Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM: Free Agency - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Wooden napisał:

Nie miał dostać 5 letniego maksa bo nawet takiej propozycji nie usłyszał.

January chyba jeszcze w Maju pisał, że dla Butlera jest szykowany 5y max. 

Nie wierzę, aby nie dotarło to do zawodnika. Kupuję to, że poprosił o snt, a później zaczął się wahać, zmieniać zdanie. Z jego charakterem wszystko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, january napisał:

W przeciwieństwie do Was ja mogłem i mogę się z nim cały czas komunikować

A Ingram co ci ostatnio powiedzial? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, january napisał:

Usłyszał, usłyszał, tylko jego pewne cząstki robiły wała jak same przyznały. Inne z kolei teraz znów chcą zrobić wała c'nie?

Nope.

Otwarcie Ci powiedziałem przed FA że IMO Butler bierze 5y maksa od Lakers.

Potem sam sobie na głowę rzuciłeś narrację jaka obecnie jest wokół tego.

Jeszcze raz powiedziałem potem że raczej Jim zostaje gdzie jest jak dostanie 5 lat, ale dopiero potem na poważnie wczytałem sie w jego wątek i argumenty Miami i San Antonio.

Wtedy się z Tobą skontaktowałem i napisałem uczciwie że sprawa przestaje być dla mnie oczywista i lekkim faworytem są Spurs.

Od tego czasu Miami robi mocny push po niego i bardzo mi się podobają argumenty używane przez nich i Spurs.

Nie znam historii mieszania składem San Antonio więc u mnie oni otworzyli furtkę innym dopiero robiąc wymiane z Jamalem i Millsapem i teraz po ataku Miami mam w miarę równo trzy teamy.

Nie masz prawa pytać kogoś o głos i go z tego rozliczać i/lub nazywać robieniem w wała przed poznaniem dokladnych argumentów wszystkich stron i końcem procesu, bo na moje ten proces swoimi działaniami przegrywasz, zwłaszcza próbując zrobić ze mnie idiotę jak ze startem FA. Mówiłem już przy okazji Twojej serii z Warriors że bardzo tego nie lubię.

Spurs też zrobili błąd z wymianą a Miami ma najlepszą ciągłość argumentacji ale dla mnie lekko skopali priorytety - lekko.

Toronto robi dobra robotę do beznadziejnej sprawy bo dla mnie nie ma opcji żeby Jim trzeci raz poszedł do bardzo młodej drużyny po tym jak poprzednie dwa skończyły się katastrofą.

(Gdybyś trzymał się snt Jima to IMO na 100% by tego dealu nie było i byś nie wyjął żadnego FA z rynku. A tak masz jakieś szanse na jego utrzymanie - jak pisałem dla niego liczy się ego i hajs - a hajs dajesz największy)

5 minut temu, tangiers napisał:

"Chyba Cię posrało"

Edytowane przez Wooden
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Wooden napisał:

Mówiłem już przy okazji Twojej serii z Warriors że bardzo tego nie lubię.

Wzajemnie tego nie lubię, a tu się tak to ogólnie podczas FA mocno wydarzyło w mega skomplikowanej sytuacji Butlera, do serii z GS i Twoich ówczesnych tekstów ("chuowe opisy, trzeba sie z nich wytlumaczyć" -> "świetne opisy były, ale złe tłumaczenia" -> "a w sumie to sobie tylko robiłem narrację pod finały z Lakers przeciez") lepiej nie wracać ;) 

7 minut temu, tangiers napisał:

Ponoć nie chce 90/4, ale zobaczymy jak to się będzie rozwijać^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Wzajemnie tego nie lubię, a tu się tak to ogólnie podczas FA mocno wydarzyło w mega skomplikowanej sytuacji Butlera, do serii z GS i Twoich ówczesnych tekstów ("chuowe opisy, trzeba sie z nich wytlumaczyć" -> "świetne opisy były, ale złe tłumaczenia" -> "a w sumie to sobie tylko robiłem narrację pod finały z Lakers przeciez") lepiej nie wracać ;) 

Zarówno w tamtej serii jak teraz można wszystko ująć w jednym zdaniu:

"Lepiej byś zrobił trzymając się rzeczy prostych i oczywistych ale wciąż przedobrzasz i przekombinowujesz".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Wooden napisał:

"Lepiej byś zrobił trzymając się rzeczy prostych i oczywistych ale wciąż przedobrzasz i przekombinowujesz".

Tak jak wtedy -> zamiast zwracać uwagę na to, że GS nie mają kim bronić LJ i Butlera oraz na to, że ich 2nd opcją na koniec serii jest Ibaka, to przez takie woodenowanie poszła gadka 6 stron o szumpercie. Teraz to samo, jakieś pierdoły że Jimmy nie zna oferty Lakers. Mam Was po prostu całkiem ignorować jak o totalnych pierdołach piszecie  i będzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@january

Sytuacja Butlera nie jest skomplikowana. Twoja sytuacja, Lakersow przez twój błędny ruch stała się skomplikowana. Chciales ominac glowny element tej zabawy, czyli argumentacje, wymiane pogladow. Nie gramy tu na fantasy points itp., więc to jest dla mnie jedna z podstaw tej gry. Dyskusja czy w konsekwencji czesto zmiana pogladów. Robienie jakis sondazy na PW przed wyslaniem ofert, a teraz rozliczanie rozmowcow to olanie elementu argumentacji, nad ktorym pracuja inni GMowie. Po to w koncu pisze, zeby kogos przekonac do swojego zdania.

Mleko sie rozlalo

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, tangiers napisał:

Sytuacja Butlera nie jest skomplikowana. Twoja sytuacja, Lakersow przez twój błędny ruch stała się skomplikowana. Chciales ominac glowny element tej zabawy, czyli argumentacje, wymiane pogladow. Nie gramy tu na fantasy points itp., więc to jest dla mnie jedna z podstaw tej gry. Dyskusja czy w konsekwencji czesto zmiana pogladów. Robienie jakis sondazy na PW przed wyslaniem ofert, a teraz rozliczanie rozmowcow to olanie elementu argumentacji, nad ktorym pracuja inni GMowie. Po to w koncu pisze, zeby kogos przekonac do swojego zdania.

Mleko sie rozlalo

Jedyne mleko jakie się rozlało to postawienie KD przed Butlerem przez Heat, bo tego nie da akurat się zmienić.

Dyskusje nt Butlera mamy od 2 tygodni de facto, inną ścieżką niż tradycyjną dostanie 4+1 PO priorytetowego maxa od Lakers i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, january napisał:

Tak jak wtedy -> zamiast zwracać uwagę na to, że GS nie mają kim bronić LJ i Butlera oraz na to, że ich 2nd opcją na koniec serii jest Ibaka, to przez takie woodenowanie poszła gadka 6 stron o szumpercie. Teraz to samo, jakieś pierdoły że Jimmy nie zna oferty Lakers. Mam Was po prostu całkiem ignorować jak o totalnych pierdołach piszecie  i będzie lepiej?

To trochę co innego - tu narracja jest oczywista z Twojej winy.

Dodatkowo masz pecha bo w przeciwieństwie do tamtej serii tu Twoi rywale fantastycznie Cię puntkują i przedstawiają własne spójne narracje.

Ale już - ja przestaję się udzielać w kwestii Jima (spróbuję się powstrzymać) żebyś potem nie robił ze mnie wroga i nie pisał o woodenowaniu. Idę po popcorn obserwować co tu się dalej wydarzy.

4 minuty temu, january napisał:

Dyskusje nt Butlera mamy od 2 tygodni de facto, inną ścieżką niż tradycyjną dostanie 4+1 PO priorytetowego maxa od Lakers i tyle. 

Pytanie czysto techniczne ode mnie - mój pierwszy rok tutaj - Czemu Miami nie może zmienić priorytetów w trzeciej fazie czy jak to się nazywa?

Nie widzę nigdzie zakazu w regulaminie, a to coś co może być istotne w kolejnych rundach FA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, january napisał:

Ponoć nie chce 90/4, ale zobaczymy jak to się będzie rozwijać^

Widze ze mocno pracujesz na zadanie wymiany:) 

Ingram nie jest na tym etapie kariery zeby brac rabaty po ty by grac z 3 all starami. Kazda oferta ponizej maxa pogarszasz sprawe:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Wooden napisał:

To trochę co innego - tu narracja jest oczywista z Twojej winy.

Ano jak zawsze jestem naiwny i ufam ludziom. Czas od tego odejść w tej grze 😉 I tyle EoT.

10 minut temu, Wooden napisał:

Nie widzę nigdzie zakazu w regulaminie, a to coś co może być istotne w kolejnych rundach FA. 

5.43 Po opublikowaniu przez komisarza oferty nie mogą być cofnięte, a priorytety wśród graczy zmienione

Btw ważne 5.37a Jedna drużyna może złożyć jednemu graczowi tylko jedną ofertę.
Czyli przy Durancie jest problem, przy Middletonie jest problem, a tak jak myślałem, nie mogłem po prostu złożyć Butlerowi oferty maxa jeśli ówcześnie chciał SnT :) 

5 minut temu, fluber napisał:

Ingram nie jest na tym etapie kariery zeby brac rabaty po ty by grac z 3 all starami. 

Jakim rabacie :) ? Na jakim etapie kariery ? Oj fluber, fluber :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Czyli przy Durancie jest problem, przy Middletonie jest problem, a tak jak myślałem, nie mogłem po prostu złożyć Butlerowi oferty maxa jeśli ówcześnie chciał SnT :) 

Rzeczywiscie, trzeba szybko podjac decyzje ktore oferty sa wazne. 

11 minut temu, january napisał:

Jakim rabacie :) ? Na jakim etapie kariery ? Oj fluber, fluber :) 

Na rabacie 80 milionow. W rl nba sa sources ze wezmie tylko max extension, my Ci mowimy ze wezmie tylko max extension, ja wrzucilem info do watku alonzo ze dam mu maxa a Ty jestes gluchy na to wszystko i tylko pogarszasz relacje z zawodnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, january napisał:

5.43 Po opublikowaniu przez komisarza oferty nie mogą być cofnięte, a priorytety wśród graczy zmienione

Byłem pewien że to 5.43 dotyczy sytuacji po reofertach, a wręcz po głosowaniu (typu wygrasz Butlera i Kawhia i nagle stwierdzisz że po ch Ci Butler skoro masz Leonarda i zmienisz wtedy priorytet).

Przecież jeśli Miami nie może zmienić w reofertach priorytetu bo złożyło najlepszą możliwą dla siebie ofertę od startu a Ty możesz tym mieszać i z braku oferty iść w najwyższy priorytet to to jest jawny idiotyzm i poszkodowanie drużyn z wyraźnym planem na offseason.

Jak było w przeszłości?

5.37 - Spoko ja cofam ofertę dotycząca pozostania w Warriors i zostaje tylko snt z Wizards - to rozsądny podpunkt wykluczajacy konkurencję z samym sobą. Z tego powodu przyjąłem tylko jedno snt zresztą (no i Kevin też więcej nie chciał). I tak oferte pozostania złożyłem dopiero na koniec - asekuracyjnie (na wypadek gdyby coś z Bledsoe nie wyszło)

BTW czy w tym przypadku można dowolnie cofać oferty? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, fluber napisał:

W rl nba sa sources ze wezmie tylko max extension

Dopiero co Wooden o 25mln (czyli 100/4) pisał. A Twoje teksty to nie dozwolony tampering :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Wooden napisał:

Przecież jeśli Miami nie może zmienić w reofertach priorytetu bo złożyło najlepszą możliwą dla siebie ofertę od startu a Ty możesz tym mieszać i z braku oferty iść w najwyższy priorytet to to jest jawny idiotyzm i poszkodowanie drużyn z wyraźnym planem na offseason.

Jak było w przeszłości?

Wprowadzono ten zapis po tym jak zlozylem lebronowi oferty max kontraktow 4+1, 3+1, 2+1 i 1+1 rok temu

W lakers kontrakt dla butlera ( snt) mial 1 priorytet .

Teraz, january napisał:

Dopiero co Wooden o 25mln (czyli 100/4) pisał. A Twoje teksty to nie dozwolony tampering :P 

Wooden pisal o maxie

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Wooden napisał:

BTW czy w tym przypadku można dowolnie cofać oferty? 

Właśnie myślę, czy możesz. W końcu nie możesz zaoferować Durantowi mniej gwarantowanych pieniędzy niż zaoferowałeś już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, january napisał:

Właśnie myślę, czy możesz. W końcu nie możesz zaoferować Durantowi mniej gwarantowanych pieniędzy niż zaoferowałeś już.

To była oferta z wyraźnym zaznaczeniem "jeśli snt nie wypali", warunkowa. Trudno wycofać coś co nawet nie jest zaoferowane dopóki snt jest w grze.

Pytanie było na przyszłość i w kontekście innych złożonych tu ofert.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Wooden napisał:

To była oferta z wyraźnym zaznaczeniem "jeśli snt nie wypali", warunkowa. Trudno wycofać coś co nawet nie jest zaoferowane dopóki snt jest w grze.

Pytanie było na przyszłość i w kontekście innych złożonych tu ofert.

U Middletona SnT też tak chyba. Tzn mało ważne z tym KD tbh, Wizz tu daleko w głosowaniu będą.

16 minut temu, fluber napisał:

Wooden pisal o maxie

Znaleźć coś w tym temacie... Jestem na 99% pewien, że Wooden pisał coś z 25mln

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, january napisał:

Tzn mało ważne z tym KD tbh, Wizz tu daleko w głosowaniu będą.

Nie będą daleko a buki donoszą o bardzo dużych szansach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Eld napisał:

Nie będą daleko a buki donoszą o bardzo dużych szansach

Nic nie jest jeszcze przesadzone ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi