Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

BMF, january co powiecie o SGA? bedzie z niego cos? gdzie moze trafic? lubie grajkow w tym typie

Będzie solidnym graczem, ale brak mocnego first step, pull up J i trójki z rzadka tylko catch and shoot, mnie bardzo zniechęcają u PG. 

 

Hornets, Clippers, Suns, Hawks - oni chyba mogą szukać PG z miejsc 11-19.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy Doncic to murowany top 2 pick?Tzn jeżeli chodzi o talent, to oczywiście że nie ma tu żadnych wątpliwości, natomiast załóżmy że Suns są napaleni na Aytona, a Kings being Kings i wezmą kogoś innego bo wierzą w Foxa i Hielda.

Nie ździwi mnie Doncic w Hawks np.

+ próba trade upu , mają troche assetów lepszych lub gorszych, Schroeder,19+30+34 w tym drafcie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, Ayton nie był ''historycznie słaby'' w defensywie. Po pierwsze - w drugiej części sezonu pokazał całkiem solidny progres (pomimo grania out of position był ot co przeciętny), po drugie - a oglądałem większość meczów Arizony - on wydaje się kompletnie zielony jeżeli chodzi o fundamentals, ale miał całkiem sporo dobrych zachowań w defensywie w przeciągu tych spotkań.

 

Tutaj masz bardzo dobry breakdown, pisałem o większości z tych rzeczy chyba nawet tutaj na forum:

 

 

Ayton być może nigdy nie będzie tak dobrym rim protectorem jak powinien być mając taki atletyzm i size (aczkolwiek nie jest powiedziane, że nie będzie dobry - patrz KP czy DAJ), ale ma możliwości do bycia bardzo dobrym obrońcą on ball, post up i na pick and rollach, a to dodać do tego świetną zbiórkę cholernie dużo nawet na poziomie NBA.

 

​Czy tak będzie - po prostu nie wiem, bo nie miałem okazji obserwować Aytona z bliska, możliwe, że nie, to już kwestia aspektów których my nie możemy dobrze ocenić, ludzie którzy będą wybierać w drafcie mają dużo więcej informacji (scouting etc.) na ten temat, ale on nie jest ''historycznie słaby'' w obronie, a po prostu strasznie surowy.

 

Tylko zarazem ma duży potencjał by być co najmniej dobrym, bo on nie tylko ma absurdalny potencjał żeby dobrze bronić we współczesnej koszykówce, ale też raz na jakiś czas go pokazywał.

 

I pewnie można punktować, że jest przeciętnym obrońcą w NCAA (czyli słabym na poziomie NBA na starcie), z czym nawet nie polemizuję, tylko raz, że nie warto przesadzać, a dwa - warto się zastanowić, co, jeżeli jednak poukłada w dobrym otoczeniu w całość grę po tej stronie parkietu. Pod względem mobilności Ayton jest ABSURDALNY jak na centra o tym size. Cholernie chciałbym go u Kokoskova.

 

Tylko nie wiem jak to się ma do Doncicia, bo ja po prostu mam ich na pozycjach 1-2, bardzo ceniąc JJJ, uważając, że Bagley jest niedoceniany, i sądząc, że Porter to może być steal nawet z 6. pickiem. :grin:

 

I żeby była jasność - nie wykluczam, że Ayton może okazać się ułomnym graczem pod względem bball IQ który nie zrobi progresu w obronie i będzie totalnym kasztanem - ale to jest zależne od czynników (bball IQ, otoczenie gdzie trafi) których na ten moment po prostu nie znamy.

 

Wg mnie obrona Aytona nie jest większym red flagiem niż mankamenty innych prospektów.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pół cala wte czy we wte nie zmienia tego, że chyba każdy ma Doncicia na #1? ;-)

Jak jest skill, a oprócz tego jest wymiar to mamy większe prawdopodobieństwo na sukces w NBA. A wymiar byłby zacny jak na SF. Ba, nawet sporo graczy robiących za mobilnych PF tyle nie ma. Pół cala nic nie zmieni, ale 3-4 cale sprawiają, że jest trudniej.

 

Piszecie też o Bagley'u. Czy nie jest tak, że te zarzuty dotyczące Aytona powinny być kierowane również w stronę Marvina (hmm to imię mi się źle kojarzy - ciekawe czy tak samo mają w Atlancie ;) )? Obrona koszmar. No i żeby nie było: jest dość krótki jak na PFa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draft to jest (z reguly) jedna wielka niewiadoma.

 

sam sie czasami zastanawiam, czy kluby tak bardzo ogarniaja calosc czy sa w dupie i w zasadzie to nie do konca wiedza co robia. to nie jest mozliwe, by przy takich skautingach goscie jak donovan mitchell czy kyle kuzma szli tak wysoko. wiec imo draft, te wszystkie kombajny etc to 1, i to moze stanowic jakistam procent, natomiast zycie/warunki w jakie trafia gracz to 2.

 

nie wiem jak to sie procentowo rozklada ale  wiem, ze cxasami 1pick w drafcie niewiele ci pomoze, jesli podejmiesz zla decyzje.

 

reasumujac

mocki to jedno

decyzje druzyn i ich potrzeby to 2

zycie to 3.

 

ja mam tylko nadzieje, ze divincenzo ostanie sie do 25 wyboru i lakers na niego postawia. pozniej bede mial nadzieje, ze bedzie rozk..... system bo jak zobaczylem filmik tego wysokiemy, ktorwmu podobnno cos obiecali to srednio wygladal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sam sie czasami zastanawiam, czy kluby tak bardzo ogarniaja calosc czy sa w dupie i w zasadzie to nie do konca wiedza co robia.

Nie ogarniają. GM z trenerem grają w kamień-papier-nożyce i w ten sposób decydują kogo wybrarć

 

 

 

 

 to nie jest mozliwe, by przy takich skautingach goscie jak donovan mitchell czy kyle kuzma szli tak wysoko.

A z którym numerem miał iśc 22 latek bez obrony rzucający 32% za 3 na mniej niz jednej trafionej na mecz / 63% FT ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z czołowych prospectów wysokich przecież on był właśnie historycznie słaby, co wszelkie statystyki pokazują (blk,stl%, DPIMP) , na czele z tą, iż po wymianie Lauriego Markkanena na Aytona Arizona spadła gigantycznie w natD, zresztą najgorszy wynik w obronie od lat osiągnęli. Owszem minuty na PF to częściowe wytłumaczenie, ale JJJ na jakiej pozycji grał? 

PIPM jest chyba słabe, a inne boxscore statsy (DWS, DBPM) pokazują coś innego, jak to boxscore staty. Nie ma dobrych statystyk dla NCAA jeżeli chodzi o obronę.  

 

Arizona nie broniła słabo dlatego, że zamieniła Markkanena na Aytona, a dlatego, że grali koszmarną koszykówkę przez pierwszą część sezonu przegrywając w fatalnym stylu mecze z sensownymi zespołami. Serio, oglądałem większość meczów i na to nie dało się patrzeć. Co nie znaczy, że Ayton nie bronił słabo, ale to jest skrajny redukcjonizm, bo Markkanen w college'u też bronił średnio. Arizona grała tak słabo, że niektórzy tworzyli nawet teorie, że z Millerem chyba jest coś nie tak, i jak wypłynęła ta afera to tym zaczęto tłumaczyć cały sezon Zony. W drugiej części sezonu zaczęło to wyglądać już lepiej i całkiem sensownie pograli w końcówce sezonu, ale mieli pecha, że Buffalo miało dzień konia z dystansu.

 

PS 1 Bagley niedoceniany, a Randle'a uważasz za overrated.... Hum, hum

Lepszy Randle to właśnie scenariusz jakiego w kontekście Bagleya się boję. Fajny boxscore i przeciętny fit do poważnej koszykówki w NBA. No ale pod względem potencjału to diametralnie inna półka. Randle w czwartym sezonie w NBA nie poprawił kompletnie rzutu i dalej jest ujemny w statystykach w obronie, dlatego Ci napisałem, że jest overrated. Co nie znaczy, że nie jest niezły.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic sezon temu zagrał 80 meczów w Realu, potem wakacje na kadrze, teraz już ponad 60 meczów, a to jeszcze przed playoffami ACB - końska dawka dla kogoś, kto przez większość tego okresu był 18-latkiem. IMHO to nie będzie duży problem. Ogólny atletyzm i brak szybkości - już tak, skoro to jest problem na poziomie Euroligi.

Inna sprawa, że takie eksploatowanie organizmu w takim wieku to akurat podchodzi pod red flag, jednak  ok. 160-70 meczów przez dwa lata jako pro przy profesjonalnym reżimie treningowym (a on już dwa lata temu dostawał minuty w Realu) po prostu nie da się porównać do 30-kilku meczów w NCAA i grania w HS.

Luka ma po prostu rookie wall już za sobą. Ale facet byłby a przynajmniej powinien być jedynką w większości draftów od czasu Davisa.. Ma wszystko co powinien mieć koszykarz. Jest silny, Łatwo atakuje w kontakcie - dużo dzięki temu dostaje gwizdków. Jest na tyle silny, że już teraz wydaje się dobrym obrońcom. Przejmuje mecze. Ma dobry rzut. Dobrze zbiera bo potrafi powalczyć o pozycje

Może rzeczywiście nie jest mega atletyczny i jego pierwszy krok jest średni ale on już teraz przypomina mi Haywarda z ostatniego roku w Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.