Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Radni. Ile było możliwych ofert (bez kontrofert!, które są dwie ekstra chyba) w pierwszej turze ? Bo tak liczę ze będę miał miejsce na zaproponowanie kontraktu w Pierwszej turze aż czterem zawodnikom, bez żadnych warunków. 

Zależy od minusowych punktów🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Widzę ze coś się tam dzieje dobrego w arkuszu. Ale rozumiem ze te wartości capholdow to jeszcze nie są zgodne z zasadami? Bo wszystkie jak narazie to 100% kontraktu z zeszłego sezonu. Na kiedy planowany jest start moratorium? 

Tak jak RL NBA. A cap holdy dobieram zaczynam uzupełniać

July 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Widzę ze coś się tam dzieje dobrego w arkuszu. Ale rozumiem ze te wartości capholdow to jeszcze nie są zgodne z zasadami? Bo wszystkie jak narazie to 100% kontraktu z zeszłego sezonu. Na kiedy planowany jest start moratorium? 

Plus wymiany. Czy to dopiero 1/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

Prosiłbym o dodanie picku pozyskanego od Memphis do mojego zespołu w arkuszu 🤓

Wszystkie trejdy będą wrzucone do arkusza już z początkiem FA - @ozzy110 narobił się już bardzo dużo przy arkuszu wiec teraz czekamy na start moratorium i jakby wtedy czegoś brakowało - to dawaj znać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szulim

Pisałem o różnych propozycjach zmian i przypomniała mi sie jeszcze jedna (o której tez pisałem i chyba nikt się do niej nie odniósł):

Po 3T w tankerach pasowałoby zrobić otwarte głosowanie którzy z graczy chcą na FA i idą walczyć o playoffy lub o mistrzostwo. Bez sensu czasami, żeby tacy gracze marnowali się w tankujacych drużynach. Oczywiście dotyczyłoby to tylko tych graczy, którym kończą się kontrakty. Wtedy nie potrzebowalibyśmy nawet zgody GMa takiej drużyny, chyba że uzasadniłby ładnie, że planuje dla takiego gracza nowy kontrakt i rolę w drużynie o coś walczącą w nowym sezonie. W offseason miałby możliwość zaproponowania graczowi nowego kontraktu. 

Warto też pomyśleć nad kontraktami Exhibit 10 contract - każdy miałby możliwość podpisania np 2-3 graczy na takim kontrakcie w IV i V turze FA, albo np tylko w V. i wtedy właściwie rezygnujemy z drabinki 2way bo można podpisywać swoich z II rundy lub właśnie tych z Exhibit 10 contract. 

lub 

zeby było ciekawiej, to można w ciemno takie kontrakty też wprowadzić w I turze FA jako dodatek, że gracze ci graja w Summer League u nas niby. - to da przewage tym GMom, którzy lepiej i szybciej scoutują.  

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

@Szulim

 

Po 2T w tankerach pasowałoby zrobić otwarte głosowanie którzy z graczy chcą na FA i idą walczyć o playoffy lub o mistrzostwo. Bez sensu czasami, żeby tacy gracze marnowali się w tankujacych drużynach. Oczywiście dotyczyłoby to tylko tych graczy, którym kończą się kontrakty. Wtedy nie potrzebowalibyśmy nawet zgody GMa takiej drużyny, chyba że uzasadniłby ładnie, że planuje dla takiego gracza nowy kontrakt i rolę w drużynie o coś walczącą w nowym sezonie. W offseason miałby możliwość zaproponowania graczowi nowego kontraktu. 

I mielibyśmy zmuszać tankerow do podpisywania nowych graczy i dokladaniu sobie do salary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

tak

w rl gra tona no nameów, a czemu u nas miałoby być inaczej?

 

to 1/3 kontraktu czyli około 500k za gracza na 3T

To jest zbyt dużą ingerencja w roster gm-a. Chcesz decydować kogo gracz musi zwolnić, zabrać mu prawa birda do zawodnika i dorzucić potencjalne bankructwo lub schodzenie z assetow żeby spełnić warunki finansowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał:

To jest zbyt dużą ingerencja w roster gm-a. Chcesz decydować kogo gracz musi zwolnić, zabrać mu prawa birda do zawodnika i dorzucić potencjalne bankructwo lub schodzenie z assetow żeby spełnić warunki finansowe. 

Po 2 okienku na wymiany, czyli po 2T - edytowałem.

Mówimy o spadających kontraktach, czyli nie ma to już znaczącego wpływu na salary klubu. Ponadto chodzi o wybranych graczy na spadających kontraktach - przy których robimy głosowanie kto wg nas chciałby powalczyć z takich graczy. Wiadomo, że RFA się nie wliczają. Zastąpienie takiego gracza na 1T za 340k raczej nie powinno wpędzić klubu w problemy finansowe. 

9 godzin temu, Szulim napisał:

Nah, średni pomysł 

Np przy czymś takim mógłbym stracić od razu lopeza czy rok temu lonzo 

tankowanie lub walka o wyższe cele to sprawa wielosezonowa, nie widzę potrzeb ingerencji w taki sposób w roster drużyn i wizje GMa 

Lonzo był RFA. 

Lopeza teoretycznie niewiele jeszcze z Tobą wiąże, ale jak walczyłbyś o playoffs, to czemu Lopez miałby chcieć buy outu? 

Pisze raczej o tych graczach, których moglibyśmy uznać za oczywistych. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Po 2 okienku na wymiany, czyli po 3T - edytowałem.

Mówimy o spadających kontraktach, czyli nie ma to już znaczącego wpływu na salary klubu. Ponadto chodzi o wybranych graczy na spadających kontraktach - przy których robimy głosowanie kto wg nas chciałby powalczyć z takich graczy. Wiadomo, że RFA się nie wliczają. Zastąpienie takiego gracza na 1T za 340k raczej nie powinno wpędzić klubu w problemy finansowe. 

No ale klub wciąż traci prawa Birda. A kilkaset tysięcy dolarów potrafi zrobić u nad dużą różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Alonzo napisał:

Po 3T w tankerach pasowałoby zrobić otwarte głosowanie którzy z graczy chcą na FA i idą walczyć o playoffy lub o mistrzostwo

Po 3T jest koniec sezonu w tankerach, pewnie chodzi Ci o 2T. Przede wszystkim ludzie wciąż nie rozumieją jak funkcjonują buyouty i dlaczego one są opłacalne dla tankerów, z tego powodu u nas praktycznie nie istnieje rynek weteranów po buyoutach - moim zdaniem trzeba tłumaczyć dlaczego opłaca się to obu stronom, a nie wprowadzać kolejne głosowania, których już jest wystarczająco. 

No, ale z drugiej strony, skoro u nas Brook Lopez planuje zostać w ekipie 11W, to ja już nie mam pojęcia co zrobić, żeby głosowania nad kontraktami miały jakiekolwiek znamiona realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah @Alonzo

nadal nie rozumiem sensu tego pomysłu 😂

 

@karpik to co napisałeś jest dla mnie bardziej zrozumiałe i faktycznie moznaby się pochylić nad kwestia buyoutow vetow w trakcie sezonu

ale nasza gra mimo ze staramy się zbliżyć do rl NBA to wciąż jest grą

dlatego taki Brook może chcieć gwarantowane pieniądze niż grę za minimum 

to tez nie jest niczym nadzwyczajnym - veci tez szukają lepszej kasy, czasami podpisujac z gorszymi drużynami i ewentualnie szukając wyjścia po sezonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Po 3T jest koniec sezonu w tankerach, pewnie chodzi Ci o 2T. Przede wszystkim ludzie wciąż nie rozumieją jak funkcjonują buyouty i dlaczego one są opłacalne dla tankerów, z tego powodu u nas praktycznie nie istnieje rynek weteranów po buyoutach - moim zdaniem trzeba tłumaczyć dlaczego opłaca się to obu stronom, a nie wprowadzać kolejne głosowania, których już jest wystarczająco. 

No, ale z drugiej strony, skoro u nas Brook Lopez planuje zostać w ekipie 11W, to ja już nie mam pojęcia co zrobić, żeby głosowania nad kontraktami miały jakiekolwiek znamiona realizmu.

Tak, po 2 okienku na wymiany - pomotałem, sorki 

Dokładnie, po buyoucie klub dodatkowo oszczędza coś $$$

Kwestia głosowania, to tylko luźna propozycja, jestem naturalnie za maxymalnym uroszczeniem wszelkich procedur. Jak jest lepsze i sprawiedliwsze rozwiązanie tego problemu, to jestem jak najbardziej za.

Odnośnie samych graczy - mówimy o tych najoczywistszych FA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał:

dlatego taki Brook może chcieć gwarantowane pieniądze niż grę za minimum 

Przecież on zrezygnował z 17 mln, minimum mu nie groziło xD

Żeby nie było, ja szanuję tę decyzję i zagłosuję za Jazz 36/3, czy ile tam było, bo taką tu podjął decyzję, ale jednak absolutnie nie kojarzę, żeby tej klasy weteran łasił się na kilka mln więcej pod koniec kariery zamiast iść grać do contendera - od początku pisałem, że tutaj Lopez powinien podjąć opcję i wymusić wymianę/buyout - zdecydowanie najlepsza rzecz jaką mógł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.