Skocz do zawartości

All-Star Game 2018


kcp78

Rekomendowane odpowiedzi

Mitchell za to powinien pisać listy do Cartera i go przepraszać, bo jeśli zakładasz koszulkę GOAT Dunkera, to zrób coś co urwie dupę, nie wiem, alley oop z free throw dunkiem, cokolwiek co jest sexy, a nie odgrzewasz dunk Cartera i to na pół gwizdka, a potem biegasz i krzyczsz it's over.

 

O to to! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, starzejecie się:)

 

W finale wsady wchodzily w max 2 probie. Im trudniejsze wsady tym rzadziej wychodza za pierwszym razem. Tutaj juz niewiele da sie wymyslic. Tysiace konkursow wsadow w historii swiata. Czego wy sie spodziewacie? Laczenia wszystkich poprzednich wsadow do kupy? Nie da sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, starzejecie się :smile:

 

W finale wsady wchodzily w max 2 probie. Im trudniejsze wsady tym rzadziej wychodza za pierwszym razem. Tutaj juz niewiele da sie wymyslic. Tysiace konkursow wsadow w historii swiata. Czego wy sie spodziewacie? Laczenia wszystkich poprzednich wsadow do kupy? Nie da sie:)

 

Naprawdę nie czułeś się zażenowany po tym ostatnim dunku Mitchella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie odgrzewasz dunk Cartera i to na pół gwizdka, a potem biegasz i krzyczsz it's over.

 

 

Przeciez mitchell biegal i krzyczal it's over bo carter biegal i krzyczal it's over. To byla wierna kopia wsadu z 2000 roku. Oczywiscie polke nizej niz vince'a

Naprawdę nie czułeś się zażenowany po tym ostatnim dunku Mitchella?

Ani troche. Powtorzyl jeden z moich ulubionych wsadow w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogladasz kilganona to nie ogladaj konkursow wsadow w zawodowych ligach koszykarskich i nie oczekuj erekcji bo to nigdy nie byl i nie bedzie ten sam poziom. Myslisz ze nba wybrala zle osoby do tego konkursu? I tak malo kto przez takich marudzacych kibicow siedzacych przy whisky i oczekujacych nadzwyczajnych wrazen artystycznych chce w tym konkursie wystapic. Mitchell czy nance to scisla czolowka ligi aktualnie. Takie mamy czasy. A juz opowiadanie jak to kiedys by ich powciagali nosem francisy czy richardsony to sorry ale tego sie nie da porownac.

 

Jakbym siadl do tego konkursu z nastawieniem ze zobacze 720 to pewnie tez bym sie rozczarowal.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mitchell przeskakiwal nad nimi stopami a nie jajami i nie opieral sie przy okazji o nich zeby sie wyzej wybic. Porownywanie tego z robinsonem nad howardem jest w ogole nie na miejscu.

 

W meczu sie nie spodziewasz cudow to wyskakujesz z butow. Tutaj liczysz na 720 to na pewno sie rozczarujesz.

 

Gordon kontuzjowany, zach juz nie chce, derozan sie juz postarzal. W tych konkursach biora udzial najczesciej gracze do 25 lat bo z wiekiem jest coraz gorzej i 40letni vince carter wbrew twoim wyobrazeniom nie robi na treningach lepszych dunkow.

 

No i czy nance nie zrobil przypadkiem wsadu o ktorym piszesz ze chciales go zobaczyc?

 

Mnie juz meczy to januszowanie ze asg sie skonczyl, konkurs wsadow sie skonczyl, kiedys to byly konkursy, kiedys to sie starali, kiedys to byla koszykowka a nie jakues rzucanie za trzy, kiedys zawodnicy byli twardzi a nie tacy soft, kiedys zawodnicy budowali swoje kluby a nie laczyli sie w trojki i czworki itd. Wlaczylo wam sie marudzenie w ostatnim podcascie na airballu i jak widac najwyrazniej zostalo:) ja wysiadam z tej rozmowy jak to kiedys bylo fajnie, nie chce tak szybko zdziadziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poniekąd rozumiem rozczarowanie Kucia, bo nie chodzi o to, że kiedyś to było coś, a teraz to gówno. 2 lata temu konkurs pokazał, że teraz też można coś, a nie tylko podjarka VC z 2000 roku. Chodzi o sam fakt, że te dunki dzisiaj to wyglądały na dosyć trudne, ale nie nadzwyczajne. Po prostu jak gość dostał zaproszenie i się zgodził wystartować to do trenowania tych wsadów zabrał się w czwartkowe popołudnie i zrobił kilka trudnych, ale nie urywających dupy i spoko - startuje w konkursie z tym. Po prostu widać, że w konkursie LaVine'a z Gordonem to nic tam nie było ani przypadkowego, ani na odwal się i musieli na te dunki poświęcić godziny treningów. A dzisiaj to tak trochę - "nie mam pomysłów ani czasu to bardziej pójdę w szoł" i jest powtórka ze wsadu ojca, jest maska, jest skakanie nad ludźmi, jest podwójne odbicie od tablicy, jest w końcu koszulka Vince'a i powtórka z rozrywki. Jako jedyny oryginalnie i z założeniem widowiskowości podszedł DSJ, ale jego zjadła presja/trudność/pewność siebie. Widać w nim było, że nie ma za bardzo zabaw ze wszystkim dookoła, a to co najlepsze chce pokazać z zajebistą pewnością siebie w piłką w powietrzu. I nie chodzi o to, że Smith Jr powinien wygrać, bo się pogubił, ale propsy za to, że podszedł do tego z największą powagą i chciał to wygrać w lataniu nad obręczą, a nie z +5 na starcie za maskę, czy skakanie nad aktorem.

 

Nie powiedziałbym, że Mitchell nie zasłużył, bo po prawdzie to poziom był dosyć wyrównany. Po prostu patrząc na te wsady to nie da się nie mieć wrażenia "było!!!". A to nie dość, że odgrzewane kotlety lub widowisko to jeszcze na niekoniecznie najwyższym poziomie. Dosyć dobrym, ale nic do zachwytu tam nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem starym zramolałym Januszem siedzącym w nocy przy whisky i marudzącym jakie to jest c***owe, że w 2000 roku było lepiej, bla bla bla, ale jestem też na tyle wielkim hipokrytą, że pomimo narzekania nie wyłączę streamu i nie pójdę spać bo mimo wszystko czekam na tą jedną wisienkę na torcie, która rekompensuje mi nocną nasiadówkę. 

 

LaVine i Gordon dwa lata temu pokazali, że jak się chce to można odwalić takie show, o którym będzie się mówiło jeszcze długo i stawiało je w jednym rzędzie ze wspomnianym, majestatycznym rokiem 2000. Wystarczy chcieć. Oladipo w ostatnim meczu vs Knicks zaliczył 3 lepsze dunki niż przez cały ten konkurs. Widać było że w trakcie meczu był tym zajarany, a tutaj zwyczajnie znudzony, a skoro sam się do tego zgłosił, to raczej powinien być nakręcony. Nie jest jakimś Chrisem Andersenem, ale gościem co umie w dunki.  

 

Liga widzi, że ta formuła tonie i się przejada i kombinują na różne sposoby, aby to jakoś utrzymać.

 

I nie piszę tu tylko o konkursie wsadów (pamiętne drużyny, czy jacyś trenerzy/patroni), ale o całym sobotnim przedstawieniu.

 

W konkursie trójek dołożyli jeden stojak z moneyball i pozwolili wybrać zawodnikom kiedy chcą go użyć, aby dołożyć trochę dramaturgii. W skills challenge dokooptowali wysokich, bo przecież ile można oglądać najlepszych ballhandlerów w akcji. Dorzucić kloca, któremu każdy będzie kibicował, bo przecież ma mniejsze szanse niż kozłująca jedynka. Walka Dawida i Goliata, w której dwa poprzednie lata wygrywał wysoki. Mam nadzieję, że kiedyś pomyślą nad tym, żeby biegli na dwa różne kosze. 

 

I jako stary grzyb napisze to otwarcie: tęsknię za Shooting Stars :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wsady na poziomie LaVine'a i Gordona (obiektywnie chyba najlepsze ever pod względem poziomu trudności) dla tej czwórki są nieosiągalne.

 

Takie sobie zestawienie, takie sobie wsady. Tylko po LN więcej się spodziewałem, ale mało który wysoki jest sprawny na poziomie Gordona, a wtedy zostaje mniej więcej to co robił Nance (power dunki + kombinacje z warunkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że na forum jest taka dobra dusza która wklei skróty tych konkurencji dla tak leniwych jednostek jak ja. Także z góry dziękuje bardzo ! 
Co do SDC najlepszy wsad jak dla mnie zrobił Smith Jr. i szkoda że dalej nie przeszedł. Reszta była ok. Bez szału ale tragedii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem w tym, że wsady na poziomie LaVine'a i Gordona (obiektywnie chyba najlepsze ever pod względem poziomu trudności) dla tej czwórki są nieosiągalne.
 
Takie sobie zestawienie, takie sobie wsady. Tylko po LN więcej się spodziewałem, ale mało który wysoki jest sprawny na poziomie Gordona, a wtedy zostaje mniej więcej to co robił Nance (power dunki + kombinacje z warunkami).

 

Ja bym tylko dodał, że jeżeli ktoś chce, by wsady były na wyższym poziomie ( a wsady na wyższym poziomie oznaczają mniej udanych wsadów w pierwszej próbie ), to trzeba zmienić zasady punktowania, bo w tej chwili to każdy wsad się liczy, a nie np. najlepszy z dwóch. Jeżeli zawodnik chce wygrać, to po prostu nie opłaca mu się często ryzykować, bo tak jak w przypadku Smitha jedna nieudana próba oznacza brak awansu do finału. A taka kombinacja jak Gordon-LaVine, czyli trudne wsady w większości w pierwszych próbach zdarza się raz na 16 lat.

 

Jeszcze taka ciekawostka, kila opinii o konkursie wsadów z 2016 roku, nad którym dzisiaj tu się wszyscy rozpływamy z wątku NBA All Star Game/ Weekend 2016:

"Oglądnąłem SDC, lekki wkurw bo imo zbyt wysoko punktowali lavina, nic nowego nie pokazał"

"Włączyłem sobie dzisiaj powtórki wiedząc, że LaVine wygrał i początek bardzo rozczarowujący. Większość wsadów pod nogą to nie robią wrażenia tak jak windmille już. Przełożenie piłki pod nogą, przy takiej windzie w nogach i wybiciu się 2 metry od kosza to nic spektakularnego. Wsad LaVine za to jest powtórką sprzed roku. Dla mnie Barton 6, Drummond 4, Gordon 6, a LaVine 7."

"ogolnie to niezly dunk contest, ale LaVine dla mnie jest nudny, robi w sumie 2 dunki - z FT i z narzutem pilki z wysokiego bounce'u i cos tam w nich zmienia"

"Nie odbierają nic z niesamowitości wsadów Gordona, mam wrażenie, że troszkę się wywindował na tej maskotce. Skok przez kozła."

"c***owy ten dunk contest"

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.