Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

@Alonzo a jak tam status cp3 vs Lowry? Ty chcesz gadać o statusie? Przyjrzyjmy się statystyce

 

Raptor https://projects.fivethirtyeight.com/nba-player-ratings/

vanvleet 11. Zawodnik sezonu w WAR, Mitchell 49. 
VanVleet 13. Zawodnik sezonu w RAPTOR, Mitchell 69. ! 
  

rpm http://www.espn.com/nba/statistics/rpm

Mitchell 11. VanVleet 19. W lidze 

LEBRON https://www.bball-index.com/2021-22-lebron-data/

Vanvleet 37. Mitchell 50. 

 

statsy indywidualne z sezonu 21/22 :

fred : 37,9 min 40,3% fg 3,7 trójki na 37,7% 87,4% ft 20,3pts 4,4reb 6,7as 1,7stl 0,5blk 2,5to on/off +4,2

mitchell: 33,8 min 44,8%fg 3,5 trójki na 35,5% 85,3% 25,9pts 4,2reb 5,3as 1,5stl 0,2blk 3,0 to on/off -0,7

w playoffs VanVleet gral Z kontuzja wiec był pod formą, ale sam Mitchell również był pod forma i w tych PO zrobił 1:2 vs Mavs bez Doncica

 

wiec podsumowujac, w sezonie 21/22:

wg 3 z 4 rankingów impactu VanVleet jest lepszym graczem, w czwartym Mitchell jest górą ale tylko bardzo nieznacznie. W pozostałych trzech różnice są bardzo duże na korzyść mojego gracza. 

wg statsów indywidualnych VanVleet jest lepszym shooterem za trzy, lepiej rzuca osobiste, lepiej kreuje kolegow, mniej traci piłek, więcej przechwytuje, więcej blokuje, ma lepsze on/off i jedynie zdobywa mniej punktów na gorszej efektywności. 
i to wszystko pomimo ewidentnej kontuzji po asg spowodowanej wg mnie piłowaniem nim po 40mpg co mecz przez trenera Raptors. No bo do asg VanVleet robił mniej więcej tyle samo pkt na mecz co Mitchell i miał podobna skutecznosc. 

 

wiec gadaj sobie co chcesz o jakims pierdolonym nic nie znaczącym statusie, ale ja mam statystyki na to ze VanVleet to był lepszy zawodnik niż Mitchell w tym sezonie. I będę się trzymał statystyk a nie jakiegoś widzimisie ufoludka Alonzo. To był Dwie klasy lepszy gracz w defensywie przy podobnym impact na ofensywę ( lepszy kreator ale gorszy scorer). 
A jesli chodzi o status to obaj byli w allstar game.

jak będziesz klikał w te rankingi polecam zobaczyć gdzie znajdował się w nich paul, a gdzie Lowry. Cp3 był w top5 mvp voting do momentu kontuzji w końcówce sezonu. Gdzie był Lowry wtedy? Ledwo top50 ligi? Jak niewiele brakuje nurkicowi do Townsa w tych rankingach impactu, oraz gdzie znajdował się Bridges a gdzie Aaron Gordon.

Tego nieszczęsnego bridgesa stracę przez jego głupotę, absolutnie nie z mojej winy. Niestety to mi zawsze zdarzy się frajer typu Aldridge kończący karierę i wznawiający po tym jak go zrzuciłem, albo Bridges. Ale na to już wpływu nie mam. 

natomiast w Bridgesa miejsce wskoczy przecież prawdopodobnie pakiet Barnes+covington/ raczej Tucker, którego ty stracisz moim kosztem. Chcesz dalej gadać o tym kto ma lepszy team? Proszę bardzo, ośmieszaj się dalej na oczach wszystkich, nie bronię ci tego… 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie - Van Vleet jest lepszy od Mitchella, a Nurkic od KATa tak samo jak Lowry marzy w jesieni swojej kariery zamiast walki o mistrzostwo - walkę o play in dla Nets, bo mu dali na teraz kilka mln $ więcej. 🙃

Dobra, starczy mi tych absurdów. Są granice głupot, które można czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Alonzo napisał:

Słusznie - Van Vleet jest lepszy od Mitchella, a Nurkic od KATa tak samo jak Lowry marzy w jesieni swojej kariery zamiast walki o mistrzostwo - walkę o play in dla Nets, bo mu dali na teraz kilka mln $ więcej. 🙃

Dobra, starczy mi tych absurdów. Są granice głupot, które można czytać.

Nic z tych rzeczy co napisałeś nie napisałem. Napisałem VanVleet zagrał lepszy sezon 21/22 a to różnica, cytując klasyka tego forum: naucz się czytać ze zrozumieniem.

nigdzie tez nie napisałem ze kat jest gorszy od nurkica. Wiec mi nie wkładaj w ust swoich slow, naucz się dyskutować na argumenty i nie obrażać jak mała dziewczynka gdy ktoś ci poda statystyki potwierdzające tezę. Ty masz chyba koło 40tu lat z tego co wiem, a gdy chce z tobą podyskutować grzecznie na argumenty to nie wiesz nigdy co powiedzieć, wiec zawijasz Mandżur i jesteś obrażony ze ktoś z tobą wygrał dyskusje. 
 

nie odpowiedziałeś tez gdzie był cp3 w tym roku a gdzie był lowry, nie odpowiedziałeś gdzie był Bridges a gdzie Gordon. Classic Alonzo. Uczepi się jednego zdania którego nie zrozumiał, a 10 innych argumentów pominie. Potem krzyknie ze dyskusja z nami nie ma sensu. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tangiers napisał:

Harden po tym co ostatnio sygnalizuje na pewno nie podpisze long term extension z Pels. Wzial paycut dla utrzymania contendera w Phily, a teraz ma sie zobowiazac long term wobec druzyny, ktora na razie ma sklad tylko do walki o PO? Jak Pels zrobia dobry wynik i sie wzmocnia, to latem pewnie przedluzy, teraz nie ma zadnych przeslanek ku temu.

Co do Lowrego to glosowanie na Nets jest oczywistoscia w tym wzgledzie. Zdecydowanie lepsza kasa, opcja zawodnika na 2 rok. Paycut dla Paula to bylo grube nieporozumienie w poprzedniej rundzie, wiec popelnianie 2 raz tego samego bledu w niczym tej grze nie pomoze. Lowry wybiera oferte najlepsza dla siebie, a nie organizacji. Przypominam rowniez, ze podczas glosowania wcielamy sie w role zawodnika,  a nie GMa druzyny ktora oferuje kontrakt.

To oczywistość. Nie dziwię się Marcusowi, że próbuje ale według mnie nie ma obecnie szans na extension dla Hardena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tangiers napisał:

Harden po tym co ostatnio sygnalizuje na pewno nie podpisze long term extension z Pels. Wzial paycut dla utrzymania contendera w Phily, a teraz ma sie zobowiazac long term wobec druzyny, ktora na razie ma sklad tylko do walki o PO? Jak Pels zrobia dobry wynik i sie wzmocnia, to latem pewnie przedluzy, teraz nie ma zadnych przeslanek ku temu.

tu jest ten dylemat, ze harden ma doczynienia z idiota, ktory zaoferowal mu umowe, ktorej ani nikt w realu ani tu juz mu nie zaoferuje.

 

ogolnie marcus dziala na szkode klubu. na zarzuty karne to sie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kuba2419 napisał:

@RonnieArtestics to Warriors jakąś ofertę poza FA złożyli Robinsonowi?😉

Sorry, już poprawiam, spieszyłem się przed kolacją ; D 

Niestety przez drame z Kyle Lowry umyka wszystkkm tez fakt ze Al Horford według Marcusa woli grać w Utah Jazz za 36/3 niż w Pacers za 24/1 

 

Więc: czy rada zrobi coś w końcu z jawnym procederem oszukiwania i głosowania wg antypatii ? Bo kolega marcus schował głowę w piasek i udaje ze ma mnie na ignorze, wiec zwracam się z tym do rady.  Za takie coś należy się punkt karny jak nic xD. Kto się zgadza łapki w górę !!! 
 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

@ozzy110 to czemu Alonzo pisze ze proponował lowryemu Extension ? 

 

Pff a Czemu w ogóle Alonzo uznaje ze jakieś odrzucone oferty extension to argument na potwierdzenie ich dobrych relacji ? To jest dobre pytanie dopiero. 
 

My Jesteśmy po prostu na niższym poziomie świadomości niż gm Magic i nie warto z nami nawet dyskutować 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

 

 

Wciąż czekam na twój przykład kiedy przywróciliśmy caphold wyrzucony przez radę 

 

wciaz czekam na wyjaśnienia dlaczego al Horford woli pograć u tankera za 36/3 niż w pacers za 24/1


za takie głosy jak twój to już powinny być jakieś punkty karne , o może człowiek morza mnie poprze jak tak bardzo chce kogos ukarać ? 

Chłopie, jesteś na ignorze i nie mam zamiaru Ci nic wyjaśniać. A za swoje teksty odnośnie argumentacji Hardena to powinieneś w ryj zarobić. 

Myślisz, że jak dołączyłeś do spółdzielni to możesz ujadać jak kundel?! 

Dla mnie jesteś top3 najgorszych GMów tej gry i nawet Twoi koledzy to wiedzą. Bez odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

Odejście Kylea Lowrego do nie grających nigdy podczas mojej 4-letniej bytności w BeGM w playoffs, Nets by walczyć w końcówce swojej kariery o play in  odbieram jako porażkę mojej polityki klubowej i naturalnie rezygnuje z funkcji GMa Orlando Magic. Zbyt dużo absurdów jak dla mnie.

Dzięki za grę.

 

Pod katem finansowym dales mu zdecydowanie gorsza oferte niz Nets. Nie dales mu opcji zawodnika. Kyle Lowry jest juz w takim wieku, ze wiele duzych kontraktow go juz w tej lidze nie czeka. I to sa fakty, a nie twoje subiektywne odczucia.
 

W dodatku to nie jest tak, ze Lowry ma tu brac paycuty, bo stworzyles jakas dynastie. Osiagnales w ostatnim czasie dobre wyniki, ale musialbys chyba zrobic 3peat zeby zgodzil sie na tyle gorsza oferte.

Placisz rocznie 33 miliony na duet Gordon/Boucher i jestes zdziwiony, ze teraz ktos nie akceptuje paycutu Lowrego. Mogles dac wiecej swojemu liderowi i wymienic ktoregos powyzszych rolsow. Cos za cos. Ja musialem poswiecic Brooksa zeby podpisac Horforda i poniekad Duranta wczesniej.

Co do Dipo, to w real Miami gral ostatnio za minimum, kiedy u mnie dostal 12/1+PO z tego co pamietam. A jeszcze wczesniej mu oferowalem slynne 100 baniek. 
 

W wiekszosci BeGMowych kwestii zgadzam sie z toba, wiec raczej ciezko mi zarzucic antypatie. Marcusa tez lubie, a jestem przeciw extension Hardena. Natomiast przy glosowaniu na to nie patrze, a argumenty, ze Lowry musi byc pazerota, bo nie chce wziac paycutu sa nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Chłopie, jesteś na ignorze i nie mam zamiaru Ci nic wyjaśniać. A za swoje teksty odnośnie argumentacji Hardena to powinieneś w ryj zarobić. 

Myślisz, że jak dołączyłeś do spółdzielni to możesz ujadać jak kundel?! 

Dla mnie jesteś top3 najgorszych GMów tej gry i nawet Twoi koledzy to wiedzą. Bez odbioru. 

Loool, piekna wiązanka ❤️ czyzby ktoś dawno nie poruhał?  ale to clown Ronnie jest agresywny i niewychowany, niepoczytalny. 
 

Jesli takowa spółdzielnia w ogóle  istnieje, to IMHO lepiej być w spółdzielni niż być taką bandą beciaków co się obrażają o głosowania w patogierce, jak Ty i Alonzo ;D 

a jak jestem top3 najgorszych u Ciebie to raczej komplement, nie chciałbym być na pewno w top3 najlepszych w twoim rankingu, bo na koszykówce się znasz tak samo jak ja na balecie. ;D 

 

czy rada się też odniesie się do mojen propozycji karania za patogłosy ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kuba2419 napisał:

@Alonzo przecież jeszcze nie przegrałeś Lowryego! Zamiast pisać jaki to jest on pazerny jak poleci ja kasę to trzeba było walczyć karta lojalności tak jak pisał wcześniej @Szulim myślę że wtedy byś o wiele więcej ugrał a jeszcze dopisanie planów co do graczy których zamierzasz podpisać za minimum raczej dala by Tobie jego podpis na luzie.

Tak, tak, pełna zgoda bracie, myślę osobiście, że  zwłaszcza fragment: nie mam więcej kasy dla ciebie Kyle, bo buduje tutaj dynastię i muszę podpisać Rayjona Tuckera za minimum, żeby go później zwolnić, bo gra w Australii - na pewno by przekonał Lowryego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odejść robiąc to z klasą, można też niestety bez klasy. Szkoda, że Alonzo podąża bardziej tą drugą ścieżką...

W tej grze tak naprawdę trzeba zrozumieć, że nie zawsze wszystko idzie z górki. Są momenty, gdy mamy pod górkę (jedni zdecydowanie częściej niż inni, choćby z racji tego na jakim etapie, w jakim stanie przejęli dany zespół, kwestia szczęścia również po prostu; w mojej ocenie Alonzo akurat nie może narzekać, bo był/jest w zdecydowanie lepszej sytuacji niż znaczna część GM'ów tutaj) i trzeba to wziąć na klatę. 

Na koniec jeszcze zapytam o jedną kwestię, może ktoś odpowie, może nawet sam Alonzo. 

Jak taki zespół jak Brooklyn ma się w końcu odbić i zrobić duży postęp? W loteriach draftu brakowało szczęścia i przez tyle lat franchise playera niestety nie trafili. Na czołowych UFA's nie mają szans, bo dostają maxy od lepszych drużyn. Na czołowych RFA's nie mają szans, bo macierzyste zespoły wyrównają oferty. O mocne wymiany też nie jest przecież łatwo, a okazje nie często spadają z nieba, a jak już to za rogiem czeka jeszcze kilku konkurentów. 

Poszła inwestycja w graczy drugiego szeregu. Zdecydowanie najlepsza oferta dla Dillona (cenię gracza, choć tutaj mocne przepłacenie w mojej opinii, ale to teraz nie ma znaczenia) i Heat go stracą. Zdecydowanie najlepsza oferta dla Lowry'ego. Rozumiem jak ktoś zagłosuje jednak za Magic, rozumiem też jak Kyle przejdzie do Nets (sam jeszcze się zastanawiam). Alonzo, no nie można sobie w tej grze założyć, że buduję dynastię na 10 lat czy tam ile i oczekiwać, że każdy będzie szedł Tobie na rękę. System jest tak zbudowany, że czołowe ekipy nie będą w stanie przez cały czas trzymać takiego samego składu, szczególnie w sytuacji, gdy poszczególni gracze dostają mocne oferty od innych drużyn. Okienka na sukcesy będą się pojawiać i będą znikać. I dzięki temu inni mają jakąś szansę rywalizować i gra jest bardziej atrakcyjna. Ty i tak (nawet bez KL) masz mocny core w postaci Spida-KAT + młodzi rolesi. Z pewnością nie jeden chciałby mieć taki komfort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Braveheart22 napisał:

Jak taki zespół jak Brooklyn ma się w końcu odbić i zrobić duży postęp?

1.musi dobrze wybierac w drafcie.
2. ściągać c***owe umowy za rekompensate w pickach/prospectach.
3. umiejętnie polować na wolnej agenturze i potem tych graczy wymieniać w lutym za picki/prospecty.

poki co zaden z trzech punktow nie zostal spelniony. co wiecej, konczy sie sciaganiem samemu z siebie c***owych umow bez rekompensaty (brooks, lowry) xd

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

1.musi dobrze wybierac w drafcie.

Ja tam widzę u niego dobre wybory. Hunter czy Herro, którzy w rl poszli zdecydowanie wyżej. Hayes na razie wtopa, ale on przed draftem miał wysokie notowania. Sengun też będzie raczej fajnym pickiem. Zobaczymy jak teraz ten Murray, ale też w rl poszedł wyżej niż zgarnął go Kolader. Niemniej brakowało szczęścia w loterii też, żeby dostać topowy talent, na którym oprze się zespół. 

8 minut temu, człowiek...morza napisał:

2.ściągać c***owe umowy za rekompensate w pickach/prospectach.

Ok, choć tu też kwestia szczęścia odgrywa sporą rolę. 

10 minut temu, człowiek...morza napisał:

3. umiejętnie polować na wolnej agenturze i potem tych graczy wymieniać w lutym za picki/prospecty.

A w to z tego co pamiętam próbował iść Kolader, ale ostatecznie średnio chyba wyszło. Seth Curry, Holmes, kto tam jeszcze był w Nets? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

 

Ok, choć tu też kwestia szczęścia odgrywa sporą rolę. 

w taki spsobo to o wszystkim mozna pisac. przede wszystkim to kwestia umiejetnosci i aktywnosci. i to sa glowne problemy nets dlaczego ejst jak jest

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

 

A w to z tego co pamiętam próbował iść Kolader, ale ostatecznie średnio chyba wyszło. Seth Curry, Holmes, kto tam jeszcze był w Nets? 

niezly wynik jak na 5 lat

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nets?

Nawet prostsza droga była ale GM nie skorzystał. 
Trzeba było przepłacić będąc aktywnym w przededniu głosowania na Duranta i CP3 jakiegokolwiek AS za picki i młodych których jest cała masa w nets a którzy zaraz się mogą skończyć. 
GM przespał momentum i wysokie wartości swoich graczy. Lonnie Walker zaraz wyleci z ligi jeżeli RW0 będzie pogrywał w lakers, Primo którego tez przeceniam zaraz dostanie rezerwowym za Tre i w zespole na 24 zwycięstwa spotka go gorzka historia, Hunter z Hawks może być obecnie mniej istotnym graczem a Sengun po draftach kolejnych skończyć jak gorszy Scola. Myśle ze dokładając nadmiar wyborów 1rd /3 w 23 roku 2 w 25 oraz plejadę 2rd ( 20 2rd w 7 lat) połowa ligi powinna otrzymać ofertę pod gracza dla CP3 i Duranta. Ja mocno akurat doceniam wybory w drafcie @kolader i tu nie zgadzam się z punktem 1 listy @człowiek...morza ale zabrakło @Qcin_69 inwencji bo prezes by przed głosowaniem zorganizował za te assety dwóch gwiazdorów i byłoby po głosowaniu na Duranta zanim się ono zaczęło. 
 

uwazam ze teraz wygranie Lowrego to może być wręcz przeciwnie gwóźdź do trumny nets bo nijak on się wpisuje w time line zespołu.
ogólnie po sezonie Kyle @Alonzo może się okazać ze przegrane głosowanie to twoja wygrana.  Ale idź swoją droga jak chcesz.  

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.