Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, karpik napisał:

Generalnie tak, jeśli masz zamiar podpisać jednego gracza to liczysz do 12, jeśli dwóch to wystarczy do 11, itd.

Nie rozumiem. Zakladajac ze mam tak jak teraz 6 graczy już podpisanych + vanVleeta będę trzymał na capholdzie do końca free agents + podpisze mojego rookie Houstana - mam wtedy 8.

Zakladajac ze  podpisze cp3 i duranta (lub wstaw dowolnych dwóch graczy )za capspace mam 10 graczy. 
Muszę wtedy zostawić cap space na Ile wolnych slotow ? 2, tak? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nie rozumiem. Zakladajac ze mam tak jak teraz 6 graczy już podpisanych + vanVleeta będę trzymał na capholdzie do końca free agents + podpisze mojego rookie Houstana - mam wtedy 8.

Zakladajac ze  podpisze cp3 i duranta (lub wstaw dowolnych dwóch graczy )za capspace mam 10 graczy. 
Muszę wtedy zostawić cap space na Ile wolnych slotow ? 2, tak? 

W każdym momencie FA musisz mieć 12 slotów w drużynie. W momencie podpisu znika slot i wchodzi zawodnik za to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

 Czy Extension dla Hardena jest nielegalne i czy sporo z naszych przedluzen po wymianie też było nielegalne??? 

I to jest ciężki temat bo my przecież nie możemy podczas sezonu oferować extension

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że u nas są trochę uproszczone procedury w niektórych przypadkach to u nas te przedłużenia nie są nielegalne.

Generalnie CBA mówi o tym, że można robić extension po 6 mc od trade - jeśli przekracza to 3 lata lub 5% raise. To jest reguła tzw extend-and-trade która zakłada, że po daniu komuś extension i wytradowaniu, nowy team nie może dalej tradować zawodnika przez 6mc.

U nas jeśli jeśli dobrze kojarzę działa to w podobny sposób - dajesz extension, to przez 6mc nie możesz wytransferować - wiem to z tego, że jak dałem extension Bryantowi to nie mogłem go przesuwać do chyba okienka po T2 najwcześniej

Więc @fluber stosujemy te zasadę, tylko z odwróconym skutkiem. Zamiast trzymać zawodnika 6mc i wtedy dawać mu extension, to dostają od razu i przez min 6mc muszą być w zespole. Oczywiście mówimy tu o extension które są dłuższe niż 3 lata (dodajemy pozostałe lata kontraktu). 

Stosuje tu przykład Bryanta bo dałem mu extension na 3 lata (+1 rok który jeszcze miał) co spowodowało brak opcji transferu od razu (jeśli bym chciał), a dopiero po T2. 

Więc przykład takiego Hardena - MC dając mu extension już teraz blokuje możliwość transferu przez najbliższe 6mc z jego udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

@Szulim to dwie różne rzeczy. 

Nie można zrobić wymiany przez 6 miesięcy po każdym Extension. 

Nie do końca dwie różne rzeczy. Prześledziłem CBA w kontekście extension i trade'ów 

Info jest takie, ze extension można dawać jak się zawodnik kwalifikuje, natomiast w CBA w punkcie o extension nie ma słowa o tym czy można, czy nie można robić trade takiego zawodnika.

Natomiast w osobnym punkcie dotyczących opcji trade zawodników, jest zasada - extend-and-trade i również jest ona opisana w dwie strony. 

  • To prevent teams from getting around these limitations, teams cannot trade any player that signs an extension covering more than 3 seasons, a higher salary, or with larger annual increases for the next 6 months.

  • Similarly, if a team receives a player in a trade, then for the next 6 months following that trade the team cannot sign the player to an extension that would violate the limitations for an extension-and-trade transaction.

No więc, jako, że u nas nie ma opcji na extension w trakcie sezonu, trochę przyspieszamy te 6mc. I nie ma nic na temat tego, że nie można robić trade zawodnika po każdym extension - tylko w/w ograniczenia dają bana na 6mc.

Czyli jeśli np @fluber dałbyś Kuzmie 2-letnie extension o kwocie 15,75mln rocznie (5% raise) [a było by to możliwe ze względu na to: A contract cannot be extended unless the player will have full Bird rights at the end of the contract (prior to the extension).] to de facto mógłbyś go wytradeować jeszcze do końca naszego FA i byłoby to zgodne z tym co czytam w CBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można u nas zrobić z Wallem, to co realu? 

Buyout ostatniego roku?

W realu ma umowę na 40.866.750, a Clippers płacą 6.500.000.

U nas 47.366.760 czyli Bulls placiliby 7.533.848.

Ogólnie wprowadzenie buyoutów może być ryzykowne i pozwalać na masowe omijanie HC, ale dlaczego nie zgodzić się na buyout 100% odzwierciedlający real? Tu i tu Wall chce uciec z tankera do PG i KL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Czy można u nas zrobić z Wallem, to co realu? 

Buyout ostatniego roku?

W realu ma umowę na 40.866.750, a Clippers płacą 6.500.000.

U nas 47.366.760 czyli Bulls placiliby 7.533.848.

Ogólnie wprowadzenie buyoutów może być ryzykowne i pozwalać na masowe omijanie HC, ale dlaczego nie zgodzić się na buyout 100% odzwierciedlający real? Tu i tu Wall chce uciec z tankera do PG i KL.

 

Jakie 100%?

Przecież Rockets płacą mu normalnie 40mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Czy można u nas zrobić z Wallem, to co realu? 

Buyout ostatniego roku?

W realu ma umowę na 40.866.750, a Clippers płacą 6.500.000.

U nas 47.366.760 czyli Bulls placiliby 7.533.848.

Ogólnie wprowadzenie buyoutów może być ryzykowne i pozwalać na masowe omijanie HC, ale dlaczego nie zgodzić się na buyout 100% odzwierciedlający real? Tu i tu Wall chce uciec z tankera do PG i KL.

 

Zwalniasz gościa, jeśli podpiszę nową umowę to dead money maleje o daną wartość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczone jest głosowanie na duranta jak jest trzech chętnych? Pytam bo z regulaminu wynika ze liczą się pierwsze miejsca a wg mnie Nie powinny liczyc się tylko pierwsze miejsca, bo taki kolader ma jak narazie chyba najwiecej pierwszych miejsc jak i trzecich, a ja mam najwiecej drugich miejsc…. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Jak liczone jest głosowanie na duranta jak jest trzech chętnych? Pytam bo z regulaminu wynika ze liczą się pierwsze miejsca a wg mnie Nie powinny liczyc się tylko pierwsze miejsca, bo taki kolader ma jak narazie chyba najwiecej pierwszych miejsc jak i trzecich, a ja mam najwiecej drugich miejsc…. 

No liczą się pierwsze miejsca, zawsze tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

No liczą się pierwsze miejsca, zawsze tak było.

Nawet jak powiedzmy ze kolader bedzie miał 10 pierwszych miejsc a tangiers 9 ale tangiers bedzie miał 15 drugich miejsc a kolader tylko 2 drugie miejsca ? Trochę to nieuczciwe, warto to tez na przyszłość poprawić … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.