozan jest beznadziejnym fitem do LMA/ i don’t like U
  7. Spurs nie awansują do PO – end of streak from 1998/ Duncan’s era is OVER

Ciężko na 1-4  punkty odpowiedzieć całkowicie przecząco. Spurs będąc klubem żyjącym przede wszystkim ze swoich wychowanków są zakładnikami tego we wszystkich tych 4 aspektach. W kod prowadzenia zespołu wpisana jest długowieczność i stopniowy postęp.

Częściowo punkt 1 ale i 2 i 4.

Swoistą nagrodą za lojalność u spurs są sowite i bezsensowne kontrakty Millsa ( 50/4 choć przyznacie że 12,5 mln to nie jest aż tak astronomiczna suma) oraz Gasola ( 48/3* 3 rok 6mln gwarantowane ) – tu nagroda za pójście na rękę klubowi przy próbie pozyskania CP3 i równoczesnym opt out Gasola co umożliwiało te starania rok temu.

Klub po prostu płaci za solidność i lojalność „swoim”…

Robi to i tak w określonych kwotach bo nigdy nie ukrywało że pójdzie w max kontrakty Dereków Andersonów czy S-Jaxów. Jeżeli sypnie kasą to i tak daleko im do Dengów tej ligii… daleko

Wracając do punktu pierwszego.

Ale czy FO ssie?

Na pewno nie! Rozwija wizję na swój sposób i jest konsekwentne w doborze graczy do systemu, specyfiki Popa i nawet drammaLeo patrząc jak cichym graczem jest Leonard była i jest trudna do wytłumaczenia. A w 2015 niemożliwa do przewidzenia.

Punkt. 4

Złe obecnie spasowanie graczy i gigantyczny brak w składzie: dominującego SF tak ważnego w dzisiejszej koszykówce/volume scorera-gracza z rzutem za 3/plastra na gwiazdę przeciwnika łączy się z tym faktem, że spurs w utraconym Leonardzie mieli wszystkie te 3 elementy. Po prostu strata Leonarda to chyba większy cios niż obecnie to, co jest w Cavs.

Odejście Leonarda zabrało wszystkie 3 klocki z pokoju zabaw. Taki mamy klimat i ciężko zrobić jednym ruchem tropiki na Syberii.

 

A co mamy? Jaki skład i jaką rotację. ( założenie brak zmian do lutego)

Najbardziej logiczne jest chyba ( wraz ze wzrostem doświadczenia młodych) rotowanie w kierunku niższego składu z LMA na 5 i niestety wrzucając do S5 nieprzygotowanego dziś Bertansa ( PF z rzutem) a może i White’a który lepiej kreuje niż Murray

Na początku zachowawcze: Murray/Rozan/Gay/LMA/Gasol z kompletną dziurą w obronie na SF i brakiem rzutów za 3 gdzie koniec meczu będzie zapewne: Murray/Rozan/Belli/Gay/LMA lub M/Mills/R/G/LMA– czyli archaiczne początki z rezerwami: Mills/Belli/Manu*/White/Bertans/Poetl/Walker/Cunningam/Paul**/Metu***

Docelowo: White/Rozan/Murray/Bertans/LMA – lepsza obrona i lepszy spaceing, bardziej nowocześnie tylko wiecie jak Pop lubi jechać młodych… i tu dochodzę do Walkera wybór numer 18 najwyższy własny pick od czasów Duncana 1997 oraz Leonarda ( po wymianie #15) z 2011.

Jeżeli Pop nie zmieni nastawienia do młodych od czasów Parkera to zobaczymy go na 15 minut z czymś jak 6/2/2/0,5 i nie ma co się rozpisywać o atletycznym SG  w roku 2019.

Tu brak informacji jak to się rozwinie….

Z dobrych wieści zespołu który bez SF wygląda jak spurs 2008-2012 to ta gdzie Murray mocno trenyje rzut za 3. Podobno wpada.

Większe oczekiwania mam, co do Austriaka Poetla, bo spurs od lat mają autostradę pod kosz i coś czuję, że gość może być bardzo przydatny, jako mobilny shotblocker w obronie i przydatny p’n’roller w ataku równocześnie. Nie podgrzewam się jakbym miał skończony projekt ale coś w nim może Pop dostrzegł i będzie to najważniejszy gracz wymiany? ( )

Żarty żartami, ale dla mnie sleeper ( fani roto bądźcie czujni)

 

 

Punkt.5

Zachowanie otoczenia Leonarda i postawienie spurs w takiej koszmarnej sytuacji jak w lato 2018 sprawiło, że nie można było wymiany wygrać.

Paczka Lakers to było mało, nigdy nie potwierdziła się paczka picków Bostonu, w 76ers wszystko przewróciło się o Fultza a Clippers też nie byli chętni tak łatwo dać Harris plus #13 #14.

To były raczej plotki dziennikarzy.

Pop wybrał na swoje stare lata brak tankowania przy tak drogim zespole i ze stołu zabrał najlepszego gracza możliwego.

Wcześniej sprawdzał na potrzeby rozmowy z Leonardem dostępności graczy wielkiego formatu w San Diego i przyjechał z ofertą do niego Kemba… wierzysz w to Leo i zostajesz czy nie?

Nie uwierzył

Punkt.6

DeRozan – gracz o najniższej ocenie tego forum w stosunku do jego aktualnej wartości.

Znamy jego słabości:

1.            Brak rzutu za 3 – bez większych szans na poprawę, już bardziej na lepszą selekcję i więcej wejść pod kosz

2.            Bardzo słaby poziom D – też nie oczekuję cudów, bo pamiętajmy, że Cass był trenerem od D w Dallas, 2011 więc Pop cudotwórcą nie będzie…. ale dobry atletyzm DDR  plus praca w nowym systemie poprawi D gdy obok siebie będzie miał innych graczy i inny podział zadań…

3.            Bardzo słaby PO performance

O ile w pierwszych dwóch punktach nie zamierzam umierać za Gdańsk i udawać, że nie ma problemu, gdy one są ( widzę miejsce do poprawy obu elementów) o PO i jego sadzaniu w 4Q, spadku produkcji itp. napisano eseje chcę się podzielić jedną koncepcją:

W Toronto z DDR, jako liderem trochę od lat bito głową w mur i dopiero rok temu zrobiono korekty systemu, które były za bardzo niedopracowane i w PO przypomniały o sobie dawne czasy.

Swoista definicja obsrania przypisywana do DDR w PO jest w dużej części słuszna, ale w spurs PO będą ustawiane inaczej i zadania DDR też. Dodatkowo wiodącym graczem jest podkoszowy, gdy w systemie Raptors to byli obaj obrońcy.

Faktem jest, że spadała produkcja DDR ale mało kto wskazuje że tragiczne w skutkach było połączenie go z równie dramatycznym zjazdem Kyle.

Zobaczcie…wpadło mi to

WORST PO FG% since 2002

  1. Bibby 2011 – 28,1%
  2. Kyle 2016 – 31,6%
  3. Hughes 2006 – 31,9%
  4. Hunter 2005 – 31,9%
  5. Rozan 2016 – 32%

Obecność obu liderów Toronto w tej historycznej liście sprawia, że ja jednak po pierwsze chcę zobaczyć ich PO performance z osobna a po drugie DDR z dominującym wysokim.

Toronto było poprzez taką parę graczy podwójnie dysfunkcyjne i swoisty konkurs, kto spieprzył bardziej nie pomagał obu… więcej z RS miał zawsze DDR ( uznanie 3rd 2nd allTEAM) więc i stres był większy i odpowiedzialność. Jestem zdania, że Toronto samo wpuszczało lidera swojego w ślepe uliczki i mimo, zże Kyle wyglądał lepiej ( przede wszystkim poprzez obronę) to był tym przysłowiowym grabarzem.

Wierzę, że w spurs DDR dostanie lepszy system maskujący  

Punkt.7 czyli swoista synteza zarzutów i efekt tych punktów łącznie – brak PO.

Najczęściej powtarzana przepowiednia: brak spurs w PO- bo docisk młodych ekip, bo suns, bo Memphis, bo Mavs, bo Minny podtrzymają tendencję, bo liderzy spurs nie pasują do siebie, bo odszedł Anderson i Parker a przede wszystkim Green itp…

Przypomnienie:

W bardzo niedogodnym ze względu na bardzo dziwne zachowanie Leonarda okresie 2017/18 spurs z osamotnionym liderem ( LMA), kontuzją z lata Parkera, przymusowym oddaniem ekipy młodemu Murreyowi ( koszmarny przymus na PG) oraz wrzuconym na głębokie wody S5 slo-mo Andersonem i na siłę szybko dopasowywanym, jako eksperyment po kontuzji Gayem spurs ocierali się o #3 pozycję na mocnym Zachodzie, jednakże ciosów ciąg dalszy …. styczniowe dalsze zawirowania w zespole z Leonardem, gorący luty w szatni „Parker 100x gorsza kontuzja” i końcowy uraz LMA mógł zabrać Spurs PO ( 7 seed).

WYSZLI OBRONNĄ RĘKA

IMO jesień nie będzie już tak TRAGICZNA i spurs będą robić swoje, czyli PO będą…

Reasumując:

Może to zbytnia ufność w system spurs, działania Popa a może zbyt łatwe tłumaczenie niesprzyjających okoliczności, ale ja wierzę w projekt bardzo bardzo wymuszony nieprzewidywalnym zachowaniem Leonarda w zakresie, w jakim mogę wierzyć.

Spurs rok temu i start i koniec sezonu mieli BARDZO PECHOWY a bardziej otarli się o seed #3 niż stracili PO.

Do składu bez Leonarda dołożyli DDR. Rozpatrując to jako zamianę 1:1 to strata ale w realnym porównaniu co dał rok temu Leonard to zysk „za darmo” gracza na ALL STAR RS lvl.

Brak mi rzutów za 3, brak mi stopera dla gwiazd, brak mi dobrego SF. Ale wierzę że w kwietniu 2019 nie będzie mi czegoś brak….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spurs rok temu i start i koniec sezonu mieli BARDZO PECHOWY a bardziej otarli się o seed #3 niż stracili PO.

 

 

Spurs PO ( 7 seed).

WYSZLI OBRONNĄ RĘKA

IMO jesień nie będzie już tak TRAGICZNA i spurs będą robić swoje, czyli PO będą…

 

Wszystko super, ale nie pisz w ten sposób, bo Przemek Orliński będzie się znowu głowił, czy robisz to przez przypadek, czy także krzyczysz w swojej głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Punkt.6

DeRozan – gracz o najniższej ocenie tego forum w stosunku do jego aktualnej wartości.

Są tacy gracze, którzy w statach dla nerdów wygladają "tak sobie" ale przez jakies bycie clutch/wielke mecze/wynki drużyny itd itd są  doceniani czyli np Durant czy Irving

Są też tacy gracze, którzy w statach dla nerdów wyglądają znakomicie ale eye-test/wyniki druzyny itp robią z nich nieco gorszych i są mniej doceniani przez bardziej "typowych fanów" - Butler, Jokic, Paul

 

W przypadku DeRozana jest tak, ze wygladał tragicznie w różnego rodzaju statach dla nerdów (w tym RS wygladalo jednak znacznie lepiej) a i niedzielni fani nie mieli jak doceniać gościa który w meczu playoffs robi b2b 8 i 13 pkt 

 

Tak więc jest szansa, że to bierze się stąd że jest jedynym połączeniem obu z all starów tej ligi - Bycie słabiakiem u nerdów i u "oglądających mecze" 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs rok temu i start i koniec sezonu mieli BARDZO PECHOWY a bardziej otarli się o seed #3 niż stracili PO.

 

Że sezon pechowy to się zgodzę, ale, że bliżej było do 3 niż do straty PO to lekki odlot IMHO.

 

Ja bardzo jestem ciekawy jak się rozwinie (rozwinął?) Murray. Może on być bardzo ważnym elementem do ułożenia całego tego bałaganu jakim obecnie jest skład Spurs. Niby robi postępy, natomiast wydaje mi się że wymagania w stosunku do niego wzrosły znacznie - ciekawe czy dźwignie.

 

P.S. Ignazz, jako fan Spurs - czemu w swojej sygnaturce masz cytat w którym jakiś typek z ligi chińskiej mówi coś o jakimś typku z Raptors? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.