Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2018/2019


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie patrząc na te ostatnie mecze wydaje mi się, że Bolden w S5 to byłby naprawdę dobry pomysł

 

w te 102min gdy Embiid grał z Boldenem to Sixers mają 97 DRTG i +17 net

 

O ile samo w sobie zamienienie Boldena z Chandlerem w S5 może jakoś nie zmieni wyników S5 bo tak czy siak ten lineup daje radę to Chandler z ławki byłby sporym upgradem dla tych minut z Benem bez Embiida [jak zresztą każdy kto potrafi rzucić a w obronie nie jest Shametem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co "zaczelo sie"

 

zaczelo sie to jak zwykle wyolbrzymianie problemu, ktorego tak naprawde nie ma, bo to najpierw poszedl news, ze Jimmy z Brettem mieli spiecie, gdzie Jimmy mowil swoje, a potem Brett sie do tego odniosl, ze to w ogole nie byla negatywna rozmowa i w zaden sposob nie byl atakowany ani sam Brett ani nikt inny, po prostu jak masz zawodnikow, to nawet lepiej kiedy mowia co mysla, zeby znalezc nić porozumienia

 

i tak jeszcze ode mnie, dopoki Ben Simmons nie nauczy sie robic COKOLWIEK w ataku w crunch time, to tam najzwyczajniej w swiecie beda problemy z wygrywaniem meczow na styku, jak przegrali niedawno ten mecz z dogrywka przeciwko Celtics to on nie robil NIC wiecej niz przeprowadzenie pilki przez polowe (i to nie zawsze ta rola nalezala do niego) i oddanie jej komus w najlepszym wypadku jak na zegarku zostalo 10 sekund, a jeszcze czesciej 5 

 

tak naprawde to powinni go posadzic na lawke, bo potencjalnie moze cos zrobic tylko w pomalowanym, ktore powinno calkowicie nalezec do Embiida tak czy siak, ale wiadomo ze tego nie zrobia bo nie mozna swojej mlodej "gwiazdy" tak traktowac, bo to tez bedzie rozdmuchane do mega proporcji, chociaz ciekawe by bylo zobaczyc czy taki bodziec dobrze by na niego zadzialal czy obrazilby sie jak male dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i tak jeszcze ode mnie, dopoki Ben Simmons nie nauczy sie robic COKOLWIEK w ataku w crunch time, to tam najzwyczajniej w swiecie beda problemy z wygrywaniem meczow na styku

Ben overall   17-18 per36 =  17-9-9 / 1.8 STL 0.9 BLK 3.7 TOV na 55.7% TS   +4.8

Ben w clutch 17-18 per 36 = 18-7-6  / 3.4 STL 0.5 BLK 2.7 TOV na 64.9% TS +13.0

 

Ben overall   18-19 per36 =  18-10-8 / 1.4 STL 0.9 BLK 3.7 TOV na 59.3% TS +1.7

Ben w clutch 18-19 per 36 = 13-9-5  / 1.6 STL 1.6 BLK 3.7 TOV na 55.4% TS +13.6
 
a Sixers w tym sezonie mają najlepsze clutch win% w lidze = 16-6 
 
więc troszkę głupoty piszesz
Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ben overall   17-18 per36 =  17-9-9 / 1.8 STL 0.9 BLK 3.7 TOV na 55.7% TS   +4.8

Ben w clutch 17-18 per 36 = 18-7-6  / 3.4 STL 0.5 BLK 2.7 TOV na 64.9% TS +13.0

 

Ben overall   18-19 per36 =  18-10-8 / 1.4 STL 0.9 BLK 3.7 TOV na 59.3% TS +1.7

Ben w clutch 18-19 per 36 = 13-9-5  / 1.6 STL 1.6 BLK 3.7 TOV na 55.4% TS +13.6
 
a Sixers w tym sezonie mają najlepsze clutch win% w lidze = 16-6 
 
więc troszkę głupoty piszesz

 

 

dobrze ja mowie o swoim tescie oka, a 76ers sporo ogladalem w tym sezonie

skoro chcesz jak to tutaj czasem modne jest wrzucic cyferki puste i tym uargumentowac, to chociaz podaj źródło zeby bylo mozna jakos mocniej to przeanalizowac, o ile to mozliwe

 

bo nie wiem co mi po cyferkach jesli nie wiem przeciwko komu byly te spotkania, jak w tym wypadku jest deficniowane clutch, jak duza jest to dawka - ile to jest spokan, ile minut tak wyliczonych, ile bylo u siebie, a ile na wyjezdzie itp itd.

 

co mi po tych liczbach jesli jest ogromna roznica miedzy dogrywka grajac u siebie przeciwko Charlotte, a na wyjezdzie z Bostonem itp itd.

 

76ers maja poki co bardzo latwy terminarz i zagrali tylko 15 spotkan z druzynami lepszymi lub 0.500 i sa w nich 7-8 :) zagrali 25 spotkan z druzynami gorszymi niz 0.500 i sa w nich 19-6. 

 

takze bez obrazy, ale dla mnie to suche statystyki, zwlaszcza w takim wypadku to mozna do kosza wyrzucic :)

 

ale spoko popatrz sobie na nie i wmawiaj sobie, ze Ben i 76ers sa dobrzy w clutch

 

P.S.

mimo wszystko źródło bym chetnie zobaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh okej, czyli tak jak myslalem, puste cyferki :smile:

 

to Trae Young jest lepszym rozgrywajacym od LeBrona, bo ma wiecej asyst na mecz

źródło oczywiscie ;) https://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_2019_leaders.html

 

nie dość ze dorabiana na siłę to durna teoria, ale sam playmaking Trae to  prima sort tak btw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalias, to, że Simmons nie jest opcją jeżeli chodzi o scoring w samych końcówkach meczów, było problemem przed pozyskaniem Butlera, teraz właściwie Sixers nie odstają od czołówki ligi jeżeli chodzi o opcje na końcówki (Butler, okazyjnie Embiid, shooterzy). Wiadomo, chciałoby się mieć Kyriego, ale raczej nie tutaj leży problem z Simmonsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh okej, czyli tak jak myslalem, puste cyferki :smile:

 

to Trae Young jest lepszym rozgrywajacym od LeBrona, bo ma wiecej asyst na mecz

źródło oczywiscie ;) https://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_2019_leaders.html

 

przecież asysty nie pokazują tego, kto jest lepszym rozgrywającym. natomiast kilka podstawowych statów daje pewien obraz odnośnie gry w clutch. daleki od ideału, ale na pewno lepszy niż czyjkolwiek eye test.

 

co do meczu z celtcs, to tam przecież prawie cała piątka źle zagrała. gdyby więc trzymać się twojej argumentacji, to należałoby na przykład powiedzieć, że Reddick jest tragicznym shooterem, bo spudłował aż 4 trójki.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przecież asysty nie pokazują tego, kto jest lepszym rozgrywającym. natomiast kilka podstawowych statów daje pewien obraz odnośnie gry w clutch. daleki od ideału, ale na pewno lepszy niż czyjkolwiek eye test.

 

co do meczu z celtcs, to tam przecież prawie cała piątka źle zagrała. gdyby więc trzymać się twojej argumentacji, to należałoby na przykład powiedzieć, że Reddick jest tragicznym shooterem, bo spudłował aż 4 trójki.

 

gdyby trzymac sie mojej argumentacji, to wyraznie bylo widac jakie to byly rzuty czyli trudne, nieprzygotowane z goniacym cie obronca i zostaly 2 sekundy do konca akcji

wiec nope

 

i nie przekonasz mnie, ze te cyferki oddaja lepiej to jak cos dziala niz eye-test

to nie jest tak, ze cyferki w ogole sie nie licza i nie mozna nimi pokazac czegos, ale chodzi mi o konkretnie ten przypadek w ktorym jak tez podalem za pomoca cyferek - 76ers poki co grali przede wszystkim ze slabymi druzynami, a z tymi 0.500 lub lepszymi maja ujemny bilans, wiec tak naprawde srednio mnie obchodza cyferki jako calosc, bo zupelnie inny poziom trudnosci jest spotkan z czolowymi druzynami, a to z takimi bedzie mialo 76ers problem.

 

nie wiem jak to jeszcze inaczej napisac, ale to jest cos w rodzaju tego jak kiedys Kobas siekal po 40 pts i wygrywal koncowki z druzynami 33W, w momencie w ktorym LeBron z takimi druzynami wygrywal 15 punktami i czesto w koncowkach siedzial, przez co jest statystyki w clutch, bo wtedy byly liczone zaciete koncowki glownie z naprawde dobrymi druzynami, byly po prostu gorsze bo "nie polepszal" ich sobie przeciwko slabym druzynom

 

to ja mniej wiecej tak widze 76ers w tym sezonie, bo chociaz tacy Raptors tez gównodruzyny zmiataja z powierzchni a z czolowka maja problemy, to tam nie widze, albo znacznie rzadziej widze to jak oni sie mecza i nie maja zupelnie pomyslu co zrobic, a w przypadku 76ers az za czesto

 

ale to tylko moja opinia, skoro sa tak dobrzy wg cyferek i to czolowka ligi, to poczekam na mecze od 17 stycznia do 12 lutego i wtedy chetnie zobacze i ich statystyki ogolne i statystyki clutch i jaki bilans wykreca w tych 12 spotkaniach

 

 

edit:

moze od razu wrzuce o jakie spotkania chodzi

ELUak15.png

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalias, mylisz kompletnie dwie kwestie, bo Sixers grają dużo poniżej potencjału, ale w końcówkach są bardzo dobrzy. Simmons jest dużym rozczarowaniem, ale gdyby Sixers bronili dobrze, to byliby w czołówce ligi. Są w niej wg bilansu, właśnie dlatego, że świetnie grają w końcówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby trzymac sie mojej argumentacji, to wyraznie bylo widac jakie to byly rzuty czyli trudne, nieprzygotowane z goniacym cie obronca i zostaly 2 sekundy do konca akcji

 

4q:

 

4:58 dobrze bronione, ale to typowy rzut dla niego. 8s na zegarze,

 

3:06 trojka w tempo, 20s na zegarze,

 

do tego ten rzut za 2 na koniec kwarty to też normalny jak na niego i była to przygotowana akcja, spokojnie rozegrana i akurat tu presja obrońcy była słaba.

 

dogrywka:

 

4:21 3s na zegarze, ale wide open 3, dobrze rozrzucona piłka, nic na siłę,

 

1:33 pierwszy nieprzygotowany rzut i 1s na zegarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid wgniótł KAT'a w ziemię i jeszcze podeptał jakby ktoś miał wątpliwości.

Szanowny pan Towns w 28 minut zebrał zaledwie 3 piłki i był -42. Grubo. :grin:

btw 149 punktów dla Sixers to największa zdobycz od 1980 roku

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid wgniótł KAT'a w ziemię i jeszcze podeptał jakby ktoś miał wątpliwości.

 

nie pierwszy raz. przez te trzy sezony Towns ma (per 36) 16.6 ppg, 46.7 TS% (37% FG!) i -19.1, gdy Embiid jest na parkiecie. z drugiej strony Joel robi 28.4 ppg, 62.3 TS% (52% FG) oraz oczywiście +19.1 z KAT na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.