Jump to content
Tomek9248

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)

Recommended Posts

13 minut temu, Tecu napisał:

Czyli wszystkie legalne są?

Byly jakies nielegalne ale nie z powodu liczby ofert

• Thanks 1

Czy jak Hornets zwolnią Robersona to ja mu mogę dać ofertę w IV turze? :D

Ile się odejmie Cavs za Kenta po tej rundzie? 20% z całej umowy, czy tylko z tych 6 milionów stretchu?

12 minut temu, fluber napisał:

Ile się odejmie Cavs za Kenta po tej rundzie? 20% z całej umowy, czy tylko z tych 6 milionów stretchu?

W real NBA czytałem, że jak ktoś zaproponuje Ryanowi Andersonowi minimum, to po 0,2mln z każdego roku z jego strechu maja odejmować z salary, ale u nas chyba dotyczy to tylko pierwszego roku, gdzie się sumuje tą odejmowaną kwotę. 

2 minuty temu, Alonzo napisał:

W real NBA czytałem, że jak ktoś zaproponuje Ryanowi Andersonowi minimum, to po 0,2mln z każdego roku z jego strechu maja odejmować z salary, ale u nas chyba dotyczy to tylko pierwszego roku, gdzie się sumuje tą odejmowaną kwotę. 

Tak bym też interpretował nasz zapis w regulaminie

Edited by fluber

Ej bez jaj ze mi tego Matta Carrolla nie wpisaliscie , przecież to była zwykła literówka i wyjaśniłem ja od razu po pytaniu 😛 

Ups, byłem pewien że od każdego roku się odejmuje 1/3 tej kwoty a nie tylko w pierwszym roku no ale oczywiście się dostosuję bo to tylko moja niewiedza :)

W dniu 26.08.2019 o 11:36, Eld napisał:

Czy jak Hornets zwolnią Robersona to ja mu mogę dać ofertę w IV turze? :D

Tak sobie podbije z czystej ciekawości.

( A może nie tylko )

14 minut temu, Eld napisał:

( A może nie tylko )

Tak, będziesz mógł.

• Thanks 1

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Tak, będziesz mógł.

😍

W dniu 27.08.2019 o 22:52, Eld napisał:

( A może nie tylko )

W dniu 27.08.2019 o 23:07, MarcusCamby napisał:

Tak, będziesz mógł.

W dniu 27.08.2019 o 23:12, Eld napisał:

😍

Nie, nie. Nie mogą akurat OKC :) Przecież to oni go wysłali do Hornets teraz co nie? Więc są jedynym z 2 (prócz CHA) klubów, który akurat nie może jak coś. Case Iguodali z RL (jak Memphis go by zwolnili, to GSW nie mogą go wziąć).

• Thanks 2

3 minuty temu, january napisał:

Nie, nie. Nie mogą akurat OKC :) Przecież to oni go wysłali do Hornets teraz co nie? Więc są jedynym z 2 (prócz CHA) klubów, który akurat nie może jak coś. Case Iguodali z RL (jak Memphis go by zwolnili, to GSW nie mogą go wziąć).

giphy.gif?cid=790b7611f006ddda7356a9583c

Załóżmy mamy taką sytuację.

Jestem ponad salary cap i chcę zrobić wymianę żeby zejść poniżej tych 109 mln aby przyjąć jeszcze jeden kontrakt z wymiany.

Czy mogę zrobić coś takiego jeszcze przed podpisaniem gracza z 3 tury?

Edited by ozzy110

35 minut temu, ozzy110 napisał:

Załóżmy mamy taką sytuację.

Jestem ponad salary cap i chcę zrobić wymianę żeby zejść poniżej tych 109 mln aby przyjąć jeszcze jeden kontrakt z wymiany.

Czy mogę zrobić coś takiego jeszcze przed podpisaniem gracza z 3 tury?

A co ma do tego podpisanie gracza z III tury?

55 minut temu, Eld napisał:

A co ma do tego podpisanie gracza z III tury?

Chodzi mi tu dokładnie o kolejność

9 minut temu, ozzy110 napisał:

Chodzi mi tu dokładnie o kolejność

Nie wiem w czym Ci to ma przeszkadzać ale rooster w 15 graczach masz czas zamknąć do startu RS, czyli do 22 Października. Gracza z FA chyba nie podpisujesz za cap space.

A sam gracz z FA pojawić Ci się powinien od razu po zakonczeniu III tury w salary. Chyba nawet regulamin mówi "pojawia się od razu w salary zespołu" czyli przed wymianą.

9 godzin temu, Eld napisał:

Nie wiem w czym Ci to ma przeszkadzać ale rooster w 15 graczach masz czas zamknąć do startu RS, czyli do 22 Października. Gracza z FA chyba nie podpisujesz za cap space.

A sam gracz z FA pojawić Ci się powinien od razu po zakonczeniu III tury w salary. Chyba nawet regulamin mówi "pojawia się od razu w salary zespołu" czyli przed wymianą.

Chodzi mi to że jeśli pójdzie wymiana przed podpisem to jest jeszcze cap space żeby przyjąć 3 letni minimalny. Jeśli najpierw podpis to tego minimum przyjąć już nie można

I dlatego pytam o kolejność

45 minut temu, ozzy110 napisał:

Chodzi mi to że jeśli pójdzie wymiana przed podpisem to jest jeszcze cap space żeby przyjąć 3 letni minimalny. Jeśli najpierw podpis to tego minimum przyjąć już nie można

I dlatego pytam o kolejność

No to pewnie chodzi Ci o to:

Po ogłoszeniu wyników głosowania drużyna ma 48h na dopięcie ewentualnych wymian w celu wyczyszczenia cap space i stworzenia sobie możliwości podpisania gracza. Jeśli ktoś wygra głosowanie, a potem nie zdąży w 48h zrobić niezbędnego cap space, to dostaje ban na następną rundę FA oraz nie podpisuje żadnego gracza w bieżącej. Gracz podpisuje wtedy umowę z następnym na liście zespołem, który posiada odpowiedni cap space.

Zrobić cap space = poinformować o trade ORAZ uzyskać jego potwierdzenie OBLIGATORYJNIE w ciągu 48h od ogłoszenia wyników rozumianego jako moment, w którym kończy się głosowanie.

• Like 1

Czy jeśli w tej rundzie , u gracza który jest RFA, wygrała oferta innego klubu i macierzysty będzie go wyrównywał , to czy macierzysty klub może sobie skleić ofertę snt na warunkach wyrównia wygrywającej oferty ? 

Mam nadzieje, ze jasno to sformułowałem