Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam tych głosów na Robersona w Wolves.

Gość przed kontuzją mógłby liczyć na jakieś 15 mln za sezon.

Na start sezonu ma być gotowy.

Oferta Wizards wzgedem Wolves to jest zaledwie ok. jakiś jeden milion mniej.

Przy czym w Wizards ma w drugim roku PO, a do wolves bedzie przyspawany.

I co, gość, który już jakąś kasę w życiu zarobił, dla jednego miliona będzie rezygnował z szansy na dużo wyższą umowę za rok? 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

Portis bierze na luzie QO, nawet zakładając najgorszy realny scenariusz, że po QO operuje dwa lata na minimum (bo nie wyleci z ligi) to wychodzi jakieś 7,6/3 v. 11/3, dużo więcej może zyskać niż stracić, bycie RFA bardzo nie pomaga gdy Twój docelowy kontrakt to ~MLE.

Btw. wypominanie tego Markieffa jest bez sensu - po pierwsze, na tym polega realizm, że zawodnicy/GM-owie popełniają błędy w ocenie siebie/zawodników, po drugie - on rok temu był w rotacji playoffowego teamu grając ~25 minut (i u nas, i w realu), to że zagrał potem beznadziejny sezon nie ma dla samej decyzji znaczenia. Po sezonie 17/18, z art. z NBC:

Jego wcześniejszy kontrakt to było 32/4. Takie były mniej więcej nastroje. Może powinien wziąć to 40/4, ale to nie był żaden skandal. Dla mnie to był gracz, który mógł oczekiwać po dobrym sezonie MLE (a może coś więcej?), który dostał extension z poziomu MLE od teamu, który jak się okazało wymienia zawodników jak leci (skoro oceniamy po fakcie).

A że zagrał c***owy sezon? Zdarza się. Giannis też w realu wziął 100/4 extension zamiast rok później dostać 150/5, ale to raczej nie jest argumentem za czymkolwiek. To działa w obie strony, czasem ktoś się przeceni, czasem niedoceni. Jedyne głosowanie (odkąd gram), gdzie naprawdę popsuliśmy, to Russell, który od początku nie miał prawa wziąć takiej oferty.

Szanuję takie wypowiedzi, ale to nie znaczy, że muszę się z nimi do końca zgadzać. Już opisywałem argumenty "za". Dostał ofertę dopiero w IV turze, w RL jest już w trzecim klubie, mamy zaburzony obraz tym co dostał od RL Knicks, gdzie oni musieli przepłacać, ma problemy z głową. Nie daje mu 3+1TO jak niektórzy. Daje mu 2+1PO.

Co do Morrisa to nie tyle co wypominam, ale to akurat świetny przykład który należy przytaczać, na tym jak gracz w beGM może się przejechać na pewnego rodzaju schemacie, utartym argumencie u nas, że "za rok weźmie spokojnie więcej". Przypominam, że sprawa się wtedy rozbiła o 6-8M na całym kontrakcie ( sam Fluber - główny oponent , pisał że klepnął by 48/4 ), czyli max 2M rocznie więcej. No i Kieff zadecydował, że on jednak chce te 2M za rok więcej. Jak się skończyło? Wiemy.

W tym roku Portisowi jak by proponuję wyjście pośrednie. Coś pomiędzy elastycznością, a stabilizacją stąd oferta 2+1PO. Może nie najwyższa, ale też pamiętać należy że RL Knicks kolekcjonowali PFów jak pokemony w tym roku i różnie może być z minutami, a co też za tym idzie, z samym Portisem.

38 minut temu, fluber napisał:

Na ten moment jest 7 zdrowych zawodników, którzy mają kontrakty w RL NBA: Harden, Capela, Jamychael Green, Craig, Hollis-Jefferson, Cameron Johnson i Georges Niang, ponad 130 milionów w salary już teraz i ponad 12 milionów dolarów na minusie w bilansie finansowym, TJ McConnell byłby w tym teamie z miejsca starterem i wiele wskazuje na to, że nie podpiszą nikogo w 4 turze. Myślę, że tak jak rok temu spierdzieliliśmy ( głównie za moją sprawą) głosowanie Markieffa Morrisa, tak w tym FA spierdzieliliśmy głosowanie Duranta, bo Wizards za rok posypią się finansowo po podsumowaniu.

Interesujące z mojego punktu widzenia ( mam pick WIZ ). Ale trochę średnio chce mi się wierzyć, że Sylwek tego nie ogarnie. 

@Sylvinho. jak coś to mam Twój pick. Coś jeszcze dorzucę i za Hardena jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Nie kumam tych głosów na Robersona w Wolves.

Gość przed kontuzją mógłby liczyć na jakieś 15 mln za sezon.

Na start sezonu ma być gotowy.

Oferta Wizards wzgedem Wolves to jest zaledwie ok. jakiś jeden milion mniej.

Przy czym w Wizards ma w drugim roku PO.

I co, gość, który już jakąś kasę w życiu zarobił, dla jednego miliona będzie rezygnował z szansy na dużo wyższą umowę za rok? 

Według raportów będzie wprowadzany bardzo powoli, bo jeszcze nie jest całkiem zdrowy, a przypomnę, że on się rehabilituje od 21 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z McConnellem to wiadomo, ze sylvinho obiecuje gruszki na wierzbie. No i trudno sobie wyobrazic gorszy fit do Hardena. To juz lepiej jakbys napisal, ze dajesz mcconellowi 25-30 min, przy czym starał się by McConnel i Harden grali osobno. Niemniej  zabawnie bedzie, jak kolejny gracz oleje mistrza - taki tam realizm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Nie kumam tych głosów na Robersona w Wolves.

Gość przed kontuzją mógłby liczyć na jakieś 15 mln za sezon.

Na start sezonu ma być gotowy.

Oferta Wizards wzgedem Wolves to jest zaledwie ok. jakiś jeden milion mniej.

Przy czym w Wizards ma w drugim roku PO, a do wolves bedzie przyspawany.

I co, gość, który już jakąś kasę w życiu zarobił, dla jednego miliona będzie rezygnował z szansy na dużo wyższą umowę za rok? 

Nie będę uczestniczył w tych prowokacjach :) 

Typ niewiadomo czy będzie grał :P dostaje pewny hajs w Socie (niemały ) i szanse walki o tytuł już w pierwszym sezonie :P doskonale fituje do s5 poza tym :P 

Także jeżeli chcesz się odgryźć za Rubio, to się przygotuj coś więcej niż te biedargumenty, bo tegoroczne FA to Twoje Waterloo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Nie będę uczestniczył w tych prowokacjach :) 

Typ niewiadomo czy będzie grał :P dostaje pewny hajs w Socie (niemały ) i szanse walki o tytuł już w pierwszym sezonie :P doskonale fituje do s5 poza tym :P 

Także jeżeli chcesz się odgryźć za Rubio, to się przygotuj coś więcej niż te biedargumenty, bo tegoroczne FA to Twoje Waterloo :P 

nie zamierzam sie zniżać do twojego poziomu. prowokacje sa mi obce. 

przedstawilem arguenty i tyle. a ty swoim postem probujesz sprowadzic znow dyskusje na sobie znany, blotny tor.

dla mnie roberson dla jednego miliona nie rezygnuje z opcji wyzsej umowy za rok. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber nie kłóciłbym się gdyby jakiś dobry klub złożył ofertę greenowi. Ale na ten moment wszyscy wiemy ze Blazers są w przebudowie i green raczej nie jest w planach na przyszłość tego klubu. Uważam ze spokojnie mógłby wybrać stabilizację i walkę o PO ponad tymi 2,5 milionami, a przecież jesli tylko bedzie chciał to dostanie na pewno angaż za rok w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Fluber nie kłóciłbym się gdyby jakiś dobry klub złożył ofertę greenowi. Ale na ten moment wszyscy wiemy ze Blazers są w przebudowie 

dlatego glosowales za johnsonem w blazers?

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

 

Także jeżeli chcesz się odgryźć za Rubio, to się przygotuj coś więcej niż te biedargumenty, bo tegoroczne FA to Twoje Waterloo :P 

btw za co mialbym sie odgryzac?

przeciez ty nic nieetycznego nie zrobiles. czy chcesz mnie wyprowadzic z bledu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

No ale Ty sam się produkowałeś, że mój ranking traktuje Twoją drużynę niesprawiedliwie, bo to nie jest Twoja rotacja i będą poważne wzmocnienia, więc uznałem, że mówiąc o wzmocnieniach miałeś na myśli jakieś wymiany, a nie próbę podpisania McConnella do pierwszej piątki.

Jeżeli Twoim argumentem za McConnellem jest to, że TJ McConnel będzie starterem Wizards w nadchodzącym sezonie, to chętnie zmienię głos, ale moim zdaniem tak nie będzie, bo mówiłeś, że skład będzie jakoś wzmacniany. 

Bo traktuje, ale ja uważam go za swego rodzaju ciekawostkę, a nie wyznacznik czegokolwiek.

Przecież to oczywiste, że będę wzmacniał skład. Także tak jak napisałem, na ten moment McConnell będzie u mnie starterem obok Hardena, a w "najgorszym" wypadku będzie pierwszą opcją z ławki na pozycjach 1/2.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

McConnell będzie u mnie starterem obok Hardena, a w "najgorszym" wypadku będzie pierwszą opcją z ławki 

Ok, zmienię głos na McConnella w takim razie, ale ja serio nie wiem, jak Ty chcesz w ogóle myśleć o TOP 10 na Wschodzie w takim układzie, gdy musisz zrobić finał konferencji, żeby wyjść po sezonie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ok, zmienię głos na McConnella w takim razie, ale ja serio nie wiem, jak Ty chcesz w ogóle myśleć o TOP 10 na Wschodzie w takim układzie, gdy musisz zrobić finał konferencji, żeby wyjść po sezonie na zero.

Oczywiście patrzę na to realistycznie i tak będzie jeśli nie pozyskam jakiś zawodników z wyższej półki, co przy moim dość okrojonym polu manewru może być ciężkie (jednak w jakimś tam procencie do zrealizowania). 
Piszę to na wszelki wypadek żebyś później nie chwytał mnie za słówka. 

1 minutę temu, Eld napisał:

giphy.gif

To się Durant cieszy, że tu przyszedł.

Dbaj tam o mój pick :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.