Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, karpik napisał:

Ja nie daję Youngowi PO, bo oczekuję od niego pewnego ustępstwa w zamian za grę w contenderze, to samo robi tangiers. 

I z jednej strony masz rację, że to bez sensu, ale z drugiej, to bezpośrednio wynika z naszego systemu finansowego. Gdybyśmy nie musieli liczyć każdego dolara i jeden sezon naznaczony kontuzjami nie oznaczałby dramatu jak u nas w Knicks, to nie byłoby problemu i przynajmniej ja bym dał Trae tyle ile w real. Ale mamy taki system jaki mamy i Young i Doncic chcąc wciąż grać w winning teamach muszą coś odpuścić, bo inaczej ich teamy mogą przestać być winning teamami :) Albo będą musieli w jakichś kuriozalnych okolicznościach odejść, bo nie będzie na nich kasy. Tak narzekamy na to, że u nas jest żonglerka graczami, ale ona po części wynika właśnie z systemu (takie było jego założenie), więc gracze też muszą się do tego dostosować. No i mamy przykład Mitchella, który odpuścił u nas PO.

Mi nie chodzi akurat o PO, ale o% za all NBA

W realu Young podpisał umowę nie dość, że z PO, ale i co jest dla mnie ważniejsze, będzie miał 30% SC, czyli maks u niego, za jakikolwiek all NBA team. 

U Ciebie dostaje 30% tylko za MVP. 

Przykładowo u Ciebie za 3 all NBA team dostaje 26%, czyli różnica na kontrakcie, czyli zniżka której chcesz od Younga, to w tym momencie około 25-30 mln $

I jeszcze chcesz bez PO. 🙂

Na pytanie agenta czy jednak to nie za mało, odpowiadasz, że więcej nie możesz dać. To chyba nie skutkuje podpisem a ewentualnym czekaniem i lekkim zdenerwowaniem jak na razie. 

Tak to widzę. PO to drugorzędna sprawa w tym momencie. Najpierw wyrównaj procenty do tych w realu. Tak by powiedział agent 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Mi nie chodzi akurat o PO, ale o% za all NBA

W realu Young podpisał umowę nie dość, że z PO, ale i co jest dla mnie ważniejsze, będzie miał 30% SC, czyli maks u niego, za jakikolwiek all NBA team. 

U Ciebie dostaje 30% tylko za MVP. 

Przykładowo u Ciebie za 3 all NBA team dostaje 26%, czyli różnica na kontrakcie, czyli zniżka której chcesz od Younga, to w tym momencie około 25-30 mln $

I jeszcze chcesz bez PO. 🙂

Na pytanie agenta czy jednak to nie za mało, odpowiadasz, że więcej nie możesz dać. To chyba nie skutkuje podpisem a ewentualnym czekaniem i lekkim zdenerwowaniem jak na razie. 

Tak to widzę. PO to drugorzędna sprawa w tym momencie. Najpierw wyrównaj procenty do tych w realu. Tak by powiedział agent 😉

No, ale ja przecież mówiłem, że poprawię ofertę, tylko teraz nie mogłem. TK też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Trochę sobie ludzie nie zdają sprawy, że Odpuszczenie tych PO będzie kosztować ich pewnie na ostatnim roku kontraktu kilkanaście milionów. 

Jedna patalogia się urodzi i tak powstają kolejne, bo ciągle jest casus. 

W RL NBA agenci by odwiedli od pomysłu. Liga zawodników by grzmiała. Tu jest inny świat. 

Booker, Simmons, Jokic, czy KAT z jakichś powodów jednak nie mają PO w rl w ostatnich latach swoich aktualnych umów. ja u nas nie traktuję tego 1:1 bo to bez sensu, a patrzę na to gdzie gra dany gracz i jakie ma perspektywy na przyszłość oraz prawdopodobieństwo pozostania w macierzystym teamie/ budowy silnej drużyny na lata. Jak bym prowadził słabą drużynę, to nawet by mi do głowy nie przyszło nie dawać Mitchellowi PO, ale u mnie brak tej opcji jest zwyczajnie logiczny - bo wynika z tego że mam dwóch równoprawnych liderów, a nie jednego i nie zamierzam ich tu dodatkowo poróżniać. Powoływanie się tu na Mitchella jest dla mnie bez sensu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tangiers napisał:

Bo rok temu Mitchell jeszcze odpadal w 1 rundzie.

Czyli gracz nie okazał się wcale tak mocny by stawiać takie warunki :) W Jazz - co pisałem - jego sytuacja jest inna , bo na kolejnego tego rodzaju gracza mogą czekać latami, a u nas jeszcze musiał patrzeć przy kontrakcie na KATa. 

8 minut temu, karpik napisał:

Połowicznie, fakt, że inaczej się patrzy z perspektywy kogoś, kto chce podpisać extension z superstarem. Jednak z drugiej strony, superstarzy powinni być odpowiednio doceniani i u nas powinny być raczej takie warunki, żeby bez problemu finansowo móc ich wynagradzać. Gdybyśmy znowu startowali z beGM, to dziś byłbym przeciw takiej umowie Mitchella, ale też nie próbowałbym forsować tej umowy Younga, po prostu dałbym mu PO. Jednak skoro żyjemy w świecie, gdzie Mitchell nie ma PO, bo zrobił ukłon dla klubu, to takiego samego ukłonu oczekuję od Trae.

Nadal lawirujesz :) ale jak pograsz z 2 sezony na zapchanym salary walcząc o Finał to zrozumiesz mój punkt widzenia, bo inaczej nie utrzyma się stabilnego silnego składu. 

Dochodzi jeszcze perspektywa Super Maxa w przyszłości - a niestety przy ilości u nas wymian takich graczy może nie być zbyt wielu. - ale to już temat na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tangiers napisał:

Dzisiaj zdazyles napisac, ze Brooks byl 2/3 opcja w ataku Heat i nie zalezy mu na sile zespolu. I niby ja pisze bzdury.

No był bo w ataku przeciwko Wolves to on dawał więcej punktów od Vuca a i momentami byłby nad Khrisem. Tym bardziej patrząc na obronę Wolves

I oczywiście nie opowiadam kłamstw swoim zawodnikom i nie zaniżam ich wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ozzy110 napisał:

No był bo w ataku przeciwko Wolves to on dawał więcej punktów od Vuca a i momentami byłby nad Khrisem. Tym bardziej patrząc na obronę Wolves

W porzadku, choc mam odmienne zdanie na ten temat. Nie mam pojecia jak to wywnioskowales.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

No, ale ja przecież mówiłem, że poprawię ofertę, tylko teraz nie mogłem. TK też będzie.

 

W dniu 9.08.2021 o 11:15, karpik napisał:

W tej turze nic nie mogę już zmienić, ale trudno będzie mi zaproponować 1:1 do real. 

Young chyba jasno się wypowiedział jakiego kontraktu oczekuje. Chyba nie rozumie dlaczego będzie Ci trudno spełnić jego oczekiwania. W negocjacjach z Atlantą był bezwzględny a Atlantą potraktowała go jak franchise playera i dali mu absolutnego maksa. 

30% - bez zniżek. Nie wiem czy jest sens kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Płacić pazerne skurczysyny, to ja idę w repeat tax z 125 mln na 3 graczy, a czytam że w naszych realiach Luka Doncić i Trae Young mają tu sobie podarować swym klubom hajs, by mieli na wzmocnienia, no nie wierzę.

Ty to tam cicho, bo zaraz zaczniemy rozważania czy Butler się cieszy z bycia trzecią opcją 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole January jako obronca graczy po wydymaniu DLO i prawie Ingrama to smiech na sali. Dlugo po tych kontraktach tez w Lakersach nie posiedzieli.

13 minut temu, january napisał:

ALE Doncić i Young w 2025 to będą pamiętać te oferty bez player-option, oj będą! (już ja im przypomnę podczas FA za 4 lata :) )

Dobrze, ze Butler zapomnial jak go wyslales za CJ McColluma zamiast zlozyc normalna oferte.

Juz troche zapomnialem jak irytujace moze byc u nas FA. Ostatni raz taki niesmak mialem jak czytalem o Durancie i dostepie do waszyngtonskich lobbystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.